Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża urojona...  (Przeczytany 9006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M'AST

  • Gość
Ciąża urojona...
« : 2005-02-10, 12:34 »
Podejzewam iz taki temat już gdzieś isnieje ale cóz ja nic o takowym nie wiem...otóż moja suka jest już po pierwszej cieczce,po niej miała ciąże urojoną,wiem ze najlepszym wyjściem byłaby sterylizacja ale tymczasem chciałbym zapytać was czy nie znacie jakichś forteli mogących utrudnić pojawienie się ciąży urojonej??
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #1 : 2005-02-10, 12:43 »
Mi doradzano styrylizacje.I myślę,że to będzie najlepsze rozwiązanie! :roll:
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #2 : 2005-02-10, 12:44 »
Hmm... nie słyszałam dotąd o takich "trikach", wiem jedynie, że ciążę urojoną może osłabić znalezienie suni dużo zajęcia (bardzo długie spacery, dużo zabawy, nauki itd.)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #2 : 2005-02-10, 12:44 »

Nanami

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #3 : 2005-02-10, 12:50 »
Nie chce mi sie duzo pisac, wiec napisze w skrócie ze na ciąze urojoną w znacznej wiekszosci zapadają suki mające wszystkiego pod dostatkiem i rozpieszczane. Juz podczas cieczki mozna zaobsrewowac ze suka je wiecej lub chowa jedzenie "na zapas", wiec trzeba odrobine przyciac racje zywnosciowe i duzo ruchu, by nie miała ochoty i sił myslec o szczeniakach.
Zapisane

M'AST

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #4 : 2005-02-10, 12:57 »
słyszałem że trzeba schować wszystkie zabawki czy to prawda??
Zapisane

Nanami

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #5 : 2005-02-10, 13:05 »
Tak to prawda.

Moja po pierwszej cieczce miała ciaze urojoną, skapowalismy sie dopiero jak zaczeła miec mleko, mniej zarcia, mniej picia, schowane zabawki, wiecej zajec, mniej rozpieszczania, po 2 tygodniach przeszło... Teraz miała drugą cieczke, tym razem zastosowalismy juz podczas cieczki srodki zapobiegawcze, mleka nie było ale ciąza urojona jako taka była, bo Kaza była strasznie rozkojarzona i wyraznie "szukała" dzieci. Dlatego nakłoniłam rodziców na sterylke, jak tylko bedzie kasa to bedzie szła pod nóz.

Ty i tak sie ciesz, bo sporo wetów radzi by suka miała prawdziwe szczeniaki... Co nie rozwiazuje w rzeczywistosci problemu a nasila, a po co powoływac na swiat kolejny miot?  :lol:
Zapisane

M'AST

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #6 : 2005-02-10, 13:08 »
ja nie mam takiego zamiaru...
Cytuj

po co powoływac na swiat kolejny miot?


eh którego dnia jest ten narodowy dzień sterylizacji czy co w tym stylu??słyszałem że wtedy jakos taniej jest chyba i ogóle... :lol:
Zapisane

Iwona

  • Gość
Zapisane

Nanami

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #8 : 2005-02-10, 13:23 »
Tak, lecznice które włączają sie w to, ustalają nizsze nawet o połowe ceny.

Jakbys miała jeszcze jakies pytania dot. sterylizacji, ciąz urojonych itp. to moje gg 3777562  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #8 : 2005-02-10, 13:23 »

Dalmafreciak

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #9 : 2005-02-10, 13:33 »
Tak jak już dziewczyny pisały, trzeba niestety sunię 'olewać' ;) , komuś kto całymi dniami mógłby głaskać i dogadzać swojej suczce będzie trudno się na to zdobyć, ale trzeba sobie powtarzać, że to tylko i wyłącznie dla jej dobra.

Moja sunia po pierwszej cieczce miała ciąże urojoną, dostawała Galastop.

Teraz 'jesteśmy' już po drugiej cieczce, ale tym razem od razu po zakończeniu cieczki zmniejszyłam jej porcje żywieniowe (narażając się zresztą na uwagi typu 'czemu głodzisz psa?', albo 'ona nie musi być taka chudza' :roll: ) i staram się dużo mniej ją głaskać.

