Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czyszczenie zebow.  (Przeczytany 1683 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Czyszczenie zebow.
« : 2006-04-30, 17:10 »
Czy to konieczne? Bo ja Pusi nigdy jeszcze nie czyscilam, ale przeciez sa pasty do zebow dla kotow.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #1 : 2006-04-30, 21:03 »
To zalezy od tego, o jakie czyszczenie ci chodzi - czy o usuwanie kamienia u weta (jeśli jest kamien na zebach - powinno się to robić, gdyż od kamienia jest krok do zapalenia dziąseł, nie bede sie rozpisywac, ale moze  dojsc nawet do smierci kota) Jesli natomiast chodzi ci po prostu o szczotkowanie zębów - jest to wskazane w przypadkach gdy kot wogole nie je suchego zarcia, albo je je sporadycznie (suche zarcie w naturalny sposob czysci zeby - ale tez powinno sie szczotkowac, gdyz to naturalne czyszczenie dokladnoscia nie grzeszy) Oczywiscie zalezy to tez od kota - czy sobie da wsadzic cos do pyska i czy nie bedzie go to zbytnio stresowac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #2 : 2006-04-30, 21:22 »
a co ile nalezy usuwac kamien u weta?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedz #2 : 2006-04-30, 21:22 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #3 : 2006-04-30, 21:25 »
To zalezy od tego ile tego kamioenia jest i jak szybko się tworzy - u jednego kota po miesiącu może być tragedia w pysku, u innego pol roku spokoju... Dodam jeszcze ze usuwanie kamienia u weta odbywa sie pod narkoza...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #4 : 2006-05-01, 07:06 »
czemu taka emotka? usuwanie kamienia to nic strasznego, dodatkowo jest to bardzo proste... (jak dla mnie)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #5 : 2006-05-01, 10:45 »
Ja u mojej kotki nie widze kamienia, wiec narazie nie musimy chyba isc do weta. Sucha karme dostaje codziennie. Powiedzcie mi jeszcze czy do szczotkowania zebow musi byc specjalna pasta i szczoteczka?
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #6 : 2006-05-01, 17:32 »
A czy to nie jest Iras przypadkiem tak że jak już sie uzunie to on sie potem szybciej tworzy?
Znajoma mojej mamy pies miał lekki kamien usuneła i teraz musi to robic bardzo czesto 2,3 razy w roku a ma małego psa i narkoza nie jest zdrowa teraz mówi że żałuje bo pies miał kamienia mało a teraz tworzy sie szybciej i jak szalony czy to może byc przyczyna wlasnie tego że po usunieciu taki kamien tworzy sie szybciej
Moje zwierzaki nie maja kamienia myje im zeby każdy ma swoja szczoteczke i specjalna paste raz w tygodniu a do tego pies dostaje specjalne gryzaki a  kotka witaminki i u 5 letniego psa jest nikły kamień jest go bardzo ale to bardzo mało a u kotki 11miesiecy nie ma go wogole.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #7 : 2006-05-01, 18:03 »
Szybkosć tworzenia się kamienia nie ma nic wspolnego z tym, czy sie usuwalo czy nie - jak idziesz do dentysty usuwac kamien z zebow to tez ci szybciej sie nie odtworzy. Na szybkosć tworzenia się ma wpływ wiek, odzywianie no i rowniez cechy osobnicze - jednemu psu/kotu szybciej sie bedzie tworzyl innemu wolniej, a u innego pojawi sie bardzo niewiele ...

Co do twojego psa - w wieku 5 lat to praktycznie normalne ze odrobina kamienia jest - z tym, ze nie mozna mylic kamienia z osadem na zebach... co do kota - to byloby dziwne gduyby choc troche mial w wieku 11 miesiecy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kate8828

  • Gość
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #8 : 2006-05-01, 21:42 »
Iras dziekuje tak chciałam sie dowiedziec na 100% czy mam racje bo ta mamy kolezanka ciagle zrzuca na weta ze to przez niego teraz pies ma taki kamien......a ja nie mogłam nic powiedziec nie majac 100% pewnosci dziekuje.
Iras chyba masz racje może to właśnie osadzik a nie kamien no nic i tak dalej zebulce bedziemy myli:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedz #8 : 2006-05-01, 21:42 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czyszczenie zebow.
« Odpowiedź #9 : 2006-05-02, 09:14 »
Cytuj
może to właśnie osadzik a nie kamien no nic i tak dalej zebulce bedziemy myli:)

i to prawdopodobnie właśnie dzięki myju - myju jest to osadzik, a nie kamień ;]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 26 zapytaniami.