Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kamień na zębach??  (Przeczytany 6751 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« : 2004-11-08, 16:16 »
Od pewnego czasu Matylda gdy zjadała jedzonko kilka godzin później zwracała je. Na pewien czas to ustalo ale wczoraj znowu się to wydarzyło i nie wiem o co chodzi. Moja mama podejrzewa, ze matylda ma kamien na zebach, nie moze pogryzc dobrze  jedzenia i datego zwraca wszystko. Możliwe. poszłabym do weterynarza ale narazie nie moge, bo nie mam na to pieniedzy a nawet nie wiem czy to duzo kosztuje. orientujecie sie moze w cenach ?? (tak mniej wiecej) a moze to co innego a nie kamien na zebach?
Zapisane

Eli

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #1 : 2004-11-08, 16:41 »
a moze ma cos z zołądkiem ????
pozatym, informacja u weterynarza kosztuje 0zł (z vat :lol:) warto iśc, bo moze sie okazać ze to cos groźnego
Zapisane

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #2 : 2004-11-08, 16:54 »
wiem, postaram sie pojsc jutro do weta bo wogole nie mialam czasu.  :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kamień na zębach??
« Odpowiedz #2 : 2004-11-08, 16:54 »

Blanka

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #3 : 2004-11-09, 17:59 »
mój Ryżyk tez jak miał zapalenie dziąseł od kamienia między innymi, czasami zwracał jedzenie - zawsze mięso- bo wogóle nie gryzł tylko łykał w całości zanim się zorientowałam- pomógł Stomadex tabletki i karma Oral carre. Ale to różnie bywa, może być coś z żołądkiem jak pisze Eli albo może mu się kłaki z sierści nazbierały i zatrzymały. Idź do veta  :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #4 : 2004-11-09, 18:16 »
Halino a co jje twój kot ?? Mój wet mówił ostatnio że np kitekat zmienił troche recepturę i teraz koty często po tym wymiotują, bo tego jedzonka nie tolerują. Trzeba poprostu unikać.
Zapisane
BC + koci podrostek

Blanka

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #5 : 2004-11-10, 07:09 »
jeżeli się nie mylę to przyczyną wymiotów mogą być też pasożyty jeżeli kot ma ich dużo....
Zapisane

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #6 : 2004-11-10, 16:56 »
Cytat: Ekoteczka
Halino a co jje twój kot ?? Mój wet mówił ostatnio że np kitekat zmienił troche recepturę i teraz koty często po tym wymiotują, bo tego jedzonka nie tolerują. Trzeba poprostu unikać.


No mooj kot właśnie je kitekata..... je go od zawsze ale skoro mówisz ze  kitekat zmienil recepture?? no nic..... pojde dzisiaj albo w piatejk do weta  (jutro chyba bedzie zamkniety...)
Zapisane

Eli

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #7 : 2004-11-10, 17:31 »
ojej :(((((
kitekaty, whiskasy, friskisy to najgorsze cholerstwa jakie mogą jesc koty :(
zapewne od tego Twoje malenstwo ma problenmy z zoładkiem :( przeciez to sama chemia :( lepiej podac miesko kotkowi, a nie puszkowe zarcie :(
poszukaj wiadomosci na forum na temat zywienia
Zapisane

Hermi93:D

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #8 : 2004-11-10, 21:03 »
koniecznie pójdź do weta ja nie wiem co to ale może coś z żółądkiem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kamień na zębach??
« Odpowiedz #8 : 2004-11-10, 21:03 »

Kira

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #9 : 2004-11-12, 01:46 »
kitiket jest jeszze gorszy niz był moze przezuc sie na lepsza gatunkowo karme np .Purine ...najlepiej Iamisa  czy Royala :)
Zapisane

wacka

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #10 : 2004-11-12, 12:04 »
równie dobrze może być lekko zakłaczona
Zapisane

Ax

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #11 : 2004-11-12, 12:10 »
Tak, Halina, absolutnie nie karm tymi syfami kota! Lepszymi karmami są: Purina, Nutra , a z najwyższej pólki to Royal Canin, Hill's, Eukanuba, Iams..
Zapisane