Jak na razie (odpukać!!!) ciąża urojona się nie pojawiła, a Maja ok. miesiąć temu skończyła cieczkować i nie wiem czy jeszcze może jej się ciąża 'uroić' czy nie... Poczekamy, zobaczymy... Mam nadzieję, że się uda...

p.s. witaj na forum Mati :)

Dalma & Maja
Zapisane

M'AST

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #10 : 2005-02-10, 13:38 »
Cytuj

Jakbys miała jeszcze

wolałbym pozostać dalej samcem :lol:  :lol:

ja czekam na cieczkeVivy niebawem niestety powinna si epojawic :roll:
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #11 : 2005-02-10, 14:34 »
M'AST z moja Ajra niestety mam ten sam problem.Po kazdej cieczce(narazie miala)dwie ma ciaze urojona.Nie pomoglo zmniejszenie pokarmu,glaskania,zreszta do obdzielania pieszczotami sa jeszcze dwa inne psy jak wiesz.Niedlugo czeka ja sterylizacja,to dla mnie najlepsze rozwiazanie,zreszta jako sunia bez rodowodu i tak nie bylaby dopuszczana.Amstaffki czesto cierpia na ciaze urojona,sa na nia bardzo podatne.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #12 : 2005-02-10, 16:46 »
Kora też miała ciąze urojoną
była 3 razy u weterynarza i dostała zastrzyk i pozniej tabletki i jej przeslzo

Jamniczka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #13 : 2005-02-10, 17:14 »
Sterylizacja górą!!! : :)  :D
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #14 : 2005-02-10, 17:29 »
M'AST poszukaj tematów o tymm bonaprawde było wiele powiedziane...

niełaskać, wybiegać, nie dawać zabawek, cos ze zmniejszeniem amciu chyba też... ale sterylizacja to bedzie dobre wyjście...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #14 : 2005-02-10, 17:29 »

mdp

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #15 : 2005-02-11, 13:27 »
dużo ruchu, długie spacery, raczej bez innych psów, praca węchowa, schować zabawki - i tak przez kilka tygodni po cieczce. ale gwarancji, że nie będzie ciąży urojonej, nie ma. daje ją tylko strylizacja - polecam!
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #16 : 2005-02-11, 17:43 »
Dalma moze niestety jeszcze.. u nas pojawila sie jakies 2 miesiace po cieczce

Gdy suka juz "jest" najlepiej zwiekszyc dawke ruchu, zmniejszyc wysokobialkowe pozywienie, zwiekszyc owocki i warzywa, zabrac zabawki (ale bawic sie z nia!), nie przytulac, nie dotykac brzucha. i pojsc do weta - on oceni czy wystarczy to co napisalam czy trzeba hormonalnie leczyc. jesli sunia juz po pierwszej cieczce ma to sterylizacja wydaje sie nieunikniona i jest w sumie zalecana.. my niedlugo bedziemy sie ciachac - u kropiastych ciaza urojona jest czesta przypadloscia.. v.v

zuzor

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #17 : 2005-02-11, 19:29 »
Ale chyba moga grysc jakies kosci????????? :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #18 : 2005-02-11, 20:17 »
Cytat: zuzor
Ale chyba moga grysc jakies kosci????????? :cry:  :cry:  :cry:


Żeś wyskoczył(a?)  :lol:
Pewnie że mogą, kość nie zabawka, nie przypomina szczeniaka  ;) Poza tym coś gryźć trzeba, a przynajmniej mi się tak wydaje, a jak się mylę to nie bijcie tylko poprawcie  ;)
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #19 : 2005-02-11, 22:58 »
zabawki zabiera sie po to, zeby sunia nie mogla ich znosic do gniazda i sie nimi opiekowac. nie dajmy sie zwariowac - kota tez mam schowac bo za szczeniaka uzna?  :wink:
i piech musi sie bawic - trzeba go meczyc zeby nie mial czasu myslec o szczencach... ale lepiej zeby to byla zabawa z nami  :wink:

Dalmafreciak

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #20 : 2005-02-12, 20:02 »
Yassue, no i 'ciąża' już jest... Dzisiaj zakupiliśmy Galastop i będę go Mai podawać.

