Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.  (Przeczytany 1360 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzaczek

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« : 2003-09-10, 18:34 »
Czy w razie zaistnienia takiej koniecznosci, przewiezienia kundelka, ktory dotad mieszkal w spokojnej wsi do ruchliwego miasta - czy mozna to zrobic?
Wiem, ze to nie najlepszy pomysl, ale chodzi o Kajtka z postu http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=4874 jest chory i jego leczenie mogloby sie odbyc tu w Krakowie, ale czy to przewiezienie nie odbilo by sie na jego zdrowiu? Taka nagla zmiana, zmiana miejsca zamieszkania - jakie bylyby tego skutki? Proszę powiedzcie mi!
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #1 : 2003-09-10, 19:47 »
Myślę, że jeśli będziesz przy nim cały czas i będziesz go uspokajać to nie będzie przestraszony.... Nie wiem tylko czy jest nauczony załatwiania sie na zewnątrz.... to wychodzenie może byc dla niego nowością (jeśli do tej pory był cały czas na podwórku) i może trzeba bedzie go tego nauczyc......
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #2 : 2003-09-10, 20:14 »
Wiesz Asiu, z tym nie bedzie problemu, bo to bardzo madry piesek jak na kundelka, czesto przebywal z nami w domu (na wsi) np. podczas mrozów, i nigdy, no chyba, ze byl mlody (maly) nie zalatwil sie w domu, zawsze wskoczyl jakiemus domownikowi na kolana i szedl w strone drzwi - wiedzielismy wtedy o co mu chodzi i wypuszczalismy go, nauczyl sie tego i w domu zachowuje sie grzecznie, jestem z niego pod tym wzgledem dumna  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedz #2 : 2003-09-10, 20:14 »

twipsy7

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #3 : 2003-09-11, 15:33 »
Ja nie widzę problemu. Na pewno będzie trochę przestraszony na początku, za dużo samochodów, duzo ludzi, jakiś tramwaj, autobus, ale do wszytskiego można się przyzwyczaić i osobiście znam psiaka, który doskonale się przystosowała z życia wiejskiego do miejskiego.  Jest wprawdzie płochliwa, ale tylko wobec ludzi (za dużo krzywd ją spotkało od bestii w ludzkiej skórze) - natomiast samochodów juz wcale się nie boi i wchodzi też bez problemów do autobusu   8)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #4 : 2003-09-11, 16:03 »
Napewno bedzie to dla psa szokiem, roznie to moze zniesc, kazdy pies, tak jak czlowiek, jest przeciez inny. Ale jesli od tego zalezy jego leczenie, to bym sie nie zastanawiala, tylko wiozla do miasta i leczyla!!!
Zapisane

Hermionia

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #5 : 2003-09-12, 13:55 »
Moge ci dac rade, bo sama przezylam z moja psiunia podobne przenosiny:
na poczatku unikaj miejsc, gdzie jest duzo ludzi na raz - to strasznie stresuje  i naprawde meczy psa... Jednak Aza sie przyzwyczaila. Mysle, ze najgorsza czesc przenosin masz za soba - problem zwiazany z zamknieciem w 4 scianach. Powodzenia i zdrowa dla Kajtka :D
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #6 : 2003-09-12, 18:40 »
Dzięki za radę i za słowa otuchy, to takie podstawowe rzeczy, ale należy o nich wiedzieć  :)
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #7 : 2003-09-13, 21:02 »
Nie mam żadnego doświadczenia w związku "z przenosinami"... ale wg mnie przynajmniej na początku nie wolno ci go póścić bez smyczy. Nie wiadomo, co go może przestraszyć, co zainteresować na tyle żeby ci zwiał.
trzymam kciuki  :wink:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #8 : 2003-09-14, 19:49 »
Zwierzaczku napisz nam co tam nowego u Kajtusia......mam nadzieję ze dobrze.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedz #8 : 2003-09-14, 19:49 »

Zwierzaczek

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #9 : 2003-09-14, 21:17 »
Cytat: Puppy
Nie mam żadnego doświadczenia w związku "z przenosinami"... ale wg mnie przynajmniej na początku nie wolno ci go póścić bez smyczy. Nie wiadomo, co go może przestraszyć, co zainteresować na tyle żeby ci zwiał.
trzymam kciuki  :wink:


