Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Burunduczek  (Przeczytany 11486 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matusia

  • Gość
Burunduczek
« : 2002-07-20, 12:47 »
Bardzo się ostatnio interesuję burundukiem( taką wiewiórką) tylko że mam pewne pytanko: Czy one są kontaktowe? na stronach odpowiedzi na to pytanie wpadają ze skrajnośco w skrajność.
 Może ktoś ma burunduka i wie czy się do niego łasi czy przed nim ucieka????? :?:  :?:  :?:  :?:  
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #1 : 2002-07-20, 13:09 »
Nie znam niestety burunduka,  ale ta sama sprawa dotyczy np. szynszyli i każdego innego zwierzątka :)   -   każdy osobnik jest inny   :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #2 : 2002-07-20, 13:40 »
Bałdzo dziękuję za odpowiedź   :arrow:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Burunduczek
« Odpowiedz #2 : 2002-07-20, 13:40 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #3 : 2002-07-20, 13:45 »
Bałdzo płoszę  :mrgreen:

Polecam się na przyszłość  :wink:   :arrow:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #4 : 2002-07-20, 15:43 »
A jakie ty masz zwierzątko??? :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #5 : 2002-07-20, 15:57 »
Szynszyla - Szkodnika, kota Simbę i sunię - Hankę  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #6 : 2002-07-20, 15:59 »
zapomniałam doddać, że mam jeszcze dwóch braci, ale czy to mozna zaliczyć do zwierzątek?????
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #7 : 2002-07-20, 18:50 »
Oczywiście że można!! Ja mam siostrę ale jej nie można zaliczyć do zwierzątek bo jest starsza (18 lat). :wink:  :idea:
Zapisane

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #8 : 2002-07-20, 18:54 »
A ten szynszyl bałdzo rozmawia??????          Bo właśnie nie jestem pewna co do tego ..... Burunduka  świnki szynszylki króliczki  szczurki................itd :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Burunduczek
« Odpowiedz #8 : 2002-07-20, 18:54 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #9 : 2002-07-20, 21:04 »
Szkoda, to starszy brat odpada  :cry:

A co do szynszylucha, to z reguły jak się weźmie młodziutkiego, to daja się bardzo łatwo oswoić. Ze starszymi troche gorzej...
Mój jest ewenementem na skalę światową  :lol:
Dostałam go jak miał już ze trzy lata, jest ze mną już ok. 2,5 roku.
Ale jek wracam do domku wieczorem, to bestyjka poszczekuje, żebym jak najszybciej przyszła sie z nim przywitać, radośnie obskubuje mi grzywkę, a jak zapomnę to wraca miskę do góry nogami i wysypuje żarełko poza klatkę  :twisted:
Wypuszczony na wybieganie co chwilę wraca do mnie "na kolanko".
A tak w ogóle, to lubi ze mną pogadać  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #10 : 2002-07-20, 21:16 »
Mi chodziło o to czy on rozrabia  :)  :)  :)  tylko mi się źle napisało :arrow:
ten szynszyleczek jest jaroszem? Co z nim robisz jak wyjeżdżasz na wakacje???
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #11 : 2002-07-20, 22:30 »
Czy rozrabia?? He he he - jak pijany zając  :wink:  ale tylko wieczorami, za dnia śpi najczęściej bo to nocny zwierz
A jada głownie suchą karmę, jak to szynszylaki,, gałęzie drzew owocowych ( obżera właśnie mojemu facetowi jabłonkę  :mrgreen: )  nasionka, migdały i orzechy - na smaczek, kolby owocowo-warzywne i do ścierania ząbków - kostkę wapienną oraz czerstwy chlebek.
Aha, i jeszcze pyłek do kąpieli  :wink:
A na wakcje z reguły nie wyjeżdżam, no w razie czego mam jeszcze rodziców - zwierzomaniaków, ale staram sie korzystać jak najrzadziej, bo i tak zajmuja sie zwierzami jak jestem w pracy  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #12 : 2002-07-21, 00:21 »
Widzę że to Twoja ulubiona buźka  :wink:  Czy budzisz się jak on rozrabia?  i czy on szaleje w klatce czy na wolności?
 :x DoDAJE ZAŁĄCZNIK CZYM SIĘ INTERESUJĘ
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #13 : 2002-07-21, 10:54 »
Mam jeszcze jedną fajną  :mrgreen:

