Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Do dołu

Autor Wątek: Wywoływanie duchów  (Przeczytany 89499 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #330 : 2007-12-16, 19:28 »
Mi czasami się TV sam włącza xD Ale naprawdę, po tym numerze z radiem bałam się zasnąć (ahh, ta wybujała wyobraźnia).
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #331 : 2007-12-16, 19:59 »
W nocy, punktualnie o godz. 0.00 moje radio w elektronicznym zegarze włączyło się. Nie powiem, ale lekkiego miałam stracha xP
u mnie dokładnie tak samo. Tyle że u mnie reakcją był wybuch śmiechu, bo włączyło się na piosence "A gdy jest już ciemno" feel XDDD myślałam, że padne xD
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #332 : 2007-12-16, 20:01 »
W zeszłym roku- siedzę późno w nocy na brzegu łóżka pochylona nad książką . Czytam "Dom Duchów" I. Allende i jestem w momencie jak Freuda jako duch przychodzi do domu barat i zegna się z Klarą. Strach mam niezłego, bo cicho w domu, a ja  o duchah czytam. Nagle tuż przed moim nosem spadają dzwoneczki z sufitu. Myślałam, ze zawału dostanę, ładne 5 minut się nieruszałam, aż siostra przyszła i wyszło na to, że linka się zerwała. Teraz dzwoneczki wiszą w zupełnie innym miejscu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #332 : 2007-12-16, 20:01 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #333 : 2007-12-16, 20:50 »
http://pl.youtube.com/watch?v=N1XEZe9Bss8
zacznijcie się bać xD
Niedługo sprzety domowe posiąda (albo i już) swój rozum i zechca nas zlikwidować xD
Kola jakie to były dzwoneczki?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #334 : 2007-12-17, 16:58 »
A takie z rurkami i słonikami, dostałam kiedyś o taty na walentynki.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #335 : 2007-12-18, 19:07 »
ppx :lol:

hmm moje straszne opowieści? nieee raaczej nie. nie przypominam sobie bym kiedys sie naprawde bała, a powinnam...
u mnie na strychu sie sąsiad powiesił, nie nie żartuje, nie nie wciskają mi bajki, naprawde. coś tam skrzypi jakby ktośchodził ale to peniw wiatr, nie przejmuje sie tym :P chodze normalnie na strych (mamy wspólny z sąsiadami)

ale wasze opowieści, niektóre są straszne...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #336 : 2007-12-18, 20:03 »
Co do wieszających się sąsiadów..
Jakieś dwa lata temu moja sąsiadka się powiesiła na klamce. Mieszkała piętro nade mną.
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #337 : 2007-12-18, 23:21 »
A u mnie taki chłopak co mieszkał powyżej (już dawno temu, z pare lat) zaczadził się w łaziencem bo coś tam piecyk się zepsuł...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #338 : 2007-12-18, 23:26 »
ciekawe czy oni teraz tam przybywają, skoro duchy są to od czego zalezy czy zostają an ziemi czy gdzies tam sobie wedruja, a co z duchami zwierzat?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #338 : 2007-12-18, 23:26 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #339 : 2007-12-18, 23:39 »
Gdzieś jest chyba temat o duchach zwierząt, ale pewna nie jestem.
A z tym wywoływaniem też mnie ciekawi, co robią jak mają być w czyściu, piekle lub niebie :?:
Ja tam nie wywoływałam duchów, to nawet pewna nie jestem czy istnieją ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #340 : 2007-12-19, 16:19 »
Zwierzęta nie maja duszy, wiec nie ma mowy o duchach. Ja tak to rozumiem, choć mi nie pasuje, ze nie maja duszy, ale tutaj o tym nie gadajmy.

EDIT:
|
|
\/ Kiba, pisałam, ze nie będziemy tu o tym pisać, bo to nie ma nic z wywoływaniem duchów ;). Jestem katoliczką i tak mówi ma wiara(która mówi o duszy), co nie zmienia faktu, że ze wszystkim się nie muszę zgadzać, a czemu tak mówi ma wiara to nie mnie pytaj.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #341 : 2007-12-19, 17:06 »
Zwierzęta nie maja duszy

Czemu?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #342 : 2008-01-06, 11:28 »
Cytuj
ciekawe czy oni teraz tam przybywają, skoro duchy są to od czego zalezy czy zostają an ziemi czy gdzies tam sobie wedruja, a co z duchami zwierzat?
pozostanie jest zależne albo od szoku (śmierć zbyt nagła i ludzie żyjący nie potrafią sie z nią pogodzić)  albo od poczucia iż zawiedli i nie powinni odchodzić (np osoby pozostawiające małe dzieci czy inne ważne niedokończone sprawy i mające poczucie winy)

