Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!  (Przeczytany 9640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kama , kicia

  • Gość
Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« : 2005-10-29, 10:48 »
   Mój kot , podkreślam KOT nasiusiał samą krwią do wanny i nie wiem  :?:  o co z tym chodzi.
  Bardzo się boje :( o niego bo nigdy tego nie miał a teraz się to stało z takiego zaskoczenia że nie wiedziałam co zrobić przed tym
  zdarzeniem wszystko wydawało się być normalne....
  Może ktoś wie co to jest i co znaczy i czy trzeba z tym do weterynarza czy to nic wielkiego i będzie ok  :help:  bo ja nie wiem
  zupełnie?? :cry:
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-10-29, 15:32 »
rozumiem ze to chlopiec..wiec po pierwsze..CZMEU WSZYSCY PYTAJA SIE FORUMOWICZOW ZAMAIST RUSZYC Z MIEJSCA DO WETA ?!-_- przyczyny moga byc rozne zakazenie pecheza zatkanie drog moczowych wzody?? idz i sprawdz to
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-10-29, 20:15 »
Co robić? Pedzić do weta!!!!!!!!!!!!! To cos z drogami moczowymi, a to bardzo bolesne dla kota i niebezpieczne nawet dla zycia. Lec do weta bez względu na porę dnia lub nocy!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-10-29, 20:15 »

ESIO

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-10-29, 21:41 »
Najbezpieczniej będzie iść do weterynarza :tak:
SZYBKO :!!!: :!!!: :!!!: :!!!:
Zapisane

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-11-05, 08:24 »
Teraz znowu wszystko jest w normie  :)  , a ta krew to byyła chyba wywołana biegunką  :oops:  ale nie na sto procent , zresztą
żeby iść do weta trzeba mieć kaskę a ja jej mam  :( niewiele.PS Oczywiście nie jestem jakiś biedak!!!!
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-11-05, 21:57 »
Krew wywołana biegunką? czyli krwawa biegunka, to zagrożenie dla życia i to bezpośrednie!!!
Mój piesio o mało się na to nie wykończył i to pomimo leczenia. Pod koniec nie miał nawet siły machac ogonkiem, o chodzeniu nie mówiąc. W takich sytuacjach powinni zareagowac rodzice. Po co brać kota do domu skoro nie zamierza się o niego dbać?
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-11-06, 09:11 »
Dokładnie... Krew z jakiegokolwiek otworu wydzielniczego to bardzo zły objaw, najczęściej czegoś, co zakończyć może się szybką śmiercią. Oddajcie komuś kota, bo u was dobry los go nie czeka... :|
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-11-07, 22:44 »
Wiesz....ja tez nie mam pieniedzy...ale jak widze ze zwierze sie meczy to nawet moja mama debet zrobi a niepozwoli zwierzakowi cierpiec..-_- jakbys sie czula gdyby kazde oddawanie moczu czy ..wizyta w toalecie byla bolesna...moja kolezanka miala kota ktory sikal krwia...okazalo sie ze ma zatkane drogi moczowe i cierpial..pod koniec niemial sily sie zalatwiac...postaraj sie chociaz o konsultacje z lekazem spytaj sie czy niemozesz w ratach placic..przeciez tu chodzi o zdrowie zwierzaka...chyba nic cie niekosztuje ze sie zapytasz?
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-11-07, 22:54 »
Cóż, super wygody w domu się ma, ale na kota nawet 10 zł wydać nie można. Kot Kamy, kici miał kiedyś okropne wymioty, teraz miał biegunkę, tworzą mu się jakieś małe strupki. To dlatego, że wychodzi na dwór, a jest bez szczepionek. "Chodzi na panienki", bo nawet nie jest wysterylizowany. Kama, nie chcę Cię urazić, ale gdybyś nie kupowała tylu niepotrzebnych rzeczy, figurek, zabawek itp. już miałabyś na kilka wizyt u weta. Zacznij wreszcie oszczędzać!Aha, jak na razie kocio czuje się tak jak przed biegunką.Nie zrozum mnie źle kama, ja tylko stwierdzam fakty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-11-07, 22:54 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-11-08, 18:39 »
Kama , kicia ciekawi mnie czy płacisz za internet? :roll: z pewnością 1 miesiąc za internet kosztuje tyle co 2 wizyty u weta. Pozatym możesz też zadzwonić, chyba wet nie odbierze kasy przez neta, prawda? Bez komentarza +__+ I jak z kotem? Byłaś wogóle u weta?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-11-08, 18:42 »
Moim zdaniem ma zapalenie drug moczowych, chociaz sie na kotach nie znam :P i co poszłaś do weta?
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #11 : 2005-11-08, 22:30 »
Boże, Kama, kicia, co jak co, ale dla mojego Pluta, Łatka lub śp. Megi zrezygnowałabym z przyjemności, np. słodyczy, wycieczki itp albo kieszonkowego dla zdrowia zwierzaczka... leć do weterynarza, powiedz rodzicom ze coś się z kotkiem dzieje i jazda do weta!
Zapisane
Why so serious?

