Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: rzeż  (Przeczytany 1806 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szynszylka

  • Gość
rzeż
« : 2003-09-22, 13:03 »
czesc forumowicze.Ostatnio w tvn widzialam tragiczny reportarz o transporcie koni na rzez.Jestem tym zszokowana.Ogladajac to siedzialam na ziemi przed telewizorem i nie moglam sie ruszyc,tak mnie to zszokowalo.Powiedzcie mi w jaki sposob moge pomoc tym zwierzkom?
Zapisane

Tafta

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #1 : 2003-09-22, 13:42 »
Na stronie VIVA!w dziale "co możesz zrobić?" jest petycja przeciwko wywozowi koni na rzeź.
Drukujesz ją, zbierasz podpisy i wysyłasz do fundacji  :)
Przejrzyj też sobie dział 'kampanie'.
Zapisane

szynszylka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #2 : 2003-09-22, 15:11 »
oki super juz sie zabiram dom roboty ;-) pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

rzeż
« Odpowiedz #2 : 2003-09-22, 15:11 »

awangarda

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #3 : 2003-09-22, 16:06 »
hehe ja kiedys z gai podpisy zbieralam i mialam ok. 1000 ale mi zginely :/
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #4 : 2003-09-23, 19:13 »
Zapisane

Kamelia

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #5 : 2003-09-24, 12:40 »
ja chciałam się przyłączyćdo vivy wysłałam adres nawet dwa razy ale materiałów mi nie przysłali :cry:
Zapisane

awia

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #6 : 2003-09-24, 15:43 »
no rposze,a mnie przyslali po ok tygodniu.
zalatwaialm innym ludziom,zeby bylo na nasza akcje i juz mamy 5 kompletow.
wszystko nie dluzej niz 14 dni.
az sie zdziwilam ze ty nie dostalas..
sproboj jeszcze raz
Zapisane

Kamelia

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #7 : 2003-09-24, 16:02 »
właśnie wysyłam formularz moze tym razem się uda
Zapisane

Kamelia

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #8 : 2003-09-24, 16:07 »
chyba się udało ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

rzeż
« Odpowiedz #8 : 2003-09-24, 16:07 »

Ciapka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #9 : 2003-09-24, 19:16 »
eee tam petycje petycje...jak tkos che naprwde pomuc do do tary...i im kasy dac trocxhe oni konie wykopuja a nie poidpiscy zbieraja...
Zapisane

Tafta

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #10 : 2003-09-24, 20:07 »
Scarlett i Piotr walczą ze skutkami (wykupują konie), Viva próbuje walczyć z przyczynami. A do tego potrzebne sa petycje, kampanie, podpisy itp. Oni walczą o polepszenie warunków transportu, o to, by zmniejszyć ilość koni hodowanych na rzeź; aby  konie były ubijane w kraju i nie musiały znosić fatalnych transportów, nieludzkiego traktowania...
Zapisane

Elwirka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #11 : 2003-09-24, 20:22 »
Ja jestem za tym żeby walczyć z przyczynami a nie skutkami  No z tym też Ale wiadomo lepiej zwalczać przyczynę bo skutki mogą nie być wesołe
Zapisane

Tafta

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #12 : 2003-09-24, 20:24 »
'skutki' widać m.in. w Tarze
Zapisane

Elwirka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #13 : 2003-09-24, 20:28 »
i na targowiskach
Zapisane

kfiatek

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #14 : 2003-09-24, 21:32 »
Jasne, lepiej walczyć z przyczynami, żeby nie było późniejszych skutków, ale jeżeli takowe juz się pojawiają, to trzeba skutki łagodzić, w tym przypadku, jak w Tarze wykupując konie rzeźne..
Co do petycjii, to już dosyć dawno ja podpisywałam... podpisów jest już ogromna ilosć, ale ak narazie nikt się nie zainteresował..
Można jeszcze wysłać  maila do premiera albo prezydenta..
Zapisane

Forum Zwierzaki

rzeż
« Odpowiedz #14 : 2003-09-24, 21:32 »

Ciapka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #15 : 2003-09-24, 22:09 »
ale nic te patacyje nie daja.. tyle lat jsuz ot dizlą tyle podpisów tyle petycji..i co..
Zapisane

