Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmisz psa ??  (Przeczytany 22851 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #150 : 2004-07-09, 23:17 »
Cytat: Paco&Rocki
myslisz ze jakbym jadl sucha jako obiady nic by mi nie bylo :shock:
Dostałbys najwyżej sraczki albo zatwardzenia
Cytuj
i ja nie znam nikogo kto jada whiskas :P
Polacy wyjeżdżający niegdyś na saksy do RFN namiętnie żarli puszki psie do chlebka. Tanie to było, wystarczyło dosolić. Tylko sporo miewa teraz problemy z wątrobą ;)

Cytuj
PS
uwazasz ze mleko jest niezdrowe???

PS2
Wiem ze mleka nie mozna podawac za duzo ;)
:lol: Większośc zwierząt po okresie dziecięstwa nie toleruje laktozy. Mogą pojawić się silne biegunki. Dlatego z mlekiem ostrożnie. Lepiej dawać śmietankę i jogurty. Zawartośc składników  odżywczych jest znacznie większa, a laktozy mniej ;)[/quote]
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #151 : 2004-07-10, 08:35 »
Cytat: kustosz82
Widzę że temat znowu odżył. I znowu wątpliwości ( za to lubię to forum) Myszko pisałaś że kiedyś jedzenia suchego nie było i psy pszeżyły. Ok ale zauważ że te psy żyły zupełnie w innych warunkach. świat był czysty, jedzenie pies mógł sobie upolować albo znaleźć.


Więc uważasz, że antidotum na chemię wszechobecną jest podawanie jeszcze bardziej chemicznego jedzenia... Ja uważam odwrotnie - że właśnie w tym syntetycznym świecie jednym, co jeszcze możemy psom zapewnić, to normalne jedzenie, zgodne z ich metabolizmem. Człowiek - produkt cywilizacyjny, to niestety, człowiek chory, otyły, ze spróchniałymi zębami, przerośnięty na hormonach, z pokrzywionymi kośćmi - to jest wynik przede wszystkim złej, sztucznej diety i braku ruchu. Dlatego ani sobie nie funduję codziennego McDonalda, czy gorących kubków, nawet wzbogacanych witaminami, tak i zwierzakom nie będę fundować suszu pełnego syntetyków.  Owszem, wiem, że teraz trudno kupić czystą, ekologicznie hodowaną wołowinkę, bez żadnych chemicznych wspomagaczy dodanych na którymś etapie, hodowli, czy rozbioru mięsa, ale jeśli mam do wyboru - mięso jakie jest, czy speparowane coś, w czym de facto może być cokolwiek, nawet może to samo mięso, ale wyprażone na 10. stronę, z dodatkiem konserwantów trzymających je przez 5 lat w świeżości, to podziękuję i podam podstawowy zestaw.
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #152 : 2004-07-10, 10:30 »
A moja Seja je to co wybrala - czyli gotowane jedzonko. Przez pierwsze miesiace była na karmie Royal canin, ale nie tolerowala tej karmy..robiła wielkie rzadkie kupska jakby nic jej w organizmie nie zostawało. Jak była starsza probowalam róznych karm, Eukanuby, Nutry itd i było to samo. Teraz je gotowane jedzonko i z jej brzuszkiem jest wszystko ok. Według mnie kazdy musi znalezc "recepte na swojego psa". Jest tysiące psów które z powodzeniem jedza karmę ( oby naprawdę dobrą) i zdrowo zyja i pieknie wygladaja. I co najważniejsze - jedza ze smakiem. Ale sa tez pieski które zwiewaja przed sucha z podkulonym ogonem i nie widze czemu mialoby się do niej zmuszać.
Seja należy do tych drugich....nie je resztek ze stolu tylko ugotowne specjalnie dla niej żarełko bez przypraw. Do tego dostaje witaminki, a na deserek chrupie ciacha Acany zawierajace kwasy Omega 3 i 6. Nie mogę jej dawać jajek i serów bo od razu się po nich czochra..
Nigdy nie była "jadkiem" - potrafi nie jeśc 2 dni, bo jej się nie chce...zwłaszcza teraz przy upalach..
Sucha karma jest napewno "wygodniejsza", nie ma z nia klopotów w podróży, na wakacjach, w domu...Wielu moich znajomych daje sucha ( głównie bellcando i Bewi doga) a ich psy sa piękne, lsniące i zdrowe...
Ale Seja nie ruszy ani tego ani tego..i nie dlatego ,że jest rozkapryszona...takie jedzenie jej pirostu "nie lezy""..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #152 : 2004-07-10, 10:30 »

