Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do dołu

Autor Wątek: Pisownia  (Przeczytany 21902 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #210 : 2003-05-18, 19:11 »
jak to nie wydają paierów????
przeciez większość super kobył jest kryta mrozonym albo świerzym nasieniem bo to jest bezpieczniejsze i można zrobić w każdej chwili...
nie rozumiem...
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #211 : 2003-05-18, 21:12 »
Jak to nie wydaje papierów? Mylisz się Devila. Wszystko jest jak najbardziej ok. Mój kolega inseminował klacz Nurievem i Luronem, które stoją w Polsce i jak najbardziej dostał papiery.
Ja mam wszystko załatwiane legalnie i też będę miała papiery. Dowiadywałam się wszystkiego w Związku Hodowców Koni. Zresztą musiałam załatwić całą masę formalności, ale to tylko dlatego, że to ogier nie z naszego kraju. Jak się inseminuje polskim ogrem jest to o wiele prostsze, bo po wpłaceniu pieniędzy wysyłają Ci dowód zaźrebienia.
A inseminuję ją ponieważ to jest nasienie sprowadzane z Niemiec i nie miałabym możliwości jej tam przewieźć. No i jest to ogier, zresztą jak wszystkie z tej stadniny, którymi się nie kryje. Jest możliwa jedynie inseminacja. Po prostu są zbyt cenne.
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #212 : 2003-05-18, 21:31 »
dobrze mnie sie wydwało ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pisownia
« Odpowiedz #212 : 2003-05-18, 21:31 »

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #213 : 2003-05-19, 01:51 »
bardzo dobrze ;)

Jakby nie można było otrzymać papierów to by się nie opłacało inseminować jakimiś tam super ogrami. Inseminacja to ułatwia, bo można sobie sprowadzić plemniczki z całego świata ;)
Np. Poprzez agencję Bober można sprowadzić big drogie nasienie Baloubet du Rouet Pessoa'y :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #214 : 2003-05-19, 14:01 »
taaa..? ale fajowo :D ile kosztje taka insecośtam ? :D
Zapisane

Devila

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #215 : 2003-05-19, 15:19 »
Wiecie ja tego nie wymyśliłam . Powiedział tak prezes PZJ i i hodowców, więc to jego słowa, a także tych ludzi którzy dzierżawią ogiery z dużych placówek w celu rozpłodowym......
powiedzieli że nie ma mowy bo równie dobrze można pokryć innym koniem i na słowo honoru nikt nie wierzy....
więc Xara dwie informacje z dobrych źródeł ale inne.....
Mi też zawsze wydawało  się że papiery wydają....ale wszyscy twierdzili inaczej,....
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #216 : 2003-05-19, 15:58 »
to ja przestaje kapować...
ale z drugiej strony w sumie co to za różnica, jak tobie potrzebny skoczek to będziesz go miała bo wiesz po kim jest :) innym to nie potrzebne :)

ale nie wystraczy zaświadzenieni weta?
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #217 : 2003-05-19, 16:16 »
Devila ja nie piszę, że Ty wymyślasz.
A to, że równie dobrze można pokryć innym koniem to analogiczna sytuacja do tego, jakbyś zawiozła kobyłę do ogiera i nie byłabyś z nią cały czas, a szczególnie przy kryciu. Też nie miałabyś pewności, że klacz została pokryta tym ogierem, którym chciałaś żeby była. Przynajmniej ja bym nie miała. Po prostu pierwsze słyszę, że koń nie dostanie papierka.
Dowiadywałam się wszystkiego, bo źrebak bez papierów mnie nie interesuje i nieważne, że ja będę wiedziała po kim on jest.
Załatwiłam wszystkie formalności, dostanę świadectwo zaźrebienia, po którym jak mi będą opisywać źrebola, dostanę dowód urodzenia, czyli papier.
Ciekawa jestem w takim razie po co inseminować np. Luronem (on nie kryje naturalnie) jak się nie dostanie papierka. Moi znajomi, a także weterynarz, cały czas inseminują swoje klacze. I papiery dostają.
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #218 : 2003-05-19, 16:33 »
mojej koleżanki kobyła jest po firt des times, czy jak mu tam ;)
i też przyszła na świat  po inseminacji, ma papiery, niedawno sie wyźrebiła po jakimś sympatycznym ogierku [tez inseminacja] i papiery som...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pisownia
« Odpowiedz #218 : 2003-05-19, 16:33 »

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #219 : 2003-05-19, 16:51 »
no właśnie :)

Myshaa - sama inseminacja nie jest taka strasznie droga. To koszt ok. 500 zł. Za to same plemniczki to już spory wydatek, przynajmniej dla mnie. Dlatego nie stać by mnie było wywalić kupę kasy i nie mieć papierka. Tak to ja sobie mogę inseminować czy tam kryć przysłowiowym byle czym, a nie o to mi chodzi.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #220 : 2003-05-19, 17:51 »
no mnie to tez zastanawia...dlaczego w takich stadninach jak chociazby racot inseminowaliby klacze jezeli mialyby nie dostac papierka? pozatym tak czy siak musisz miec zaswiadczenie weta czyz nie?sama jej nie inseminujesz.....nie rozumiem dlaczego mieliby nie dac

