Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Cocker Spaniele ;)  (Przeczytany 64765 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssgosiass

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #30 : 2005-04-15, 18:08 »
Malka jest poprostu zazdrowsna :P  :lol:
'
Miss, chodizlas osttanio na spacer ze shrekiem, cyz juz zapomnialas o naszych radach..? :roll:

Za pare dni beda nwe fotki Dina- amerykana moejj przyjaciolki :)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #31 : 2005-04-15, 18:12 »
Siuper. :wink:
No, pewnie, że z nim wychodzę na m. w. pół godziny. A dziś z nim bawiliśmy się w 2 wersję aportu, ale o tym kiedy indziej. ;)
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #32 : 2005-04-15, 19:06 »
~Ja oczywiście kocham angliki  :wink: .

Zapisane

Forum Zwierzaki

Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedz #32 : 2005-04-15, 19:06 »

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #33 : 2005-04-16, 13:57 »
Ja jeszcze niedawno zastanawiałam sie nad kupnem cockera angielskiego. Jednak nadal nie wiem dokładnie jaki one maja charakter. Dlatego zrezygnowałam. Szkoda...
Zapisane

Bigielka

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #34 : 2005-04-16, 23:44 »
cockerki   :wink:  kochane
lubie i angliki i amerykany
kiedyś sie zastanawiałam nad kupnem cockerka ale niestety wygrała ta moja mała hamszczyzna :P gryząca, pierdząca, śmierdząca, tyjąca(teraz akurat chudnąca), dużo żrąca, wiecznie śpiąca...beaglica :P
nienawidze opini ludzi że, cocker spaniele są głupie bo lecą do każdego  :Oo:  :killer:
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #35 : 2005-04-17, 00:02 »
Z natury nie są aż tak ufne,żeby lecieć do każdego - ale jak już kogoś znają to są strasznie wylewne  :wink: .

Natomiast co do charakteru co sporo osób przeraża : kipiące energią, wszędobylskie,ciekawskie,spryciule,potrzebujące wybiegania się,ciepła i miłości - są strasznymi przylepami i chodzą jak cień, roztrzepane,uwielbiające się bawić - najlepiej cały dzień bez przerwy  :lol: .

Po prostu wybieramy tą rasę ,którą kochamy, ja spaniele nie zamienię na żadną inna rasę  :kocham: .
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #36 : 2005-04-17, 10:13 »
A czy cockerki są posluszne? Czy latwo chłona wiedze? Czy uciekają na spacerach?
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #37 : 2005-04-17, 10:41 »
Cytat: Marycha
A czy cockerki są posluszne?


To zależy jak się wychowa malucha,mój jest bardzo posłuszny,ze spuszczoną głową męczennika przychodzi na zawołanie do czesania,reaguje na wszystkie podstawowe komendy ( oprócz równaj  ;) ). Siostra mojego psa na egzaminie PT była w pierwszej trójce najlepszych psów w grupie. Nad psem trzeba za małego popracować a efekty będą bardzo przydatne w późniejszym czasie.

Cytat: Marycha
Czy latwo chłona wiedze?

Tylko nic na przymus,spaniel będzie się uczył dużo i szybko tylko wtedy kiedy sprawia mu to frajdę i nauka jest połączona z zabawą,oczywiście bez nagródek się nie obejdzie,ha ha ha.... Tak jak napisałam wyżej egzamin PT nie stanowił problemu,a już dwa psiaki z rodziny Osko reprezentują Polskę w zawodach agility.

Cytat: Marycha
Czy uciekają na spacerach?

