Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wszystko o kastracji i sterylizacji...  (Przeczytany 2188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwirasek

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« : 2004-11-10, 14:58 »
Chciała bym poprowadzić dyskusje mającą na celu zobaczyć wasze poglądy dotyczącekastracji i sterylizacji.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #1 : 2004-11-10, 15:00 »
Brakuje odpowiedzi 'po osiągnięciu dojrzałości płciowej'.
Zapisane

Zwirasek

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #2 : 2004-11-10, 15:03 »
Dodałam  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedz #2 : 2004-11-10, 15:03 »

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #3 : 2004-11-10, 15:07 »
Oo można edytować ankiety. Nie wiedziałam ;)

No więc nie jest to do końca obojętne, bo wiadomo, że kastracja starego psa czy kota wiąże się z dużym ryzykiem. Kastracja malucha z kolei to sprawa dyskusyjna, jedni mówią, że można, inni że nie. Myślę, że najbezpieczniej jest to robić wlaśnie po osiągnięciu dojrzałości płciowej ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #4 : 2004-11-10, 15:34 »
podpisuje się pod słowami Olci ;) ja mojego 13 letniego psa nie poddałabym kastracji ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Emilka

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #5 : 2004-11-10, 15:39 »
ja mojego 10latka tez ale rowniez NIGDY nie pokryla nim zadnej suki  :grr:
jestem jak najbardziej przeciwko rozmnazaniu nierasowych zwierzat i nie zamierzam sie do tego przyczyniac wrecz odwrotnie, kazde zwierze,ktore do mnie trafi zostanie poddane kastracji (Guciowi dam spokoj, kocice juz po a Rylka pozbawimy klejnotow juz nie dlugo ;) )

Pozdrawiam
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #6 : 2004-11-10, 16:34 »
moja frecia jest wysterizowana j jedna suczka tez ale obie z powodów zdrowotnych

Gina - bo fretki sie sterylizuje
Giha - bo dostała po pierwszej cieczce ostrego ropomacicza.

Ruda sterylizowana nie jest bo ma juz 10 latek i damy jej spokoj
Olsen bo moze sie na wystewe wybierzemy :)

mela jest jeszcze za mloda :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Nanami

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #7 : 2004-11-10, 17:34 »
Kto zaznaczył drugą odpowiedz? W łeb dostanie  :P

Ja zaznaczyłam "Po osiągnięciu dojrzałości płciowej" choc uwazam ze najlepiej po osiagnieciu dojrzałości psychicznej, czyli po 2-3 cieczce.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #8 : 2004-11-10, 17:36 »
Nanami - Zwirasek [patrz topic 'kastracja/sterylizacja'] :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedz #8 : 2004-11-10, 17:36 »

Zwirasek

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #9 : 2004-11-10, 18:59 »
Nom, ja tak uważam, ale nie chce wprowadzać kolejnej kłótni (długiej wymiany poglądów).
I ja tak robię. :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #10 : 2004-11-10, 19:33 »
Niechce Cie obrazać Zwirasek ale to debilizm! idz do schroniska i zobacz co tacy ludzie jak Ty narobili!! "Patrz na oczy, te oczy krwawią jakby z rozpaczy, przez ludzi...." przez takich ludzi jak Ty!  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #11 : 2004-11-10, 20:12 »
Cytuj

Po osiągnięciu dojrzałości płciowej
Zapisane

marta1

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #12 : 2004-11-10, 23:42 »
ja nie zaznaczyłam nic, ale z chęcią poczytam co Wy na ten temat sądzicie, bo szykuje się też z kotem na kastracje
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #13 : 2004-11-11, 10:09 »
Cytuj
Nom, ja tak uważam, ale nie chce wprowadzać kolejnej kłótni (długiej wymiany poglądów).
I ja tak robię.

Dla mnie to 'odrobinę' nielogiczne.
Z jednej strony
Cytuj
Patrz na oczy, te oczy krwawią jakby z rozpaczy, przez ludzi....