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #12 : 2005-11-09, 07:42 »
Kama, kicia piszesz ze nie jestes biedakiem, zreszta ktos taki faktycznie nie siedzialby w necie, a nie masz kasy na weta? :mysli: W ogóle nie powinnas miec kota, skoro nie zapewniasz mu opieki weterynaryjnej :?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #13 : 2005-11-09, 13:29 »
 OK Pustułka ale bez urazy ,, CO TY SIĘ TAK WYMĄDRZASZ NA TEMAT MOJEGO KOTA CO... :!!!: jA JAKOŚ O TWOICH   
 KANARKACH NIE GADAM POCHOPNIE...''zresztą nawet jak bym miała milion złoty to wizyta u weta zależy od rodziców,
 a nie odenie , pozatym (to wiadomość dla wszystkich)od tego całego zajścia z krwią mineło dosyć czasu i się nawet nie
 powturzyło, a Szuwarek (tak się nazywa mój kot jakby ktoś nie wiedział)ma chyba ze 3 razy więcej energi niż przedtem
 i ciągle po mnie łazikuje nie mówiąc o tym , że strupków już nie ma ( no najwyżej ze 2 a miał z 10 ).Co do sterylizowania
 to mu nie będe robić pszykrości...
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #14 : 2005-11-09, 14:45 »
A gdyby się powtórzyła ta sytuacja z krwią? To co, i tak byś nie poszła do weta licząc, że przejdzie samo? No sorry!
Co do kastracji... Mój Lakuś był kastrowany w marcu a jakoś nie zauważyłam by taki zabieg 'sprawił mu przykrość' :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedz #14 : 2005-11-09, 14:45 »

ewelina017

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #15 : 2005-11-09, 17:00 »
Mój Laku&para; był kastrowany w marcu a jako&para; nie zauważyłam by taki zabieg 'sprawił mu przykro&para;ć' :|

No to pewnie dlatego, że biedaczek nie wie co stracił :P
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #16 : 2005-11-09, 19:20 »
Czy nie mogę stwierdzić co się stało, kama? A może ktoś z forumowiczów miał podobnie z kotem i doradziłby Ci? Nie ukrywaj prawdy. A zresztą jak chcesz gadać o moich kanarkach, to gadaj, i tak nic zbyt ciekawego nie napiszesz bo się jakoś nie interesujesz...
Jak to zależy od rodziców to przekonaj ich, proste. Co do kastracji kot nawet nie wie co stracił, a przyczyniasz się do zmniejszenia ilości twoich ulubionych zwierzaków w schroniskach. Przecież nie chciałabyś, aby koty tam siedziały lub szwędały się po ulicach. Kot nie człowiek- nie odczuje tego braku, bo hormony przestaną być produkowane, zdarza się że kot po kastracji jest przyjemniejszy.
Zapisane

