Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmisz psa ??  (Przeczytany 22848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« : 2004-06-26, 14:37 »
Jestem właścicielem sklepu dla zwierząt i interesuje mne czym karmicie swoje psy. Niech piszą osoby które karmią albo suchą karmą lub mokrą z puszek. Według mnie najpopularniejsze karmy to Nutra, Purina i Purina Pro plan, Eukanuba, Hills , Royal canin
Zapisane

Nicka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #1 : 2004-06-26, 14:42 »
JA karmię swojego pieska "zdrową żywnością"... no gotuję mu normalne zupki (krupnik, rybna...), daje mięsko tez gotowane, duzsoona marcheweczke itp... Niestety, moja sunie nie toleruje suchej karmy, ani tej gotowej w puszkach  :(  No ale cuż, może to i lepiej...zawsze zdrowiej... Uwielbie też świeźe owoce...morele  broskwinie najbardziej. A najdziwniejsze jest to, że Pnie, jak jest u kogos w gościnie, wyjada zwierzaom z miseczki suchy pokarm, a u nas, nie je ZADNEGO  :roll:  Hehe... :)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #2 : 2004-06-26, 14:50 »
moj nienawidzi karmy z puszek ale sucha uwielbia
dostaje tez zwykłe jedzono np. ser biały
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #2 : 2004-06-26, 14:50 »

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #3 : 2004-06-26, 15:45 »
Boże jak można psa karmić jedzeniem gotowanym, no chyba że jest chory. proszę nie wpisujcie jeśli karmicie psa jedzeniem gotowanym. karma sucha dla psa to zbilansowany pokarm który zawiera wszystkie potrzebne składniki w odpowiednich proporcjach. natomiast jedzenie dla ludzi nie posiada odpowiednich proporcjiwit i mikroelementów. NIE KARMCIE PSÓW JEDZENIEM DLA LUDZI !!!
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #4 : 2004-06-26, 16:07 »
Nic dziwnego, że tak piszesz :roll: Jak prowadzisz sklep to oczywiste, że nie miałbyś zarobków na karmach, jeśli wszyscy karmiliby psy gotowym :?
Podawać nie powinno się jedzenia z przyprawami, to jest jedzenie dla ludzi! Nie można karmić psa resztkami ze stołu, ale nie np. ugotowanym mięsem! To absurd!
Np. zbilansowanym pokarmem jest Pedigree? :roll:
Dobrze, już więcej nie skomentuje... :?

Dalmafreciak
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #5 : 2004-06-26, 16:12 »
Zwariowałes??????????????????
Gadasz jak ci z Pedigree, karma do zbilansowany pokarm, bla, bla..
Psy powinny jesc ugotowane przez człowieka jedzenie. Mięsko, korpusy, przełyki od swini, ziemniaczki, ryż, kaszę, a karma to dodatek. (tak karmię Arikę) Chociaz niektóre psy tylko jedzą karme. Najlepsza karma dla psow to ACANA (Arika ja je jako dodatek) i BEWI DOG (kiedys ja jadła), EUKANUBA tez dobra i ROYAL CANIN tez.

Nie umiesz sie pogodzic z tym, ze psy powinny byc karmione takim jedzeniem, a karma to dodatek? *chociaz czasem nie*??????

Pozdrawiam  :) i popraw sie  :roll:
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #6 : 2004-06-26, 16:15 »
Wiesz Dominisia, wydaje mi się, że wiele witamin i mkroelemontów jest zabijane w dużej temperaturze, więc się z tobą nie zgadzam
Ja uważam, że psy powinny być karmione suchą karmą, z puszki też i "niektórym pożywieniem ludzkim", ale surowym...
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #7 : 2004-06-26, 16:18 »
ekhm..kustosz. Ja swojego psa karmię gotowanym jedzeniem i jest okazem zdrowia. Ma wszystkie składniki jakich potrzebuje i nie truje go taką chemią typu pedegree czy chappi. Nie kazdego stać na kupowanie kilkograma Royala codziennie, jeżeli ma duzego psa, który wręcz pochłania jedzenie.  Czasami kupie mu taką karmę, jako dodatek, ale on i tak jej nie bez dodatków.
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

*~Dominisia~*

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #8 : 2004-06-26, 16:25 »
Misty.K
Jak sie ma mięsko itp. z dobrej ręki, prosto od krowy, swini, kurczka, bez konserwantow.  Odpowiednio gotowane mięsko i odpowiednie mięsko jest bardzo dobre. Np. korpusy, przełyki od swini. Zapytaj np. panią Blankę Horbatowską - hodowczynię chartów polskich - powie ci. My bierzemy miecho z malej masarni - zero konserwantów, miesko prosto od tych zwierząt, nie bede sie z toba kłócic, ale nie ma sensu faszerowac psy np. Pedigree, najlepiej najlepsza karma jak ACANA albo BEWI DOG *dodatkowo*, a normalnie mieskiem itd.

