Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24   Do dołu

Autor Wątek: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)  (Przeczytany 88048 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #660 : 2006-12-27, 16:19 »
O kupnie psa myśleliśmy już od dawna. O tym że jest Sułtan dowiedzieliśmy się z ogłoszenia i już wtedy Nam się spodobał. Pewnego dnia mąż spytał się gdzie na dzień dzisiejszy jest Chow do odebrania i zadzwoniłam do hodowli z zapytaniem czy te pieski jeszcze są. Były i postanowiliśmy pojechać po jednego z nich  :). Tak jak na zdjęciu tak i na żywo Sułtan wyróżniał się swoimi proporcjami i zabraliśmy go ze sobą. Grzecznie zniósł prawie 4 godzinna drogę do domu  :).

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #661 : 2006-12-28, 10:57 »
hmm.. no to fajnie. U mnie z ta podróżą nie było tak dobrze  :(
psiak miał dwa i pół misiąca jak go kupywałam i prawdopodobnie ani razu nie wychodził na podwórko... a tym bardziej nie jeżdźił samochodem... No i podczas tylko (a dla niego może aż) 2 godzinnej jazdy musiał pokazać co zjadł na śniadanie :(  no i jaki jest waleczny bo zaczął nawet szczekać  :)

a no i tak właściwie czy to prawda że do 2 miesięcy czasu nie powinno się wyprowadzać chowka małego na podwórko bo może gwałtownie zachorować? tak gdzieś cztałam na stronce i to dziwne no ale tak może być więc się pytam...  :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #662 : 2006-12-28, 11:14 »
Po pierwszych szczepieniach wszystkie psy obowiązuje kwarantanna i wtedy nie mogą wychodzić.

Ja pamiętam ,że Czarek podróż od hodowcy do nas zniósł dobrze- ziewał, i troszku mnie 'osmarkał' ;) do tej pory potrafi czasem taki "prysznic" komuś zrobić :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #662 : 2006-12-28, 11:14 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #663 : 2006-12-28, 16:09 »
Szczenię po 2 szczepieniu powinno odczekać min 2 tygodnie. Dotyczy to zwłaszcza tych co mieszkają na blokach. Jeśli mamy dom ogrodzony to nie ma problemu.
Ja jedynie byłam cała mokra jak Sułtan pił  :D.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #664 : 2006-12-29, 08:58 »
A tak się was zapytam, czy jak chowki piją wodę to też wszystko w pobliżu jest zachlapane wodą? Tak się nad tym zastanawiam, czy to jest zależne od rasy czy od konkretnego (niedbałego :P) osobnika.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #665 : 2006-12-29, 09:05 »
U Czarka to przede wszystkim jest zachlapana cała broda i trzeba często psu bródkę wytrzeć(gdy je z miski,to  czasem i brodę wsadzi ;) )-jak się zaniedba,może być smrodek po jakimś czasie ;d , więc Czaruch ma bródkę wycieraną i mytą kiedy zajdzie potrzeba.
Są specjalne miski dla chow, aby nie brudziły brody,ale my mamy miski zwykłe.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #666 : 2006-12-29, 09:21 »
O brodzie i wogóle o futrze nie pomyślałam, ale spotkałam kilka psów, które pijąc woda wypadała im z pyska przy kacikach warg. Więc tylko niewielka częśc wody zostawała wypita a teszta lądowała poza miską. I po skończeniu picia woda też kapała na podłogę.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #667 : 2006-12-29, 10:04 »
Bokser moich znajomych ma ten efekt "dziurawego pyska" przy piciu ;) Czarek nie, jedynie latem, gdy przyjdzie zasapany ze spaceru to wtedy chlapie, bo cieżko się mu pije jednocześnie dysząc.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #668 : 2006-12-29, 12:36 »
bokser pewnie tak pije ze względu na długie fafle, ale znam psy całkowicie krótkofaflowe i też chlapią. :/
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #668 : 2006-12-29, 12:36 »

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #669 : 2006-12-29, 23:32 »
Kasia, mi się wydaje, że to zalezy od danego 'egzemparza' ;)
Wiadomo, że niektóre cechy rasy, mogą przeszkadzać w "kulturalnym piciu", ale każdy pies ma inne nawyki ;) Więc moim zdaniem, nie ma zasady na to ;)
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #670 : 2006-12-30, 16:58 »
No Sułtan jak pije to całą brodę ma mokrą i wszędzie nachlapane  :|.

