Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!  (Przeczytany 2543 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« : 2003-10-08, 11:16 »
Mój 8-letni jamnik ma Dyskopatie (paraliż od pasa po ogonek). Byłam u weterynarza on zalecił operacje lub zastrzyki. Lecz nie zdecydowalam sie na operacje ze wzgledu ceny (okolo 1500-2500 zł), tylko na zastrzyki. Lecz nie wiem czy one pomogą. Ta cała kuracja ma prawdopodobnie trwac od 4-6 miesiecy, albo dluzej. Mam do was pytanko, czy wasz piesek mial cos takiego, jesli tak to prosze powiedzcie czy wyzdrowial i po jakim czasie??? Błagam... :( [/b]
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #1 : 2003-10-08, 12:06 »
Moj jamniczek mial dyskopatie w odcinku szyjnym. Mial wtedy 10 lat. Nie pomogla akupunktura. Ale zastrzyki po miesiacu zaczely przynosic rezultaty. Zdecydowana i gwaltowna poprawa nastapila po podaniu preparatu NEURALGO-RHEUM Injeel , jest to preparat homeopatyczny , podawany w zastrzykach podskornych. Dawalam go przez pol roku , przy pomocy strzykawek insulinowych aby pies nie byl skluty jak sito. Preparat ten mozna dostac tylko w specjalistycznych aptekach homeopatycznych .
Niestety zastrzyki sterydowe , ktore bral miesiac bardzo oslabily jego serce i watrobe, po roku od wyleczenia piesek nas opuscil na zawal serca. Ale znam jamniki , ktore nie przechodza leczenia az tak ciezko . To zalezy moze tez od wieku , moj byl juz dosc starym pieskiem.
Konieczna jest cierpliwosc , nie poddawaj sie . Odradzam tez operacje, u nas jest to wszystko w powijakach i lekarze nie maja zbyt duzego doswiadczenia . Mi tez proponowano operacje , ale nie chcialam robic ze swojego psa obiektu edukacyjnego dla weta. Jak by mi wet dal adresy 10 jamnikow u ktorych operacja przez niego robiona sie powiodla to moze bym sie zdecydowala , ale on nie mial zadnego .
Wspolczuje bardzo , bo wiem jaka to okropna choroba. Moj jamniczek mial sparalizowane przednie lapy , mial klopoty z lykaniem , nie mogl wydac glosu i grozila mu niewydolnosc oddechowa. Przezylam wtedy najgorszy miesiac mojego zycia.
Zapisane

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #2 : 2003-10-08, 12:19 »
Bardzo ci dziekuje. Dzisiaj ide znowu do wet. na zastrzyk i zapytam go czy to są te zastrz. sterydowe. Popytam tez w aptekach o ten preparat ktory mi podalas.  Jeszcze raz bardzo ci dziekuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedz #2 : 2003-10-08, 12:19 »

AgaŚ

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #3 : 2003-10-08, 13:20 »
Oj biedactwo..... Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze  :wink: Trzymaj sie!!!!!
Zapisane

carragan

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #4 : 2003-10-08, 18:07 »
jamniczek pewnej pani nei chodzil cztery razy.Tzn.dostawal parazlizu.A teraz wszystko jest w porzadku :)
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #5 : 2003-10-08, 18:28 »
Isabelle-napisz prosze jak postepy w leczeniu ! Mozesz pisac do mnie na priva. Uwielbiam jamniki i jest mi zawsze bardzo zal kazdego bidulka z chorymi pleckami lub serduchem- to niestety ich druga przypisana rasie dolegliwosc.
Zycze twojej parówie szybkego zdrowienia !
Zapisane

onka

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #6 : 2003-10-08, 19:15 »
przykro mi z powodu twojego psiaka, niestety jamniki to rasa szczególnie narazona na takie schorzenia (czy twój psiak nie jest za bardzo otyły przy tym? bo to tez jest ważne)
jesli lekarz nie przepisał - proponuje caniviton - bardzo dobre tabletki wzmacniakace układ kostny itd
i oby się polepszyło
Zapisane

