Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rozpuszczona świnka  (Przeczytany 3023 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« : 2002-09-25, 18:59 »
Moj swiniaczek bardzo często prosi o jedzenie. Piszy i robi taką wzruszająca minke... Moja mama zawsze kiedy piszy daje mu salate albo marchewke albo ogorka. Joker sie do tego przyzwyczaił i teraz coraz częściej prosi o jedzenie. Jak go tego oduczyc ? Nie chce zeby byl grubasem... Ale żal mi go zostawiac kiedy tak piszy... Nie wiem co robic. Jak go oduczyc ? I Jak go przyzwyczaic do tego ze rzadziej bedzie dostawal jedzenie? Moze wyznaczyc okreslone godziny karmienia ?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #1 : 2002-09-25, 19:39 »
Możesz zacząć świniaczkowi podawać trzy razy dziennie w miseczce. Ale nie sądzę, żeby po sałacie przytył. Moja Tina też darła się co chwilę o smakołyki, ale figurę zachowała do końca  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #2 : 2002-09-25, 21:47 »
Moja mama robi dokladnie to samo, mimo, ze stanowczo jej tego zabraniam. A potem ma pretensje, ze moje swinki to zarloki (a jest ich 5 :) ). Jedyny sposob, zeby oduczyc swinke to po prostu (jak wyzej napisano) ograniczac jej posilki i byc twardym gdy tak prosi. A jesli juz tak bardzo blaga to lepiej jej dac cos suchego, np sianko albo suchy chlebek. A jedzonko w stylu salatka czy ogorki podawac jednak w zblizonych porach. Gdybys kiedys miala wiecej niz jedna swinke to zobaczylabys, ze przyzwyczajenie do czestego jedzenia to moze byc bardzo duzy problem szczegolnie w okresie zimowym gdy zielenia jest bardzo droga. Na razie musisz byc twarda i nie dawac sie temu slodkiemu stworzonku omamic  8) Powodzenia ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rozpuszczona świnka
« Odpowiedz #2 : 2002-09-25, 21:47 »

lawenda7

  • Gość
zarloki!!
« Odpowiedź #3 : 2002-09-25, 23:52 »
zwierzaki zawsze sa  glodne! ale nie powinno sie ich sluchac kiedy tak blagaja bo otyly zwierz to chory zwierz - tak jak z ludzmi jak sa zbyt geubi to choruja wiec nie daj sie i dawaj swince troszke jedzenia- ona nie jest duza nie potrzebuje az tak zjesc! wystarcza 2 posilki. ja myszce daje raz dziennie i ona tego nie przeje. swinka troszke wieksza ale mozesz podzielic posilek na 2 i wiecej nie sluchac jej blagania o dokladke...
lepiej dla swinki... :chomik: trzymaj sie!
Zapisane

Saba

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #4 : 2002-09-26, 00:06 »
Cytat: Saba
A jedzonko w stylu salatka czy ogorki podawac jednak w zblizonych porach.


Chyba zle sie wyrazilam, nie mialam na mysli w zblizonych do siebie porach, tylko o takich samych porach codziennie. A nawet jesli sobie troche podje, to tak jak napisala wyzej Myszka o figure nie masz sie co martwic  :)  :)  :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #5 : 2002-09-27, 21:44 »
Mili, a o której świnka wstaje i kładzie się spać, i czy trzeba ją zaszczepić przeciw czemuś czy nie ??? Sama obcinasz pazurki swojej podopiecznej (a jeżel;i chodzisz do weta to ile płacisz za taki zabieg???)???  ;)  ;)  ;)  ;)  ;)  ;)  ;)
Zapisane

