Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy?  (Przeczytany 9975 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« : 2003-06-17, 23:51 »
Czy możecie mi poradzić jakąś przystępną lekturę, która wprowadzi mnie choć częściowo w zagadnienia i terminologię związaną z końmi?
Zapisane

Devila

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #1 : 2003-06-18, 00:19 »
Och jej ..jest ich tysiące...ale uważam że praktyka lepsza, alebo chociaż tłumaczenie żywej osoby :D
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #2 : 2003-06-18, 00:43 »
To zależy czy chodzi Ci o łatwą, lekką i przyjemną lekturę czy o coś poważniejszego. Zakładam, że o to drugie :)

Książek jest cała masa, to fakt.

Myślę, że bardzo dobrymi pozycjami są książki Monty'ego Robertsa: 'Człowiek, który słucha koni', 'Czego uczą nas konie',  'Shy Boy' i 'Wstęp do psychologii konia' Wilhelma Blendigera - pomagają zrozumieć zachowania, psychikę tych zwierząt. O ile trzy pierwsze są łatwe do czytania, o tyle ta ostatnia to już poważna lektura.

Absolutną biblią jeździectwa jest 'Nauka jazdy' Muselera i 'Jeździectwo - skoki przez przeszkody' Anthony'ego Paalman'a.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy?
« Odpowiedz #2 : 2003-06-18, 00:43 »

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #3 : 2003-06-18, 00:54 »
A jeżeli chodzi o prościutkie książeczki to tych to jest dopiero zatrzęsienie.
Chociażby 'Chcę dobrze jeździć konno'' Barbary Szymczak,
'Jazda konna' Heidrun Werner,
'Jazda konna bez stresu'  Christiane Gohl,
'Jazda konna dla początkujących' Kurta Hoffmana,
'Jeździectwo' Jocelyn Drummond,
'Mój koń' Kate Needham
 
i wszystko co ma konia na okładce :wink:
Zapisane

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #4 : 2003-06-18, 02:24 »
Ciężko mi to wytłumaczyć, ale nie bardzo zależy mi na kiążkach o jeździectwie. Bardziej coś takiego, jak budowa konia (ale nie tak encyklopedycznie, tylko opisane dość przyswajalnym językiem) i właśnie coś o psychologii konia. Też od podstaw.

Czyli w sumie coś łatwego i przyswajalnego, nie musi być to literatura specjalistyczna. Po prostu chciałbym co nieco wiedzieć na ich temat ze względu na moją sympatię, która konie kocha i cały świat się dla niej wokół nich kręci.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #5 : 2003-06-18, 02:53 »
Wiesz, praktycznie w każdej książce jest opisana na wstępie budowa konia i trochę psychologii. Jeżeli interesują Cię jedynie takie podstawy to wiele rzeczy możesz dowiedzieć się z Internetu. Jest wiele interesujących końskich stron.

A tak w ogóle, to jeżeli Twoja sympatia kocha konie to zapewne ma wiele książek na ich temat, a już na pewno będzie wiedziała jaka będzie dla Ciebie odpowiednia. A poza tym może Ci wiele rzeczy wyjaśnić w praktyce.
Na pewno się ucieszy, że traktujesz poważnie jej hobby i chcesz się czegoś dowiedzieć o tych zwierzętach :)
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #6 : 2003-06-18, 07:37 »
hm...''wstep dp pscyhologi konia''wlihelma blendingeraa jezlie chodi o budeowe rasy pojecia to jakss taka łansie o koniach.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #7 : 2003-06-18, 16:19 »
a ze tak zapytam do czego ci to potrzebne?zaczynasz uczyc sie jezdzic czy poprostu chcesz cos wiecej wiedziec o koniach?...

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #8 : 2003-06-18, 16:26 »
Kiciek, jak Ty czytasz? Przecież napisał, że jazda go nie interesuje za bardzo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy?
« Odpowiedz #8 : 2003-06-18, 16:26 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #9 : 2003-06-18, 17:00 »
a fakt....xarek co ty chcesz ja jestem po egzaminie z biochemii,dopiero bede jesc sniadanie a od kilq dni zyje na kawie i sypiam po 2h na dobe i to pewnie nie zalicze...hyh...

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #10 : 2003-06-18, 17:07 »
Ja polecam ksiazki takie jak :) "Zrozumiec konia" i "Jazda konna dla poczatkujacych". :wink:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Ciapka

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #11 : 2003-06-18, 17:28 »
ee.ejak dla mneit o dizwn zacyznsc pryzgodez  z konmi od kazsek..alew to jego wybór..
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #12 : 2003-06-18, 20:29 »
Kiciek, ja mam tak samo


A czytałaś to?

O czwartej nad ranem u profesora dzwoni telefon. Profesor odbiera i słyszy w słuchawce:
- Śpisz?
- Śpię - odpowiada zaspany profesor.
- A my się, k...a, jeszcze uczymy!!!

