Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: Fretka  (Przeczytany 14577 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Fretka
« Odpowiedź #180 : 2005-05-27, 15:29 »
Eh... załamałam się... Masz tyle zwierzaków, że powinieneś się tylko cieszyć ich towarzystwiem. Z taką ilością, to pewnie masz mało czasu na szkołę, rozrywki. Taką ilością zwierza trzeba się zajmować... jak najlepiej potrafisz, skupić się na nich. A nie brać sobie kolejnego zwierzaka na głowę. Ja bardzo bym chciała szczura ale wiem że w tej chili to nie możliwe i jakoś  tym żyję a nie lecę do sklepu... :?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Fretka
« Odpowiedź #181 : 2005-05-27, 19:00 »
Charon, on już tutaj nie zagląda. Mam nadzieję, że zrezygnował z fretki  :|
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #182 : 2005-05-27, 21:39 »
Najpier mogła poczytac a potem kupic fretke.Bo za niedługo było by ze chcce je odać bo smierdzi czy coś w tym styllu.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Odp: Fretka
« Odpowiedz #182 : 2005-05-27, 21:39 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Fretka
« Odpowiedź #183 : 2005-05-28, 11:15 »
"Charon, on już tutaj nie zagląda. Mam nadzieję, że zrezygnował z fretki" 

Eh... mam nadzieję, że zwierzątka na tym nie ucierpią... Jeśłi coś odda to do dobrego domu... :(
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #184 : 2005-05-28, 21:51 »
Ale chyba nie wzioł żadnej fretki przy takiej wiedzy.??
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Fretka
« Odpowiedź #185 : 2005-05-29, 15:35 »
Fretka, przecież piszemy, że nie mamy pojęcia. On już tu od dawna nie zagląda :|
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Fretka
« Odpowiedź #186 : 2005-06-02, 08:56 »
Nareszcie przebrnęłam przez te 7 stron. W ogóle temat fretek zostawię bez komentarza, ale chciałam cos powiedzieć a'propos jedzenia mięsa. Wydaje mi się bezsensem walczyć z ludźmi którzy mięso jedzą, ale powinno walczyć się o to żeby te zwierzęta żyły w humanitarnych warunkach i były humanitarnie zabijane. A swoja drogą myślałam że wegetarianie nie jedzą wszystkiego co ma pochodzenie zwierzęce.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

polna_mysza

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #187 : 2005-06-02, 22:20 »
A swoja drogą myślałam że wegetarianie nie jedzą wszystkiego co ma pochodzenie zwierzęce.
to są weganie
 
P.S sorry ,że sie wtrącam ;)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Fretka
« Odpowiedź #188 : 2005-06-03, 10:41 »
to w takiem razie czego nie jedzą jarosze?
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Fretka
« Odpowiedz #188 : 2005-06-03, 10:41 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #189 : 2005-06-03, 12:56 »
Jarosz-człowiek nie jedzący mięsa ani ryb,
Myśle ,że nie którzy wegetarianinie jedzą ryby
i chyba tam się to różni

P.S ale nie jestem pewna
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Fretka
« Odpowiedź #190 : 2005-06-03, 13:44 »
"Myśle ,że nie którzy wegetarianinie jedzą ryby"

To jest pescowegetarianizm... :P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #191 : 2005-06-03, 14:10 »
a to ja jestem pescowegetarianem  :P
Charon rozpisz nam to wszystko
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Fretka
« Odpowiedź #192 : 2005-06-03, 16:12 »
O matko. Nie lepiej było wymyślić po prostu pół-nie-mięscożerców, nie-mięsożerców, nie-rybożerców itp. :P ?
Bo te nazwy przynajmniej coś mówią, a chociażby wegetarianizm na chłopski rozum który nie zna żadnego innego języka od polskiego nie ma żadnych powiązań z jedzeniem :P
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #193 : 2005-06-04, 15:07 »
A jescze sa ci co jedza jedzenie pochodzenia zwierzecego ale nie jedza miesa i ryb.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

wistra

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #194 : 2005-06-22, 19:23 »
Jarosze to ludzie którzy jadają ryby
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fretka
« Odpowiedz #194 : 2005-06-22, 19:23 »

pacuszka7

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #195 : 2005-06-30, 13:18 »
Ja chciałabym sie dowiedziec czy mój pokój sredniej wielkosci na codzien wystarczy aby fretka pobiegała sobie, oczywiscie ze spacerkami na dworzu ??

