Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ...::Swinki Morskie::...  (Przeczytany 2167 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaylx

  • Gość
...::Swinki Morskie::...
« : 2006-10-14, 18:39 »
Mam pewien dylemat, poniewaz zastanawiam sie nad kupnem swinki morskiej, moja mama mi pozwolila, pod warunkiem ze zwierze nie bedzie smierdziec :x Teraz mam do was pytanie....
Czy swinka morska rzeczywiscie bardzo smierdzi? Chodzi mi o to zeby mi w pokoju nie smierdzialo...
A czy juz jak rzeczywiscie smierdzi, to nie lepsze jest kupno krolika miniaturki ?
pozdrowienia =*
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #1 : 2006-10-14, 19:14 »
najważniejsze jest ten fakt że smaiec śmierdzi bardziej od samiczki. Następne jest to że radzę najpier poczytać trochę o tym zwierzątku, o jego zachowaniu i zaopatrzytć się we wszystko co będzie potrzebne. No i jeszcze mieć dla świnki czas :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #2 : 2006-10-14, 19:18 »
Każde zwierze jeśli będzie miało brudno w klatce i będzie zaniedbane będzie śmierdziało. Jeśli będziesz odpowiednio często sprzątać w klatce nie powinno być z tym problemu ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedz #2 : 2006-10-14, 19:18 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #3 : 2006-10-14, 21:48 »
Powiem ci tak - każde zwierze ma swoj swoisty zapach - ktory niektorzy moga uwazac za smrod, u swinek ten zapach jest silniejszy niz u krolikow. Jednak jest cos takiego ze krolikom trzeba wiecej sprzatac (czesciej) krolik potrzebuje wiekszej klatki  i krolik wymaga o wiele wiecej ruchu niz swinka. Dodatkowo jest cos takiego, ze mocz niekastrowanego krolika ma bardzo intensywny zapach (sluzy miedzy innymi do znaczenia terenu) - przy wczesnej kastracji - mocz straci najbardziej charakterystyczny zapach, pozna - tego nie zniweluje.

Ogólnie - żadne zwierze nie smierdzi pod warunkiem, ze sie mu sprzata i dba o czystosc.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #4 : 2006-10-17, 17:16 »
Zgadzam się z wypowiedziami innych forumowiczów. Świnka morska to przecudne zwierzątko ale trzeba po niej sprzątać.

Mesz

  • Gość
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #5 : 2006-10-17, 18:16 »
Właśnie... Jeśli będziesz po niej/nim sprzątać nie będzie "smierdzieć"...
Zapisane

magdah

  • Gość
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #6 : 2006-12-20, 20:18 »
Świnki same w sobie nie śmierdzą. Śmierdzi, jeżeli nie sprzątasz. Jeżeli będziesz miała jedną czy dwie świnki w jednej klatce nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem czystości- trociny, siano (ew. żwirek pod trociny) i nie będzie śmierdzieć w pokoju...
Zapisane

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: ...::Swinki Morskie::...
« Odpowiedź #7 : 2007-02-25, 15:43 »
Swinki to mile i troche szalone zwierzaki  ( polecam je :))
Co do tego czy brzydko pachna to powiem tylko jedno : NA PEWNO NIE SMIERDZA :D Chyba ze nie bedziesz w klatce sprzatac a to juz inna para kaloszy   :P
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 23 zapytaniami.