A co Ty planujesz zrobić z tą sprawą? Nie będziesz Bluśki sterylizować, prawda? ;)

 :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #20 : 2005-02-12, 20:02 »

Nanami

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #21 : 2005-02-12, 20:05 »
Dalma, a jak działa ten Galastop? Na bazie hormonów jest?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #22 : 2005-02-12, 20:11 »
"Kabergolina (składnik Galastopu) jest pochodną ergoliny, odznaczającą się silnym, wybiórczym i długotrwałym działaniem hamującym wydzielanie prolaktyny. Prolaktyna jest głównym hormonem uczestniczącym w laktogenezie i odpowiedzialnym za inicjację oraz utrzymanie laktacji po porodzie. Według aktualnych poglądów w etiologii ciąży urojonej ważną rolę odgrywa wzrost poziomu prolaktyny, stymulowany obniżonym poziomem progesteronu w fazie metestrus."


Moim zdaniem to bez sensu, faszerowanie jakimiś lekami suki ktora ma problemy z ciaza urojona, a nie jest hodowlana.. :roll: Duzo zdrowiej byloby wysterylizowac.. :roll: Szczegolnie ze jak mniemam "pilnowanie podczas spaceru" to -przez okres calej cieczki-chodzenie z suka na krotkiej smyczy, niespuszczanie, nie chodzenie na grupowe spacerki itp. Bez sensu :|
Zapisane

Nanami

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #23 : 2005-02-12, 20:20 »
Blee ja bym takiego czegos suce mojej nie podała, bo to hormony ale napisane w lekarskim jezyku  :lol:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #24 : 2005-02-12, 20:41 »
Dalma  :x wykrakalam... v.v i zamierzam mala sterylnac. to najlepsze rozwiazanie... jest 'wadliwa' i nawet nie mysle o rozmnazaniu jej - nie chce przyczyniac sie do powstawania tych dalmatow-mutantow ktore nonstop spotykam  :lol:

nasza wetka powiedziala ze hormony dopiero jak bedzie ostry stan itp. najpierw polecila te 'nielekowe' metody. dobra wetka  :spoko:
Nanami, no ale jak trzeba to ja wolalabym podac

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #25 : 2005-02-12, 20:46 »
Cytuj

Blee ja bym takiego czegos suce mojej nie podała, bo to hormony ale napisane w lekarskim jezyku


dokladnie :?
to tak samo jakbys podawala suce zastrzyki hormonalne. tak samo bez sensu i tak samo niezdrowe.
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #26 : 2005-02-12, 22:52 »
Moja Kama niestety też czasami miewa ciążę urojoną.... Trudno wtedy z nia wytrzymać, cały czas siedzi w koszy i piszczy, poprostu az zal patrzeć. Jednak mam sposób, aby na chwilke o tym zapomniała: idę z nia na dłuuuugi spacer. Jednak gdy jesteśmy znów pod domem, nagle wszystko się jej przypomina i - jak nigdy - pierwsza stoi pod bramą i czeka az ja wpuszcze  :?
Zapisane

Katerinas

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #27 : 2005-02-13, 10:22 »
Galastop jest dobrym lekiem kiedy nie działają inne metody (zabranie zabawek, zmniejszenie racji żywieniowej, ograniczenie pieszczot, itd.). Jest bardzo skuteczny i suka szybko zapomnia o szczeniakach. Czasami jest to jedyna metoda.

Trzeba pamiętać, że nie należy robić sterylizacji w czasie ciąży urojonej. Tak więc najpierw leczenie Galastopem, potem cięcie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #27 : 2005-02-13, 10:22 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #28 : 2005-02-13, 10:31 »
zgadzam sie. ale moim zdaniem jesli ktos chce na dluzsza mete tylko galastop i galastop, to tylko krzywdzi tym swoja suke.
Zapisane

M'AST

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #29 : 2005-02-13, 10:41 »
chyba raczej należy działać profilaktycznie jakoś a nie paść suke lekami..to nigdy nie wychodzi na zdrowie...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 29 zapytaniami.