Jak mam pokój przygotować?? jakie są potrzebne akcesoria dla fretki??

Czy fretki reaguja na swoje imie i czy sa bardzo towarzyskie??

narazie tyle :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #196 : 2005-06-30, 22:59 »
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #197 : 2005-07-06, 17:32 »
Mam pytanko: od jakiegoś czasu mam młodą fredke,nie jest to moja pierwsza wiec wiem co znaczy opieka nad tym zwierzątkiem,zastanawiam się tylko nad jednym,czy moje koty się z nią zaprzyjaźnią,poprzedniego freda dostałam już kiedy był dorosły i koty (a mam ich 7) nie specjalnie sie nim interesowały,po prostu nie wchodziły sobie w droge,czasem sie razem pobawiły,czasem Fred je pogonił i na tym ograniczał sie ich kontakt mimo że Fred był wiekszą część dnia "na wolności",teraz mam malutką fredke,które narazie większośc czasu spi,nie jest tak aktywna jak dorosła i generalnie jest dosyć spokojna,koty sie nią interesują ale co dziwne jak ona zainteresuje sie nimi to uciekają a przecież jest malutka i nie zrobi im krzywdy,poprzedni Fred był dorosły i mógł być dla nich niebezpieczny a obecna fredka nie,na czym to polega?? czemu koty się jej boją?? chociaż już jest coraz lepiej,już podchodzą do klatki i patrzą na nią kiedy spi,ale jak ją wypuszcze to nie chcą podejśc bliżej.

Kolejna sprawa,piszecie dużo o tym że fredka jest niebezpieczna dla innych zwierząt,zwłaszcza małych,ja chyba ten problem rozwiązałam,mam kilka małych zwierzaków (4 szyszki,2 króliki,szczur) i jak miałam poprzedniego Freda to zrobiłam w jednym z pokoji specjalne półki,sa tak wysoko że fredka nie ma jak na nie wskoczyć i nic nie stoji w ich poblizu żeby jej tego nie ułatwiać,poza tym mój poprzedni fred sie w ogóle nie interesował małymi zwierzakami.
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #198 : 2005-07-06, 18:41 »
Co do tego drugiego to z tego co czytałam to to że fretka sie nimi nie interesuje to jedno natomiast drugi problem to stres tych małych zwierzaków które moga sie czuc niepewnie przebywajac z fretka w jednym pomieszczeniu
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #199 : 2005-07-07, 00:51 »
Niepewnie?
Jakbyś się czuła żyjac pod jednym dachem ze śmiertelnym wrogiem, czując go, widząc, słyszać?
To według mnie brak wyobraźni i działąnie na szkode tych zwierzaków.
Mowisz, że freTka nie wejdzie wysoko?
Prosze, to dowód, pstryknięte któregoś pięknego dnia.
http://galeria.fretki.org.pl/details.php?image_id=15799
http://galeria.fretki.org.pl/details.php?image_id=15800