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #17 : 2005-11-11, 09:38 »
Ty nie rozumiesz, ja kota szanuje tak samo jak człowieka i kastracja spowoduje u niegobrak celu życiowego bo celem każdej żywej
 istoty to rozmnażać się aby nie dopuścić do upadku gatunku.Pomyślcie sobie wszyscy, jakby każdy wykastrowywał kota
i kotki też sterilizował to tylko koty bezdomne chroniły by nas przed zagładą gatunku kotów domowych, np.: pewna
bezdomna kocica się okociła i urodziła małe (to jest prawdziwe zdażenie).Powinna mieć miot od 2,3-do 6 kotków
i zapewne miała ale po okolicy łazikuje tylko 1 kotek co znaczy, że kocica nie mogła ich wszystkich wykarmić albo niekture zgineły w wypadkach czy jeszcze z innych powodów.Więc koty bezdomne same nie utszymają gatunku, a nawet jesli to na
krutko zresztą i tak są bardziej dzikie i nie da się ich złapać i udomowić tak odrazu.Ewelina017 masz racje po kocie nie widać
tego, że tracą naturalny sens życia bo na pierwszą chwile o tym nie wiedzą, a jak się już skapną to i tak tego  ie widać bo kot to
nie człowiek nie pokaże smutnej miny,nie popłacze się,ani nie powie tego ale wystarczy troche pomyśleć rzeby zobaczyć.
Teraz , Wilczurek poszła bym do weta gdyby to się powturzyło oczywiście ale musiałabym najpierw rodziców przekonać ale
szczegułów się nie czepiajmy.
A teraz : PUSTUŁKO PO 1 od muwienia na temat mojego kota czyli jak ma i co ma jestem tu ja, PO 2 co do porad od
formułowiczów to to nic z tym nie ma i ruwnie dobrze mogą dawać rady dotyczące mojego opisu kłopotów z kotem,PO 3 Ja
o czyjimś zwierzaku na jego dotyczącym temacie gdzie on o nim muwi się nie wciskam i mówie za niego, PO 4 Przekonać moich rodziców do czegokolwiek jest trudniejsze niż myślisz,NA 5 MASZ WYTŁUMACZKĘ U GÓRY .
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #18 : 2005-11-11, 11:11 »
Kama, kicia jednak Pustułka i reszta forumowiczów mają rację, a więc nie prowokuj kłótni :P
Zapisane
Why so serious?