Saba

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #6 : 2002-09-27, 21:55 »
Wiem, ze oczekujesz odpowiedzi od Mili, ale pomyslalam ze moge ci powiedziec jak jest u mnie.  :chomik: Gdy pierwszy raz chcialam swinkom obciac pazurki to poszlaam do weta, ale nic sobie nie policzyl, zreszta potem jeszcze bylam w jakiejs sprawie (nie pamietam o co chodzilo) i na spilowanie zabkow i tez nic nie chcial :)  Teraz sama obcinam im pazurki bo to jednak trzeba robic regularnie, a jak sie nabierze wprawy to szybko idzie :) Tylko trzeba uwazac zeby nie uciac troszke wiecej niz tylko pazurka... :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #7 : 2002-09-28, 10:36 »
No co ty bardzo się cieszę, że mi odpowiedziałaś, a z ty wstawaniem i zasypianiem co mogłybyście mi doradzić ??? (już proszę was dwie) ???  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #8 : 2002-09-28, 10:51 »
No to za pare lat, ludize będą malowac świnkom paznokcie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rozpuszczona świnka
« Odpowiedz #8 : 2002-09-28, 10:51 »

Gerda

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #9 : 2002-09-28, 10:57 »
Hheheehe Magdaland dobre heheheh, ale taki zabieg jest czasami konieczny, tak jak podcinanie pazurów u psa !!!  :)  :)  :)  :)  :)
Zapisane

mili

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #10 : 2002-09-28, 11:48 »
Moj swiniak kładie sie spac o ktorej mu sie zachce. Ale wstaje ok. 7 i piszy w niebogłosy i domaga sie sniadania :D Pazurki mu obcinam sama, ale robie to bardzo rzadko bo nie jest to często konieczne. Ząbków nigdy nie miał przerośniętych  :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #11 : 2002-09-28, 13:05 »
Dzięki za odpowiedzi, już przeczytałam wszystkie dostępne polskie stronki internetowe i zdecydowałam się na kupno  :swinia: . Myślę, że mam warunki na posiadanie na takiego zwierzaczka. Tylko dostanę kasę i sprawa załatwiona, aha jakie lektury polecacie do poczytania o tych zwierzaczkach, proszę konkretnie o autora??? Jaka karma jest najlepsza, proszę konkretnie o firmę??? No i ile dajecie jedzonka na dzień swoim pociechom, nio załóżmy pokarmu stałego , czyli mieszanki, miarką niech będzie łyżka stołowa, ile jedzonka dostaje rano a ile wieczorem ???
Zapisane

mili

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #12 : 2002-09-28, 16:06 »
Ja swojej swince daje karme firmy ANIMALS. Koktajl i Pokarm Podstawowy mieszam razem :) Mojemu świniakowi to żarełko smakuje i dobrze mu służy  :wink: Co drugi dzien mu sypie 2/3 miseczki do tego czasu zwykle zjada albo rozsypuje po calej klatce  :diabel: Rano daje mu kilk listków sałaty albo kawałek marchewki. Jak przychodze ze szkoly daje mu cos do pochrupania np. biszkopciki. Wieczoram dostaje to samo co an kolacje  :mrgreen: Po za tym w klatce ma sianko w paśniku (czy jak to sie nazywa ;))
Zapisane

Gerda

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #13 : 2002-09-29, 08:44 »
Hehehe już nawet wymyśliłam, jak będzie się nazywać Yoka (czyt. Joka, Jokusia, Joczka) Prawda, że fajne  :wink:  :wink:  :wink:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Basia

  • Gość
Rozpuszczona świnka
« Odpowiedź #14 : 2002-10-01, 10:47 »
hej , mój prosiak dostaje rano Vitakraft - ziarno z wit.C - bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania (je tylko to ziarno ) oraz ciasteczko Be-be, po południu ok.15:00 sałatę , a wierczorem zielonego ogórka - oczywiście obranego. Pazurki obcinam sama - trzba tylko uważać , aby nie przyciąć powyżej czerwonej kreseczki - naczynie krwionośne. Zębów nie miała nigdy piłowanych , zawsze w klatce ma wysuszoną bułę ewentualnie sucharka. Jedyneym problemem jaki z nią miałam to tylnie żęby , które zbytnio narosły - miałam tyle świnek , ale szczerze przyznaję , że nie wiedziałam , że prosiak posiada tylne zęby - po przycięciu zaczęła jesć i było OK. Jest teraz zrowa jak ryba , a raczej jak świnka . Pozdrowienia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rozpuszczona świnka
« Odpowiedz #14 : 2002-10-01, 10:47 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 26 zapytaniami.