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #12 : 2004-11-14, 13:07 »
a takie karmy jak Purina czy nutra mozna kupic w normalnym sklepie?? bo ja nigdzie takich nie widziałam..... i w jakiej mniej wiecej sa cenie/???
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #13 : 2004-11-14, 21:51 »
Purina i Nutra oczywiście sa w każdym sklepie dla zwierzaków. Są troche droższe niż te zwykłe. Ja ostatnio za 1/4 kg Puriny z wołowinką zapłaciłam 3,75. A mój kotek i tak woli mięsko. Puriny nie chce wogóle jeść, ani Ekanuby ani Hill'sa. Tylko Whiskas i to dla kociąt.
Zapisane
BC + koci podrostek

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #14 : 2004-11-15, 17:39 »
dzisiaj byłam w sklepie zoologicznymi patrzyłam na karmy i nie było czegoś takiego jak Purina czy Nutra. a pozatym.. jesli mowisz ze Purina kosztuje 3.75 to ja niestety nie mam tylko kesha zeby za tyle kupowac jedzenie dla kocia :(

P.S. wiecie co przeczytałam na puszce od kitekata? Że kot (mniej wiecej 4kg -masa ciała) powinien zjadać takapuszkę kitekata dziennie :shock:  To przeciez po tyogdniu on miałby mase ciała z 20 kg!! :?:  :roll:  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kamień na zębach??
« Odpowiedz #14 : 2004-11-15, 17:39 »

Blanka

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #15 : 2004-11-15, 18:41 »
ze sto razy juz to pisałam, :roll:  ale napiszę jeszcze raz - karmienie kota "tanimi" karmami wychodzi drożej niż nawet Hillsem, który do tanich nie należy ( 5 kg za 124 zł) - poprostu kot je dużo dużo mniej dobrej karmy i się najada, a nie rozpycha sobie brzuszek póstymi suszkami . Taniej małowaretościowej karmy trzeba kupić dużo więcej i w ogólnym rozrachunku wychodzi drożej
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #16 : 2004-11-15, 19:43 »
No to ja już generalnie mam odpowiedź. Karmienie kitekeat-em(czy jak to sie tam pisze)..
A jeśli nie stać Cię na odpowiednie utrzymanie kota - przykro mi.. Wtedy nie powinnaś mieć kota. Od tyle
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #17 : 2004-11-15, 22:39 »
Nie widze problemu, jeżeli nie możesz sobie pozwolic na droższe karmy to częściowo mozna przecież kota karmic mięsem, moja uwielbia wątróbki drobiowe, indyka, wołowinkę, oczywiscie wszystko na surowo, i do tego na noc sucha karma, teraz niestety whiskas dla kociąt ale ostatnio nic innego nie chce jeść paskuda. Musze zamówić hillsa tylko znowu nie wiem czy bedzie chciała. :(
Zapisane
BC + koci podrostek

Mariejo

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #18 : 2004-11-25, 15:52 »
To glownie problem genetyczny, niektore koty maja predyspozycje, moje dostaja profilajktycznie Fischchapchen Gimpeta. Bardzo lubia i chyba skutkuje.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #19 : 2004-12-04, 12:29 »
Moja krowka ma zaczerwienienie na dziaslach tam gdzie sie "zaczynaja" zeby....podejzewam ze ma zapalenie dziasel.czy to prawda? i ile kosztuje tego wyleczenie?
Zapisane

Ax

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #20 : 2004-12-04, 16:54 »
Halina- po pierwsze to chyba whiskas kosztuje 3,75 to nie mów, ze nie masz kasy :roll: no sorry, ale jak bierzesz kota to musisz się liczyć z wydatkami :? A wiesz, ze leczenie watroby itp po karmieniutymi śmieciami jakimi sa karmy z marketu kosztuje o wieeele więcej niż karminie RC, które kosztuje ok 13.20 za 400 g? ->http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=579&start=0 bardzo obszerny wątek na ten teamt.. może zmienisz zdanie po tej lekturze :roll: czego z calego serca kotu życzę.
Sćiąganie kamienia nazębnego 30-40 zł u mnie w lecznicy kosztuje. Zalezy to od tego, czy kot da sobie bez otumanienia ściągać ten kamień czy nie, i w to wliczone jest wszysctko łącznie z czyszczeniem zębów i antybiotykiem przeciw zapaleniu jamy ustnej...