Ritka

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #221 : 2003-05-19, 18:10 »
tee.. a ile kosztuje takie nasienie Baloubet du Rouet ?
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #222 : 2003-05-19, 18:12 »
Ale tu nie chodzi o zaświadczenie o inseminacji od weta. To nie ma nic do rzeczy. Wet to czysta formalność i zainseminuje Ci czymkolwiek chcesz. On robi tylko brudną robotę ;)
Liczy się papierek od właściciela ogra - śwadectwo krycia. Tak samo jak w przypadku naturalnego krycia.
Mój kolega załatwiał wszystko telefonicznie. Zadzwonił do faceta, powiedział jakiego ogiera nasieniem jest zainteresowany. Facet wysłal nasienie, wet zainseminował. Po potwierdzeniu ciąży kolega wpłacił pieniążki za nasienie na konto i przysłano mu papier. Ot i cała filozofia :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #223 : 2003-05-19, 18:48 »
hmm..ale to byloby troche bez sensu...a jakby nie przyjelo sie?co wtedy?nie zaplacilby? :?

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #224 : 2003-05-19, 21:13 »
siom chyba trzy próby, przynajmniej ja tak szłyszałam... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pisownia
« Odpowiedz #224 : 2003-05-19, 21:13 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #225 : 2003-05-19, 21:38 »
ja tam na tym sie nie znam,nigdy sie tym nie interesowalam osobiscie;)

Devila

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #226 : 2003-05-19, 21:49 »
Wiesz K_cian to że nie wydają papierów mówi Daciuk, Dojlid, i Anka , student weterynarii w Olsztynie......też zawsZe zdawało mi się że dają..
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #227 : 2003-05-19, 23:13 »
no ale pomysl devila,w takich stadninach jak np racot janow itp inseminowaliby swoje klacze gdyby nie dawali papierow zrebakom?jakos dla mnie dojlid to ciut mniejszy autorytet w hodowli koni biorac pod uwage jak te konie maja tam warunki i wogole..no nie wiem,nie zaglebialam sie w to,ale to by bylo beb sensu gdyby nie dostawaly

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #228 : 2003-05-19, 23:43 »
U mnie niektórzy płacą za nasienie nawet jak klacz jest w  5 czy 6 miesiącu! Czyli jak ciąża jest potwierdzona na maxa.
Właściciele dają nasienie na tej zasadzie, że jak nie zapłacisz to nie dostaniesz papieru i co ci z tego źrebaka? No i oczywiście bazują na autorytecie i znajomościach mojego weta ;) Czyli nie wiem czy tak późne płacenie jest normalką czy to właściwie wynika tylko z tego, że wet ich zna.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #229 : 2003-05-19, 23:46 »
to jak kiedy bede miec kobylke to powolam sie na Ciebie i Twojego weta ciom? :wink:

Tafta

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #230 : 2003-05-20, 00:16 »
Łokej, nie ma sprawy

A wiecie zapomniałam Wam powiedzieć, że Dalka miała dzisiaj robione USG i jest szansa!!! Jajeczko jeszcze nie gotowe! Dopiero gdzieś za dwa, trzy dni. Zbankrutuję normalnie. Dziś USG, jutro USG, pojutrze USG...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pisownia
« Odpowiedz #230 : 2003-05-20, 00:16 »

Devila

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #231 : 2003-05-20, 15:11 »
Wiesz K_cian to że Dojlid nie jest autorytetem to oczzywiste, ale przecież dostaje konie z kętrzyna np ogiery ito. więc powinien wiedzieć....a to czy hodować konie umie to już inna sprawa, no a pan Daciuk przecież prezes PZHK
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pisownia
« Odpowiedź #232 : 2003-05-20, 16:06 »
no niby tak ale w takim razie konie janowskie,racockie i cala masa innych z ohoho rodowodmi daje potomstwo bez papierow....tak z tego wynika....a w to watpie poprostu....ktos kreci,moze daciuk jakos tak powiedzial ze nie do konca sie zrozumieliscie albo co....bo wedlog mnie papier mimo wszystko powinien byc..no ale ja specjalista nie jestem......bo ze inaczej jest w kazdym wojewodzctwie itd to watpie :P

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #233 : 2003-05-20, 18:38 »
albo poporstu sie przejezyczył :)
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #234 : 2003-05-20, 20:00 »
Myshaa za inseminacją koniem na którym jeździ Pessoa musiałabyś zapłacić około 7tys zł no to zależy dla kogo i czy się człek umie targować :wink:
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #235 : 2003-05-20, 20:58 »
ciekawe na ile by sie zdało to targowanie...
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #236 : 2003-05-20, 21:30 »
To zależy wiesz Pessoa to nie jest człowiek nieosiągalny n nie mówię że go znam :lol: Ale różnie bywa w półświadku jeździeckim może ktoś ma jakieś kontakty :wink:
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #237 : 2003-05-20, 21:53 »
fajnie.. chciałabym mieć konika z jakimś suuupeowym rodowodem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pisownia
« Odpowiedz #237 : 2003-05-20, 21:53 »

GNIADA

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #238 : 2003-05-20, 22:11 »
Każdemu może zdarzyć się literówka ale pisanie "bez sensu i składu" jest bezsensu. :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Pisownia
« Odpowiedź #239 : 2003-05-20, 22:48 »
a mnie nie zależy na rodowodzie, ja chciałabym mieć silnego kofanego konika z temperamentem ...
oczywiście mądrość i poczucie humor by też sie przydały :)
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.