Pustułka

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #19 : 2005-11-11, 15:07 »
Kama, zanim coś napiszesz, przemyśl to.
Kotów na świecie jest mnóstwo, hodowcy hodują je i jest wszystko pod kontrolą. Gdyby sytuacja była krytyczna (tzn. kotów na świecie zaczynałoby brakować) nie pisałabym tego. Co do odczuwania przykrości kot potrafi ją okazać. Przy kastracji kota znikają też źródła produkcji hormonów, więc mózg nie odbiera ich i kot nie pamięta, że coś podobnego wogóle miał. Nie odczuwa swego "sensu życia". Kiedyś, gdy ludzie nie udomowili kotów, koty musiały się rozmnażać, aby utrzymać gatunek, teraz zaś, gdy ludzie trzymają je w domach, nie jest im to potrzebne, bo nie ma tylu zagrożeń co w środowisku naturalnym. Hodowcy rozmnażają koty pod kontrolą, więc w ciągu wielu, wielu lat zagłada kotów domowych nie jest nam pisana. Co innego dzikie koty, których zaczyna brakować, ale o tym nie rozmawiamy. Nie myśl, że koty nigdzie się nie rozmnażają, bo są ludzie, którzy profesjonalnie łączą i rozmnażają. Twój kot, gdy wychodzi " na panienki" przyczynia się (być może) do urodzenia kotków, które nie mają bardzo dużych szans na godne życie. Ludzie, którzy mają hodowlę, oddają kotki prosto w ręce właścicieli- i tu jest różnica. Jest tyle kotów w schroniskach, na podwórkach, w hodowlach i w domach że na pewno ich nie braknie. Kotki, które urodziły się w schoniskach bądź na dworze, są usypiane albo giną pod kołami samochodów. Czy chciałabyś, aby kotki, które nie mają dogodnego miejsca do życia, nadaremnie się rodziły i umierały po jakimś czasie? Niech kotki, które otzymały życie, mają to życie godne.
Kama, bez nerwów, nie rób prowokacji, poczytaj inne posty, może zrozumiesz, na czym polega problem.
EDIT: Polecam jeszcze raz przejrzeć pewien topic : http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,12610.0.html
« Ostatnia zmiana: 2005-11-11, 15:50 autor Pustułka »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #20 : 2005-11-11, 17:12 »
Pustułka brawo!!! :) zadziwiasz mne podchodzeniem do sprawy i że nie tracisz cierpliwości :) szacunek dla Ciebie.
Kamo kicio o brak kotów w naszym kraju się nie martw, bo jeśli wykastrujesz swojego kota to nie znaczy że nie będzie małych kotów!!! A zmniejszysz cierpienie z pewnością wielu. Czemu tak bardzo chcesz je krzywdzić?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedz #20 : 2005-11-11, 17:12 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #21 : 2005-11-11, 18:22 »
Kamo, jak myslisz, co bardziej sprawia mu przykrość, ból podczas siusiania krwią, strupki czy kastracja? i jeśli ci zależy na zwierzęciu to staraj się wymóc na rodfzicach decyzję o wizycie u weta!
Zapisane
Why so serious?

Naomi151

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #22 : 2005-11-11, 19:18 »
I własnie wkuirzają mnie tacy ludzie jak KAMA, najpierw się bierze zwierze pod swój dach bo ma się taki kaprys a jak przyjdzie choroba to nawet złotówki nie wyda na jego leczenie bo niedaj Boże braknie jej na nowy sweterek. Każdy właściciel jest ODPOWIEDZIALNY za swojego zwierzaka i decydując się na niego trezba się liczyć z tym, że musi być szczepiony, karmiony i w razie choroby leczony. Ja leczyłam swojego szczura pomimo tego, żę za wydaną kase na weta mogłam sobie kupić kilkanaście nowych. To co piszesz jest dla mnie poprostu śmieszne, a wogóle jak w tak poważnym wypadku jak sikanie krwią nie poleciałaś od razu do weta to mnie aż dziwi. No nic nie moja sprawa, jak wiadomo są ludzie, klamki i parapety... no comment
Zapisane

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #23 : 2005-11-12, 09:27 »
PO 1: nie chcecie kłutni to tekstów mi takich nie żucajcie pod nogi, z resztą dotrzymam obietnicy i nie będe z wami gadać
 (z Pustułką tymbardziej) bo mnie troche wkurza jak mam ciągle powtarzać to samo.
PO 2: Ja kota nie będe kastrować bo to tak jagby chłopakom obciąć jaja tylko by nie wiedzieli- ,, dzięki temu nie przyczyniam się do zwiększenia pokoleń bezdomnych'' -tak by się na to muwiło co (chłopcy i mężczyźni odczują to najlepiej.
PO 3: Naomi 151 odp. ci pylko na część postu -,,ja swego kota uratowałam od śmierci głodowej-znalazłam go w szuwarach
chudego tak że było mu częściowo widać żebra więc nie mów że wziełam go dla zabawy i teraz o niego nie dbam.
PO 4: Jeżeli przeszkadają wam moje błędy ort. to NIE ZAMIEŻAM ŚLĘCZEĆ TU TRZY GODZINY ZE SŁOWNIKIEM , bo dla mnie liczy się treść a nie że ktoś będzie post studiował literka po literce i szukał błędów ortograficznych
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #24 : 2005-11-12, 09:59 »
PO 1: nie chcecie kłutni to tekstów mi takich nie żucajcie pod nogi, z reszt&plusmn; dotrzymam obietnicy i nie będe z wami gadać
 (z Pustułk&plusmn; tymbardziej) bo mnie troche wkurza jak mam ci&plusmn;gle powtarzać to samo.
PO 2: Ja kota nie będe kastrować bo to tak jagby chłopakom obci&plusmn;ć jaja tylko by nie wiedzieli- ,, dzięki temu nie przyczyniam się do zwiększenia pokoleń bezdomnych'' -tak by się na to muwiło co (chłopcy i mężczyĽni odczuj&plusmn; to najlepiej.
PO 3: Naomi 151 odp. ci pylko na czę&para;ć postu -,,ja swego kota uratowałam od &para;mierci głodowej-znalazłam go w szuwarach
chudego tak że było mu czę&para;ciowo widać żebra więc nie mów że wziełam go dla zabawy i teraz o niego nie dbam.

