Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Drgawki.  (Przeczytany 6844 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Drgawki.
« : 2010-01-24, 22:46 »
Lucy przed chwilą zaczeła się strasznie drgać pod biurkiem i wskoczyła mi na kolana teraz i cały czas się trzęsie.
Nie mam pojęcia co jej jest i czemu.
Trochę sapie i ślina kapneła jej z języka.
Co mam zrobić?
O tej porze żaden wet nieczynny...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #1 : 2010-01-25, 19:01 »
A nie przestraszyła się czegoś? Toffiś trzęsie się na odgłos strzałów, nawet cichy, na który ja nie zwróciłabym uwagi...

I jak dzisiaj?
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #2 : 2010-01-25, 19:03 »
Dzisiaj już ok. :)
Pewnie się czegoś wystraszyła jednak. ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Drgawki.
« Odpowiedz #2 : 2010-01-25, 19:03 »

ginger08051989

  • *
  • Wiadomości: 23
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #3 : 2010-01-26, 17:49 »
nie bagatelizowałabym tak tego... ciężko mi powiedzieć ale może być to oznaka padaczki. u różnych zwierząt może ona przebiegac inaczej. A ataki maja różna skale intensywności...
Napady padaczki mogą się powtarzać codziennie, co miesiąc a nawet co kilka...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #4 : 2010-01-26, 23:44 »
Znalazłam coś takiego jeszcze:
http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html

Cytuj
Drgawki niepadaczkowe  Przyczyną drgawek nie musi być koniecznie padaczka, mogą to być inne sytuacje, które spowodują zaburzenia czynności mózgu. Takie drgawki są nazywane drgawkami niepadaczkowymi.  Przyczyny drgawek niepadaczkowych: – choroby wątroby, – zatrucie (czekoladą, strychniną), – silne zarobaczenie, – zbyt niski poziom cukru, – choroby nerek, – niedotlenienie, – niedoczynność tarczycy (u psów), – obniżony poziom wapnia we krwi (suki po porodzie i karmiące), – choroby zakaźne, – gorączka i udar cieplny, – niedobór witaminy B1 (u kotów), – niektóre leki (np. ibuprofen).

Jak nawet ma padaczkę to i tak jest to nieuleczalne, jak coś to pójdę do weta jak się to powtórzy.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ginger08051989

  • *
  • Wiadomości: 23
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #5 : 2010-01-27, 10:10 »
hm... owszem jest ona nieuleczalna. ale chyba lepiej wiedzieć co to jest tzn zdiagnozować ewentualna chorobę... Poza tym na padaczkę podaje się odpowiednie leki..
W przypadku wystąpienia ataku należny też odpowiednio się zachować...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #6 : 2010-01-27, 16:09 »
Na tej stronce pisało, że jedynie się opłaca podawać leki jak są częste ataki. ;)
Inaczej to leki mają skutki uboczne większe, niż sama padaczka.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ginger08051989

  • *
  • Wiadomości: 23
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #7 : 2010-01-27, 17:26 »
jakoś dziwnie o tym piszesz... nie opłaca się? jak nawet ma padaczkę to i tak jest ona nie uleczalna? tak się pisze o przyjacielu? Pozwól że to lekarz określi czy się "opłaca" dawać mu leki, i czy możesz mu pomóc....
W przypadku zwierząt jak i ludzi diagnoza jest konieczna... Bo jeśli uważnie przeczytałaś cytowana przez siebie stronę powody drgawek mogą być różne.. A z zwierzętami jest tak że nie powiedzą ci one czy coś je boli, czy czują się źle itd.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #8 : 2010-01-27, 18:41 »
Pójść do weterynarza nie zaszkodzi, natomiast podawanie leków w sytuacji, gdy napady nie są częste nie jest konieczne. Jak już ppx pisała, skutki uboczne podawania leków mogą być gorsze niż napady zdarzające się np raz na rok. Ważne jest też dobre dobranie leków. Miałam okazję widzieć psa, który na krótki okres miał zmienione lekarstwa (gdyż tych, które normalnie brał nie było w hurtowni i trzeba było czekać). Pies był cały czas ospały i otępiały.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Drgawki.
« Odpowiedz #8 : 2010-01-27, 18:41 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #9 : 2010-01-28, 02:05 »
1. Padaczka, albo raczej - ataki padaczkowe to nie choroba, a objaw czegos co ma wplyw na uklad nerwowy - przyczyny sa rozne - uszkodzenie mechaniczne, zatrucie itp. itd.

