Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chroba skóry  (Przeczytany 1701 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LZ87

  • *
  • Wiadomości: 2
Chroba skóry
« : 2010-06-11, 19:50 »
Witam,
Piszę z prośbą o pomoc, dotyczy ona 11 letniego psa, mieszańca owczarka niemieckiego i husky. Od niedawna pojawił się problem z sierścią u zwierzaka, wypadanie, krosty na grzbiecie i w okolicach ogona. Pies posiadał zawszę bujną sierść w szczególności na ogonie w chwili obecnej prawie całą stracił.Podobny problem miał ojciec jego matki, tam pomogła zmiana żywienia (odstawienie tłustych pokarmów), podobna terapia została w tym wypadku zastosowana, jednakże od miesiąca kiedy jest stosowana nie widać postępów.Zauważyłem że pies sam potrafi sobie tą sierść wyrywać, co skutkuje ranami.Jestem świadom że powinien obejrzeć go weterynarz, ale miejsce zamieszkania i nieobycie psa z samochodem kompletnie uniemożliwiają jakiekolwiek wizyty.
Zamieszam zdjęcia i proszę o radę.




Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chroba skóry
« Odpowiedź #1 : 2010-06-11, 20:50 »
bez badania zeskrobin nie da sie stwierdzic co sie dzieje, nie da sie rowniez podjac skutrecznego leczenia.

Pobrac zeskrobiny i wyslac do badania moze kazd lekarz weterynarii, a jakis kontakt z lekarzem pies musi miec skoro jest obowiazkowe chociazby szczepienie na wscieklizne.

Z kolei miejsce zamieszkania i nieobycie z samochodem - takie wymowki to sobie funduj swim znajomym. Nie jest to ZADEN argument.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

LZ87

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Chroba skóry
« Odpowiedź #2 : 2010-06-11, 21:54 »
bez badania zeskrobin nie da sie stwierdzic co sie dzieje, nie da sie rowniez podjac skutrecznego leczenia.

Pobrac zeskrobiny i wyslac do badania moze kazd lekarz weterynarii, a jakis kontakt z lekarzem pies musi miec skoro jest obowiazkowe chociazby szczepienie na wscieklizne.

Z kolei miejsce zamieszkania i nieobycie z samochodem - takie wymowki to sobie funduj swim znajomym. Nie jest to ZADEN argument.

Rozumiem że choroba jest tak rzadko spotykana że na podstawie samych zdjęć nie jest się w stanie określić,chociażby przypuszczalnego schorzenia?ok, skuszę się jeszcze o diagnozę online u zawodowcy. A wątek moralizatorski sobie daruj jeżeli nie znasz obrazu całej sytuacji.

edit:
O dziwo same zdjęcia wystarczą na diagnozę,tylko trzeba zwracać się do osób które się na tym znają.
Polecam stronę: http://www.vetopedia.pl/index.html pełen profesjonalizm
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chroba skóry
« Odpowiedz #2 : 2010-06-11, 21:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chroba skóry
« Odpowiedź #3 : 2010-06-12, 01:55 »
Cytuj
Rozumiem że choroba jest tak rzadko spotykana że na podstawie samych zdjęć nie jest się w stanie określić,chociażby przypuszczalnego schorzenia?

przypuszczalnie chcesz? grzyb, swierzb, atopowe zapalenie skory itp. itd. Chorob skory jest BARDZO wiele i wlasnie dlatego przypuszczenia mozna sobie w zad wsadzic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ojeja

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Chroba skóry
« Odpowiedź #4 : 2010-06-12, 17:30 »
czy aby chcesz powiedzieć że przez te 11 lat pies nie widział weterynarza :O? To jak rozwiązywałaś problem szczepień,
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 24 zapytaniami.