Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wieczna rana.  (Przeczytany 1542 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
Wieczna rana.
« : 2006-08-12, 19:57 »
Mam mały problem. Mój kotek od dłuższego czasu ma na gardle/szyi (od dolnej strony) rankę, która najwyrazniej jest jakimś otarciem (średnica ok 1cm). problem tkwi w tym, że to nie chce się zagoić gdyż ciągle jest rozdrapywane. nie wiem jak mu ulżyć, weterynarz widział i nic z tego nie wyszło. Zamierzam znów tam iść jak znajdę trochę czasu. Setki razy ganiłam Bamba zeby nie drapał się w tym miejscu (ucieka i sie dalej drapie.. nie mogę go pilnowac nonstop) albo żeby nie jeździł pyszczkiem po kostce brukowej :/ Najwyraźniej go bardzo swędzi. Były już momenty ze sie prawie zagoiło ale niestety zaswędziało i od nowa jest rozdrapane. i tak w koło. Trwa to juz kilka tygodni, przetestowałam parę maści ale chyba trzeba założyć kołnierz.

A wy macie jakies lepsze pomysły ?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Wieczna rana.
« Odpowiedź #1 : 2006-08-12, 21:05 »
Dobrze załozony kołnierze nie jest przeszkodą dla kota. Pamietaj że może mieć problemy z jedzeniem, ale wystarczy miseczki postawić na podwyzszeniu np. na pudełku po butach i to wystarczy.
Poza tym jest taka maść odkażająco-gojąca "Vita-Merfen" bez recepty, spróbuj tym posmarować kotu rankę, gdyby miała byc poprawa powinno byc to widoczne w ciągu 2 dni + oczywiscie kołnierz.
Zapisane
BC + koci podrostek

kareena

  • Gość
Odp: Wieczna rana.
« Odpowiedź #2 : 2006-08-14, 14:00 »
dzięki za odpowiedz :) Na razie zakupię samą maść, a co do kołnierza to jeszcze trochę pozwlekam (kilka dni nie zrobi różnicy..)


czekam również na inne propozycje (jeśli takowe macie) ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wieczna rana.
« Odpowiedz #2 : 2006-08-14, 14:00 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.