Ax
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kamień na zębach??
« Odpowiedz #20 : 2004-12-04, 16:54 »

Mariejo

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #21 : 2004-12-04, 17:20 »
Zamiast Whiskasa lepiej karmic kota naturalnie ryba warzywa i wypelniacz lub przemroznona wolowina. Ew Hill's Eukanuba czy RC z suchych.
Zapisane

Ax

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #22 : 2004-12-04, 17:56 »
Oczywiście! i wyjdzie mniej więcej w tej cenie, a będzie o niebo zdrowsze! Do mięsa [wołowiny, kurczaka, indykka, podrobów drobiowych itp] możesz dodać trochę warzyw, od czsu do czasu jako ugotowane, a jako wypełniacz dobre suche [napisałam prawie to samo co Mariejo :oops: ] Od czasu do czasu np Sheba albo  Animonda ... i wyjdzie super dietka, a nie śmieci! :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #23 : 2004-12-04, 18:05 »
Cytat: Alice_kot
Moja krowka ma zaczerwienienie na dziaslach tam gdzie sie "zaczynaja" zeby....podejzewam ze ma zapalenie dziasel.czy to prawda? i ile kosztuje tego wyleczenie?


Dobrze podejrzewasz, to prawdopodobnie zapalenie dziąseł. Moja Kocia tydzien temu skończyła takie leczenie. Idź do weta, bo byc może bedzie konieczne zdjęcie kamienia nazębnego. I uważaj bo jedna wetka chciała naciągnąć na 160 zł: 50 za badanie krwi rzekomo konieczne przed zabiegiem i 110 za zabieg zdejmowania kamienia. Drugi weterynarz stwierdził że teraz nie warto, najpierw trzeba stan zapalny wyleczyć, dał antybiotyk na 8 dni kuracji za 40zł i powiedział że u niego usuwanie kamienia kosztuje 60zł.
Zapisane
BC + koci podrostek

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #24 : 2004-12-04, 22:57 »
Przed zabiegiem powinno sie wykonac badanie krwi - pozwala zobrazowac jak silny jest stan zapalny i ocenic stan ogolny kota. Zwlaszcza przed zabiegiem pod narkoza powinno sie wykonac badanie krwi. Wet nie chcial naciagac. Wet byl sumienny i podszedl do sprawy wlasciwie.

Zalezy w jaki sposob zdejmowany jest kamien - ultradzwiekami kosztuje wiecej, ale nie rysuje szkliwa i poznia w fekcie ponowne odkladanie sie kamienia. Mechaniczne (skrobanie) jest tansze, ale rysuje szkliwo.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

halina

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #25 : 2004-12-05, 17:16 »
A ile kosztuje Nutra?? Ja szukam tych karm (purina, nutr) gdzie sie da i nigdzie ich nie ma!!
Ale z tym suorwym mieskiem to spróbuje.Dzieki
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #26 : 2004-12-05, 18:54 »
Myszka, dzięki za wyjasnienie. Wydawało mi się że jest tylko jedna metoda ściągania kamienia- ultradźwiękami. Ale ceny i tak są bardzo różne u weterynarzy więc warto się dowiedzieć :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #27 : 2004-12-05, 19:16 »
Owszem, sa rozne, ale nie warto oszczedzac na badaniach. Badania pozwalaja wykluczyc pewne sytuacje, w ktorych kot nie powinien byc poddawany takiej badz innej narkozie. iewlasciwie podana narkoza moglaby sie skonczyc smiercia pupila.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Kamień na zębach??
« Odpowiedz #27 : 2004-12-05, 19:16 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #28 : 2004-12-05, 19:21 »
Wiesz wcale nie neguję tego. Ja mojej weterynarz ufam i jakby ona powiedziała że badanie krwi trzeba zrobic to bym je napewno zrobiła. Na szczęście nie trzeba było zdejmowac kamienia tym razem. Ale jak wchodze do lecznicy i babka mi jednym tchem wylicza ile róznych badań trzeba zrobić i ile trzeba zapłacić  za to, nawet nie obejrzawszy kota to ja mam złe skojarzenia.
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Kamień na zębach??
« Odpowiedź #29 : 2004-12-05, 19:22 »
Halina, w Wawie mieszkasz i nie ma? Nie żartuj, proszę... :roll: Chyba, że szukasz w marketach, zamiast w zoologikach. Na wagę można czasem kupić też inne karmy (lepsze) typu Royal Canin, albo i w paczce, wydasz na pól kilo co prawda 13 zł, ale starczy ci tego pół kilo na dwa tygodnie przy wyłącznym żywieniu tylko nim - przetestowane. Policz sobie - to o co najmniej połowę mniej, niż na saszetki Whiskasów i KK...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 29 zapytaniami.