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #7 : 2003-10-09, 12:17 »
Dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi. U mojego psiaka nie widze zadnej poprawy, a dzisiaj bierze ostatni zastrzyk i wet. powiedzial ze bedziemy "patrzec" co sie bedzie dzialo. Biedaczek, nie moge juz patrzec jak ciągnie za soba te nóżki. On tak bardzo kocha biegac, zawsze byl bardzo aktywny, a teraz nie wie co sie dzieje. Któraś zwas pytala ile wazy, otóż 12 kg (tłuścioszek)KOCHAM GO Z CALEGO SERDUSZKA, JEST MOIM NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM.
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #8 : 2003-10-09, 12:43 »
Sproboj moze jeszcze wizyty u bioenergoterapeuty. Ja mialam juz taka opcje przygotowana ale poniewaz te zastrzyki homeopatyczne tak szybko zadzialaly to dalam spokoj. Jezeli masz dojscie , dobrze  zrobic tez tomograf komputerowy. Kosztuje to dosc duzo( jak sie nie myle to 400 albo 800 zlotych juz nie pamietam) ale wtedy widac jak mocno jest uszkodzony rdzen i czy wogole jest szansa na wyzdrowienie. W ostatecznosci pozostaje wozeczek . Gdzies widziam tez ( w tv) zabiegi fizykoterapeutyczne , glownie chodzi o kontrolowane plywanie . Podobno rewelacyjna jest tez lampa bioptron , niektorzy weci ja maja ale sa tez gabinety dla ludzi i pewnie nie jeden operator lampy sie zgodzi.
Niestety jezeli nerw jest uszkodzonyn na calym przekroju to szanse niewielkie , ale pieski dosc szybko przyzwyczajaja sie do wozeczka .
Pozdrawiam serdecznie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedz #8 : 2003-10-09, 12:43 »

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #9 : 2003-10-09, 12:56 »
Kochana Sibo, chcialabym sprobowac tego homeopatycznego prepartu, ale jak mam powiedziec to wet., moze sie wkurzyc, a jesli nawet nie bezdie tego znal.
Zapisane

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #10 : 2003-10-09, 13:06 »
a moze mam jechac do specjalistycznej klniki do Poznania (bo tam mam najbliżej).
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #11 : 2003-10-09, 13:30 »
Lekarstwo to mozna dostac bez recepty, moze zrob tak , ze kupisz jedno opakowanie , pojdziesz z nim do weta i powiesz , ze bralas to np. na rwe kulszowa lub korzonki(jak ja  :)  ) i bardzo ci pomoglo to moze pomoze tez twojemu psiakowi. Ja robilam zastrzyki sama mojemu Tyniowi( w porozumieniu z wetem) , ale mialam troche praktyki jako technik w lecznicy.Nienmiej jest to dosyc proste , ale polecam wlasnie strzykawki insulinowe, one maja cieniutka igle i pies praktycznie nic nie czuje. Jest to o tyle wazne , ze poczatkowo daje sie po cztery zastrzyki dziennie i w miare poprawy schodzi do jednego zastrzyku na tydzien. Ogolnie nie warto martwic sie tym co sobie wet pomysli , czort z nim , twoj piesek jest wazniejszy. Jak wet jest na poziomie powinien pokazac ci jak podac zastrzyk aby nie poszlo srodskornie ale pod skornie. To nie jest takie straszne na jakie wygladac moze z mojego opisu. Niestety jezeli rdzen u twojego psiaczka jest przerwany lub tkanka obumarla na skutek ucisku, to i to nie pomoze , ale warto sprobowac.
Glowa do gory , moze wlasnie twoja sila woli i walki o jego zdrowie najbardziej mu pomoze.
A w Ponaniu mozesz popytac czy nie maja fizykoterapii i bioptronu .
I jeszcze jedno- uwazaj na akupunkture . Sama w sobie jest wspaniala ale jak robi ja fachowiec  :roll:  Mojemu Tyniowi barszo zaszkodzila .
Pozdrawiam!
I lapa dla twojego psiaczka! Jak ma na imie?
Zapisane

