Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Mój chomik ma garba :(  (Przeczytany 19860 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #30 : 2005-02-05, 20:23 »
Mój chomik ma chusteczki higieniczne (bezzapachowe), jak jest zimniej to się okopuje (nie wiem jak może byc zimno w domu).

Dzisiaj zauważyłam że chodząc troche powłóczy tylnymi łapkami, chyba zaczyna sie jakiś paraliż. Ja sie wspina to wogóle tylnich łapek nie używa, wisi tylko na przednich. Mam nadzieję tylko że się nie męczy, jemu to na razie jakoś nie przeszkadza.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #31 : 2005-02-05, 20:44 »
to widac postepuje u twojego szybciej niz u mojej Tekli  ona   w iwkiu 2lat i 6 miesiecy zaczeła miec paraliz tylnich łąpek :(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #32 : 2005-02-05, 20:47 »
To różnie bywa. W sumie brat mojego chomika juz nie żyje, nie ten co został zagryziony przez tego tylko taki jeszcze jeden z tego miotu.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #32 : 2005-02-05, 20:47 »

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #33 : 2005-02-06, 01:13 »
w miocie ywa wieleu  braci i wiele sióstr :)  warto cieszysc sie kazdym dniem z chomikem :)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #34 : 2005-02-06, 22:56 »
ekoteczko niestety jest to chyba ten sam przypadek co u chomika mojej kolezanki :(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #35 : 2005-02-07, 08:30 »
Wiecie on i tak ma już swoje 2 latka i 2 miesiące więc mam tylko nadzieję że się nie męczy.
W dodatku zrobił sie okropnie towarzyski i ciągle chce byc na rekach.  Poza tym szaleje chyba bardziej niż jak był młody, więc chyba mu to wszystko nic nie przeszkadza.
Zapisane
BC + koci podrostek

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #36 : 2005-02-07, 10:16 »
le to jeszcze pozyje dlugo... jak nie jest ospaly i monotonny to nie ma czym sie martwic...
moj chomik mial ropien na calym prawym policzku... ropa ciekla nieustannie. 3 razy dziennie dostawal kropelki. byl juz na wykonczeniu. gdy stal sie zimny zaczelismy grzac go suszarka, chomik uratowany pozyl jeszcze kilka miesiecy... byl zywy mial apetyt
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #37 : 2005-02-07, 13:04 »
Mój dżungraek był strasznie energiczny, ale któregoś dnia...chlip... tak "bez powodu" zdechł...
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #38 : 2005-02-07, 13:42 »
moja tekla tez bez powodu bya energicvzna do dnia ostatniego  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #38 : 2005-02-07, 13:42 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #39 : 2005-02-07, 20:57 »
A ten dzisiaj zgłupiał, szaleje od samego rana, już 8 razy go wyjmowałam z klatki i sie z nim bawiłam, normalnie szalony. A biega tak szybciutko że nie zdążył wyhamowac przed krawędzia stołu i spadł prosto na moje kolana (nie było wysoko).  Słowem pomyleniec ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #40 : 2005-02-08, 10:40 »
tak wariat ;)  moje wariuja ale sie wzajemnie ograniczaja i jest spoko w miare :wink:
 najwiecej ruchu jest  w przypadku  chińskich  12  chomików w jedenej klatce  :wink:  80  ferplasta  :)  plus maluszki jeszcze tylko cieszysc sie i podziwiac wyobraz sobie ze trzy samickzi maja mode i   3 zajmuja sie  mlodymi na zmiane w jednym gniezdzie ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #41 : 2005-02-08, 12:57 »
kira takze mam teraz mlode we czwartek skoncza 2 tyg
ogolna moja obsada to 12
tatus mamusia i 10mlodych
ogolne arcydzielo zawdzieczam mojej siorze ktora poscila je po pokoju no i stalo sie pod szafa wychowam je na porzadne chomiczki ;)
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #42 : 2005-02-08, 13:38 »
Ja miałam najwięcej 10 chomików w jednej klatki, ale syryjczyków... mama i 9 młodych:)
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #43 : 2005-02-08, 13:59 »
ja mam angory. sa jeszcze slepe ale juz same przegryzaja starta marchewke oraz suszone owoce i warzywa
chodza po latce i same wracaja. najbardzije co mnie denerwuje jedzenie wlasnych odchodow :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #44 : 2005-02-08, 15:20 »
jeszczeangorków nie rozmnazam.... wiem ze jeezzcze syryjka Tunka  jest mama ale jej niestresuje mlodesa malutkie jeszcze kilku dniowe
 ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #44 : 2005-02-08, 15:20 »

