Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: STERYLIZACJA  (Przeczytany 2920 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miauu

  • Gość
STERYLIZACJA
« : 2003-01-02, 19:27 »
mam pytanie?
chodzi o moje podworkowe kociaki tzn o dwie kotki, lada chwila bedzie cieplo i zaczna sie gody chcialabym je jakos ustrzec przed kociakami juz raz dalam im zastrzyk ale teraz minely 3 miesiace i powinnam go powtorzyc.zastanawiam sie nad sterylizacja--tylko ze one mieszkaja na podworku i nie wiem czy te razy szybko sie im zagoja i czy nie wda sie infekcja? moge robic zastrzyki dalej ale podobno na dobrre cos takiego kotkom nie wychodzi--pomozcie co mam zrobic?????
Zapisane

Trinity

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #1 : 2003-01-02, 21:14 »
Miałam kiedyś ten sam problem. Chciałam wysterylizować podwórkową kotkę, którą się opiekowałam. Po operacji musiałam ją jednak zabrać do domu ( co nie było łatwe, bo miałam własną kotkę ). Była u mnie przez ok. dwa tygodnie, bo chciałam mieć pewność, że wszystko się ładnie zagoi. Nie polecam Ci operowania kotek, jeśli nie możesz ich zabrać na jakiś czas do domu. Trzeba się nimi opiekować, pilnować czy nie ściągają opatrunku. Nie można ich raczej wypuścić od razu na podwórko.
Zapisane

G.N.

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #2 : 2003-01-03, 00:34 »
Sterylizacja była py najlepszym rozwiązaniem, jadnak kotka po zabiegu powinna zostać pod kontrolą (w domu), do czasu wyjęcia szwów (ok. 10 dni)
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA
« Odpowiedz #2 : 2003-01-03, 00:34 »

miauu

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #3 : 2003-01-04, 10:47 »
dzieki za rady.
dzwonilam do hotelu dla zwierzat z pytaniem czy nie przechowaliby dwoch kotek po sterylizacji (za oplata) powedzieli ze ich pomieszczenia nie sa ocieplane i niestety byloby zimno kiciom i trudniej po operacji by sie zagoily.wiec pojechalam dzisiaj z nimi do weta dostaly po zastrzyku antykoncepcyjnym i za 3-4 miesiace jak bedzie juz cieplej to wtedy je wysterylizuje.
jak na razie mysle ze mam je pod kontrola--nie chcialabym miec wiecej podworkowych kociakow a one tak szybko sie rozmnazaja.bede jeszcze musiala pomyslec co zrobic z ich matka jest troche dzika mi daje sie glaskac ale nie wiem czy uttrzymalabym ja do zastrzyku.a z nia to musze koniecznie cos zrobic bo w tamtym roku rodzila az 4 razy i urodzila w sumie 8 kociakow-czesci udalo mi sie znalezc dom ale jeszcze dwa maluchy czekaja na domek.ok to wszystko jeszcze raz dzieki za rady pa pa
Zapisane

LimLim

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #4 : 2003-01-05, 23:53 »
Czasem w niektórych przychodniach, weterynaryjnych, gdzie jest szpital można przechować kotkę po sterylizacji aż wydobrzeje. :) i nie jest to bardzo duży koszt.
Zapisane

Abakus

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #5 : 2003-01-08, 00:41 »
Miauu:)
Twoje serce jest wielkie, tego co robisz nie da sie ocenic!!!
Zycze Ci wszystkiego najlepszego, te kotki maja szczescie ze sanelas im na drodze.
Zapisane

miauu

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #6 : 2003-01-08, 09:06 »
dzieki za mile slowa Abakus, czasami mysle ze jestem nienormalna i ze przesadzam z tym wszystkim, w sumie wiekszosc ludzi uwaza ze zwierzeta trzeba pozostawic samym sobie ze nie nalezy ingerowach w ich zycie chca sie rozmnazac to ich sprawa niech same szukaja czegos do jedzenia miejsca do spania itp
ale ja nie mam zamiaru przystawac do nich-niech gadaja, niech sie wkurzaja............
bylam na stronce Twojej siostry--jest suuuuperrrrrrr!!!!!!!!! :wink:
Zapisane

Abakus

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #7 : 2003-01-08, 11:54 »
Takie myslenie i mowienie dla ludzi jest bardzo wygodne bo niezobowiazuje, powie zwierzeta trzeba zostawic samym sobie i to go juz nic nie koszktuje, nie musi isc do weta itd.
Ale naszczescieTy taka nie jestes ( ja tez) :)
Zapisane

Kasia D.

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #8 : 2003-01-10, 00:11 »
Cytat: miauu
dzieki za mile slowa Abakus, czasami mysle ze jestem nienormalna i ze przesadzam z tym wszystkim, w sumie wiekszosc ludzi uwaza ze zwierzeta trzeba pozostawic samym sobie ze nie nalezy ingerowach w ich zycie chca sie rozmnazac to ich sprawa niech same szukaja czegos do jedzenia miejsca do spania itp
ale ja nie mam zamiaru przystawac do nich-niech gadaja, niech sie wkurzaja............


skąd ja to znam??? :roll:
ja juz zastanawiam się gdzie zlecic zrobienie klatki-pułapki  zeby łapac dziczki do sterylizacji...
Bo tak pożyczac albo ryzykować ugryzienie przez dzikego kota to nie bardzo mi sie usmiecha :?
Miauu, my jesteśmy zdrowi, to ci "inni" sa nienormalni ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA
« Odpowiedz #8 : 2003-01-10, 00:11 »

miauu

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #9 : 2003-01-10, 16:31 »
:) hej Kasiu,
klatke dla dziczkow mozesz kupic np wiklinowa kosztuje ok 30zł.
masz moze swojego kotka?
ja to moje podworkowe paskudniki woze w wiklinowym koszu mojego kota.


pozdrawiam Cie bardzo serdecznie paaaaaaaa
Zapisane

tina

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #10 : 2003-01-15, 22:32 »
Teraz większość wetów robi malutkie szwy kotko - 1.5 cm - 2 cm i to rozpuszczalnymi szwami, także nie ma problemu z rozwalaniem ran, a sterylizacja to NAJLEPSZE rozwiązanie! :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #11 : 2003-01-15, 22:41 »
moja kotka miala szwy ok. 10 cm. i wet stwierdzil ze sszwy sie rozpuszcza a ja miala watpilowci bo to takie jak by druty byly  :oops: em...dawno to bylo..moglam nie wiedziec :oops:  ;)  :P
Zapisane

tina

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #12 : 2003-01-15, 23:55 »
To niestety trafiłęś na bardzo kiepskiego weta, który robił mało takich szwów. Ja asystuję przy takich operacjach i wiem jak to powinno wygladać i wiem jak to niektórzy potrafią nieźle spaprać :lol:
Zapisane

Emilka

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #13 : 2003-01-16, 15:49 »
no dzieki Tina! Ale mnie pociesyzlas... :?
Zapisane

tina

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #14 : 2003-01-16, 20:49 »
:wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA
« Odpowiedz #14 : 2003-01-16, 20:49 »

Emilka

  • Gość
STERYLIZACJA
« Odpowiedź #15 : 2003-01-18, 10:37 »
to teraz bede mosiala zappychać do Chorzowa..tam chyba nalepszy wet... :wink:  wokolicy
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 25 zapytaniami.