Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jeszcze chwilka a 60 litrów będzie w domu (No to do dzieła ;) )  (Przeczytany 6635 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Ello  :D
Więc zaczeło sie od 22 litrów które mam
pózniej chciałam 45 litrów  :P
a teraz tyle ile mi sie zmiesci na szafce czyli ok 60 litrów :mrgreen:
Narazie mam Bojownika i 3 żabki! :jupi2:
No więc tak zastanawiam się jak będe miała przenosić te 22 litrów do 60 litrów  :)
czy mogę przelać wode z tych 22 litrów i reszte przegotowan a i od razu wpuścic zabki i bojka czy jak
bo ja jak połoze na komodzie te 60 litrów to nie bede miała gdzie połozyc 22 litrów! :mysli:
Czy mogłabym przez 1 dzień trzymać rybki w słoiku i wrzucic tabletka abym mogła wpuścic rby po 24 godzinach czy jak?? :mysli:
Jutro jadę do zoologicznego pooglądać akwa a już za 2 tygodnie kupuje
a i mam ostatnie pytanie ile by kosztowało akwa 60 l z pokrywą filtrem i grzałką??
I czy coś musze jeszcze kupić?? :krzywy:
Bo rośliny to przeniosę z 22 litrów a mam ich troszke pózniej dokupuie korzen itd!!
No Błagam odpowiedzcie mi jak najszybciej!! :krzywy:
I jakię ryby mam jeszczed kupić!!
Bo ja chce mieć max 8 żabek :banan:
i może 3 samiczki dla bojka ale jeszcze niewiem :hmn:
to co jeszcze bym mogła jeszcze kupić?? :hyh:
Wiem że 60 l to nie jest duże akwarium a ja naprawde nie chce miec 50 ryb w 60 litrowym akwarium jak ma moja koleżanka!
Mam na myśli  dużo roślin, korzenie kamienia itd niezbyt dużo ryb i żab No wiecie takie małe przytulne akwarium!!
Nie chce mieć żadnych złośliwych ryb itd więc pomózcie mi dobrać ryby do bojownika i karlików! :niom:
Mój Bojownik jest raczej bojażliwy i nie agresywny(On się Boi karlików) więc nie było by problemów co do agresji bojownika i innych ryb, ale tak na wszelki wypadek wolałabym spokojnie ryby kupić!! :petting:

 :angelus: Więc napiszcie mi :angelus:

-Jakie rośliny Kupić-
-Jakie ryby dokupić-
-Jak ładnie urządzić akwarium(Możecie dać fotki akwa jakiegoś)
-No i jak mam przenieśc akwa 22 litrów do 60 litrów
Będe wdzięczna jak napiszecie to jak najszybciej!! :jezyczek:

a i jeszcze jedno słyszałam że karliki nie moga mieć wysokosci większej niż 25 cm więc jak to jest??
A jak bym dała dużo roślin które by pływały na dnie wody lub wysokie to bym mogła mieć nalanej 30 cm wody??
Dałabym dużo roślin takich jak żabienice czy moczarki i korzeń dosyć wysoki
« Ostatnia zmiana: 2005-12-26, 14:10 autor ^kora^ »
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
http://www.akwarystyka.com.pl/ - tam w galerii masz duużo fotek akwariów(najlepiej wpisz w "szukaj" 60l ogólne i znajdź jakieś ładne akwaria i się na nich wzoruj.  :wink:
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Dodaj wodę ze starego akwarium do nowego. Dodatkowo nowa woda niech odstanie dzień, dwa. Podłącz również w nowym akwarium filtr używany do tej pory w małym akwa (na kilka tygodni, aby w nowym filtrze zdąrzyły osiąść się potrzebne bakterie).  Zmierz parametry wody (dowiedz się jakie są parametry wody wodociągowej) i wówczas będzie łatwiej doradzić rybki. Karliki lubią pH 6,5 - 7,8.
Roślin jest bardzo duży wybór (np. Cryptocoryne Wendtii, Ceratophyllum demersum, Microsorum pteropus, Vesicularia dubyana), nie chciałabym nic ci narzucać. Wybierz dużo roślin, bo karliki lubią zarośnięte akwaria. Pooglądaj np. na http://www.dennerle.de/pflanzen/Pflanzensuche.asp Przykłady akwariów znajdziesz na http://www.einrichtungsbeispiele.de
Zapisane

Forum Zwierzaki

macieusz

  • Gość
Wedlug mnie, zrob tak: 3 dni przed kupnem nowego akwa zlej ze 40 litrow w jakis pojemnik, garnek, miednice.. itd aby sie odtsala, jak kupisz nowe akwa to masz juz wode gotowa, aby podgrzac tylko, akwa 60 litrow z pokrywa to koszt ok 140 zl, akwa ok 60 zl + pokrywa ok 80 zl, ja za swoja dalem 95 zl a mam 70 litrow :),do bojownikow mozesz kupic pretniki karlowate, skrzeczyki karlowate. sa to ladne i spokojne rybki, co do roslin to polecam limnofilie, kryptokoryne i jakies plywajace na powierzchni paprocie - rybki z tej rodziny (Labiryntowate) zyja posrod tych roslinek, pamietaj o temp ok 23-26 C i najelepiej trzymaj rybki parami :)
powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: 2005-12-27, 14:12 autor macieusz »
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Aha dzięki
właśnie byłam w sklepie i zdziwiłam się widząc te 60 l trochę wielkie
i niewiem czy mama sie na takie zgodzi jak nie to wezme 45 litrowe
I kupuje je już niedługo
Dawajcie dalej rady
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.