Pozdrawiam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #8 : 2004-06-26, 16:25 »

Misty.K

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #9 : 2004-06-26, 16:31 »
Jeżeli tak, to się z Tobą zgadzam. Chociaż gotowanie w wysokiej temperaturze zabija nie tylko zarazki i bakteri, nieprawdaż??
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #10 : 2004-06-26, 16:53 »
Nie mówię o jedzeniu marketowym dla psa bo chyba każdy wie że jedzenie typu pedigree lub nutrena itp itd to jedno wielkie g.... ale nie wyobrażam sobie karmienia np owczarka gotowanym jedzeniem (skutki takiego jedzenia są widoczne na starość) I jeżeli piszecie że pies się czuje dobrze i jego sierść dobrze wygląda to powodzenia. Jedzenie dla ludzie pozbawione jest przedewszystkim kwasów omega 3 i omega 6 poza tym w karmach dla psów zawarte są składniki które są niezbęde przy wzroście psa oraz witaminy w odpowiednich proporcjach
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #11 : 2004-06-26, 16:54 »
Cytat: kustosz82
Boże jak można psa karmić jedzeniem gotowanym, no chyba że jest chory. proszę nie wpisujcie jeśli karmicie psa jedzeniem gotowanym. karma sucha dla psa to zbilansowany pokarm który zawiera wszystkie potrzebne składniki w odpowiednich proporcjach. natomiast jedzenie dla ludzi nie posiada odpowiednich proporcjiwit i mikroelementów. NIE KARMCIE PSÓW JEDZENIEM DLA LUDZI !!!


Kustosz - a wetem jesteś? Może trochę zluzuj. Karmę gotowanym i karmic będę. Bo tak jest zdrowo. Bo dostarczam jej w tym jedzeniu to co trzeba. Dodatkowo dostaje suche. Dla staruchów. I jedzenie gotowane też można zrobić w odpowiednich proporcjach. Przykro mi, ale takimi wypowiedziami nie zmusisz ludzi do karmienia zwierząt wyłącznie suchym żarciem. No i nie zarobisz na sprzedaży suchego - na forum zaglądaja ludzie z całej Polski.

PS. Karma suche NIE zawiera wody. Karma sucha NIE zawiera surowych warzyw. Karma sucha NIE zawiera wszystkich witamin naturalnych.

P.S2 - moja sucz ma 15 lat. Nie wygląda jakby miała umrzeć.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #12 : 2004-06-26, 16:57 »
inna sprawa że dzięki suchemu jedzeniu pies gryzie, co pozwala na to że cały czas jego zęby są czyszczone i są używane - poco psu który wcina ciepłe kluchy zęby?? napewno nie do gryzienia !!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #13 : 2004-06-26, 17:00 »
Kustosz, ja Cię bardzo proszę - porzuć slogany. Słyszałeś o podawaniu psom kości? Wołowych i wieprzowych? Czy Tobie naprawdę się wydaje, że psom można tylko zupki przecierowe gotować?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #14 : 2004-06-26, 17:00 »
a czy uważasz że pies wcina tylko kluchy (mój kulch nie je jak coś)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #14 : 2004-06-26, 17:00 »

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #15 : 2004-06-26, 17:03 »
nie jestem na tyle niemądry aby chcieć sprzedawać karmę poprzez forum lub coś w tym rodzaju. Myszko nie oceniaj ludzi według siebie.  Nie chce nikogo przekonywać moje pytanie miało na celu wywołać dyskusję a raczej sprawdzić czym ludzie karmią psy i wypowiedzi o jedzeniu gotowanym chciałem uniknać, prosiłem aby ludzie wpisywali nazwy karm i dlaczego je stosują. A ja i tak zdania nie zmienie bo uważam że są karmy suche któresą idealnym sposobem żywienia w okresie wzrostu i starzenia się psa
Zapisane

