Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mój kotek wymiotuje:(  (Przeczytany 5048 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
mój kotek wymiotuje:(
« : 2007-05-13, 13:07 »
no więc mój kot coraz częściej wymiotuje. :| Np jak zje szynkę i co jest dziwne wymiotuje nie pogryzionymi kawałkami. raz  mu starliśmy na tarce to chyba nie wymiotował a jak mu się drobno pokroi to i tak bełt i nie mam pojęcia dlaczego :mysli: wczoraj jak zjadł szynkę to zwrócił jeden czy dwa kawałki trochę dziwne bo w ogóle nie strawione nic tak jakby mu w przełyku stanęły. on tej kiełbasy wcale nie gryzie!! surowe mięso zje nic mu nie jest, parówkę tak samo tylko szynka w plasterkach mu nie podchodzi. kiedyś nie miał takich problemów
poradzicie mi coś  :help: dzięki
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #1 : 2007-05-13, 13:29 »
a ile kotek ma lat?
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #2 : 2007-05-13, 15:13 »
3-4lata nie jest stary i nigdy nie miał takich problemów
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedz #2 : 2007-05-13, 15:13 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #3 : 2007-05-13, 16:18 »
Może go trzeba odrobaczyć?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #4 : 2007-05-13, 17:12 »
raczej odstawic wszelkie szynki, kielbasy, parowki itp. - to juz syfy typu whiskas czy kitekat mniej szkodza niz przetwory miesne typu wedliny, czy inne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #5 : 2007-05-13, 18:35 »
w dodatku, koty lubią te świństwa i jedzą jak najszybciej aby "ktoś im nie zjadł". Spróbuj zjeść kanapkę jak najszybciej, nie uda ci się dokładnie pogryźć, a niedobrze ci się zrobi na pewno (mam tak gdy spieszę się do szkoły a matka nalega abym zjadła sniadanie XP )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #6 : 2007-05-13, 20:27 »
warto jeszcze zobaczyć na uzębienie i dziąsła. jeśli bowiem zęby bolą to tez może być przyczyną nie gryzienia pokarmu.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #7 : 2007-05-13, 21:45 »
warto jeszcze zobaczyć na uzębienie i dziąsła. jeśli bowiem zęby bolą to tez może być przyczyną nie gryzienia pokarmu.
zeby chyba zdrowe. a właśnie to jest dziwne że nie gryzie tylko szynki w plasterkach, suchą karme je i nic mu nie jest(gryzie) nie wiem czy najprościej to nie dawać mu szynki a może to kłaczek.... to mogłaby być od tego??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #8 : 2007-05-14, 12:21 »
a może to kłaczek.... to mogłaby być od tego??
Już dawno by się go "pozbył"
Nie dawajcie mu wędlin itp. Mój kot robi podobnie jak da mu się kawałek szynki. Rzuca się na nią, nie pogryzie a później jest rzyganie. A smakują im tak bo są paskudne (w sensie że "ulepszane") a wiadomo że to co niezdrowe lepiej smakuje ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedz #8 : 2007-05-14, 12:21 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #9 : 2007-05-19, 19:36 »
mialam z moim skarbemk taki sam problem. Odstawilismy wedliny, teraz je tylko RC, ziemniaki z sosem lub ryz z sosem. I to mu starcza.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Estera

  • Gość
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #10 : 2007-05-20, 21:02 »
Kocham konICzki- Rc- super. Ale po co jeszcze te ziemniaki lub ryż z sosem? Niepotrzebnie kota tym faszerujesz. Lepiej w to miejsce kup mu mięska.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #11 : 2007-05-21, 16:30 »
stego co wiem to ziemniaki szkodzą psu/ kotu tak przynajmiej słyszałam
odstawiłam szynke i jest ok. teraz mam problem z psem więc jak ktoś będzie chciał mi coś poradzić to na temat psa
problem:
no więc mój pies (Kora) niekiedy rano (teraz coraz częściej) nie chce sie załatwiać rano. najpierw mama z nią idzie chodzi 10 więcej nie może bo praca. Kora nic nie robi. potem ja z nią ide tak samo nic... dopiero jak przychodze ze szkoły ok.15 to się wtedy załatwia. i to jeszcze niechętnie. do wody ma dostęp cały czas i ma 8lat(jakby ktoś pytał) wcześniej nie miała takich problemów.
dzięki za wszelkie porady
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estera

  • Gość
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #12 : 2007-05-21, 16:59 »
reniu- ale chodzi Ci o kupę czy siku? Jeśli nie chce robić kupy to wg mnie nic strasznego, poprostu dobrze toleruje jedzenie jakim ją karmisz i nie musi wydalać. Jeśli kupę robi raz-2 razy dziennie to nic złego. Jeśli jednak siku robi raz dziennie to może być początek choroby z nerkami-udałabym się do weterynarza.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #13 : 2007-05-21, 18:34 »
ziemniaki i ryz zjada tylko od czasu do czasu jak zostanie po obiedzie (co sie z moim apetytem rzadko zdarza :D ) czyli niewiele tego jest a Rc to jego glowny posilek
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #14 : 2007-05-21, 21:08 »
no więc nie robi siku. ale najczęściej rano. kiedyś to mama szła po świerze bułeczki pies się od razu załatwiała a teraz nie... czy ona może kojazyć to tak ze gdy się załatwi to wraca do domu a że nie chce wracać to nie sika?? na długim spacerze normalnie się załatwia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedz #14 : 2007-05-21, 21:08 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #15 : 2007-05-22, 11:24 »
Odstaw kotu wszelkiego rodzaju podroby mięsne szynki, kielbasy, parówki itp... najlepiej dawaj kotu gotowane/surowe mięsi i dobrej jakości karme.

Jeśli jednak siku robi raz dziennie to może być początek choroby z nerkami-udałabym się do weterynarza.
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: mój kotek wymiotuje:(
« Odpowiedź #16 : 2007-05-22, 23:05 »
reniu- wątpię, aby pies sobie kojarzył, że po siku wraca do domu. Moja Diuna nie ważne ile razy z nią wyjdę czy to będą 4 razy dziennie czy 10 i tak za każdym razem siknie. Tak się już nauczyła. Tylko wyjdę z klatki już się rozkracza na trawniku. Na Twoim miejscu udałabym się do weta. A najlepiej na spacerze złap (jak już w końcu zrobi) siku i wtedy idź do weta. Ale pamiętaj, że powinnaś iść od razu po pobraniu moczu. Po upływie bodaj 2 godzin mocz nie nadaje się do badania.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.