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #153 : 2004-07-10, 13:15 »
To mój Denis to znowu straszny JADEK  :lol:  Zjadłby wszystko zawsze, wszędzie i każdym momencie!!! Dlatego musimy mu dawać o określonej porze wyznaczona dla jego wagi ilość jedzonka bo inaczej by był taki grubiutki, że niezdołalibysmy go chyba juz odchudzić. Z jego miotu był taki najmasywniejszy (dobrze zbudowany) Ale on niewygląda grubo - szczuplutko teraz nawet :) o 8:00 je suchą karme (Eukanube) - on przepada za karmą i bardzo ja lubi i chyba nie było jedzonka po którym by mu cos było :) a około 19:00 dostaje gotowane z jarzynkami, mięskim i oczywiście na zamianke ryz lub kaszkę...Tylko zastanawiam sie teraz no bo na wakacjach raczej nie będę mu gotowac i biore suchą karme i niewiem ma 8 m-cy czy juz dawac mu też popłudniu karme czy tez zabrać puszki?? :o  Co o tym myślicie - a jeżeli puszki to jakie polecacie  :? ??? :)
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Kat&Seja

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #154 : 2004-07-10, 13:36 »
Fajne puchy sa z Bellcando. Kosztuja koło 5 zł, ale to i tak nie tak drogo jak np. Hillsa( te po 9,50). Seja ich oczywiscie nie je ale wąchalam je ( i dziewczyny polecaly) i strasznie ładnie pachna...mniam mniam. masz tam wybór różnych puch, kurczaczek jest tez oczywiscie i wolowina i jagniecina i watrobka( chyba)..
Wiem ,ze Bellcando mozna u dystrybutora kupic, ale u nas np w Krak-Vecie ( lecznicy) też sprzedaja..

Możesz takie puchy kupic...albo jeśli suche lubi to nie ma problemu. Wiem też,ze niektórzy dodaja troche puchy( łyzke) do suchej ...tak na smaczek.

Julciu..ty masz 11 lat? Prawie tyle co moja córka Iza :D
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #155 : 2004-07-10, 13:46 »
... :) Można powiedzieć juz, że mam 12, ale ja sobie ustawiałam date urodzin bo mam je 30.08. więc jeszcze formalnie nie skończyłam 12, mam 11,5 :)
 :D  :lol:
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Kat&Seja

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #156 : 2004-07-10, 13:55 »
E...to moja Iza młodsza, bo ona ma teraz 10lat i 3 miesiace.. :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #157 : 2004-07-10, 14:48 »
Ja też polecam Belcando puszki!!Moja sunia je wcina,że uszy się trzęsą.Do mięska dodaję suchej karmy i jest OK...

