Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój królik linieje  (Przeczytany 8131 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata.J

  • Gość
Mój królik linieje
« : 2004-09-27, 10:00 »
Mój królik strasznie linieje. jego sierść jest wszedzie. co go poglaskam to na moich rekach znajduja sie kłeby jego sierści. czy sa jakiec preparaty na to zjawisko?
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Mój królik linieje
« Odpowiedź #1 : 2004-09-27, 13:46 »
Preparatu na linienie u królików raczej nie dostaniesz (przynajmniej ja o takim nie słyszałam) :roll: . Jedyną radą na linienie jest częste czesanie uszatka i 'wyciaganie' sierści podczas głaskania :D . W przeciwnym razie królik myjąc się będzie połykał swoją sierść, co może spowodować zator.
Zapisane

mru-mru

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #2 : 2004-09-27, 18:54 »
Zapytaj weta o pastę Bezopet, jest zalecana jako środek zapobiegawczy przeciw bardzo niebezpiecznym zatorom.


Bezo- Pet

Składniki: produkty zbożowe, oleje i tłuszcze, cukier, woda

Skład:
białko surowe 1, 2 %, tłuszcz surowy 25%, popiół surowy 2%, włókno surowe 0 %, Środki konserwujące dopuszczone do stosowania w żywności.

Wskazania:
DEZO-PET stosowany jest w celu usunięcia istniejących bezoarów włosowych, przy podejrzeniu o istnienie bezoarów oraz w celu zapobiegania ich powstawaniu.
DEZO-PET przyjmowany jest przez zwierzęta bardzo chętnie ze względu na dobry smak i dlatego może być aplikowany bezpośrednio do jamy ustnej , bez mieszania z pokarmem.

Dawkowanie dla królika: 0.5 cm dziennie.

Właściwości :
DEZO-PET jest pastą opartą na bazie oleju, pokrywa ona żołądek i przewód pokarmowy szczególnie śliską wartstwą. Ciała obce mogą zatykać światło jelit i draznić ich śluzówke. Jednak przy odpowiednim poślizgu okrężne ruchy perystaltyczne żołądka mogą doprowadzić do normalnego pasażu i wyeliminować chroniczne draznienie błony śluzowej> Na skutek swoich poślizgowych właściwości DEZO-PET zapobiega zbijaniu sie włosów w kulke w żołądku.

Dystrybucja Gorzów Wielkopolski
www.biowet.com.pl

tuba 50g cena około 25 pln
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój królik linieje
« Odpowiedz #2 : 2004-09-27, 18:54 »

Essey

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #3 : 2004-09-28, 12:08 »
Ale co może być przyczyną linienia? Nie wiecie? to jest normalne czy nie? Czytam sobie królicze tematy i chciałabym sie dużo o króliczkach dowiedzieć i może w przyszłości kupić :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #4 : 2004-09-28, 19:06 »
:roll: mója Angroka jest Czesana i jest w porzo ale  wylizuje sie i u weta mozna kupic ta paste? zobacze ile u mnie moze kosztowac bo krolisiamimo ttosie wylizuje :(
Zapisane

pestka

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #5 : 2004-09-28, 22:31 »
Essey linienie jest prawie zawsze natoralnym zjawiskiem u zwierzat futerkowych, przewaznie odbywa sie dwa razy do roku gdy zwierz zrzuca zimową gestrza siersc na lato , i kiedy rośnie mu na zime siersc zimowa gestrza,a sposobem na linienie jest tak jak napisa ła Cholka czeste czesanie pupilka  :)  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #6 : 2004-09-28, 23:12 »
moja królisia nielnieje  inie wymienia futerkamimo ze jest angorka
Zapisane

pestka

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #7 : 2004-09-29, 08:53 »
ale to nie  musi kazdy zwierz liniec u mnie krolik zmienil futerko na letnie i przy tym siersc wychodzila mu taśmowo gdzie sie nie pojawil tam kleby futra byly, u mojej kolezanki krolik wogole nie linieje , to chyba zalezy tez od zwierza, a napisalam wyzej ogolnie ,ze to normalne ,ze zwierzeta linieja, ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #8 : 2004-09-30, 20:42 »
no tak mój swego czasu mial takie kurzowe kłebki ale teraz juz nie na szczescie bo futro wisialo w  powietrzu :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój królik linieje
« Odpowiedz #8 : 2004-09-30, 20:42 »

