Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: płacić??  (Przeczytany 1520 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
płacić??
« : 2004-12-30, 10:05 »
Każdy kto  ma już najnowszy numer MOJEGO PSA, napewno przeczytał artykuł w którym jest poruszony między innymi temat placenia za psa z schroniska.
Mam wiec pytanie do Was: Jak uważacie, nowy właściciel powinien kupować psa ze schroniska czy powinien dostawać go za darmo?? A moze powinno to być oparte na zasadzie "co łaska"??
Zapisane

k_lap

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #1 : 2004-12-30, 12:11 »
Ja osobiscie uwazam, ze nie powinno sie placic za pieski ze schroniska... no chyba, ze ta opcja, ktora wymienilas: "co łaska", ale takiej mozliwosci nie ma w glosowaniu.
Po pierwsze, ze ludzie nie zawsze beda chcieli placic za psy ze schroniska i moze byc coraz wiecej przypadkow w stylu "Jak mam placic za psa w schronisku, to kupie sobie szczeniaka w tej hodowli u sasiada". I w ten sposob rozwijac sie beda hodwle tzw. psiakow bez rodowodow. A moglyby wtedy zostac uratowane pieski ze schroniska...
A opcja "co łaska" pozwolilaby na przyplyw dodatkowych srodkow pienieznych do schroniska od ludzi, ktorzy przy okazji odbioru pieska, wrzuciliby jakas kwote do puszki, a np. sa ludzmi nie ufnymi i na co dzien do puszek w supermarketach nigdy by nie wrzucili...
Ale moja ostateczna opinia brzmi: nie powinno byc przymusowych oplat za pieski ze schroniska.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #2 : 2004-12-30, 14:53 »
Hm, z jednej strony czesto jest tak, ze jak czlowiek dostaje cos za darmo, to tego nie szanuje... Napewno tez pieniadze sa schroniskom potrzebne... Ale uwazam tak, jak k_lap - oplaty powinny byc dobrowolne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

płacić??
« Odpowiedz #2 : 2004-12-30, 14:53 »

olc!a

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #3 : 2004-12-30, 17:47 »
Ja mam schroniskowca i płacę ;)
Raczej nie mam wyrobionego poglądu na ten temat, ale chyba nie powinno być różnicy... Płacą wszyscy. Tak jak napisała Wiedźma:
Cytuj

jak czlowiek dostaje cos za darmo, to tego nie szanuje...
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
płacić??
« Odpowiedź #4 : 2004-12-30, 17:51 »
Cytat: olc!a
Ja mam schroniskowca i płacę ;)
Raczej nie mam wyrobionego poglądu na ten temat, ale chyba nie powinno być różnicy... Płacą wszyscy. Tak jak napisała Wiedźma:
Cytuj

jak czlowiek dostaje cos za darmo, to tego nie szanuje...


zgadzam się całkowicie z tym
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

NaNcY

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #5 : 2004-12-30, 18:21 »
według mnie tak...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #6 : 2004-12-30, 20:08 »
Schroniska muszą z czegoś wykarmić te wszystkie zwierzaki, do tego leczenie itp...
Potrzebne są pieniądze, ale moim zdaniem nie takie horendalne stawki za psa z rodowodem, jak są w niektórych schroniskach... za kundelka 'grosze' chcą, a jak rasowy to już 'lepszy' i niewiadomo jakich opłat wymagają... :roll: Wielu takim psom nie można pomóc, bo ludzie nie mają pieniędzy żeby tyle zapłacić.. (chodzi mi w dalszym ciągu o psa z rod.). Ale z drugiej strony jak ktoś nie może zapłacić 50 zł. za psa to jak potem go utrzyma, [wszystkie wydatki bierzące i te 'w razie czego']...

Moim zdaniem albo powinna to być opłata dosyć niska, ale powinna być, albo dobrowolna 'darowizna'.
Zapisane

Emilka

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #7 : 2004-12-30, 20:46 »
A niby jak sobie inaczej wyobrazacie utrzymac tyle psow?
Logiczne ze trzeba placic,jestem jak najbardziej za.
Jezlei ktos nie ma pieniedzy zeby psa kupic w takim razie skad ma miec pieniadze na utrzymanie go. :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
płacić??
« Odpowiedź #8 : 2005-01-01, 12:55 »
Cytuj

Jezlei ktos nie ma pieniedzy zeby psa kupic w takim razie skad ma miec pieniadze na u3manie go


zgadzam sie ;) za psy schroniskowe trzeba placic, bo schroniska sa i tak ruderami, co dopiero by bylo gdyby wszyscy brali psy za darmo.. :roll:

dalmus, te "nie wiadomo jakie oplaty" to w naszym schronisku ok. 100 zl za rasowca- moim zdaniem ok ;) szczegolnie dla dresikow, ktorzy zobacza ze w schronisku jest amstaff czy inny bull, od razu by go wzieli, gdyby byl za darmo, a tak to rozwazaja byt albo nie byt stowy w portfelu ;) zawsze jakies zabezpieczenie :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

płacić??
« Odpowiedz #8 : 2005-01-01, 12:55 »

Elfi

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #9 : 2005-01-02, 00:18 »
Tak, ale symboliczna kwote.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
płacić??
« Odpowiedź #10 : 2005-01-02, 09:47 »
Ja tez uwazam że opłata  powinna byc co łaska. Nalżey wziąść pod uwage to ze najczesciej psy ze schroniska sa niedożywione, niezadbane i ...chore. I ludzie którzy decyduja sie brac z tamtad napewno zdają sobie sprawe że będa musieli sporo wydać żeby dorowadzić psa "do porzątku" więc moim zdaniem jezeli juz ma być wyznaczona cena to niezbyt wygórowana.
Szczecińskie schronisko ma ustalony cennik. Troche zaskakujące jest to ze za 3 letniego kundelka chcą 60zł a za rasowego(czyt. podobnego do jakiejś rasy) 100zł. :roll:
Zapisane

Gerda

  • Gość
płacić??
« Odpowiedź #11 : 2005-01-02, 13:57 »
ja myślę, że płacić :) bo to jednak w pewien sposób rekompensuje innym zwierzetom ktore tam pozostaly, zreszta wszystko zalezy od schroniska :roll:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
płacić??
« Odpowiedź #12 : 2005-01-02, 19:24 »
Płacić, oczywiście! Skąd schronisko ma brać pieniądze? Poza tym, konieczność zapłacenia za zwierzę zmniejszy nieco ilość nieprzemyślanych adopcji. Bo jak za darmo, wiadomo- weżmiemy psa, a jak nam się nie spodoba, fora ze dwora. W końcu nic nas to nie kosztuje.
Zapisane
IBDG Wrocław

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
płacić??
« Odpowiedź #13 : 2005-01-02, 19:57 »
eee...ale z tego co wiem to się płaci za psy w schroniskach...ja za swojego płaciłam.
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
płacić??
« Odpowiedź #14 : 2005-03-24, 15:38 »
oczywiście że tak.Schronisko potrzbuje pieniędzy. U nas w schronisku daje sie tyle ile mozna wiec do wyboru.Ale głupio wyjśc i nic nie zostawic .
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

płacić??
« Odpowiedz #14 : 2005-03-24, 15:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 26 zapytaniami.