itp opisy o biednych, bezdomnych zwierzakach, podobno wolontariat w schronisku, ogólnie uznawanie się za miłośnika zwierząt, a z drugiej strony sama schroniska napychasz. Nie wystarcza Ci biedy w schroniskach? Nie rozumiem tego - patrzeć na niedolę zwierząt, a z drugiej strony z upodobaniem i świętym przekonaniem o swojej racji i uśmiechem na twarzy rozmnażać swoje zwierzaki.
Mnie już ręce opadają, nie mam siły na kolejną dyskusję z wykorzystaniem tych samych argumentów, które Ty i tak zignorujesz, bo są dla Ciebie niewygodne/nie wiesz co odpowiedzieć/trudno Ci je podważyć. To nie ma sensu.
Tylko zwierząt żal...
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #14 : 2004-11-11, 11:16 »
Tylko zwierząt żal... Olcia dokładnie wrr... :grr: ja serdecznie dziękuje za takich wolontariuszy !! serce z kamienia... a bo sunia musi mieć szczeniaczki, jak to miło gdy takie kuleczki są w domu.. a ile zniszczeń sieją, ile kosztuje utrzymanie tylu szczeniat i karmącej suczki.. no właśnie, jestem ciekawa jak wogóle karmisz taką sunie.. bo ona powinna jesc jedzenie z najwyzszej półki a nie jakieś tak chappi itp. markowe żarcie  wrrr.... :grr:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedz #14 : 2004-11-11, 11:16 »

julia_mrm

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #15 : 2004-11-11, 11:19 »
Cytuj

'po osiągnięciu dojrzałości płciowej'.

  dokładnie :wink:
Zapisane

aga...

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #16 : 2004-11-11, 11:31 »
Po osiągnięciu dojrzałości płciowej  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #17 : 2004-11-11, 11:43 »
'po osiągnięciu dojrzałości płciowej' :) moja kicia była jest zdrowa wysterelizowana  juz 9 lat
Zapisane

Zwirasek

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #18 : 2004-11-11, 15:31 »
ja mam w obecnej chwieli 8 psów. I wszystkie są z miotów po mojich psach, a także ze schroniska. Więc ja utrzumuje ty psy i nikomu ich nie oddaję. Mają dobrobyt, a większośc ludzi oddaje do schroniska szczenięta (kocięta) z niechcianej ciąży.
Cytuj

Tylko zwierząt żal... Olcia dokładnie wrr...  ja serdecznie dziękuje za takich wolontariuszy !! serce z kamienia... a bo sunia musi mieć szczeniaczki, jak to miło gdy takie kuleczki są w domu.. a ile zniszczeń sieją, ile kosztuje utrzymanie tylu szczeniat i karmącej suczki.. no właśnie, jestem ciekawa jak wogóle karmisz taką sunie.. bo ona powinna jesc jedzenie z najwyzszej półki a nie jakieś tak chappi itp. markowe żarcie wrrr....

Jedzenie jest z najwyższej pólki, odpowiednia opieka weterynaryjna i wszystko co najlepsze. Jedzenie  daje tylko zdrowe, bogate w witaminy i białko. Każdeszczenie jakie wyhowałam jest u mnie. Żadnego nie oddałam. Pozatym łącznie moja rodzina wzieła 49 psów ze schroniska i 4 sukom pozwolila zajść w ciąże ich szczeniaki są dalej z nami. To miałam na myśli mówiąc o jednym miocie.
a pozatym mój cytat mówi w szczególności o zwierzętach rozmnażanych nie potrzebnie bez rozumu, a nie zeskrupulatnością i pewnością zachowania szczeniąt.
Uczymanie roczne mojich zwierząt kosztuje 50 000 tys. W tym jest co tygodniowa opieka weterynaryjna i 2 trenerów któży odwiedzają pieski 2 razy w tygodniu
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #19 : 2004-11-11, 17:46 »
Nie chodzi o koszty utrzymania ani o to, ile psów wzięłaś ze schroniska :roll: To nie ma nic do rzeczy.
Spójrz na to z innej strony - Twoje suki rodziły, zachowywałaś szczenięta dla siebie - ok. A gdyby suki nie urodziły, to może uratowałabyś kolejną schroniskową biedę.
Masz 8 psów. Ile z nich to suki? Wszystkie już po miocie, czy jeszcze nie? I co, urodzą, zachowacie szczenięta, wśród nich będą kolejne suki, które znowu dopuścicie? GŁUPOTA i bezmyślność.
Zapisane

Zwirasek

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #20 : 2004-11-12, 13:54 »
Cytuj

Nie chodzi o koszty utrzymania ani o to, ile psów wzięłaś ze schroniska  To nie ma nic do rzeczy.
Spójrz na to z innej strony - Twoje suki rodziły, zachowywałaś szczenięta dla siebie - ok. A gdyby suki nie urodziły, to może uratowałabyś kolejną schroniskową biedę.
Masz 8 psów. Ile z nich to suki? Wszystkie już po miocie, czy jeszcze nie? I co, urodzą, zachowacie szczenięta, wśród nich będą kolejne suki, które znowu dopuścicie? GŁUPOTA i bezmyślność.