Jak byś się Kat postarałą,to pewnie mogłabyś mieć 12 letnią córkę...To tylko 2 lata różnicy!! :D
Zapisane

sugar

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #158 : 2004-07-10, 15:03 »
Moje piechy jedza Royal Canin i gotowane papu typu kurczak z ryzem i warzywami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #158 : 2004-07-10, 15:03 »

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #159 : 2004-07-10, 17:41 »
Kat pozdrów ode mnie IZE!! :)
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #160 : 2004-07-11, 11:55 »
Co to za puszki Belcando, w jakich puszkach są sprzedawane i kto je produkuje (firma)??
Zapisane

Miki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #161 : 2004-07-11, 12:45 »
Moj York nie chce jeść puszek ale granulat to i owszem, zawsze kupuje kilka rodzajów po 15 dkg mieszam. Nie jestem pewien czy to dobrze ale cieszę się ze je granulat to ułatwia sprawę podczas wyjazdów.
Granylat pies dostaje zawsze rano a wieczorem gotowaną wołowinę lub coś z kurczaka.
Ps nie chce jeść twarożków ani żadnych makaronów, po mleku ,,gania'' go czym zastąpić nabiał ? a może on tego niie potrzebuje ?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #162 : 2004-07-11, 13:02 »
Kustosz!Puszki Belcando robi ta sama firma,która produkuje karmę Bew-dog i Belcando.Jest w nich dużo mięsa i moja sunia je wcina,więc muszą być dobre.Puszka 400gr.kosztuje 5 zł,a Bewi-doga 850gr.7zł.Jakościowo lesze jest Belcando...Choć Bewi-dog też super!!!!!! :D
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #163 : 2004-07-11, 14:51 »
dzięki mego rozejrze się za nimi :wink: . Dziwi mnie tylko jedno że z tego co opowiadają ludze na forum ta karma jest strasznie tania. Nawet w porównaniu do karm klasy premium takich jak Nutra (która jest naprawdę dobra) to bewi Dog jest chyba troszkę jeszze tańsza. Jesli chodzi o puszki to może słyszał ktoś o Brocconisie (Animonda) Albo Bono- Carno albo jakoś tak nie pamiętam dokładnie nazwy- tam też jest sporo mięska
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #164 : 2004-07-11, 14:55 »
Bo nie ma na to kolejnej marży. Kupuje się bezpośrednio od dystrybutora. Jeśli sprzedawałby to jeszcze slep, musiaby narzucić kolejną marżę, i karma byłaby znowu nieco droższa. A jeśli po drodze znalazłaby się hurtownia - to znowu zwyżka ceny ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #164 : 2004-07-11, 14:55 »

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #165 : 2004-07-11, 16:53 »
:)  Puszki sprowadzane do polski przez wyłącznych dystrybutorów w zależności od rodzaju kosztują za 1240 g około  3/4 zł , Następnie trafiają albo do hurtowni gdzie sprzedawane są po 5/6 zł i na końcu w sklepach nazucana jest marża taka aby stać się konkurencyjnym dla innych - w sklepach jeśli wokół jest duża konkurencja są najniższe marże. Ale taka puszka 1240 g kosztuje już wtedy od 6 do 10 zł np Amogo - 6.70 zł Brocconis - 8.90 zł Chappi -7 zł,
Dogland - 6,70 zł
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #166 : 2004-07-11, 17:35 »
Widać ten dystryutor woli powalczyć ceną ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #167 : 2004-07-11, 19:31 »
słyszałem że koszt wyprodukowania jedej puszki to 40 gr  :)  co w cale nie oznacza że ludzie zarabiają na tym kokosy  :o
Zapisane

Meggy

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #168 : 2004-07-11, 19:42 »
Cytat: Myszka.xww
Bo nie ma na to kolejnej marży. Kupuje się bezpośrednio od dystrybutora. Jeśli sprzedawałby to jeszcze slep, musiaby narzucić kolejną marżę, i karma byłaby znowu nieco droższa. A jeśli po drodze znalazłaby się hurtownia - to znowu zwyżka ceny ;)

Dokładnie!Przy tej dystrybucji omija się wszystkich pośredników,a co za tym idzie cena jest dużo niższa!! :D
Zapisane