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #12 : 2003-10-09, 15:43 »
Dziekuje ci kochana Sibo. Zrobię tak jak mi to wszysko ładnie opisałaś, kupie ten preparat itd. A moje szczescie ma na imie Fliper. Zrobie wszystko co w mojej mocy by go uratować. Acha, zapomnialam wspomniec, ze miesiąc temu mój Fliperek spadłz okna z wysokosci parteru i byc moze to spowodowalo ten uraz. A jezeli ma jakies straszne powiklania i nie da sie go wyleczyc, bo moze jest cos tam zlamane. Poradz mi czy jechac z nim na rentgen? Ale najblizej mam do Poznania ( 70 km)
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #13 : 2003-10-09, 16:27 »
RTG byloby wskazane aby umiejscowic dokladnie w ktorym miejscu jest uszkodzenie . To np.przy naswietlaniach usprawni prace bo wiadomo gdzie swiecic . Moj mial to miedzy trzecim a czwartym kregiem.
On tez lubil siedziec na parapecie okna i godzinami ogladac swiat. Najczesciej wlasnie taki upadek lub zeskok powoduja wypadniecie lub zmiazdzenie dysku.  
Czasami dobrze skonsultowac sie z innym wetem , szczegolnie , ze ten ktory go leczyl nie zlecil rtg od razu. To co ci powiedzial przy ostatnim zastrzyku wskazuje , ze jego wiedza w tym momencie sie konczy i nie pomoze juz Fliperowi bardziej.
Ja tez zmienialam wtedy weta. Pierwszy walil w niego tony encortonu , straszyl operacja a w koncu calkiem zaszkodzil akupunktura. Nie dawal nic przeciwbolowego twierdzac , ze on musi widziec czy jest lepiej a tak to nie bedzie wiedzial. W koncu po tygodniu zaryczana jak bobr zadzwonilam do znajomej z ZK ,co ma hodowle yorkow i ona polecila mi aniola. Wizyte zaczelismy od podania dozylnie czegos przeciwbolowego , po raz pierwszy od kilku dni zobaczylam jak psu wiotczeja miesnie i zobaczylam ulge w oczach. Jak powiedzialam mu ile encortonu dostawal to dwa razy sie pytal czy sie nie pomylilam. Zawsze byl na kazdy telefon , jak tylko cos bylo nie tak . Powiedzial , ze bedziemy o niego walczyc do upadlego, a inni mowili - niech pani da spokoj z tej dyskopatii psy nie wychodza. Pokazywal mi rysunki na czym ta choroba polega i wszystko wytlumaczyl.
Szkoda , ze nie mieszkasz blizej  :(  Ale w Poznaniu na pewno tez znajdzie sie ktos podobny.
Jezu ale sie rozpisalam  :oops:
Szukam w pamieci kogos znajomego z Poznania ale nikt mi nie przychodzi do glowy.  Moze zapytam Onke z naszego forum , moze ona kogos zna.
Na razie !
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #14 : 2003-10-09, 17:26 »
Przepraszam , ze pisze posta pod postem .
Isabelle- zajzyj do OFF TOPIC , temat: "Pytanie do Onki i ludzi z Poznania"tam Onka podaje namiary na specjaliste od dyskopatii z Poznania .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedz #14 : 2003-10-09, 17:26 »

lawenda

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #15 : 2003-10-09, 20:26 »
Mój piesek (prawie jamnik) nigdy nie miał dyskopatii! Ale bądź dobrej mysli napewno wyzdrowieje !
Zapisane

Isabelle

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #16 : 2003-10-10, 11:20 »
Dziekuje ci Sibo, jestes naprawde wyjatkowa, tak bardzo przejelas sie losem mojego Fliperka. Wczoraj bylam u wet. i zapisal mu preparat do ustny "Mecadam" (czy cos takiego) i mam mu to podawac przez tydzien. A jesli mu to nie pomoze to chyba jego wiedza na ten tamat sie konczy, wiec bede musiala pojechac do Poznania.
Zapisane

siba

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #17 : 2003-10-10, 12:10 »
Trzymam kciuki . :wink:
Zapisane

lawenda

  • Gość
Mój jamnik ma Dyskopatie! Pomóżcie!
« Odpowiedź #18 : 2003-10-11, 16:03 »
JA też trzymam kciuki! Twój piesio napewno wyzdrowieje :wink:  ja jestem dobrej myśli
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 25 zapytaniami.