Marcia

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #671 : 2007-01-05, 16:23 »
To zupełnie jak mój Reksio.Połowę miski wypije a połowę wychlapie.No i poza tym jak pije to słychać go na końcu podwórka.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #672 : 2007-01-30, 08:03 »


ta sunia szuka nowego domu- ot właściciel pojąć nie mógł dlaczego husky pozostawiony na nieogrodzonym terenie nie siedzi pod drzwiami domu a biega po całej okolicy i bawi się z innymi psami...więc ją zamknął w kojcu. Sunia dostaje jedzenie i na tym się kończy,żadnego zainteresowania ze strony człowieka.

Jej właściciel nie odda jej, a sprzeda za 700 zł . Sunia rodowodowa ma 9 miesiecy.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #673 : 2007-01-30, 12:30 »
Fajna ta suczka. :)
Smutny jest loz psów, które zostały kupione jako chwilowa zachcianka, nieprzemyslana decyzja, nie sprawdzono czego pies wymaga. :( tylko zwierząta na tym cierpią.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #674 : 2007-01-30, 18:01 »
Kolejny nie przemyślany zakup  :(.

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #674 : 2007-01-30, 18:01 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #675 : 2007-02-16, 21:00 »
czy akita inu to szpic? w kazdym bądź razie napiszę posta tu.
Otóż dzwon idzisiaj do mnie mój kolega i taki text "wiesz co dostanę?!" odpowiedziałam, zgodniez prawdą że nie. A on "akitę". A ja już myślę "za jakie grzechy". Otóż doweidziałam się, że jakiś znajomy rodziców Pawła [mojego kolegi] ma rasowe szczeniory [nie wiem co za hodowla] i wiecie... blisko jest, po znajomości taniej, a hodowca ten twierdzi, że akita jest łatwy w wychowaniu, nie jest dużym dominantem i jest baaaaaaardzo łagodny w stosunku do wszystkich ludzi i zwierząt.  problem w tym że ani mój kolega ani jego rodzina NIE ZNAJĄ SIĘ na psach...  ja może o akitach wiem niewiele, ale znam pewnego pana, który posiada parę [2] tych psów i wiem jakie one są, poza tym poczytałam na internecie. A co najlepsze hm... czytałam, że akita inu musi dużo biegać, ale wiem że nikt tam z nim biegał nie będzie... mały spacerek żeby się piesek wysiusiał i do domu =/ dalej.... oni zbyt czasu nie mają na psa =/ więc wychowywany też nie będzie. Jak ja mam go odwieść od chęci posiadania akity? ja wiem, że on nie da rady i jak on tego szczeniora dostanie, to albo skończy się tragicznie dla niego, albo dla psa [będzie go trzeba oddać=/] oni już mają 2 psy, nie wiem gdzie je trzymają, w każym bądź razie z dala od domu bo mój kolega co 2 dni do nich jeździ żeby im miski napełnić -.- są na jakichś łańcuchach. One tak skończyły, a jak skończy akita? co ja mam powiedzieć Pawłowi? doradźcie =(
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #676 : 2007-02-17, 12:34 »
przed chwila rozmawiałam z Pawłem. chcą akitę, bo tata Pawła po wizycie u znajomego który właśnie te psy hoduje zakochał się w nich bo.... pies podbiegł do niego i zaczął się łasić -.- mówię Pawłowi, że pies skończy w schronisku a ten że nie, i że bdzie psa uczyć, to nie będzie agresywny, że go nie zdominuje. a wiecie co jeszcze mi się nie podoba? brat Pawła jest alergikiem, więc pies będzie trzymany piętro wyżej, a tam Pawła brat nie chodzi. będzie psiak miał cały pokój dla siebie. według mnie po jakimś czasie jak ktoś do tego pokoju wejdzie to pies się rzuci... bo będzie traktować to jako swoje terytorium =/ zróbcie coś :(
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #677 : 2007-02-17, 12:55 »
Retriva, nie znam sytuacji, ale może nie będzie tak źle jak to opisujesz.
Akity to takie bardziej psy z charakterem kota, bardziej samodzielne, indywidualiści. Skoro znajomi mają hodowlę to pewnie będą pomagać w wychowaniu psa, chociażby poradzą co trzeba robić.
Nie znam się dobrze na Akitach, ale moze Akity nie uczulaja lub brat kolegi jest uczulony na coś innego. Jeśli nie to trzymanie w innym pokoju niewiele pomoże.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #678 : 2007-02-17, 13:20 »
właśnie jest uczulony na sierść zwierząt. a właśnie też się dowiedziałam w rozmowie z kolegą, że on nie wie czy oni mają hodowlę czy nie, wie że rodzice mają rodowody. bo spytałam o nazwę hodowli a on że to nie hodowla albo że tak coś kręcił =/ mam nadzieję, że nie będzie tak źle.... poszedł z gg, chyba pojechali po psa =( żeby nic z tego nie wynikło. ale jest jeden plus- mój pies i jego mają się często spotykać, a z racji że to szczenięta to będzie dla obydwóch świetna socjalizacja =)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #679 : 2007-02-17, 14:37 »
Nie trzeba od razu zakładać najgorszego, a jak masz stały kontakt z kolega to zawsze mu doradzisz, jak postępować z psem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #680 : 2007-02-17, 20:35 »
szczeniak jest bez rodowodu, po rodzicach z rodowodami. jesszcze go nie widziałam ale przez telefon rozmawialiśmy pół godziny :P ponoć jakiś lękliwy, jako jedyny siedział w kącie, bał się podejść [tak opowiadał mój kolega] teraz ponoć ciągle piszczy, boi się wszystkiego a jak mój kolega wziął go na ręce to ten ze strachu się zsikał... trzymajmy kciuki żeby było dobrze :) a, jeszcze jedno- nazwali go Samuraj =D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #680 : 2007-02-17, 20:35 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #681 : 2007-02-18, 09:59 »
Lękliwa akita? auć. Trzeba będzie mu bardzo dużo uwagi poświęcić, bo jak dojdzie w przyszłości do aktów agresji ze strachu to może być nieciekawie.
Ale możliwe,że zachowanie szczeniaka to po prostu jak na razie brak socjalizacji.