PO1: a myślisz, że my co robimy? powtarzamy w kółko nasze dobre rady, bo do ciebie nie dociera to, co my chcemy ci przekazać :/ i to nie my prowokujemy kłótnię, tylko ty na nas napadasz, bo po prostu martwimy się o twojego kota.

PO2: ALE KOT TEGO NIE ODCZUJE! :/

PO3: No to skoro go przygarnęłaś, to teraz powinnaś dbać o niego jeszcze bardziej, bo on dużo przeszedł wcześniej, a widocznie jesli kiepsko się tłumaczysz, że nie masz forsy, mimo ze nie jestes biedakiem, no to i nie chce ci sie, i masz gdzieś zdrowie kiciusia i żal ci kasy, bo wolisz ją wydać na jakieś głupoty zamiast na malucha. gdy mój Pluto był osowiały i nic się nie bawił ani nie jadł, od razu zaciągnęłam matkę do weta i okazało się, że ma niedokrwienie (coś jak anemia podobno) i gdybym mamę nie naciągnęła na wizytę, to mój piesek by zdechł :/ Może i kot się chwilowo lepiej czuje, ale może w środku mu się jakieś choróbsko rozwija w środku? ja bym poszła przynajmiej na kontrolę :/
Zapisane
Why so serious?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #25 : 2005-11-12, 10:23 »
zacznijmy od tego, że jesli ktoś przyjmuje pod swój dach zwierzę, to równiez podejmuje sie odpowiedzialności za nie i za jego zdroawie. Skoro główny opiekun jest nieletni, to siłą rzeczy koszty sa przełozone na rodziców, bo zapewne zgodzili się oni na obecność zwierzaka.
więc jeśli zalezy Ci na dobru pupila to śmigaj do eta i to w trybie przyśpieszonym, a nie udowadniaj rzeczy których udowadnianie senu nie ma.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Robal

