Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mloda kocia mama - mam pytanko  (Przeczytany 6612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Margot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
    • WWW
mloda kocia mama - mam pytanko
« : 2006-01-15, 23:57 »
Czesc wszystkim, ktorzy tu zajrzeli :)
Mam takie pytanko: mam mloda kotke, ktora wczoraj wieczorem (14.01) urodzila kocie, ale dziwne, ze tylko jedno. Zachowuje sie w miare normalnie, ale jest jeszcze troche gruba i ma glowe bardziej goraca niz zwykle i suchy nosek - jednym zdaniem nie jestem pewna, czy nie powinnam jej komus pokazac. Problem w tym, ze nie pracuje i nie mam pieniedzy, a osoba, ktora moglaby zaplacic, upiera sie, ze wszysko jest ok i nie moge jej przekonac, zebysmy jednak zawiezli kotke do weterynarza. Czy ktos moglby mi doradzic, co zrobic? Czekac, czy upierac sie przy swoim? Dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #1 : 2006-01-16, 01:06 »
spróbuj zmierzyć jej temperature (nos nie jest żadnym znacznikiem). jest mozliwe, ze miała w sobie tylko jedno, z tym, ze radzilabym się jednak wybrac do weta na USG - jeśli jakies w niej zostało, za jakis czas może dojść do poważnych kłopotów, zagrazających życiu kotki. Lepiej nie czekać, a się uprzec.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

PorannaRosa

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #2 : 2006-01-16, 13:10 »
Bezpieczniej będzie jednak, aby zobaczył ją weterynarz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedz #2 : 2006-01-16, 13:10 »

ESIO

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #3 : 2006-01-16, 13:34 »
Jedno kociątko :shock:
Po zachowaniu, które zostało opisane to bardzo możliwe, że ma w brzuszku jeszcze jakieś małe :!!!: :!!!: :!!!:
Kotke powinien zobaczyć weterynarz :!!!: :!!!: :!!!:
Z takimi sprawami nie ma żartów :!!!: :!!!: :!!!:
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #4 : 2006-01-16, 16:01 »
esio znam wiele kotek ktore nie dosc ze zostaly matkami w mlodym wieku  to byly jeszcze bardzo drobne i mialy jedno mlode
najlepszym rozwiazaniem bedzie pojscie do weta a on zbada matke czy nie zostaly jeszcze jakies plody
Zapisane

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #5 : 2006-01-16, 16:44 »
Koniecznie musisz przekonać ta osobę,bo naprawdę lepiej sprawdzić czy aby wszystko jest dobrze,niż potem żałować...
Tak jak pisze mafinia,występowanie jednego kociątka jest jaknajbardziej możliwe ,jednak moim zdaniem lepiej udać się do weta niż snuć domysły ...
Zapisane

Margot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #6 : 2006-01-16, 17:44 »
Pojechalismy do weterynarza. Okazalo sie, ze miala w brzuszku jeszcze jedno. Dostala dwa zastrzyki na skurcze, ale jakos nie mogla urodzic. Po trzech godzinach w koncu sie udalo i teraz jestesmy w domu i wszystko gra :)
Jeszcze raz wszystkim dziekuje za odpowiedzi.
Zapisane

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #7 : 2006-01-16, 18:15 »
No więc warto było...Gratuluje dobrej decyzji i życzę kotce oraz małym zdrowia :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #8 : 2006-01-17, 08:06 »
To dobrze, że wszystko skończyło się dobrze :jupi2:  i  dołańczam się do życzeń:

życzę kotce oraz małym zdrowia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedz #8 : 2006-01-17, 08:06 »

Emilka

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #9 : 2006-01-17, 13:06 »
a jestescie juz umowieni z weterynarzem na sterylizacje?
Zapisane

Margot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #10 : 2006-01-20, 02:42 »
Nie umowilismy sie, postanowilismy dawac jej zastrzyki antykoncepcyjne. Nie wiem, czy kiedys sie zdecydujemy na operacje. Nie jestem pewna, czy chce jej to zrobic. Operacje zawsze mozna przeprowadzic, ale jak juz sie ja zrobi, to juz sie tego nie cofnie.
Pozdrawiam!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #11 : 2006-01-20, 07:08 »
margot a czy to jest kot rasy europejskiej ( dachowiec ) Jeśli tak to nie rozmnażaj. Gdyby to jeszcze był jakiś rasowiec, ale dachowców się nie rozmnaża.
Jak ją wysterylizujesz to będzie po prostu bezpłodna i tyle. Będzie dalej chciała facetów ;) ale nie zajdzie w ciąże więc naprawde polecam, bo jeszcze okoci się gdzieś na dworze i kociaki zginą.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

mafinia

  • Gość
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #12 : 2006-01-20, 15:29 »
dory pamietaj ze ta osoba ktora ma dobrze poukladane w glowie wie ze aby rozmnozyc rasowego kota i wydac kocieta z rodowodem musi miec do tego upowaznienie. to ze kot przypomina dana rase wzorcowo i daleko mu do dachowca nie jest wcale powodem do wydania na swiat kolejnych kociat.

