Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Otręby  (Przeczytany 9509 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maniut

  • Gość
Otręby
« : 2005-04-06, 23:22 »
Witam!!
od poczatku gdyby teaki teamt juz byl to przepraszam prosze ten skasowac, ale ja nie znalazlam takowego tak wiec:
Slyszlam ze otręby śą dobre dla psów z wrażliwym zoładkiem ( są bogate w blonnik) a ja teraz mam pytanie: jakie otrey najlepiej dawac, i w jakich ilosciach (pies wazy ok 40 kilo) ja kupilam otreby pszenne prazone, czy beda dobre?
Pozdrawiam!
Zapisane

xara

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #1 : 2005-04-07, 10:57 »
otręby jak najbardziej, tylko nie wskazane jest podawanie na sucho
ja podawałam psu wymieszane z gotowanym siemieniem lnianym
siemie jest doskonałe na wrażliwy żołądek
Zapisane

zakla

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #2 : 2005-04-07, 18:45 »
Maniut- ciekawe sjkad to slyszalas...:lol: Ja dosypuje malemu troche to boscha i polewam oliwka;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Otręby
« Odpowiedz #2 : 2005-04-07, 18:45 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Otręby
« Odpowiedź #3 : 2005-04-07, 18:57 »
maniut otręby jak pisałas sa bogate w błonnik. Psy nie trawią błonnika (tak samo ludzie) ale ułatwia to "przeczyszczenie" jelit. Ja podaję sunią siemie lniane co koszytsnie wpływa na sierść ;)
Zapisane

zakla

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #4 : 2005-04-07, 19:15 »
a SIEMIE W JAKIEJ POSTACI??
Zapisane

maniut

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #5 : 2005-04-07, 19:47 »
hmm to co najlepiej podawac psu ktory ma wrazliwy zoladek-> czeste rozwolnienia, narazie dostaje leki zioloe-> wspomagajace zoladek  czyli: kreon lakcji alugastrin i ranigast przy czym zauwazyalmze alugastrin nic mu nie daje a po odstawieniu lakcid'u ma zno biegunke. nie chce go cxiagle faszerowac lekami, co robic? je Bocha
Zapisane

xara

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #6 : 2005-04-08, 01:57 »
Siemię zawiera czynniki antyżywieniowe (linamarynę, która może przekształcić się w kwas pruski; oraz czynnik
unieczynniający witaminę B6). Substancje te należy unieszkodliwić poprzez działanie wysoką temperaturą.
Dlatego podaję siemię lniane gotowane. Gotuję je ok. 20 minut potem dosypuję trochę otrąb pszennych i dokładnie mieszam.

Najwartościowszy jest śluz powstający po gotowaniu. Ja przed gotowaniem mielę siemię.
Siemię poprawia przede wszystkim trawienie, dodatkowo sprawia, że sierść staje się błyszcząca i zdrowa.
Jednak siemienia nie należy podawać zbyt często (raz w tygodniu wystarczy), gdyż pektyny znajdujące się w jego nasionach, tworzą cienką warstwę na śluzówce układu pokarmowego. Ta pektynowa warstewka działa kojąco np. na owrzodzony układ pokarmowy, lecz gdy jest zbyt gruba to utrudnia przyswajanie substancji odżywczych z treści pokarmowej.
Zapisane

Florencja

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #7 : 2005-04-08, 07:14 »
A czy szczeniętom można podawać siemię ? Np 9 tygodniowym ?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Otręby
« Odpowiedź #8 : 2005-04-08, 11:50 »
maniut może głodówka? ;) Bo jak psa karmisz jeśli ma biegunkę nadal będzie ją miała a siemie nic nie pomoże. Zrób psu głodówke 1 dniową (to jest wskazane aby w co jakimś czasie robić psu właśnie głodówki, bądz same psy sopbie robią takie posty ;)) oczywiście psiak musi mieć dostęp do świeżej wody. Na drugi dzień ugotuj coś lekkostrawnego z dodatkiem siemia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Otręby
« Odpowiedz #8 : 2005-04-08, 11:50 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Otręby
« Odpowiedź #9 : 2005-04-08, 11:52 »
Reks co tydzień robi sobie głodówkę( dokładnie w sobote) i wtedy tylko pije wode a na drugi dzień już je normalnie
Zapisane
emocjonalne kanapki

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Otręby
« Odpowiedź #10 : 2005-04-08, 13:53 »
Nasz pies je otręby

Jamniczka

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #11 : 2005-04-08, 18:34 »
Moje psy raz na jakiś czas jedzą otreby
Zapisane

zakla

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #12 : 2005-04-08, 21:43 »
Moje czasem, tak raz-dwa razy w roku robia sobie glodowke "sukowa":P A z tym siemieniem to pomysle, moze czasem bede malemu dawac...
A wiecie co moze pomoc na zbytnio tlusta siersc?? Mo maly wlasnie taklowa posiada... Co prawda dzis go wykapalam(strasznie tego sie boi i nienawidzi wrecz:() i ma teraz taka puchatra, ale juz pewnie za tydzien-dwa nic z tego nie zostanie:/
Zapisane

maniut

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #13 : 2005-04-09, 22:59 »
co do tej glodówki i biegunki: gdy sie mu robi glodowke to nic to nie daje nastepnego dnia znow to samo, jedyne co my pomaga to Lakcid, ale nie chce mu dawac tego caly czas, psrubuje siemienia zobaczymy moze pomoze :)
Zapisane

Hulk

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #14 : 2005-04-10, 02:01 »
Cytat: Psia_kostka_1211
Reks co tydzień robi sobie głodówkę( dokładnie w sobote) i wtedy tylko pije wode a na drugi dzień już je normalnie


No to skubany mądry jest!! :hehe: wie że trzeba kiedyś się oczyścic :)
Moja Asterka za to żre często tak szybko że pozniej oddaje...  :lol: pozniej chodzi i wzdycha ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Otręby
« Odpowiedz #14 : 2005-04-10, 02:01 »

Monika Z

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #15 : 2005-04-10, 09:07 »
ech a jak wygląda to siemie?  :oops:  Bo właściwie nie wiem jak to wygląda  :P
Zapisane

Florencja

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #16 : 2005-04-10, 10:27 »
Wpisz sobie w google w grafice siemię lniane i Ci wyskoczy.
Zapisane

Hulk

  • Gość
Otręby
« Odpowiedź #17 : 2005-04-10, 12:19 »
To są takie płaskie brązowe nasiona. :)
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Otręby
« Odpowiedź #18 : 2005-05-07, 13:24 »
hmm..a czy można szczeniakowi na śniadanie dawać sucharmi namoczone? Gdzieś znalazłam taką opinię że tak ale jakoś mnie to nie przekonuje
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.