Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pilne!! Prosze o pomoc :( "Przejedzony" pies  (Przeczytany 25691 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KikerS

  • Gość
Podczas mojej nieobecności (tu : szkoła) Forest otworzył sobie (?) szafke gdzie była schowana sucha karma "Acana" było tak mniej więcej 8 kg.. zjadł.. dużo, bardzo dużo.. ok 1kg-1,5kg nie wiem może więcej może mniej.. nie jestem w stanie tego określić! Było dobrze miał troche wydenty brzuchale spoko. teraz zrobił sie jak "beczka" dosłownie.. ma masakrycznie wywalony bebech. boli go, bo chodzi z miejca na miejsce kładzie sie, potem wstaje.. jest niespokojny.
No i w sumie najważniejsze. Czy moge dawać mu pić? strasznie mu sie chce a ja mu raczej nie daje bo jeszcze bardziej objętość karmy się zwiekszy..
Czy jego żołądek może tego nie wyrzymać? coś mu sie może stać?
może powinnam udać sie do weta?

Prosze o odp. PILNE!
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #1 : 2005-11-04, 19:55 »
Jak zjadł tylko kilogram, to napewno nic mu nie będzie ;) poboli brzuszek i przejdzie ;)
gorzej jakby zjadł 8kg :P

co do wody, to jak będzie chcial to się sam napije, narazie niech sobie lezy.
« Ostatnia zmiana: 2005-11-04, 20:00 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

KikerS

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #2 : 2005-11-04, 19:59 »
właśnie Olu niestety nie wiem czy tylko kilogram...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedz #2 : 2005-11-04, 19:59 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #3 : 2005-11-04, 19:59 »
Na FZ już goldi odpowiedziała i zgadzam sie z jej postem, nic wiecej nie wiem wiec nei bede sie powtarzac ;)
Ale tak troszkę na uspokojenie, to Ci powiem, że pies takiego faceta (treser Cerbera) też się dobrał do karmy. Zjadł ogromną ilosć, chyba nawet wiecej niz Twoj. No i bylo z nimi potem wszystko ok, zadnych problemow psiak po tym nie mial poza tym ze trzeba bylo troche go odchudzic. Ale oczywiscie nie lekceważ sytuacji, mysle ze najlepiej wybrać sie do weta ;) A wode, co tez goldi i Ola napisaly lepiej mu udostępnij ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Nanami

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #4 : 2005-11-04, 20:02 »
Kikers, no jasne ze mozesz dac mu wode, po suchej karmie sie zwłaszcza chce pic. Nawodniona karma nie zwieksza objetnosci, jest po prostu ciezsza.

Jak sie Ty przezresz, to tez cie brzuch boli, nie? :> To normalne. Tylko zeby teraz nie biegał, bo bedzie to groziło skretem zołądka!

Chcesz mu koniecznie ulzyc? Sprowokuj wymioty. Mozesz mocno nacisnac mu jezyk u nasady, albo podac wode utlenionej troche - powinien zwymiotowac.
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #5 : 2005-11-04, 20:06 »
najgorsze jest to, że biegał :/ i to sporo.. z Nelą sie bawili :/
jeszcze wtedy nie miał takiego wydentego tego brzucha :/
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #6 : 2005-11-04, 20:13 »
ja bym do weta jechala przynajmniej zeby wykluczyc skret zoladka....
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Nanami

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #7 : 2005-11-04, 20:15 »
To teraz bardzo juz te wymioty nie pomogą, bo czesc karmy juz nie ma w zołądku.

To było najgłupsze, na co mogłas mu pozwolic.

Przeczytaj koniecznie i porównaj z objawami Foresta:
http://www.vetserwis.pl/skret.html

Jesli masz chocby podejrzenie, ze to skret zołądka moze byc, jak najszybciej do weta. Inaczej góra parenascie godzin i po psie.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #8 : 2005-11-04, 20:16 »
Ja już napisałam na FZ Kikers lepiej idź do weta tymbardziej ze pies po posiłku biegał.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedz #8 : 2005-11-04, 20:16 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #9 : 2005-11-04, 20:55 »
Uuu, jak biegal to gorsza sprawa :? Zmykaj do weta najszybciej jak sie da :bolt:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kundelk@

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #10 : 2005-11-04, 21:00 »
Myśle że jak zjadł tylko coś ok.kilograma to nic mu nie będzie i z tego wyjdzie.
Ale jeśli jeszcze potem biegał to gorsza sprawa...
Myśle że powinnaś z nim iść do weta.
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #11 : 2005-11-04, 21:01 »
Oj tak- nie można pozwolić na skręt żołądka.
Biedny Forest
3 majcie się :tuli:
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #12 : 2005-11-06, 11:39 »
Teraz jest już 2 dni po. Jak się czuje Forest?? NIc mu nie było?? Napisz.... Niepokoimy się zdrowiem pieseczka :(
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #13 : 2005-11-06, 11:43 »
Z psiakiem jest już dobrze :) przeczytałam "gdzieś indziej" ;) Kika cieszymy się że Foreścior jest już zdrowy :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #14 : 2005-11-06, 14:08 »
Super   :;d: To dobrze ż enic mu nie jest... uf....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedz #14 : 2005-11-06, 14:08 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #15 : 2005-11-06, 14:38 »
U, to super! :) Traba pilnować karmy i wogóle jedzenia w domu, bo jest cały czas narażone na niebiezpieszeństwo... Mój pies kiedyś jak poszłam przed objadem umyć ręce wlazł łapami na biurko i mi rosół podjadł... Wrr... :P Karmę mógłby jakby się postarał wyżeć, ale jakoś nie wykazuje inicjatywy... nawet jak ma głodówkę... :P Porządny pies, nie wykradnie, ale jak coś leży na wierzchu to jego... :D
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #16 : 2005-11-06, 14:45 »
trzeba kombinować!!! :) Pieski są w tym najlepsze :D
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Odp: Pilne!! Prosze o pomoc :(
« Odpowiedź #17 : 2005-11-07, 03:33 »
karmie moje psy acaną i po tym co tu przeczytałam, to celowo umieściłam kilka ziaren w ciepłej wodzie, aby zobaczyc jak napęcznieją - ich rozmiar niewiele się zmienił ... ale wiem, ze marketówy potrafią napęcznieć tak, że są nawet 3 razy większe  :? więc skąd strach, że po zjedzeniu psa acany i tylko około1,5kg przed podaniem mu wody, aby karma nie napęczniała??  Nie wiem jaki to pies, ale jeżeli sredni - około 20 kg, to po 1,5 kg karmy nic mu nie będzie na pewno  :wink: może być przejedzony, a ze względu na stres własciciela i wielkosć brzucha wyolbrzymiona ;) Kolejna sprawa, to fakt podawania psu wody....... każdy kto karmi psa suchą karmą wie, że pies pije wtedy więcej wody, niż karmiony domowym jedzeniem ( nie mam na mysli tu resztek ze stołu ;) ), a pies karmiony marketówą pije 2 razy więcej wody, niz pies karmiony dobrą suchą karmą....... Nastepnie piszesz, ze pies się bawił z innym psem......no pies z przepełnionym żoładkiem czy ogólnie problemami z żołądkiem, to bez sprzecznie nie ma ochoty na zadne zabawy ;) więc wydaje mi sie ,ze Klikers zbyt mocno się przejełaś całym zajściem i sporo wyolbrzymiłas ;) nie mniej jednak fajnie, że tak sie psem przejmujesz  :wink: tyle, że zastanawia mnie jedno.....skoro tak się martwiłas stanem psa, to czemu nie szukałaś pomocu u weta, a na forum??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.