Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Urojona ciaza  (Przeczytany 11921 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Urojona ciaza
« : 2005-08-31, 20:30 »
No wiec, jak to z nimi jest?
Wiem ze to nie prawda kiedy sie mowi ze kotka/suczka musi miec choc raz w zyciu mlode bo ma potem urojone ciaze, ale niestety taki stereotyp ciagle krazy.,..
Skad on sie bierze? I skad biora sie urojone ciaze u zwierzakow?
I co robic jak kotka ma taka ciaze?
Zapisane

@SiK113

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #1 : 2005-08-31, 20:38 »
Ehhh...nie wiem  :( Ale moja kotka nigdy nie miała ciąży i nie chce żeby ja miała  :mrgreen:
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #2 : 2005-08-31, 20:46 »
Uważam ze jesli pies/kot/królik nie jest hodowlany i ma ciąze urojone to trzeba wysterylizować. Ciąze urojone są niebzepiczne dla zdrowia wiec nie wiem poco ryzykować...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedz #2 : 2005-08-31, 20:46 »

@SiK113

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #3 : 2005-08-31, 20:56 »
Czyli mam rozumieć, że pies/kot chociaż raz powinnien być raz w ciąży??... :roll:
Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #4 : 2005-08-31, 21:02 »
to jest stereotyp o tym że musi być raz w ciązy ..!
jeżeli pies/kto nie ma rodowodu to po co ma rodzić takie kociaki/pieski jak schroniska są całe zapchane :roll: ? !
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

@SiK113

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #5 : 2005-08-31, 21:09 »
jeżeli pies/kto nie ma rodowodu to po co ma rodzić takie kociaki/pieski jak schroniska s± całe zapchane :roll: ? !
Hmmm...no fakt!!... :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #6 : 2005-08-31, 21:35 »
Miałam niedawno jeszcze sunie, która była tak uczuciowa że 2 razy w roku miała ciążę urojoną mimo że była sterylizowana, a potem wychowywała szmatki albo pluszaki. Szkoda że wtedy nie miałam jeszcze kotki bo pewnie kotka była by jej dzidziusiem ;)
Wydaje mi się że własnie ciąże urojone są częsciej u suczek/kotek które sa uczuciowe, opiekuńcze. Moja wykastrowana kotka tez ma takie napady opieki i wtedy próbuje sie opiekować kocem, częsciej pakuje sie na kolana i ssie ubrania, chociaz to nie jest typowa urojona ciąża.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #7 : 2005-08-31, 21:46 »
a czy ja cos takiego napisałam, mogłabys czytac dokładniej posty  :roll: ciąza urojona i ciąza to  co innego, wiec nie wiem o co ci chodzi...  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-06, 22:20 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Sagga

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #8 : 2005-08-31, 22:38 »
Ola a do kogo ty to napisałaś? Bo jeśli to bylo do Ekoteczki to sorry ze sie wtrącam ale ona odpowiada na post Eli i tu nie widze zadych głupot.Troche niejasny ten Twój post....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedz #8 : 2005-08-31, 22:38 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #9 : 2005-08-31, 23:03 »
oczywiscie ze to nie bylo do ekoteczki :)
pisałam to do @sik113 ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #10 : 2005-08-31, 23:05 »
A możecie powiedzieć m.więcej , jak to przebiega?? Bo tak naprawde ,to nic nie wiem na ten temat.hm, ale jak mówi Ekoteczka,że przeważnie urojoną ciąze mają kotki wrażliwe i opiekuńcze to chyba nie muszę się bać o swoją? ;) No tak, ale to nie oznacza że nie musi..
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #11 : 2005-09-01, 15:03 »
Zacznijmy od tego, że ciąże urojone u kotek to rzadkość i sygnał zaburzeń hormonalnych! U suk urojenia to norma fizjologiczna, związana ze stadnym trybem życia - szczeniaki ma co prawda tylko suka alfa, ale reszta suk w stadzie musi przygotować się na wypadek, gdyby nie była ona w stanie karmić młodych sama. U kotów nie ma takiego mechanizmu, ciąża urojona wynika z rozchwiania hormonalnego, na które kotki są bardzo podatne z racji specyfiki kociego organizmu.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #12 : 2005-09-01, 15:07 »
myszka dziekuje za yjaśnienie, szczerze mówią to o tym nie wiedzialam, ale człowiek się uczy całe życie :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #13 : 2005-09-02, 22:38 »
...ale człowiek się uczy całe życie :)
...i głupi umiera ;)

Myszko pisz częsciej takie ciekawe rzeczy :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #14 : 2005-09-02, 23:18 »
Moja kicia kiedy ma ruję (nie jest wysterylizowana) to jak zacznie się miałczeć jak małe kociątko, to ona bidulka je woła i szuka kociaka :P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedz #14 : 2005-09-02, 23:18 »

