Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sterylka czy inny sposób? - dylemat  (Przeczytany 2450 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wilczurek

  • Gość
Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« : 2006-06-30, 18:28 »
Mam w domu dwa koty - kotkę Lunę, która obecnie ma ok. 8 lat oraz kocurka Lakiego (prawie 2 lata).
Luna nie została wysterylizowana, bo zawsze rujki przechodziła spokojnie i nie chcieliśmy jej poddawać narkozie. Jednak od kiedy w domu jest kocur (kastrat), ruje przechodzi o wiele gorzej i czasami już nie można z nią wytrzymać.
I tutaj mój dylemat. Co zrobić? Sterylizować się boję, ponieważ kicia miała już niemiłe przejścia po narkozie (musiała mieć usunięty ząb). Co w takim przypadku polecilibyście? Tabletki, zastrzyki? A może inne sposoby?
Pomocy!
Zapisane

Gutpad

  • Gość
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #1 : 2006-06-30, 20:38 »
jak dla mnie to zabrzmialo dziwnie... tak jakby skutkiem narkozy bylo usuniecie zemba.. ;] ale jak masz zamiar wysterylizowac kota bez narkozy?
tymbardziej niewiem co masz na mysli mowiac tabletki- czy chcesz ją tabletkami wysterylizowac -czy uspic?
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #2 : 2006-06-30, 21:26 »
Po prostu szukam sposobu na to, żeby kicia już nie miała rujek. Sporo słyszałam o tym, że podawanie tabletek czy zastrzyków może być szkodliwe itp, a o sterylce już pisałam - obawiam się narkozy.
Co do zęba - miała go usuwanego pod narkozą, którą źle przeszła :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedz #2 : 2006-06-30, 21:26 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #3 : 2006-06-30, 21:35 »
jak dla mnie to zabrzmialo dziwnie... tak jakby skutkiem narkozy bylo usuniecie zemba.. ;] ale jak masz zamiar wysterylizowac kota bez narkozy?
tymbardziej niewiem co masz na mysli mowiac tabletki- czy chcesz ją tabletkami wysterylizowac -czy uspic?

Pora nauczyć sie czytać ze zrozumieniem....

Kotka ma już swoje lata i narkoza mogłaby być niebezpieczna (zawsze jest ryzyko ale im kot starszy tym większe). Moje kotki biorą tabletki, nie wiem czemu rodzice ich nie wysterylizowali jak były młodsze- teraz mają 9 i 8 lat i też boimy się narkozy. Jeśli żeczywiście boisz sie sterylki to poleciłabym zastrzyki, działają pół roku i podobno są mniej szkodliwe niż tabletki (ale tak tylko słyszałam, nie jestem pewna)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #4 : 2006-06-30, 21:51 »
Cytuj
zastrzyki, działają pół roku i podobno są mniej szkodliwe niż tabletki (ale tak tylko słyszałam, nie jestem pewna)

nie sa mniej szkodliwe - głównym składniekiem obu jest progesteron - i to właśnie ten hormon działa hamująco na ruję (róznica jest jedynie w sposobie podawania)

Na czym polegały te "niemiłe przejścia" po narkozie - chodzi o zachowanie, czy wystąpiły prawdziwe problemy?

tak czy inaczej - radziłabym wysterylizować - kotka nie nalezy do najmlodszych, owszem, jednak podajac jej srodki hormonalnemozecie w krotkim czasie doprowadzic do tego, ze TRZEBA bedzie to zrobic, obojetnie czy bedzicie sie bac czy nie ( ropomacicze, nowotwory ukladu rozrodczego itp)  A co do obaw - znajdzcie dobra lecznice, gdzie maja narkoze wziewna - w przypadku wziewnej nie czeka sie az srodek zostanie wydalony z organizmu, tylko po prostu sie go zakreca i podaje tlen, owszem - trzeba poczekac az zwierze do konca sie wybudzi, jednak trwa to krocej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #5 : 2006-06-30, 21:54 »
Dzięki Iras za wyprowadzenie z błędu  :)

To niedługo pójde dowiedzieć sie czy mają gdzieś u nas taką narkoze. Jeśli będzie trzeba Sońce usunąć narośl koło oka to od razu ją wysterylizuje z Klarą tak samo (też ma taką narośl, to chyba rodzinne-są z tej samej "hodowli"=domowa fabryka  :/).Ech już sie boje  :roll:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Gutpad

  • Gość
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #6 : 2006-06-30, 22:31 »
moja kotka po kazdej narkozie albo zastrzyku glupiegho jasia[ jakos musieli jej krew pobrac] odbija sie od scian przez 5-6 godzin i jej potem przechodzi
Zapisane

Rudzia

  • Gość
Odp: Sterylka czy inny sposób? - dylemat
« Odpowiedź #7 : 2006-07-09, 16:19 »
Ja osobiście, gdybym miała stuprocentową pewność, że zastrzyk pomoże mojej kotce, to zadziałałabym już dawno. Jednak przy tym trzeba trzymać się pewnych zasad. Przede wszytskim zastrzyk zaczyna działać dopiero 0o tygodniu, więc w tym czasie nalezy uważać na kontakty kotki z samcami, a w przypadku mojej Phcełki byłoby to trudne-kiedy miała rozszarpaną łapkę i przestrzenie miedzypalcowe, z trudem wytrzymała tydzień siedzenia w domu. Poza tym, regularnie robić zastrzyk. no i nie na wsyztskie koty on działa. Dlatego zdecyduję się na sterylizację.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 25 zapytaniami.