Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?  (Przeczytany 12853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

supermemo

  • Gość
Tak jak w temacie. Moja kotka zostala wysterylizowana wczoraj i zeby chronic rane weterynarz zaproponowal mi zakupic kolnierz. Tak tez zrobilam. Jednak zapomnialam sie spytac ile dni ma ten kolnierz kotka nosic. Prosze o porade. Moja kotka ma szwy normalne, nierozpuszczalne.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?
« Odpowiedź #1 : 2008-04-27, 20:21 »
do zdjecia szwow.

Choc w przypadku sterylek normalnie bardziej polecane sa kubraczki - chronia swietnie i mniej stresuja. (przede wszystkim zwierzak nie jest uposledzony przez ogranicenie pola widzenia)

przyklad zakubraczkowanego kota

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

supermemo

  • Gość
Odp: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?
« Odpowiedź #2 : 2008-04-27, 20:36 »
Iras a gdzie taki kubraczek mozna zakupic? Probowalam sama cos takiego zrobic z rekawa od swetra ale niestety ten kubraczek nie obejmowal juz rany. Moja kotka nie ma ciecia na brzuszku tylko na boku powyzej miejsca gdzie zgina sie nózka kotka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?
« Odpowiedź #3 : 2008-04-27, 20:47 »
zazwyczaj u wetow bywaja... przez net tez mozna kupic - ale w tym przypadku to sie mija z celem (czas przesylki) Od biedy mozna tez zrobic cos takiego z np. koszulki, jesli znalazlaby sie jakas mala. ( np. w przypadku jednego zmoich psow byla to koszula nocna - pies byl za duzy na zwykla koszulke, a juz wogole zbyt duzy na kubrak nawet rozmiau xxxl)

Co dop kubraka standardowego - jak np. u kota na zdjeciu - to jest to tak, ze kubrak jest zawiazywany na grzbiecie - ale jesli odpowiednio dobierze sie rozmiar , to spokojnie boki pozakrywa (kot na zdjeiu np. jest sredniej wielkosci - wazy 3 kg, kubraczek rozmiaru s spokojnie wystarczyl)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

olcik

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?
« Odpowiedź #4 : 2010-02-16, 08:17 »
piszecie o tych kaftanikach,a ja mam pytanie gdzie je dostać?
u weterynarza nie było, w zoologu też nie.. pocięłam bluzkę na kształt, ale skubana ją jakimś cudem ściąga..
Zapisane

izka53

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kołnierz po sterylizacji- ile dni kotka powinna go miec?
« Odpowiedź #5 : 2010-02-19, 22:46 »
moja kotka po sterylizacji dostała ubranko od weta w cenie zabiegu, musiałam tylko obróżkę do tego zmienic aby zbyt łatwo się nie rozebrała, choć po paru dniach też próbowała. Uwazam, że kołnierz to niepotrzebne meczenie i tak j€ż zestresowanego kota
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 25 zapytaniami.