Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!  (Przeczytany 19152 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #90 : 2007-05-05, 19:28 »
"Widzę, że stado jakichś rzadkich półgłówków sie rozbiegło po Forum"  I to na dodatek z moich okolic.  :roll: :/ :( :|

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #91 : 2007-05-05, 19:52 »
Co jakiś czas mamy wysyp popaprańców :roll: Ale żywot ich jest krótki :P :papa:
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #92 : 2007-05-05, 20:44 »
Co jakiś czas mamy wysyp popaprańców :roll: Ale żywot ich jest krótki :P :papa:
bardzo się ciesze że jest krótki. nie lubie takichludzi zakładają konto po to by dokuczać innym.

do tych karm to
chappi jest 4.33zł- kg
hapy(inna karma) 2.33zł- kg
a dla kota to
kitekat 6.50zł- kg

to są najdroższe w moim sklepie :P tanie i niedobre
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #92 : 2007-05-05, 20:44 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #93 : 2007-05-05, 20:58 »
Renia w sklepie spozywczym nie kupic eukanuby, czy royala, bo szary człowiek kupi i tak najtanszy szmaltawiec...

Ja kiedys pytalam o royala w zoologu, babka zapyta;la "a co to" :| no nic podziekowalam.. ale juz ma wiekszosc dobrych karm, royal, euknuba, purina, bosch... m.in. tanie karmy, ale widac ze ludzie sie rozwijaja ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #94 : 2007-05-05, 21:16 »
oj ja pamietam gdy w zoologikach wogóle takich karm nie było, teraz w praktycznie kazdym zwykłym zoologiku przynajmniej na wage dostane karme royala, eukanube itp... ale i tak zamawiam przez internet, bo niestety nutramu nie dostane w zoologiku...
Zapisane

minog

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #95 : 2007-05-18, 12:29 »
witam przeczytalam ten watek i...moge zgodzic sie , ze mitem jest zastepowanie miesa czyms tam jesli sie jest wege.mam dosc dlugi staz niejedzenia miesa-16lat-i nigdy nie zastanawialam sie nad tym co i jak zastapic i czym..rozne wynalazki typu "sojowe drobiowe" czy "pieczenie" gotowe kupuje-jest to ulatwienie zycia codziennego, choc zdecydowanie taniej i smaczniej jest zrobic samemu:) gorzej sie ma  z psiakami i kotami, moje 2 psy probowalam karmic wege karma ale nie wyszlo, uczulily sie na pierwszej paczce i jakos to porzucilam-co nie znaczy ze sie poddalam:) o kotach slyszalam ze jest jeszcze gorzej-ale mam kocice od 3 miesiecy wiec jeszcze nie zdazylam sie zorientowac, poki co zajmuje sie wychowaniem...kare je tzw lepszymi karmami-purina pro plan z ryba, i z doswiadzcenia moge powiedziec , ze faktycznie mniej zuzywaja karmy, lepiej jest wchlaniana(wielkosc kupy..) a kot t juz wogole jakas parodia-kocie jedzenie (whiskasy, kitkety) jest znacznie drozsze jesli sie kupuje w sklepach, zafundowalam kici wiekszy pokarm (akurat tez z puriny) i po przeliczeniu wyszlo mi prawie o [polowe taniej niz na tanich pokarmach w  supermarketach-a przypuszczam , ze jakos bez porownania.wszelkie pokarmy kupuje w sklepach internetowych(jest znacznie taniej niz w zoolog.czy u weta) polecam pod rozwage:) jesli ktos ma jakies doswiadzcenia w  karmieniu wege psow/kotow chetnie poczytam...
Zapisane

minog

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #96 : 2007-05-18, 12:31 »
a a jesli chodzi o podpuszczke dla osob ktorym trudno rozstac sie z serem-MLekowita produkuje sery na bazie sztucznej podpuszczki, wystarzcy poszukac...
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #97 : 2007-05-18, 13:41 »
A ja jem mięso bo lubię i raczej nie zostanę wegetarianką.

°yuki°

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #98 : 2007-05-19, 19:59 »
ja tam tez lubie mieso... skoro czlowiem moze je jesc to po co sie zmieniac? lwa cy tygrysa trawy jesc i tak nie nauczymy tylko dlatego ze inne wierzeta przez to cierpia... takie prawa natury

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedz #98 : 2007-05-19, 19:59 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #99 : 2007-05-19, 20:24 »
ja tam tez lubie mieso... skoro czlowiem moze je jesc to po co sie zmieniac? lwa cy tygrysa trawy jesc i tak nie nauczymy tylko dlatego ze inne wierzeta przez to cierpia... takie prawa natury
ale te zwierzęta cierpią inaczej. znaczy nie są zamykane w ciasnych magazynach. chyba nie musze tłumaczyć jak wygląda większość(nie wszystkie) rzeźnie. na wolności cieszą się swobodą i wogóle świnie nie przeżyłyby na wolności wiem ale skoro człowiek uważa sie za pana świata to niech zmieni swoje nastawienie do zwierząt i natury. a tak poza tym to prawo polskie na temat zwierząt jest do bani
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

°yuki°

  • Gość
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #100 : 2007-05-19, 21:15 »
hmmm nad prawem trzeba by bylo sie zastanowic... a co do zabijania zwierzat przez ludzi to prawda ze  wiekrzosc farm itp nie daje zwierzakom normalnych waronkow ale jak chcesz to zmienic? nie zjadajac miesa i tak nic temu nie zaradzimy... niestety duzo ludzi jest bez serca a ci co kochaja zwierzeta sa nie liczni... niestety :(
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #101 : 2007-05-20, 13:21 »
a tak poza tym to prawo polskie na temat zwierząt jest do bani

Wg. mnie prawo jest ok- tylko się go nie egzekwuje. Wg. naszego prawa zabronione jest np.

"9) złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt,
10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,"

No i kto za takie coś będzie u nas ukarany? ._. A jest to ZABRONIONE, czyli prawo to uwzględnia.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: precz z mięsem!! nie zabijać zwierząt!!
« Odpowiedź #102 : 2007-05-20, 21:12 »
no miałam na myśli ze się go nie wprowadza w życie. jakiś kolo hodował psy w okropnych warunkach i potem je zjadał. mówili w jakiś informacjach ale moge się założyć że nic mu nie zrobili(albo mała kara). no i jak tu żyć w normalnym kraju jak skóry fok są importowane z np. kanady(chodzi o "rzeź fok w Kanadzie")
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 24 zapytaniami.