Spaniel jest tak zakochany we właścicielu,że trzyma się bardzo blisko pana i pańci. Nigdy nie miałam najmniejszych problemów na spacerze w plenerze gdzie pies szaleje na całego,a jak zmieniam kierunek spaceru wystarczy krzyknąć "do mnie"  :wink: .
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #38 : 2005-04-17, 10:46 »
Cytuj

kipiące energią, wszędobylskie,ciekawskie,spryciule,potrzebujące wybiegania się

To zupełne przeciwieństwo naszego osiedlowego kolegi-Romeo  :wink: Z tego wniosek że nie wszytskie cockerki takie są.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedz #38 : 2005-04-17, 10:46 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #39 : 2005-04-17, 11:55 »
A Wy dalej swoje? :roll:
Ehhh ..
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #40 : 2005-04-17, 12:24 »
Malka kur..de! Co cie boli?? Że na twój post nikt nie wchodzi?? Trudno sie mówi. Musisz to przeboleć. Widocznie jest mało efektowny, a ten jest ciekawy. Nie mam zamiaru sie z tobą kłucić, jeśli tak to odebrałaś. Poprostu chciałam ci dać do zrozumienia, żebyś nie robiła tutaj żadnych scen. No to tyle. Pozdrówka!
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #41 : 2005-04-17, 12:27 »
Ale zrozum, ze juz taki temat jest i nie ma potrzeby zakladania nastepnego!!
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #42 : 2005-04-17, 12:29 »
No może i jest, ale tych wszystkich osób nie namówisz do tego, zeby weszli na tamten temat, skoro im sie tutaj fajnie pisze. No trudno...
Zapisane

KikerS

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #43 : 2005-04-17, 15:43 »
Skoro taki temat już jest, ten powinien być zamknięty..
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #44 : 2005-04-17, 18:14 »
Nie widzę najmniejszego problemu - to zamnkijcie POPRZEDNI temat,zamiast truć i wylewać swoje żale i pretensje tutaj i podciągać jednocześnie temat na górę postów tekstami - nie na temat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedz #44 : 2005-04-17, 18:14 »

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #45 : 2005-04-17, 21:32 »
Zgadzam sie z tobą Dziunia1602 w 100%. Przecież ten temat sie bardzo szybko rozwija i nie powinien być zamknięty. Pozdrawiam!

O.K. zaczynajmny pisać tutaj o cockerach, bo w końcu ten temat został do tego stworzony. I nie kłućmy sie, bo nie na tym polega przebywanie na forum, a zwłaszcza na forum o zwierzetach!:) Buziaczki!:*
Zapisane

KikerS

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #46 : 2005-04-17, 22:49 »
dobra.. temat zostanie pociągniety do 3-4 stron i opadnie.. tak jak poprzedni..  :roll:
i ja nie
Cytuj
truć i wylewać swoje żale i pretensje tutaj

tylko mówie swoje zdanie na ten temat...
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #47 : 2005-04-18, 08:52 »
Cytuj
A Wy dalej swoje?

Malkesz, zostawisz wreszcie tę sprawę w spokoju? Forum jest do tego, by wymieniać się poradami, podyskutować... A nie, żeby się kłócić. :roll: Więc może wreszcie skończysz te żale, i zaczniesz współpracować? :wink:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #48 : 2005-04-18, 10:00 »
Tak, ale wy nie możecie zrozumieć prostej rzeczy - nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Nabijactwo kwitnie. Poczekajmy tylko na moda :roll:
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #49 : 2005-04-18, 14:27 »
Malka, wiesz co? Robisz się coraz bardziej złośliwa!
Cytuj
Nabijactwo kwitnie

Tak... Miałabyś parę postów mniej, gdybyś tu nie pisała.
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #50 : 2005-04-18, 15:02 »
O.K. nie kłućmy sie, tylko piszmy o COCKERACH!!! Dziunia1602 -  mam do ciebie pytanie. Otóż czy cockery trzeba jeszcze jakoś pielęgnować, oprócz czesania, kompania itp. (tzn. obcinać, trymować chyba raczej nie). Chodzi mi o obcinanie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedz #50 : 2005-04-18, 15:02 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #51 : 2005-04-18, 15:06 »
Malka...tez miałam przypadek że mój topic "golden retriever" został pewnego dnia zdublowany  ;)  ale ja sie nie przejowałam, cieszyłam się, bo każda okazja do porozmawiania o ukochanej rasie jest dla mnie dobra  ;)  :P  więc jesli ludziska chca gadac o spanielach to niech gadają.... :D
Cytuj

Tak... Miałabyś parę postów mniej, gdybyś tu nie pisała.