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #45 : 2005-02-08, 18:42 »
u a co ty robisz z tymi chomiczkami? jestes "dostawca" do sklepow
ja juz nie bede rozmnazala swojej  samiczki byla wpadka teraz, na wakacje byly planowane
domy dla polowy chomiczkow mam jednego czarnego angora zostawiam nie wiem jak mam go nazwac jest czarny  jak smola mysle nad kret demon
niedlugo otworza oczka to bedzie dopiero frajda
a jak zabiore mamuske po 5 tyg to bedzie choroba sieroca wszystkie siedza w kulku  lekko sie hustaja jakie to slodkie :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #46 : 2005-02-09, 10:45 »
cos ty   jak mam    chetnych todopiero rozmnazam ogólnie ratuje  chomiki i inne gryzonie  aby im pomóc :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #47 : 2005-02-14, 22:28 »
Odkopuje temat bo musze sie pożalić.
Moje biedactwo już nic nie widzi, obija sie po klatce i chyba stracił węch bo nie poznaje jedzenia kładzionego obok niego. Po jedzonko pędzi na swoja półkę do miseczki. Dopiero jak się go dotknie to reaguje, chyba tez nie słyszy- nie reaguje na głos wcale.
W dodatku ma sparalizowaną prawą przednią łapkę i wogóle wygląda jak jedno wielkie nieszczęście. Brzuszek ma rozdęty często i nie wiem czy mam mu dawać warzywa bo chyba własnie po tym ma rozdęty brzuszek i mokrą, brudną sierść wokół odbytu.
Humorek mu dopisuje i bardzo garnie sie na ręce i do ludzi, oczywiście nas nie zauważa tylko gryzie kratki aż ktos go weźmie na ręce.
Biedny, mam nadzieję że go nic nie boli :(
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #48 : 2005-02-14, 22:32 »
nie   napewno  obserwuj  a zrezygnuj z warzyw i owoców dawajmu zame ziarenka  :roll: bo jak wudac juz nie wsystko  trawi  :( a ajakamasz klatke a jakmasz wysoka klatke to zamknij   wyszcze pietra ze my nie zleciał i cobie krzywdy nie zrobił :(
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #49 : 2005-02-14, 22:54 »
Ekoteczko czyli to jego ostatnie dni :( przykro mi.
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #50 : 2005-02-14, 23:03 »
Cytat: M0j0_J0j00
Ekoteczko czyli to jego ostatnie dni :( przykro mi.
nie przesadzaj. Moja Tekla żyła w podobnym stanie przez jedem miesiąć a Teo pół roku (miał uszkodzone dwie tylnie nogi po walce).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #50 : 2005-02-14, 23:03 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #51 : 2005-02-14, 23:10 »
Ale one się męczyły. I mogłaś uśpić tego Tea aby sie nei meczyl  :( .


I ja tylko stwierdzam fakt że z dnia nadzień Ekoteczka nie powinna sie dziwić ze jej chomik odszedł  :(
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #52 : 2005-02-15, 00:02 »
nie meczyłporostu walczyloi zycie z włsnym brate a potem  wyleczył sie wiesz jak zwierzak ma spralizowane łapy to bulu  nie czuje :roll:  zreszta onmiłjdna łape sparalizowana druga sie podpierał i  łaził biegał skalkała zył    troche wiecej niz  dwa lata  ;)  a gdy by zauwazyla ze z to bracia zaczynaja sie gryzc zaragowała bym  ale ja wnocy za mocnospałami nie słyszalam  walki rano tylko REmika sztywnego znalazłam teo  ozyl i wyzdrowił po 3 dniach  i bylo oki :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #53 : 2005-02-15, 00:05 »
O jej szkoda i to na dodatek dżungary :(
Najlepiej jednak hodować stadnie roborki i chinczyki ;) ale i tak miedzy nimi czasem dochodzi do utarczek.
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #54 : 2005-02-15, 00:19 »
roborki u arwen sie pozjadały  :( u chinskich jest spokuj :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #55 : 2005-02-15, 11:36 »
U arwen ale one i tak są stadne  : ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #56 : 2005-02-15, 12:01 »
Dzięki za rady. Wiem że to jego ostatnie dni i chyba nawet będę spokojniejsza jak odejdzie bo będę wiedziała że sie nie męczy. Teraz wygląda naprawdę okropnie :(
Dostaje juz tylko ziarno, które namietnie chowa. Czasami rpóbuje biegac na kołowrotku ale spada z tego, na szczęście nie jest wysoko 2-3 cm więc sobie nic nie zrobi.
Półki nie mogę mu schować bo on tylko tam biegnie po jedzenie, nic nie je z parteru, no i byłby zdezorientowany gdybym mu zmieniła otoczenie tak nagle. Półka w sumie nie jest wysoko bo to niska klatka, no i gruba warstwa trocin więc nic mu sie nie stanie jakby spadł. Na razie nie spada i radzi sobie świetnie jak na taka bidę.
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #57 : 2005-02-15, 12:04 »
Wyjimij mu kołowrotek !!!, bo moze sobie na starośc krzywde zrobić i tak pewnie już ma obolałe kości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #57 : 2005-02-15, 12:04 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #58 : 2005-02-15, 12:07 »
Noo nie wiem, to chyba jego ostatnia radość, zabawa. Spróbuje może nie zauważy że kółka nie ma.
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #59 : 2005-02-15, 12:11 »
Ale jak mówisz że ledwo co zipie :(  iw ciezkim stanie jest to ja bym mu wyjął kołowrotek ale to zalezy od ciebie i Twojego chomisia  :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.