Cytuj
Zwierzęta nie maja duszy, wiec nie ma mowy o duchach.
duch i dusza to dwie różne kwestie. to że rzadko występują duchy zwierząt nie jest związane z brakiem duszy ale raczej z innego podejścia do śmierci jako takiej. duchy zwierząt nie opętują, nie nawiedzają (bywają wyjątki ale bardzo rzadkie) ale jednak występują. dusza zaś to inny aspekt duchowości którą wbrew wielu ludzkim pragnieniom jednak występuje.
ale to już inny temat

tematy o duszy zwierząt:
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,15271.0.html (temat)
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,821.0.html (ankieta)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #343 : 2008-01-06, 16:06 »
to że rzadko występują duchy zwierząt nie jest związane z brakiem duszy ale raczej z innego podejścia do śmierci jako takiej.

A jeśli jednak występują? Też szok? Z ciekawości pytam, bo zdążyłam się spotkać z takim przypadkiem.

Kiba, pisałam, ze nie będziemy tu o tym pisać, bo to nie ma nic z wywoływaniem duchów ;). Jestem katoliczką i tak mówi ma wiara(która mówi o duszy), co nie zmienia faktu, że ze wszystkim się nie muszę zgadzać, a czemu tak mówi ma wiara to nie mnie pytaj.

O ile pamiętam, wiara katolicka mówi: "Dusza ludzka jest nieśmiertelna". Dusza ludzka jest nieśmiertelna. A to z kolei Kiba rozumie tak, że wg. katolicyzmu zwierzęta mają duszę, ale z jakiegoś powodu śmiertelną (niekoniecznie zgadzam sie z tym poglądem, bo katoliczką nie jestem xP), bo gdyby nie miały duszy, możnaby je było wskrzesić za pomocą medycyny. I tyle ode mnie na ten temat.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #344 : 2008-01-06, 17:39 »
Kiba- dla mnie to tam zbyt skomplikowane jest  XD
Jednak nie pasuje mi to, ze zwierzęta nie mają duszy - myślę, ze mają, ale dobra, to nie ten wątek
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #344 : 2008-01-06, 17:39 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #345 : 2008-01-06, 19:18 »
Cytuj
A jeśli jednak występują? Też szok? Z ciekawości pytam, bo zdążyłam się spotkać z takim przypadkiem.

dotyczy to głównie zwierząt niejako wpisanych w ludzkie stada. zwierzęciu też można wpoić powinności, poczucie winy itp a to główne powody by zwierze nie odeszło, szczególnie gdy ktoś (jak łatwo sie domyśleć człowiek) rozpacza i utrudnia odejście.

również gwałtowna śmierć, lub śmierć w "nieodpowiednim" czasie (tj w poczuciu że to jeszcze nie teraz najczęściej połączonym z poczuciem odpowiedzialności) powoduje że dusza ma kłopot z odejściem.