2. O padaczce mozna mowic dopiero wtedy gdy wystapia min. 3 ataki w ciagu pol roku.

3. Dokladna diagnoza u zwierzat, nie jesyt moze niemozliwa, jednak bardzo rzadko sie ja wykonuje - przede wszystkim z powodu potwornych kosztow (sumy idace w tysiace) Dlatego tez leczenie dobiera sie objawowo.

4. Atak padaczkowy przede wsyztskim laczy sie z utrata przytomnosci i oproznieniem pecherza. Nie musza wystapic drgawki takie ze zwierzak caly sie telepie - czasem jest to lekkie drzenie. Przy czym da sie to odroznic od drzenia np. z powodu strachu, zimna, czy ogolnie stresu (nieskoordynowane drgania miesni)

5. Atak padaczkowy nie powinien trwac dluzej niz 3 min. Jeśli trwa dluzej - do weta na sygnale. Byl jakis czas temu w lecznicy przypadek gdy pies trafil po 4 godzinach.... odmozdzony. (czyt: warzywo)

6. Leczenie padaczki polega na tym, ze "znieczula sie" przewodzenie nerwowe, ktore z jakiegos powodu jest zbyt wrazliwe. Dlatego otepienie/ ospalosc moga byc skutkiem ubocznym lekow. Zalezy to rowniez od dawki.

7. leczenie - rodzaj lekow i dawki dobiera sie indywidualnie, biorac pod uwage ogolny stan pacjenta, czestosc wystepowania atakow, nasilenie atakow itp. Jesli wystepuja rzadziej niz raz na 3 miesiace - nie stosuje sie zadnego leczenia.

8. Kazdemu moze sie przydarzyc atak pseudopadaczkowy - nie rzadko bywa tak, ze jest to jednorazowy incydent w trakcie calego zycia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ginger08051989

  • *
  • Wiadomości: 23
    • WWW
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #10 : 2010-01-28, 10:23 »
ze wszytskimm się zgadzam. miałam namyśli padaczkę jako nazwę że tak powiem potoczną:) i tak stoję przy swoim... do lekarza marsz....
Zapisane

agnieszka

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #11 : 2010-04-30, 19:18 »
u mojego "czarnego diabełka" takie drgawki wystąpiły już trzy razy - zawsze towarzyszyło im zatrucie pokarmowe, więc prawdopodobnie to było ich przyczyną. Badania u weta oczywiście zostały zrobione - tzn. badanie krwi i usg - na szczęście wszystko jest o.k., ale musi być pod stałą obserwacją no i przynajmniej na razie mamy nosić kaganiec na spacerki, bo to wyjadacz pospolity - w ten sposób przekonamy się czy to ta nieposkromiona chęć zjedzenia wszystkiego czy padaczka ( mam nadzieję że to pierwsze). no i w związku z tym mam pytanie - jaki kaganiec najlepiej mu zakładać ? skórzany?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #12 : 2010-04-30, 21:57 »
skorzany, takie parciane ktore zamykaja pysk sa czesto np w upaly wrecz zagrozeniem dla zycia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agnieszka

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Drgawki.
« Odpowiedź #13 : 2010-05-01, 13:26 »
Dzięki  :) mam nadzieję, że to rozwiąże problem naszego psiaka, choć pewnie szczęśliwy nie będzie  ;p
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.