@SiK113

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #15 : 2005-09-03, 17:45 »
a czy ja cos takiego napisałam, mogłabys czytac dokładniej posty a nie pisać głupoty(zreszt± często to robisz)
Ola nie pisałam do Ciebie!!...ani nie do Ciebie kierowałam to pytanie!!...a jeśli chodzi o moje posty to pisze to co myśle i to co wiem!!...i nie tylko mi zdaża sie pisać głupoty!!...Tobie też!! Moge powiedziec nawet, że nie żadko!!
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #16 : 2005-09-03, 20:40 »
Dziewczyny sugeruje priva... ;-)
Myszko a jak rozpoznac taką ciążę urojoną? Nie chodzi mi o to jak ja odróżnić od prawdziwej tylko o konkretne objawy tego zaburzenia.
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #17 : 2005-09-03, 21:33 »
Może nie jestem Myszka, ale postaram się odpowiedzieć.
 Po pierwsze kocio buduje gniazdo, trzyma sie bardziej zakamarkowatych miejsc niż zwykle, niektóre wcinaja na potęgę, opiekują się zabawkami.
Co bardziej marudne zjadaja ogórka kiszonego z bitą śmietaną, :diabolik: suszą nam (facetom) głowę o cokolwiek, gotuja zupę w siedmiu garnkach, jak przemalowują pokój na różowo nalezy zacząc sie bać. :diabolik:
Zaraz a o czym jest ten wątek? :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-03, 21:35 autor Rincevind »
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #18 : 2005-09-03, 21:48 »
No to chyba mam w domu urojoną ciąże...cholera , mam ściany na różowo, uwielbiam ogórki, i zagryzam prince polem....  ;)
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #19 : 2005-09-03, 22:05 »
spoko prince polo to nie bita śmietana. Jeśli jeden z warunków nie jest spełniony, to zjawisko urojonej ciąży nie występuje.
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #20 : 2005-09-03, 22:08 »
Kurcze,bo juz zaczynalam sie nad soba zastanawiac.Ogorki zagryzam czekoladą i mam majtkowo rożowe sciany.
Zaraz, przeciez to nie ja malowalam i nie ja wybieralam kolor.Uff...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedz #20 : 2005-09-03, 22:08 »

Rincevind

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #21 : 2005-09-03, 22:11 »
czekolada tez nie jest bita śmietaną  :wink:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-03, 22:14 autor Rincevind »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #22 : 2005-09-03, 22:15 »
kiedys mojej znajomej kotka miala ciąze urojoną, poszla do weta a ten co powiedział? oczywiscie zeby dipuścic kotke bo chce mieć dzieci  :| naszczęście zmienila weta i ten zalecil sterylizacje...

edytowałam to i tak jak mowicie wyjaśnilysmuy to sobie na Pw...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-06, 22:21 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Rincevind

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #23 : 2005-09-03, 22:19 »
Ola jak chcesz sobie wyjaśniać sprawy "głupoty" rób to na priv. Antyfan został wyjaśniony, przez @sik na priv i należy uznac go za NIEPOROZUMIENIE i wpadkę która może każdemu się zdarzyć. Poza tym wyrazy uznania dla @sik za umiejetność przyznania się do błędu.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #24 : 2005-09-03, 22:22 »
jesli trzeba go usunac do zgooscie to do moderatora i tyle :roll: ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #25 : 2005-09-06, 14:41 »
No wiec, jak to z nimi jest?
Wiem ze to nie prawda kiedy sie mowi ze kotka/suczka musi miec choc raz w zyciu mlode bo ma potem urojone ciaze, ale niestety taki stereotyp ciagle krazy.,..
Skad on sie bierze? I skad biora sie urojone ciaze u zwierzakow?
I co robic jak kotka ma taka ciaze?
Urojone ciąże biorą się- najprościej- z braku sterylizacji. To kwestia hormonów.
Kotka/suka nawet nie tyle NIE MUSI, co NIE POWINNA mieć ani razu młodych gdyż może to prowadzić do ropomacicza etc. Moim zdaniem stereotyp ów buierze się o narzucanym nam przez pewne instytucje typu KK stereotypie o świętości zycia i "zgodności z naturą" tudzież "poszanowaniu dla zwierzęcych rodzin, matek i dzieci" :evil:

Cytuj
Czyli mam rozumieć, że pies/kot chociaż raz powinnien być raz w ciąży??...
Nie. Masz rozumieć, że ma NIE być w ciąży ze względu na swoje własne zdrowie i nadprodukcję zwierząt wszelkiej maści.
Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #26 : 2005-09-06, 22:04 »
troszke kultury ...
ja już się tutaj wypowiedziałam ..ale uważam że jeśli macie jakieś niedomówienia do tego jest PW
BTW czy to takie ważne z jakim kontekstem padła odp. sik113 ?!
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Wega

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #27 : 2005-09-25, 16:05 »
Moja kicia kiedy ma ruję (nie jest wysterylizowana) to jak zacznie się miałczeć jak małe koci±tko, to ona bidulka je woła i szuka kociaka :P
a nie lepiej ją wyciąć i nie mieć problemu? Nie ma się co chwalić rozmnażaniem zwierząt... :roll: :evil:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedz #27 : 2005-09-25, 16:05 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #28 : 2005-09-25, 19:54 »
A niektórzy weterynarze nadal na urojone ciążę zapisują szczeniaki/kociaki i wmawiaja ludziom że jednak raz w życiu powinny mieć małe  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Odp: Urojona ciaza
« Odpowiedź #29 : 2005-09-25, 22:44 »
Bo to dla nich kasa - za opiekę nad ciężarną, nad miotem, albo za jego uśpienie... :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 29 zapytaniami.