Chyba na następny egzamin tak zrobię :lol:


Najważniejsze, że zdałaś 8)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #13 : 2003-06-18, 20:31 »
hehhe podgladaczu Ty jeden :chytry: nom to najwazniejsze,juz na co mniej wazne :lol:  8)  :wink:

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #14 : 2003-06-18, 20:35 »
Gratulacje, K_cian  ;)

A jak to z tym moim zainteresowaniem końmi to już tłumaczyłem... Chcę się dowiedzieć co nieco o obiekcie zamiłowania mojej dziewczyny. Nie oznacza to jednak, że od razu popędzię kupić sobie też konia, bo ani nie mam gdzie go trzymać, ani za co, ani też po prostu nie chcę. Czy to takie dziwne, że chcę się nieco dowiedzieć o jej hobby?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy?
« Odpowiedz #14 : 2003-06-18, 20:35 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #15 : 2003-06-18, 20:40 »
nie no bardzo dobrze ze chcezwsz sie dowiedziec :) mozesz tez poprostu z nia porozmawiac,moj chlopak np bardzo chetnie jezdzi ze mna do ryzulca,pyta o to o tamto..jak to jest z konmi...sam nawet pytal czy moglby na niego wsiasc :wink: i calkiem niezle mu naprawde szlo :) to tez jest bardzo dobra metoda-rozmowa...a trez nie jest na tyle zagorzalym milosnikiem koni aby zaraz qpowac czy cos...on jest za to pasjonatem kotkow :wink:

Tafta

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #16 : 2003-06-18, 20:48 »
nie ma to jak wspólna pasja :wink:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #17 : 2003-06-18, 20:50 »
No to fajnie,ze chcesz sie dowiedziec wiecej :wink: Ale tak jak pisze k_cian pogadaj poprostu z nia :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #18 : 2003-06-18, 20:50 »
Miłośnik kotów? To stąd taki emlemat? Czy to odzwierciedlenie charakteru?

To fajnie ma, że może z Tobą pogadać. Ja trochę wstydzę się pytać o takie asolutne podstawy i wolałbym wiedzieć co nieco na początek.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #19 : 2003-06-18, 20:54 »
heh no wiesz plus taki ze my rozmawiamy ze soba o wszystkim,nie mamy tematow tabu,raczej sie przd soba nie krepujemy....nowet pytal mnie gdzie u koni awlasciwie jest lokiec i kolano bo sie pogubil jako ze na palach chodza ;) kotek nie jest stad,juz daaawno dawno temu mnie per kicia/kiciek/kicius ochrzcili ale to tez nie stad,poprostu podoba mis ie ten kociak :wink: zreszta u mnie dos czesto te avantarki sie zmieniaja ;)

sadze z enie masz sie czego wstydzic.....przeciez to nic zlego i chyba jasne ze jezeli na czyms sie nie znasz to pytasz nawet o banaly

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #20 : 2003-06-18, 21:00 »
Oj różnie to z tym bywa. Bałem się, że tu mnie możecie nawet niemiło potraktować.  :oops: Naprawdę różnie z tym bywa.

Ale gdzie zasięgać informacji, jak nie u ludzi znajacych się?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy?
« Odpowiedz #20 : 2003-06-18, 21:00 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #21 : 2003-06-18, 21:05 »
jak najbardziej prawidlowe podejscie :wink:  pytaj o co tylko chcesz :)

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #22 : 2003-06-18, 21:10 »
W sumie na początku chciałbym się dowiedzieć, jak już znasz moje podejście do zagadnienia, po jaką książkę powiniennem sięgnąć?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #23 : 2003-06-18, 21:16 »
pod tym wzgledem sadze ze juz warte poecenia ksiazki juz zostaly wyminione,napewno wstep do psychologii koni,a budowa....budowa anatmoniczna w kazdym podreczniq jezdzieckim jest opisana i to na zasadzie jedynie schematui podpsania elementow....tak jest zazwyczaj..no nie wiem rozejrzyj sie w ksiegarniach :)

Ciapka

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #24 : 2003-06-18, 21:17 »
pislamsy tam wczesniej  tytuly..
aja tam z aksek to prtycznie z tgeo co wie,m..to nic nie wiem:)
Zapisane

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #25 : 2003-06-18, 21:21 »
Okay, stokrotne dzięki moje panie.  ;) Mam nadzieję, że uda mi się nieco zwiększyć swoją wiedzę o konisiach :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #26 : 2003-06-18, 21:27 »
alez prosze cie bardzo 8) zawsze jeszcze jestesmy my ;)

Ciapka

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #27 : 2003-06-18, 21:29 »
hym..k_cian..diznwi miła jetses dla nowgo kolegi..ja wiem ze na forum jest ich niwiely..jak nie jedeyny..ale pisal jest zjaety:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy?
« Odpowiedz #27 : 2003-06-18, 21:29 »

TempesT

  • Gość
Pomocy?
« Odpowiedź #28 : 2003-06-18, 21:30 »
A On, Twój chłopak, poza Tobą, to jakiego ma kota? Ma wogóle jakiegoś?  ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pomocy?
« Odpowiedź #29 : 2003-06-18, 21:33 »
cipaka....czy ty cos sugerujesz? :hyhy: mam poprostu glupawke,od jakis 24h jak nie dluzej jestem na nogach,niewyspana,przemeczona,z zaliczonymegzaminem... :wink: zreszta ja tak nawet czasem mam ze mila jestem,nie zauwazylas? :lol:


Data wysłania: 2003-06-18, 20:32
a maaa kota ma,ma dwie kicie jak to on mowi..jedna stanowie ja druga jego kotka hebe rasy maine coon , sliczna jest :)
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 28 zapytaniami.