Miki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #169 : 2004-07-11, 20:48 »
Cytat: kustosz82
słyszałem że koszt wyprodukowania jedej puszki to 40 gr  :)  co w cale nie oznacza że ludzie zarabiają na tym kokosy  :o


 to co zawiera taka puszka za 40 gr trociny  ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #170 : 2004-07-12, 10:49 »
Kustosz - zależy jakiej puszki. Puszka 100g kocia za ok 10 groszy zawiera - oczy, ścięgna, kości, skórę, jelita,(max 4% zawartości puszki) chemię, karmel (szkodliwy dla kotów), pulpę buraczaną (odpad po produkcji cukru z buraków) i inne takie smakowitości. Podać firmę, czy się domyślacie?  :lol:

Puszka kocia 100g zawierająca mięso PLUS produkty poch. zwierzęcego minimum 50-60%, minimalną ilość konserwantów, syntetyczne witamini i mikro/makroelementy plus parę jeszcze całkiem potrzebnych rzeczy plus wypełniacze w produkcji kosztuje ok 50 gr. Jest różnica, co?  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #170 : 2004-07-12, 10:49 »

Kat&Seja

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #171 : 2004-07-12, 12:42 »
No to Hill"s jest rekordzista bo za mala puche trzeba zapłacic 9,50. Myślalam ,ze taniej będzie kupic bezpośrednio na wystawie ale mieli po tyle samo....tak czy siak Seja jej nie zjadła ...buuu!!!!

A Bellcando naprawdę najfajniejszy jest spośród tych wszystkich puch...samej mi pociekła slinka :P

A ktos kiedys pisal o puchach Canina,że dobre dla niejadkow. Pytalam o nie w lecznicy, ale mówią ,że sa w ogole tylko dietetyczne..czy ktos może wie cos na ten temat???
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #172 : 2004-07-12, 17:04 »
powiedzcie mi jezeli piecha karmi sie domowym jedzeniem to w jakich proporcjacch (%) ma być miecho, warzywa etc
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #173 : 2004-07-13, 17:11 »
Ja daje 150-175gr ryzu (waga przed ugotowaniem) i ok.200-250gr miesa do tego warzywa ser i jajka mysle ze jest oki kiedys (Paco byl wtedy mniejszy)dawalem wiecej miesa 0k.2/3
ale dowiedzialem sie ze bylo troche zadurzo bialka i daje teraz mniej miesa
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #174 : 2004-07-15, 18:52 »
Kat ja nie słychałam o puchach z Canina  :shock:  Może są fajnie by było, ale może nie były by tak drogie jak Hils!! :)
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Elfi

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #175 : 2004-07-15, 20:51 »
Tak jak Kat powiedziała.  Są puszki Canina ale tylko dietetyczne, tzn. jeżeli pies ma jakieś problemy z trawieniem. W sklepie ich nie widziałam, ale w hurtownii weterynaryjnej są.
Zapisane

*_=Aniutek=_*

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #176 : 2004-07-15, 21:16 »
Ja karmie Borysa (ON) gorowanym ryzem i gotowanymi serduszkami kurczaków a co do suchej karmy to chcialabym sie cuś poradzić :P
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #177 : 2004-07-15, 22:34 »
Paco a jakiego masz psa?
Aniutek mój jak kiedyś ugotowałam mu serca kurze to nie chciał jeść- taki wybredny :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #177 : 2004-07-15, 22:34 »

*_=Aniutek=_*

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #178 : 2004-07-16, 14:04 »
No wiesz borys tylko to je!!! Owczarek niemiecki!!
A jaka bys mi polecila dla niego karme bo chce go troszku odchudzic!!!
Zapisane

koszmarek

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #179 : 2004-07-16, 14:43 »
moj pies nie przepada za psia karma.... ale za to jak sie dorwie do miski mojej kici to dopiero wcina  :lol:  dziwne, co nie?
wiec raczej Ci nie pomoge, bo o whiskas i takie tam przeciez nie chodzi :)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 29 zapytaniami.