Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: toaleta kota  (Przeczytany 4798 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwia1975

  • *
  • Wiadomości: 1
toaleta kota
« : 2012-02-07, 17:50 »

Witam serdecznie, zwracam sie o pomoc. Kot moich rodziców lat 8 od dwóch tygodni zaczął za łatwiac sie wszędzie: na fotelu na którym sypia, w szafach z ubraniami gdzie drzemie, w kabinie prysznicowej, na korytarzu. Nie robi juz do kuwety. Kuweta jest zawsze czysta, wiec nie chodzi o brud. Nadmieniam, że w okresie letnim i jesiennym kuweta stała na balkonie, gdzie sie załatwiał. odkąd zrobiło sie zimno kot zaczął robic w mieszkaniu, dlatego kuweta została wniesiona do domu, ale kot ja omija. Prosze o pomoc, bo jest to dla nich bardzo uciązliwe.
Sylwia
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: toaleta kota
« Odpowiedź #1 : 2012-02-07, 20:04 »
Moze sprobujcie postawic kuwete kolo drzwi balkonowych ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ginoros

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: toaleta kota
« Odpowiedź #2 : 2012-08-13, 11:16 »
też myślę, że chodzi o to, że kotek przyzwyczaił się załatwiać na zewnątrz. Ja z moim wychodziłam na podwórko, jak czuł, że musi, to podbiegał do drzwi, i wychodziliśmy. Nie zdażało mu się sikać w mieszkaniu. Zawsze ktoś był w mieszkaniu, a nawet jak nikt nie widział, to kociak tak miauczał, że wiedzieliśmy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: toaleta kota
« Odpowiedz #2 : 2012-08-13, 11:16 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: toaleta kota
« Odpowiedź #3 : 2012-08-13, 18:12 »
Postawcie jedna na balkonie a druga w mieszkaniu. Warto tez przebadac kota bo moze miec problemy z piaskiem w drogach moczowych.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Popel

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: toaleta kota
« Odpowiedź #4 : 2012-10-16, 10:21 »
Myślę, że dobrze byłoby również zmienić żwirek:P Mój kto miał taki sam problem. Widocznie mu nie odpowiadał, a no niestety nie powiedział. Metodą prób i błędów zaczęłam kombinować:D Pilnowałam, przenosiłam kuwetę i tak dalej. W końcu zmieniłam żwirek, miał zapachowy, na zwykły i jak się okazało to był strzał w dziesiątkę! :)
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: toaleta kota
« Odpowiedź #5 : 2012-10-17, 12:57 »
Tego typu zmiany w zachowaniu kota bardzo powszechnie związane jest z FLUTD czyli zapaleniem dolnych dróg moczowych. Należy najpierw wykluczyć te problemy
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 25 zapytaniami.