Tafta

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #16 : 2003-09-25, 01:44 »
Tara nie jest w stanie wykupić czy przyjąć wszystkich biednych zwierzaków. Chwała im za to co robią.
Ale nie można mówić, że nic się nie dzieje, że nikt nic nie robi.
Skoro jest popyt to jest też podaż (prawa rynku). Włosi kupują nasze konie więc hodowla kwitnie.
Nie wykupimy wszystkich koni. Aktywność trzeba wykorzystać na rzecz poprawy warunków życia, transportu i w obronie prawa do godnej śmierci. I to próbuje robić Viva.
Zapisane

Ciapka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #17 : 2003-09-25, 07:33 »
no ja wiem... wiem ze o to chodzi ale czemu nie ma wdocznych skutkow tej akcji..tyle lat tyle podpisówl..prubuja prubuja..ale niech sie cos stanie..
Zapisane

falka28

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #18 : 2003-09-25, 10:02 »
a moze by tak wszystkich ludzi ktorzy sie zajmuja transportem na rzez i tych ktorzy twierdza ,ze co tam to tylko zwierze i nie czuje wylapac i przewiezc takim transportem i w takich warunkach....... w koncu oni tez sa jakby nie bylo zwierzetami.......
Zapisane

Talagia

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #19 : 2003-09-25, 11:18 »
Ja dostałam wszystkie rzeczy od Vivy, zadzwoniłyśmy też do Tary i rozmawiałam z Scarllet, wysłali nam pełno ulotek, plakaty itp.
Pozozwieszałyśmy wszystko po szkole i zbierałyśmy pieniądze, dołożyłyśmy sporą sumke na wykup rocznego ogiera Soła, który jest teraz w tarze.
Oprucz tego zbierałyśmy podpisy i wysłałyśmy zażalenia do ministra.
Więcej narazie nie byłyśmy w stanie zrobić. :(
Zapisane

Tafta

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #20 : 2003-09-25, 15:55 »
Ciapka, bo w tym naszym cudownym kraju takie rzeczy nie mają znaczenia. A ci, którzy walczą o prawa zwierząt (jakichkolwiek) traktowani są jak banda nawiedzonych ekologów, niegroźnych szaleńców, na których patrzy się z przymrużeniem oka.
Dopóki jest zysk ze sprzedaży i transportów dopóty nasi wspaniali parlamentarzyści nic w tej sprawie nie zrobią, bo przecież jak my zaprzestaniemy eksportu koni na zachód, to pojedzie większa ich ilość np. z Litwy, a do takiej straty przecież nie możemy dopuścić. No i rolnicy mają z tej 'hodowli' niezły dochód, a przecież takie bezrobocie naokoło.
Taka jest nasza polska rzeczywistość...
Zapisane

Forum Zwierzaki

rzeż
« Odpowiedz #20 : 2003-09-25, 15:55 »

Ciapka

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #21 : 2003-09-25, 19:21 »
no wiec wlasnie...
Zapisane

kfiatek

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #22 : 2003-09-25, 22:06 »
Dokładnie otot chodzi.
Ponieważ to co robi Viva ma sens i cel, ale w rządzie petycje nic nie znaczą i to nie jest ich wina....
onie się starają, a jak władze dostaną tych podpisów ponad milion może cos dotrze!!
Zapisane

kfiatek

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #23 : 2003-09-25, 22:11 »
Pozatymi wszystkimi argumentami, to polskiemu rządowi nie opłaca się poprostu transport konie na rzeź. mniej kasy by stracili, gdyby było przewożone samo mięso jeżeli juz koniecznie muszą konie zabijać.
A wogóle, to noglibysmy wporwadzic taki przepis jak austria, że nie wolno przez Austrie przejeżdżać transportom zywych koni...
Z jednej strony to dobrze, z drugiej niestety, wydłuża to katorżnicza podróż o kolejne kilometry bez światła, jedzenia i picia, cierpienia, bólu i strachu...
Zapisane

Ciri

  • Gość
rzeż
« Odpowiedź #24 : 2003-09-25, 22:17 »
Do nich to nie dotrze, nie ma co sie ludzic...Zachod jest zachwycony polska konina, bo konie sa zywe ( albo ledwo zywe ) jak do nich dojezdzaja. Transport zywych zwierzat jest tanszy, niz przewoz miesa mrozonego, dlatego polska jest w czolowce...i niestety watpie ze to sie zmieni...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.