Wiesz Miss, nie chcem nic sugerowac ale Ty jestes chyba ostanią osobą która powinna wypowiadac się o antynabijaniu.

A wracając do tematu spanieli: jak wam sie podoba Japoński spaniel chin?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48447896
Bo mi jakoś nie bardzo  :P
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #52 : 2005-04-18, 15:18 »
Też widziałam tą aukcje i muszę powiedzieć, ze mi też sie nie zabardzo one podobają. Mi ten Chin przypomina pekińczyka. W ogóle jakoś nie podobaja mi sie pieski, które mają szeroko rozstawione oczy i krótkie kufy. Bez urazy dla właścicieli tych psiaków. Jednak psy z samymi krótkimi kufami, jak np. Dog de Bordeaux mi sie podobają. Pozdrówka!
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #53 : 2005-04-18, 16:31 »
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #54 : 2005-04-18, 21:10 »
Cytat: Marycha
Otóż czy cockery trzeba jeszcze jakoś pielęgnować, oprócz czesania, kompania itp. (tzn. obcinać, trymować chyba raczej nie). Chodzi mi o obcinanie.


Trzeba robić praktycznie wszystko,trymowanie,obcinanie, degażowanie,usuwanie ręczne martwej sierści,wyskubywanie głowy - na co dzień oczywiście grzebień i szczotka. Prawie cały rok się ze spanieli "sypie" i bez bieżącej pielęgnacji wszystko znalazłoby się na dywanach. Kwestia przezwyczajenia i zajęciem się raz na jakiś czas psem,żeby psa bardzo nie męczyć raz biorę się za łapki,innym razem za grzebiet,za dwa dni za głowę.... starcza na 3 miechy,natomiast długie papupcie na łapkach mnie wkurzają i obcinam raz w miesiącu,chociaż można zdać się na salon fryzjerski lub hodowcę  ;) .
Co do kąpania - uznaje zasadę,że kąpie wtedy kiedy jest potrzeba,Osko jest psem kanapowcem więc śpi oczywiście z nami w łóżku  :wink: .

No niestety cocker to nie grzywacz chiński tylko pies długowłosy.

http://www.geocities.com/Baja/Ravine/4404/spaniel/care_en.htm
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #55 : 2005-04-18, 21:16 »
Teraz to ja już całkiem sie pomieszalama. Nie wiem już jakiego psa mam mieć:) Ale cóż, do wakacji jeszcze daleko:D Pozdrówka!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #56 : 2005-04-18, 21:27 »
Marycha, a między jakimi pieskami sie wachasz? ;)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #57 : 2005-04-18, 21:39 »
Hmm... Między cocker spanielem angielskim pit bullem i jakimś kundelkiem. Tylko kundelka mogę podzielić na 2 kategorie:
1 - kundelek od kogoś
2 - kundelek ze schroniska - jednak w tym wypadku moja rodzinka nie chce sie zgodzi na dorosłego psa.

No i teraz mam dylemat. Którego psiaka wybrac :hmn:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedz #57 : 2005-04-18, 21:39 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #58 : 2005-04-22, 20:55 »
Oj, Chin mi się nie podoba :P
Zapisane

Blondi

  • Gość
Odp: Cocker Spaniele ;)
« Odpowiedź #59 : 2005-05-21, 08:08 »
U mnie na podwórku moj kumpel ma mlodego Cocker Spaniela, 6 miesiecznego, jaki on słodki xD Wabi się Maks, chociaż niektórzy z nas mówią na niego Maksiu :*
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.