Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dzungarek - dziadek  (Przeczytany 556 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chichon

  • Gość
Dzungarek - dziadek
« : 2004-04-13, 13:35 »
Mam chomiczka dzungarskiego, ma juz ponad 2 lata wiec pewnie niedlugo wybierze sie do chomiczego raju. W cigu ostatnich kilku tygodni strasznie sie zmienil: stal sie agresywny i strasznie schodl (zostaly z niego same skora i kosci) pomimo tego ze zacza jesc wiecej niz poprzednio - czy to sa normalne oznaki starzenia sie dzungarkow?
Znajomy poradzil mi zebym dawala chomisiowi bialko ugotowanego jakja kurzego w celu podtuczenia go - co Wy o tym myslicie? Ten znajomy dawal bialko swojej swince i chomikom - rzeczywiscie wyrosly na dorodne zwierzaki i dozyly sedziwego wieku. jednak przyzwyczajal je do takiego jedzenia od malego. Czy brzuszek mojego starego dzungarka poradzi sobie ze strawieniem takiego pozywienia jesli nigdy nie mial do czynienia z bialkiem? Czy mu to nie zaszkodzi?
Czy Wy tez karmicie swoje zwierzaki bialkiem ugotowanego na twardzo jajka?
Zapisane

Kira

  • Gość
Dzungarek - dziadek
« Odpowiedź #1 : 2004-04-13, 13:54 »
:? ja nie karmilam, ale co jakiś czas raz na 2 tyodniewaje kawalek surowego miesa z piersi kurczaka dla kazdego choma :)
 
zaczelam dawać kiedy mialam oslabiona samiczke myszoskoczka po ciąży i dzieki bialku zwierzecego szybciej wyzdrowial moj jeden stary chomik gdy byl pogryzionyi wyszedl z bojki calo czyli przyspieszylo gojenie i poprawilo samopoczuci.. :)
Zacznij od malej ilosc i zobacz czy je wedlug mnie podawaj raz w tygodniu moze byc jeszcze
cieple bedze mialo lepszy smak i czybciej sie strawi jego ogranizm mozesz m tez podac inne tuczace dodatki np.slonecznika pestki z dyni ja swojej 2,5 rocznej dzungarce T EKLI PODAJE WSZYSTKO WYLUSKANE I ZJADA CHETNIE  czasem ma juz t tym problemy
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Dzungarek - dziadek
« Odpowiedź #2 : 2004-04-13, 20:54 »
Popieram Angevelinkę, ale pamiętaj nie tucz go, wszystkiego po trochu, oby zdrowo  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzungarek - dziadek
« Odpowiedz #2 : 2004-04-13, 20:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 24 zapytaniami.