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #16 : 2004-06-26, 17:04 »
Kustosz - biedne wilczki zapewne dlatego są gatunkiem wyginającym, że nikt ich suchą karmą nie karmi. Nie rozśmieszaj mnie. Tak jak dla człowieka pokarmem nie naturalnym, a jedynie służącym wygodzie, są fastfoody i gotowe przetwory typu sosy czy soki, tak dla psa i kota sucha karma naturalna NIE JEST. Sucha karma to wygoda i zarobek, m.in dla Ciebie. Ale najzdrowsza dla psa jest, była i będzie dieta złożona z surowizny, mięsa z tłuszczem, warzyw, płatków, mielonych kości, a nie paprochy - chcesz tego, czy nie. BTW, zdrowe żywienie nie polega na dostarczaniu w każdym posiłku idealnie i ściśle określonej ilości "zbilansowanych" witamin, ale ogólnym bilansie - który osiąga się nieskomplikowaną dietą BARF np. - są tam witaminy, białka, potrzebne aminokwasy. W przypadku niedoborów (które, co zadziwiające, nieprawdaż, na naturalnej diecie są rzadkim fenomenem) można ostatecznie sięgnąć po suplementy witaminowe, tak jak w przypadku ludzi.
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #17 : 2004-06-26, 17:06 »
Pracując w sklepie dla zwierząt mam na codzień okazję przekonać się czym ludzie trują swoje zwierzęta. Począwszy od kluseczek, skończywszy na pedigree lub favorit i chappi !!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #18 : 2004-06-26, 17:11 »
Kustosz, weź mi w takim razie wyjaśnij, jak to jest, że moja karmiona (fe!) gotowanym (fuj!) z kluchami, ryżem i kaszą ma 15 lat i jest zdrowa? Karmiona wyłącznie suchym zaczyna mieć problemy zdrowotne?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #19 : 2004-06-26, 17:13 »
mam w takim razie kilka pytań, Jaka tyo rasa ? I czy od początku pies jest karmiony jedzeniem gotowanym?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #20 : 2004-06-26, 17:14 »
myszka
Zgadzam się z tobą :)

kustosz
No widzisz? Faszerują Pedigree, a ty jeszcze im mów, ze jedzenie gotowane i surowe miecho jest niezdrowe to zaczną jeszcze bardziej je faszerowac   :roll:  Człowieku zastanów sie co mówisz, nie chce sie kłocic.
Myszka napisala co mozna psu dawac, zgadzam sie. Moja sunia je z małej masarni najlepsze mieso, przełyki, korpusy, itd, warzywa gotowane, owoce i dodatkowo karmę ACANA i jest zdrowa jak ryba, nigdy nie miała zabuzen pokarmowych, nigdy nie wymiotowała z powodu jedzenia, nigdy nie chorowała! Zaraz powiesz, ze Arika własnie teraz jest chora przez to, ze je to co je, a widac, ze jest zdrowa  :roll:  :grr: boshe....

Az mi sie niedobrze zrobiło

Pozdrawiam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #20 : 2004-06-26, 17:14 »

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #21 : 2004-06-26, 17:15 »
Kustosz, a ja mam pytanie, czemu pominąłeś milczeniem mój post? Może się odnieś do niego? Czy wiesz, co to dieta BARF i czy możesz mi z czystym sumieniem powiedzieć, że może ludzie też powinni żywić się wyłącznie gotowymi koncentratami z witaminami?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #22 : 2004-06-26, 17:17 »
Cytat: kustosz82
mam w takim razie kilka pytań, Jaka tyo rasa ? I czy od początku pies jest karmiony jedzeniem gotowanym?

Pardon, a co ma rasa do tego :hmmm:


Nie, pies jest ze schroniska, a w schronisku była karmiona czymkolwiek. Niekoniecznie gotowanym. Suche tez dostawały - niekoniecznie śmieci.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #23 : 2004-06-26, 17:26 »
Rasa jest bardzo istotna - niektóre psy mają wyjątkowo delikatne żołądki i rzeczywiście nie mogą jesć suchej karmy
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #24 : 2004-06-26, 17:34 »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Sorka, aleś mnie zagiął teraz. A jakie to rasy?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #25 : 2004-06-26, 17:39 »
szczególnie bardzo małe psy, są wrazliwe, dlatego dla takinajmniejszych jest najwięcej rodzai karm suchych, przede wszystkim Rayal Canin produkuje chybz z 5 rodzajów karm dla małych psów ( wrażliwych, wybrednych itd)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #26 : 2004-06-26, 17:40 »
Aha, to jednak sie karmi te malutkie, tak?
A wiesz, że nie tylko RC ma linię dla kurdupli? I dla bardzo młodych psów?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #27 : 2004-06-26, 17:41 »
DOwiem się w końcu tego, o co pytam? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #27 : 2004-06-26, 17:41 »

Flaś

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #28 : 2004-06-26, 17:41 »
Toffiś je zarówno Bosch'a jak i gotowane przez moją mamę żarełko. :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #29 : 2004-06-26, 17:44 »
Flaszq, trujesz psa  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 29 zapytaniami.