Żeby mnie w nocy nie budził jak rozrabia - wynoszę go do łazienki. Tam całą noc wojują z kotem  :)
 A na wolności zżera mi wszystko, co mu w zęby wpadnie, więc muszę go pilować. Tak samo zresztą jak poprzednio świnkę i szczurcia  :)

A ten burunduczek jest przeuroczy  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #14 : 2002-07-21, 12:03 »
Fajne te Twoje szynszylki. Wszystkie zwierzątka kocham. Zwłaszcza te małe i futrzaste. A co do burunduczka to się zgadzam  :)  Mam jeszcze kilka jego zdjęć i jeden rysunek. Dołączam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Burunduczek
« Odpowiedz #14 : 2002-07-21, 12:03 »

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #15 : 2002-07-21, 12:07 »
wcześniej się nie wpisało
Zapisane

milka004

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #16 : 2002-07-21, 14:03 »
Żeby mnie w nocy nie budził jak rozrabia - wynoszę go do łazienki. Tam całą noc wojują z kotem  :)
 A na wolności zżera mi wszystko, co mu w zęby wpadnie, więc muszę go pilować. Tak samo zresztą jak poprzednio świnkę i szczurcia  :)


Nie chce cie urazic ze moze zle sie szynszyla zajmujesz, ale te szraki nie moga stac w lazience. Nie chce sie samodzielnie wypowiadac na ten temat bo cos jeszcze omine wiec skopiowalam kawalek z jednej stronki:

"Istnieje oczywiście kilka podstawowych warunków jakie powinna spełniać sama klatka, jak też miejsce, w którym stoi.
Przede wszystkim powinien to być w miarę spokojny zakatek naszego domu - taki, by zbyt głośne odgłosy naszej normalnej dziennej krzątaniny nie zakłócały dobowego rytmu snu i czuwania naszej szynszyli. W przeciwnym razie z pewnością odbije się to na jej zdrowiu i niekorzystnie wpłynie na długość życia. Nie polecam też kuchni, ze względu na szkodliwie działające na gryzonie wyziewy gazu. Łazienka z kolei charakteryzuje się zbyt dużą wilgotnością powietrza, co sprzyja rozwojowi chorób. Najczęściej nie posiada też źródła naturalnego oświetlenia. Z powodu nadmiernej wilgotności powietrza stanowczo odradzam również użytkowanie w charakterze klatek akwariów lub innych konstrukcji o ograniczonej cyrkulacji powietrza."


I jeszcze napisalas ze zzera wszystko. Mysle ze yo mialo byc tak w przenosni, ale napisze ci ze musisz szczegulnie uwazac na plastikowe rzeczy gdyz szynszyle maja bardzo wrazliwy przewod pokarmowy i moze sie pozadnie rozchorowac.

Moze to wszystko juz wiesz, ale wolalam napisac.
Zapisane

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #17 : 2002-07-21, 15:03 »
Milko004 może wiesz coś na temat takiech zwierzątek jak burunduki  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  Bardzo bym się ucieszyła jakbyś coś o tym powiedziała. Napisz jakąś stronkę albo że też nie mogą być w łazience.... co kolwiel byle coś bo już nikt chyba na tym świecie nie hoduje tych przepięknych zwierzątek! :idea:  :( Proszę!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #18 : 2002-07-21, 16:25 »
Masz rację co do łazienki, na szczęście moja jest przewiewna ( nie mylić z przeciągami), wilgoci tam raczej za dużej nie ma, zwierzak nocuje w niej tylko od 24:00 do 6:00 - a tylko dlatego, że mój pokój ma 2,5 m na 2m i po rozłożeniu łóżka nie mam już na nic miejsca  :) ( gratulacje dla architektów lat 80-tych :wink: )

O zżeraniu  naturalnie że w przenośni, więc jak go wypuszczam, to mam oczy dookoła głowy  :wink:

Jeżeli chodzi o wychowywanie , to polecam stronkę:
http://strony.wp.pl/wp/bialy_pegaz/
całkiem sporo można się o nich dowiedzieć  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #19 : 2002-07-21, 16:28 »
A burunduka w sieci ciągle szukam....
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

milka004

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #20 : 2002-07-21, 16:37 »
Postaram sie ci cos znalezc. Juz zaczelam szukac :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Burunduczek
« Odpowiedz #20 : 2002-07-21, 16:37 »

milka004

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #22 : 2002-07-21, 17:11 »
Tu jest zdjecie i jekies informacje ale niestety po angielsku, a ja nie jestem dobra z anglika

http://www.natuurbeleving.be/zoogdieren/Siberische_Grondeekhoorn_Tamias-sibiricus.html

Tu tez sa jakies inne
http://www.bionet.nsc.ru/szmn/picts/Mammalia/Tamias_sibiricus.htm

http://animalpicturesarchive.com/animal/APAsrch3.cgi?qt=Siberian+chipmunk

http://www.darwin.museum.ru/expos/ZooGeo/9_03.htm

http://www.hokkaido.yusei.go.jp/english/postal/kitte/risu/risu.html

http://www2.justnet.ne.jp/~risumaro/simarisue.html


Na tej kliknij na ten duzy obrazek i pokaze ci sie wiecej
http://www.naturfoto-online.de/galerie_ansicht/eichhoernchen/tiere/seite1/foto_1923


Co jakis czas sprawdzaj strone     http://www.burunduk.com.pl/
poniewaz u mnie pisze tylko ze nie mozna jej wyswietlic, a moze u ciebie...

Niestety nic po polsku nie znalazlam dlatego podalam ci chociaz adresy tych stron ze zdjeciami.
Zapisane

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #23 : 2002-07-21, 18:56 »
Bardzo a to bardzo dziękuję za wiadomości i linki stronki ja nie mogłam nic znaleźć  :oops:  a wy jakoś potraficie to robić. Bardzo dziękuję
Od niedawna mam internet i komputer i niewiele wiem jak co się robi
Zapisane

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #24 : 2002-07-21, 19:05 »
Czy ty milko może wiesz czy te strony nie są płatne?? Bo coś do tych rosyjskich czy jakiś tam mam poważne wątpliwości...
Ufffffffff..... Przejżałam wszystkie dużo tego ale tego www.burunduk.... też nie wyświetliło bo jakiś URL nie może być sprawdzony  :(  :(  :cry:  :twisted: Szkoda..    
wszystkie zdjęcia ściągnęłam
Zapisane

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #25 : 2002-07-21, 19:50 »
Żegnam wszystkich bo już jutro (poniedziałek) o szesnastej wyjeżdżam do Chorwacji i niestety nie  będzie mnie przez jakieś 3 tygodnie.
Wszystkich gorąco pozdrawiam i życzę miłych wakacji. Jutro pewnie też zajrzę.
papatki :wink:
PS
Bardzo dziękuję za te linki po powrocie będzie mi jeszcze bardziej wszystko potrzebne bo go kupujemy  :D  :D jestem uradowana. Tylko mnie martwi że taką dużą musi mieć klatkę... No cóż .... Może mu wynajmę pokój.  :lol: na pewno mu wystaczy. :wink:  :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #26 : 2002-07-21, 20:38 »
Hej, baw się dobrze w Chorwacji!!! :wink:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #27 : 2002-07-21, 21:07 »
Baw się dobrze i fajnej pogody życzę. 8) za zdrowie matusi :wink: Burunduki przypominają mi Chipa i Dale. tylko ogonki inne ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Burunduczek
« Odpowiedz #27 : 2002-07-21, 21:07 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Burunduczek
« Odpowiedź #28 : 2002-07-21, 21:18 »
Przyłączam się do życzeń udanych wakacji, i nie zapomnij o nas. :wink:
Czekamy na wieści, jak było  :arrow:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

matusia

  • Gość
Burunduczek
« Odpowiedź #29 : 2002-07-21, 21:53 »
Przywiozę duuużo muszelek...  :lol:  Dziękuję za pozdrowienia myszkom i blondynom. na pewno będzie fajnie. Jak wrócę kupujemy burunduka :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) strasznie się cieszę
Pogoda na pewno będzie  :wink:  a zapomnieć na pewno nie zapomnę.
Podróż będzie długa i nie będę mogła spać bo muszę tacie w mapie pomagoać bo pierwszy raz jedziemy tam.
Dobra
idę się pakować jeszcze
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.