ps. zastrzyki antykoncepcyjne nie sa zdrowe na dluzsza mete. oblicz sobie ze kocica ma przewaznie ruje 2 razy do roku. koszt zastrzyku to srednia 20-60zl. koszt sterylki zwroci sie i zaoszczedzisz stworzeniu stresu przy kolejnych wizytach
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #13 : 2006-01-20, 19:49 »
Margot - radze jednak wysterylizowa, antykoncepcja u kota jest dosć skomplikowanym działaniem ze względu na czestość rui - kotce nie wolno podać antykoncepcji w czasie rui, wiec bedzisz musiala DOKLADNIE wiedziec kiedy ruja sie zaczyna - co wiecej, przed nia zdazyc. dodatkowo antykoncepcja hormonalana, stosowana na dłuższa mete praktycznie zawsze prowadzi do ropomacicza - a wtedy przed sterylką nie będzie odwrotu, cow iecej - ryzyko bedzie nieporownywalnie wieksze...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #14 : 2006-01-20, 21:02 »
Powiem jeszcze że zastrzyków nie powinno się dawać częsciej niż 2 razy do roku (przynajmniej tych co dostawała moja Kocia), a mimo to po 2 miesiącach potrafiła dostać rujki. Teraz jest już od kilku lat po sterylce i ani nie widze powodu żeby czegoś jej brakowało.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedz #14 : 2006-01-20, 21:02 »

Margot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #15 : 2006-01-21, 23:33 »
W odpowiedzi dla Dory - tak, to jest dachowiec, ale myslalam, ze dobrze by bylo gdyby jeszcze chociaz raz miala potomstwo. Ale chyba mnie przekonaliscie :) Skoro i tak bedzie sie mogla zabawic ...   :;p: Na razie jednak i tak poczekam, az male dorosna. Rosna ladnie i jedza jak dwa "szatany" :)
Pozdrawiam wszystkich i Wasze zwierzaki
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #16 : 2006-01-22, 00:34 »
Cytuj
W odpowiedzi dla Dory - tak, to jest dachowiec, ale myslalam, ze dobrze by bylo gdyby jeszcze chociaz raz miala potomstwo.

to niestety bardzopowszechny stereotyp.. no ale dobrze,z e zdajesz już sobie ztego sprawę :)

wygłaszcz kociaki i zamieść jakeiś fotki w albumie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #17 : 2006-01-24, 11:57 »
Ja mam jeszcze pytanie - kotka powinna dostawac taki zastrzyk raz na pół roku? a czy gdzieś są dane w jakim dokładnie okresie powinna go dostać? Kiedy ostatnim rzem byłam z kotka u weterynarza , przyszła Pani i chciala koniecznie taki zastrzyk dla swojej suczki, jednak weterynarz powiedział, ze jesli jest tuz przed ruja, to jej nie zrobi i mają zaczekać dwa miesiące po zakonczeniu rui i prezyjsc wtedy i nie wczesniej, bo on piesce nie zrobi takiego zastrzyku w okresie , kiedy wydzielają się jakięś (oczywiscie nie pamietam) hormony, bo to moze byc przyczyna ropomacicza, a kiedy te hormony się uspokoja i wydzielają sie inne jest to już bardziej bezpieczne
do czego dążę - czy mozna gdzies dostać tabelkę , jak się wydzielają kotom te hormony i moze dac zastrzyk w tym najmniej niebezpiecznym okresie?!?!?!
Pewnie dla kazdego kota będzie to inaczej, bo niektore maja ruję raz na pol roku a inne np 8 razy w roku, ale w przyblizeniu powinno być to opracowane, weterynarz pewnie styka się z takimi danymi podczas nauki, tyle ze moze nie kazdemu chce sie tego uczyc na pamięć
W każdym razie nabrałam szacunku do tego weta, ze nie chciał piesce krzywdy robić.
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #18 : 2006-01-24, 15:11 »
z suka wyglada to inaczej, bo suki maja cieczke dwa razy w roku - kotki jak sama napisalas roznie -. wazne jest by zastrzyk nie byl w czasie riu. ani tuz przed nia (tzn kilka dni) tez nie pamietam jaki hormon sie wydziela podczas rui - jednak wiem, ze podaje sie hormony wydzielane podczas ciazy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Margot

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
    • WWW
Odp: mloda kocia mama - mam pytanko
« Odpowiedź #19 : 2006-01-24, 21:49 »
Do Pao:
no coz, na kotach to ja sie zupelnie nie znam, jestem raczej psiara. Ale tak sie zlozylo, ze moj piesek juz odszedl do innego swiata, za to przyplatala sie do domu bardzo chuda i nieszczesliwa kotka, ktorej nie moglam nie wziac. Zostala wiec z nami i dopiero teraz dowiaduje sie czegos o kotach. Zamiescilam dwa zdjecia w albumie - Malutka z malymi i Dzieci Malutkiej, bo tak ja nazwalam.
Pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.