Agata.J

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #9 : 2004-09-30, 21:05 »
zalazłam dobry preparat na sierść mojej pusi(króliczka) i nie tylko jest to witamin B complex firmy beaphar. takze na przemiane materii ,stabilizuje system nerwowy
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #10 : 2004-09-30, 22:20 »
:) kUPIŁAM BEZO PET ZA 24 ZLOTE W ZOOLOGIKU TO JEST DLA KRÓLIKÓW I DLA KOTÓW?? to samo nie ma oddzielnego?? dla  królików i dla  kotów??  :roll:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #11 : 2004-10-01, 11:38 »
Ludzie a po co Wam te preparaty??? To jakaś głupota, co Wy znowu wymyślacie?  :lol:

Królik nie potrzebuje żadnego preparatu na sierść chyba że go źle karmisz i brakuje mu witamin?

Królik powinien linieć 4 razy do roku. Jednak ponieważ mieszka z anmi w mieszkaniu lub domu, gdzie jest względnie stała temperatura, terminy i częstość lnień są zaburzone. Niekiedy króliś wogóle nie lnieje, albo lnieje bardzo nieregularnie - różnie to bywa.

Agata teraz Twoim zadaniem jest nie martwienie się że wszędzie fruwają królicze włosy, tylko dbanie by krliczek myjąc się nie zrobił sobie zatoru w przewodzie pokarmowym. Powinnaś wyczesywać króliczka codziennie. Do tego jest potrzebna dobra szczotka lub metalowe zgrzebło(nie przyciskać mocno do skóry bo może kaleczyć). W ramach codziennych głasakch powinnaś wygłaskiwać z niego jak najwięcej sierści.

W tym czasie ważne jest szczególne dbanie o to by króliczek nie zjadł czegoś co mu rozstroi brzuszek, unikaj więc nowości. Zwróć uwagę czy króliś je odpowiednio dużo siana co jest konieczne do odpowiedniego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Oczywiście zakładam że prawidłowo karmisz swojego uszatka.  8)
Zapisane

arke

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #12 : 2004-10-01, 12:43 »
Nie ma to jak Grinia
Zapisane

Grinia

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #13 : 2004-10-01, 13:50 »
Cytat: arke
Nie ma to jak Grinia


Dziekuje  :uklon:

 ;)
Zapisane

Agata.J

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #14 : 2004-10-01, 20:54 »
dzieki za rade. siana ma pod dostatkiem i je go dosyc sporo nawet powiedzialabym ze go pochlania. czesze go regularnie. ale wydaje mi sie ze witaminki nie zaszkodzo dostaje je raz na trzy dni po kilka kropel tak jak powinien.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój królik linieje
« Odpowiedz #14 : 2004-10-01, 20:54 »

Kira

  • Gość
Mój królik linieje
« Odpowiedź #15 : 2004-10-01, 21:09 »
:) Coz według mojej wetki  warto zainwestowac w bezopet i dlatego pidałam go Angorce  pomiomo tego ze go wyczesuje ale jednak sie wylizuje i zator moze  powstac powoli a nie polykajac klak  a pasta nawet nie wielkie ilosci kłajkuów rozpusci to samo stosuje dla kotki ;)
No moze i pasta nie jest potrzbna dla krolika krótko wlosego ale koja angorka ma furko długosci  do 5 cm :o  i naprwade ciezko mi uwierzyć by wet nie mial racji :roll: w koncu wie  jak powstaj  zatory i u kotów i u królików zreszta  jest na  na   ulotce ze i dla  wiekszych gryzomni długowłosych :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.