I co do tego,ze akita rzekomo są łagodne wobec psów- oj bzdura, przekonają się o tym gdy psiak zacznie dorastać, wtedy to dopiero Samuraj z psa się stanie... :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #682 : 2007-04-13, 18:00 »
co tu tak cicho ??
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #683 : 2007-04-25, 13:53 »
Widział ktoś kiedyś kilku-kilogramową miniaturę husky? :>




Oto Alaskan Klee-Kai nazywany również Alaskan Mini Husky.
Marzy Ci się husky, a myślisz,ze masz za mało miejsca? Wsiadaj w samolot i leć do stanów po "klikaja" :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #684 : 2007-04-26, 19:05 »
Jakoś nie bardzo "widzi mi sie" taki pies.
fatty, wrzuc fotki dla porównania z człowiekiem (jesli masz takie).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #685 : 2007-04-27, 09:50 »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #686 : 2007-04-27, 22:30 »
one są uznane przez FCI?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #687 : 2007-04-27, 22:51 »
Nie, ale są uznawane przez kilka amerykańskich związków (UKC,ARBA,ACR i kilka innych).
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedz #687 : 2007-04-27, 22:51 »

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #688 : 2007-04-29, 15:39 »
hmm ... bardzo dziwne te pieski ...
no podobne do huski'ch czy tam malamutów ale nie wiem czy bym takiego wolała od ''orginału''  ;p

w sumie marzy mi się jeszcze malamutka a to dla tego że na moim osiedlu mieszkają już dwie sunie takie i  ostatnio jedną sie opiekowałam  :kocham: była cudowna cały czas chciała się bawić i wyglądała na roskosznie sympatyczną i kochaną :)

suczki tej rasy też nie są za wysokie i jak dla mnie w sam raz  :wink:

ale narazie mam juz jednego takiego ''olbrzymka''  ;P
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Odp: Grupa V - Szpice i psy w typie pierwotnym =)
« Odpowiedź #689 : 2007-04-30, 11:30 »
a jak sie "olbrzymek" miewa ?? xD
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 31 zapytaniami.