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #26 : 2005-11-12, 11:15 »
drodzy forumowicze wezcie pod uwage ze kama, kicia jest nadwyraz mloda...i chyba trzeba jej baaaardzoo dokladnie tlumaczyc...moze jest za mloda i naiwna na niektore fakty niewiem...
niechce cie urazic kamo..ale twoje podejscie jest naiwne i troche malo odpowiedzialne(moze to ze wzgledu na wiek..w twoim wieku tez malo wiedziałam)...i malo konsekfentne ...a juz tlumacze czemu...po 1...skoro przygarnelas malenstwo to chyba wiesz jaka biede klepia dzikie bezdomne...a ty wypuszczajac swojego pozwalasz by na miejsce twojego weszlo kolejne 3-6 kotow ktore splodzi..a jak go wypuszczasz to masz w obowiazku odwiedzac weta chociaz 2 razy w roku czy niezlapal jakiejs choroby!! bo jest na to narazony bardziej niz kanapowce..(niemowie zebys latala z nim po kazdej eskapadzie)
podstawowy blad jaki popelniasz to porownywanie zwierzat do ludzi..przykro mi stwierdzac ale mozg czlowieka bardziej jest rozwiniety..myslimy mamy tzw sumienie...itd..kot ma instynkt lowiecki...kopulacyjny...on dziala jak masyzna w okresie ruji czuje ze musi...to jak uzaleznienie(a chyba wiesz ze niejest zdrowe) po za tym jakbys wiedziala dokladnie na czym polega zabieg kastraci i sterylizacji to bys wiedziala ze jest "zlem koniecznym"...po kastracji kot cuzje poped wiec nic nietraci pomijajac mozliwosc zaplodnienia!!!a nawet jak poruwnujesz do ludzi...czy twoja mama pozwalalaby ci wylazic na takie eskapady jakbys miala taki instynkt(ludzie tez go maja tylko przygaszony-_-)pewno nie..dlatego ze niewiadomo jakie chorubsko bys przyniosla(przepraszam za taki przyklad z gory) a tez z kolei niewiem czy by sie cieszyla na nowego lokatora bo to kolejny koszt...czlowiek sie zabezpiecza...wedlug "gorliwych katolikow zabija nowe zycie i to grzech" a moim zdaniem rozsadek niepozwalajacy cierpiec nowej istotcie skoro nie ma sie srodkow...jak chcesz by kot sie "cieszyl" z zyucia wykastuj go..bdzie cuzl instynkt ale niezaplodni zadnej kotki!!! a o to ci chodzi
Z drugiej strony masz niedojzalych rodzicow...skoro pozwolili ci na kota powini wiedziec ze to tez zywa istota..czasem choruje!! skoro nie masz 18 lat niezarabiasz powini placic za jego leczenie..a to niejest jakas horendalna suma!!
moja mama nieprzepada za kotami ale wie jak bardzo mi zalezy na towazystwie zwierzat..pomimo tego ze ciagle krzycyz ze sa klaki itd...ze spedzam czas za domem nawet do 11 h(bo mam taka prace) to sprzata kamri kota jak umie...jak zle sie czuje to zrobi nawet debet..bo jest ODPOWIEDZIALNA OSOBA! i niepozwoli maluchowi ciepriec nawet jesli nienawidzi kotow...


Data wysłania: 2005-11-12, 11:12
przepraszam za rozpisanie...
ps Fz sluzy by pytac o porady i z nich kozystac jak ktos ma doswiadczenie i lepiej sie zna...
kamo jak pytasz i odrazu sie obruszasz to lepiej zahcowaj to dla siebie..nabiez pokory ... ja tez czasem przyznaje nawalam...niemowie ze ejstem ekspertem (np niewiedzialam ze whiskas jest niezdrowy dla kota) ale po to powstalo to forum...by sie dowiedziec...-_-
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #27 : 2005-11-12, 13:14 »
Robal, odpowiedzialne podejście, brawa dla ciebie :)
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedz #27 : 2005-11-12, 13:14 »

Robal

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #28 : 2005-11-12, 13:52 »
Dzieki...wiem ze bez skazy jako wlasciciel niejestem...wiele gaf ale robie wszystko by zadbac o zwierze jakie wzielam..przyznaje ze wzielam rybke impulsywnie ale nieoddam jej i zapewnilam jej 60l i dbam jak umiem..i mam zawsze kogos pod reka by sluzyc mi rada bo sam hoduje rybki od dawna...TRZEBA PONOSIC KONSEKFENCJE SOWICH CZYNOW MLODZIEZY(powiedziala stara pudernica :P)
Zapisane

miki1995

  • Gość
Odp: Co to ma być !!!!! KREW !!!!!
« Odpowiedź #29 : 2005-11-12, 14:15 »
Ja w pewien sposób rozumiem Kame.Może ona jest odpowiedzialna ale jej rodzice nie.Zdarza się że rodzice traktują zwierzęta na zasadzie "Nic mu nie będzie"...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 29 zapytaniami.