Robisz krzywde obu stroną.
I nie fredke a freTke.
Zapisane

Talagia

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #200 : 2005-07-07, 12:12 »
Heh, zawsze zastanawialam się nad fretką...Ale nie mogłam jej mieć bo miałam małą świnke...
Kiedy umarł Rozynek, zdecydowałam sie pewniej na to zwierzątko...Mam pytanie czy akceptacja z psem, będzie zależała od fretki? Bo wiem że pies jest baardzo spokojny dla innych zwierząt i o to sie nie martwie, tylko nie wiem jak fretka zareaguje na psa... Mieszkanie mam zabezpieczone po śwince, więc żadnych zakamarków, kabli i kwiatków nie ma...
Nie wiecie moze gdzie najlepiej i najpewniej kupować fretke? No i jak sprawdzić czy zwierze jest zdrowe, przy zakupie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fretka
« Odpowiedz #200 : 2005-07-07, 12:12 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #201 : 2005-07-07, 14:06 »
To zależy od obu zwierząt, pies może być spokojny, ale straci cierpliwość kiedy mały zwierzak będzie chciał się z nim pobawić na poważnie ( a poważnie znaczy gryząc)
Dużo zalezy od maluchów, czy były wychowane z innymi zwierzakami (pies, kot) z własnego doświadczenia widze, ze tragedią jest mieć fretke, która nie zna psa, atakuje wtedy gryząc po ścięgnach tylnych nóg.

Malucha najlepiej kupić od domowego hodowcy (prawdziwego domowego hodowcy bo coraz więcej powstaje hodowli, które na domowe wogole nie wyglądają)
Skąd jesteś?
Akurat znajoma ma maluchy do sprzedania.
Takie szkraby po 150zł.
http://upload.miau.pl/1/20826.jpg
« Ostatnia zmiana: 2005-07-07, 14:26 autor harpia »
Zapisane

Talagia

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #202 : 2005-07-07, 14:09 »
Ja jestem z Katowic :P A co do mojego pieska to wiem, że ma wieeelką cierpliwość do małych zwierząt...
Świnka szarpała go za uszy i wyrywała wąsy... eh a żółw do teraz sie wdrapuje na niego.
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #203 : 2005-07-07, 14:17 »
Tak się składa że gryzonie nie widzą,nie słyszą fredzi,są w innym pokoju,nie mają z nią kontaktu poza krótkimi kontrolowanymi wycieczkami do drugiego pokoju, poza tym nie mam w domu firanek,zasłon itp. wiec przykłady ze zdjęc mnie nie dotyczą,klatki są na wysokości ponad 1,5 metra i jak juz pisałam NIC nie stoji w ich pobliżu żeby nie ułatwiać fredzi sprawy a z tego co wiem po ścianie raczej nie wejdze.Moje pytania dotyczyły dziwnego zachowania kotów względem fretki i odwrotnie,szkoda że nie doczekałam się odpowiedzi.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Fretka
« Odpowiedź #204 : 2005-07-07, 14:31 »
I odpowiedzi odemnie nie uzyskasz, jesteś mało odpowiedzialną osobą wiedząc i mając świadomość, że fretka jest drapieznikiem zabijającym gryzonie i zajęczaki.
Jasne, miałam fretke chodzącą po ścianach, znajoma ma taką samiczke, mam nawet zdjęcia.
Nie wytłumaczysz mi, że gryzonie nie czują zagrozenia, za długo mam fretki i za dużo widzialam.

Talagio, jeżeli byłabyś chętna na zwierzaka z tego miotu (ze zdjęcia) to daj znać, będe jechać po małego to moge przywieźć (jestem z Libiąża, 30km od Katowic) i odemnie można odebrać.
To zdjęcia tych maluchów od samego początku.
Telefon do Małgosi jest na stronce.
http://irys.radiowy.net/~wcia/mlode/
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #205 : 2005-07-07, 15:40 »
To nie jest moja pierwsza fredzia,pomijam fakt że znajomi tez je mają i jeszcze nie widziałam żeby weszła po idealnie płaskiej i gładkiej ścianie,no a już nie wspominam o tym że musiałaby sobie najpierw otworzyć dzwi co akurat w tym przypadku jest niemozliwe. Poza tym nawet kiedy poprzedni Fred był w pobliżu królików zachowywały się jak zwykle ,nie widziałam żeby były wystraszone,zachowywałe sie nienaturalnie itd. po prostu nie mają z fredzią kontaktu a kiedy już go mają to fredke zwyczajnie olewają.Wiesz chciałabym żeby wszystkie zwierzaki miały tak "źle",były tak "pokrzywdzone" i miały takiego "nieodpowiedzialnego"  opiekuna jak moje...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.