w przypadku śmierci bardzo gwałtownej i tragicznej może dość nie tylko do nawiedzania ale wręcz do opętania. zatem ważne jest by zmarłym (czy to ludziom, czy zwierzętom a nawet drzewom) pozwolić odejść w pokoju.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #346 : 2008-06-06, 20:47 »
Mój tata mi kiedyś opowiadał, że bawił się z kumplami w chowanego. No i poszedł do piwnicy (pod wieżowcem). W tej piwnicy cegły były poukładane tak, że były między nimi, że tak powiem "szparki". Pobiegł tam a za nim koledzy. Z owej szpary wyszła ręka. Z początku myśleli, że ktoś sobie jaja robi, ale w pewnym momencie (za nadgarstkiem) był koniec ręki. Narobili wrzasku.
Czy to prawda? Nie wiem.
Jeśli tak, czy to duchy? Nie mam pojęcia.
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #347 : 2008-06-07, 16:59 »
Duchy raczej ciała nie mają ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #348 : 2008-06-07, 17:48 »
Zelka jakbym cos takiego zobaczyła przekroczyłabym predkosc swiatła uciekajac, ale watpie czy bym zobaczyła, mysle ze było ciemno, wyobraznia zadziałała i juz ;) a moze tato chce cie tylko nastraszyc, albo naprawde im sie wydawało ze cos widza
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #349 : 2008-06-09, 20:44 »
Wiesz mówi, że wiele takich historyjek zmyślał, ale akurat ta jest prawdziwa x dd PODOBNO! xD
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #350 : 2008-06-15, 20:41 »
Slyszałem przypadek że dziewczynka z Francji gdy wzywala duchy(aż 3) wszystkie w nią wstąpiły i została opętana przez: Hitlera,Kaina i Lucyfera, egzorcysci walczyli z duchami przez 12 lat, na koniec dziewczynka umarła ponieważ doznala licznych urazów które zabily by normalnego śmiertelnika np. skręcony kark czy złamane zebra:(
Dziewczynka 2 dni przed smiercią ujzala matke boską która powiedziala jej ze uwolni ją od duchuw, i udało się 1 dzien przed smiercią egzorcysci wypędzili demony ale przy pieśniach zapieczętowujących wszystkie duchy wróciły aby zabić dziewczynę.(
Straszne ale prawdziwe - ksiądz który uczy religii w gimn. znał egzorcystę który odprawiał mszę wypędzającą demony:( - ale nie u tej dziewczynki
To juz calkiem inny przypadek.
:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #350 : 2008-06-15, 20:41 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #351 : 2008-06-15, 21:45 »
Straszne ale prawdziwe - ksiądz który uczy religii w gimn. znał egzorcystę który odprawiał mszę wypędzającą demony:( - ale nie u tej dziewczynki
nad tym stwierdzeniem bym sie zastanowiła...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #352 : 2008-06-15, 22:17 »
U nas ksiądz pokazywał nam na lekcji religii, film o jakiejś dziewczynie, która też została opętana. Pokazywane było to tak, że siedzi sobie (np. w kościele) i nagle zaczyna się zwijać na podłodze i krzyczeć... niesamowite..
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #353 : 2008-06-15, 22:25 »
no ja widziałem nagranie tego a  dziewczynka się chyba nazywała Alice
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #354 : 2008-06-15, 23:01 »
u mnie mieslismy to ogladac ale ksiadz stwierdził ze jednak nie, nie to nie, wystarczy obejdzec 'egzorcyzmy emile rous (wiem ze zle napisane)" na jedno wyjdzie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #355 : 2008-06-15, 23:39 »
Ja też takie słyszałam, ale szczegółów nie znam.
Renia a czemu jednak nie oglądaliście?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #356 : 2008-06-16, 08:54 »
No cóż t jest dosyć straszne więc nie wiem czy to dobrze oglądać pozatym gdzieś czytałem ze jak się mysli o demonach to mogą ciebie samego opętać albo nawiedzic:|

PS: u  mnie w domu copawda świezowybudowanym na strychu równiez wydaję się jak by ktoś chodził, są to kroki powolne i głosne a czasami bardzo szybkie ze wydaje się jak by ktos biegał, ale kiedy tata wyjdzie na strych - z jakąś pało albo czyms okazuje się ze a strychu nikogo nie ma:(
Bardzo dziwne, i boję się gdy np.  o 1.00 w nocy zacznie mi coś tupać nad głową:|
Na strychu też pewnego razu padliną smrodziło i się okazało że to szczur wisiał zawieszony na rurze wentylacyjnej, ogonek mu się w rurze zaklinował i biedak tak umarł:(
« Ostatnia zmiana: 2008-06-17, 09:07 autor IBDG »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #357 : 2008-06-16, 23:51 »
nie wiem czemu wkońcu nie ogladalismy, ksiadz stwierdził ze to nie film dla nas, co z teog ze równoległa klasa ogladała tylko ze z innym nauczycielem :roll:

e chodzenie po strychu i skrzypienie tez słysze, nie raz sie zastanawiamy czy ktos nie chodzi ale jakos sie nie boje, chyba przyzwyczajenie albo wierzenie w to ze po prostu stare drewno skrzypi, nie przejmuje sie tym ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #357 : 2008-06-16, 23:51 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #358 : 2008-06-17, 08:54 »
he he wiesz  Renia co nowy dom, nie ma może miesiąca.;p
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #359 : 2008-06-17, 09:12 »
Skrzypienie może wynikać z tego, że nowo postawiony budynek "pracuje", czyli wykonuje minimalne ruchy. Mogą one powodować np. peknięcia kafelków. Ja mam taką pękniętą płytkę na podłodze i żadnych duchów o to nie oskarżam :P
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 28 zapytaniami.