Narazie mam 6 suczek. 4 z nich dopuszczone, już po sterylizacji. Na razie rodziły się tylko dwie suczki. Szczeniaki po Menphi poszły do hodowli. Niestety szczeniaki po Susu nie przerzyły drugiej doby.Po Kler jest Kariona. Po Pati jest Tedi. jeszcze Fanta i Kariona nie miałay szczeniąt, bo są za młode. Chociaż bym miała dużo psów to i tak będę dalej brała pieski, bo stać mnie na ich utrzymanie. Właśnie myślę nad wzięciem kolejnej                    3-zastanawiam się nad wiekiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedz #20 : 2004-11-12, 13:54 »

olc!a

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #21 : 2004-11-13, 23:09 »
Zwirasek - jesoo ile raazy mam pisać TU NIE MA NIC DO RZECZY ILE PSÓW MASZ I ILE WYDAJESZ NA ICH UTRZYMANIE.
Ręce i nogi opadają.

Zresztą i co, wszystkjie suki rodziły po jednym szczeniaku? Jakoś wierzyć mi się nie chce.
Cytuj
Szczeniaki po Menphi poszły do hodowli.

Ekhem przepraszam bardzo co to za 'hodowla'?

Nie mam już siły z Tobą rozmawiać, i tak zdania nie zmienisz i dalej będziesz produkować kolejne i kolejne pokolenia niepotrzebnyc psów. Skoro masz takie dobre serce to może lepiej zamiast rozmnażać swoje zwierzęta weź psy ze schroniska? Nie rozumiesz, że rozmnażając swoje suki zabierasz szansę na dom schroniskowcom?
Przedstaw mi chociaż kilka rzeczowych argumentów ZA rozmnażaniem. Takich, których nie będę mogla zakwestionować. No, dalej.

A tak swoją droga to byłam dziś u znajomych, którzy dopuścili swoją sukę, żeby nie miała ciąży urojonej. Weszłam i co widzę? Suka siedi w szafie, trzyma przy sobie miśka, pytam, co jej, oni - 'no co dziecko niańczy' [dla niekumatych - urojonka].
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #22 : 2004-11-14, 16:49 »
Cytat: olc!a
Nie rozumiesz, że rozmnażając swoje suki zabierasz szansę na dom schroniskowcom?


Pewnie, ze nie rozumi  :grr: bo w końcu fajnie mieć słodkie szczeniaczki w domku "Suka musi mieć raz młode w życiu" ***** mać gów** prawda, czy kobieta też musi mieć raz w życiu dziecko.. jesuu a teraz porcja zdjęć dla "Miłosniczki psów"

http://www.zwierzaki.org/album_pic.php?pic_id=5468
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=5516
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=5515
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=5514
i wiesz co... wkurza mnie taka gadka bo taki jeden za przeproszeniem cholerny szczeniak dobiera szansę na dom takim psom, które już są na swiecie, a go wcale nie musiało być.. nie rozumiesz, ze szczeniaki na swiat się nie proszą? ze wystarczy tych smutnych mordke? te zdjęcia są z Zabrzańskiego schroniska w którym pomagam.. widzisz tego mieszanca labradora.. serce sie kraja bo on stracił nadzieje, stracił właściciela.. już nie ma ochoty na nic, on nie jest taki jak reszta psów, które cieszą się ze spaceru, on nie chce iść.. nie chce bo tęski. A dlaczego tęski, bo stracił pana, nie wiadomo dlaczego..nie rozumiesz, ze te psy czekają? nie wiesz, ze w schronisku ejst kupe szczeniaków, które są szybko zabierane, ale nerwica mnie trafia że gdy przyjezdzam w kolejną sobote sa następne.. tamte poszły w świat, ale przyszły nowe, a ta dorosłe dlaj tam tkwią!

Pozwól rozmnazać psy rasowe, z uprawnieniami hodowlanymi, które nie mają wad. Kobietu zrozum, że to co robisz jest złe! i nie możesz uważać się za miłośnika psów, bo miłośnik bedzie zmniejszał populacja nie poprzed odszczelenie psa, a poprzez zapobieganie narodzin kolejnych. Jeśli tak łatwo przychodzi Ci znajdowanie domów dla psów, to zatrudnij się w schronisku, napewno pomożesz!!!
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Nanami

  • Gość
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #23 : 2004-11-14, 17:53 »
A pomysl i powiedz szczerze: robisz to dla siebie czy dla swojej suki? Wydaje mi sie ze jednak dla siebie, suce szczeniąt do szczescia nie trzeba.
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Wszystko o kastracji i sterylizacji...
« Odpowiedź #24 : 2005-03-16, 19:49 »
Po osiągnięciu dojrzałości płciowej oczywiście
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.201 sekund z 27 zapytaniami.