Tak z tą smyczą wiem, nie zamierzałabym go w pierwszych dniach puszczać, jeszcze by gdzieś uciekł i nie wrócił, ale narazie Kajtek wraca do zdrowia na wsi, jeju tak mi ulżyło, tak się cieszę!!!  :)  :)  :)  Asiu Kajtuś zdrowieje!!! Dziękuję kochani!  :)  :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #10 : 2003-09-14, 21:56 »
Jak to dobrze, że Kajtuś wraca do zdrowia! Dobra wiadomość na zakończenie dnia!  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Zwierzaczek

  • Gość
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #11 : 2003-09-14, 22:14 »
IBDG ja też bardzo, bardzo się cieszę!  :wink:  :)  :)
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #12 : 2003-09-16, 14:44 »
No bo Kajtuś nie miał innego wyjścia musiał wyzdrowieć :)
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #13 : 2005-10-23, 11:06 »
Pies ze wsi do miasta?To bardzo zły pomysł.Wracając do domu z naszej działki znaleźliśmy prz drodze malutkiego,bezbronnego i porzuconego psiaczka,akurta zostało nam troszkę jedzenia z grilla,więc postanowiliśmy dac mu chociaż dwa kotlety,zjadł i podchodził coraz bliżej(byl bardzo wystraszony).Wkońcu jadł z ręki..ja wtedy jeszcz nie miałam psa,a strasznie chciałam mieć i no cush łatwo się domyśleć rodzice zgodzili się go przygarnąć,więc zabaliśmy go do siebie.Byliśmy na miejscu(mieszkam w centrum miasta),wysiadłam z samochodu,pies byl bardzo przestraszony,nie chciał wyjść samochodu,szarpał się,warczał,aż w końcu wyszedł i...weszedł pod nasz samochód,nie chciał stamtąd wyjść :| jakoś wyszedł,ale zachowywał się tragicznie nic nie chciala i wogóle...Miałam go przez jeden dzień,a potem spowrotem go wywieźliśmy,ale do mojego wujka na wieś i tam miał prawdziwe życie:)tam czuł się bardzo dobrze,tak więc widzisz taki pies ze wsi nie ma przyszłości w mieście.Jeżeli jest to pies do 2 miesięcy to jest szansa,że się ustabilizuje,ale jeżeli jest to pies dorosły to przykro mi...
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #14 : 2005-10-23, 12:13 »
Jak znajomy mojego taty przywiuzł skatowanego psa mojemu tacie, ze wsi do miasta, ale takiegoc o są jednorodzinne domki, ale jednak ruch jest auta itp.. w pierwszy dzień okropnie sie bał, nic nie chciał jeść, chował się do garażu, nawet naszego kota sie bał... potem na drugi dzień wzieliśmy go do weta, nie dała sie włożyć do auta, nawet wyjąć, a jak jej obroże sie nałozyło lub jak sie delikatnie machneło smyczą to ona w panike, skuczy, piszczy itp :( u weta był jakis pies, jak moja sunia go zobaczyła to skuczała chowała sie mi pod nogi :( (prawdopodobne urazy z dzieciństwa) Starsznie byla bojąca się, auta, autobusy itp... naszczęście z tego wyszła bo była mloda... teraz ma 7,5 miesięcy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedz #14 : 2005-10-23, 12:13 »

zakla

  • Gość
Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #15 : 2005-10-23, 16:28 »
Bez przesady. Znalazlas przy drodze porzuconego psa ktory panicznie sie wszystkiego bal i na tje podstawie twierdzisz, ze wszystkie psy beda sie panicznie baly miasta...:|
Kazdego psa idzie przyzwyczaic do zycia w miescie. Ja z moimi mamutami mieszkam pod miastem, dookola mam pola i las, i jakos ostatnio pierwszy raz wybralam sie z moim 4ro letnim malamutem do miasta, autobusem, metrem i tramwajem, i nie bal sie, zachowywal sie normalnie, chociaz wszystko na spacerku go interesowalo i trudno bylo go na sobie skupic. Ale troche psa poprzyzwyczajac i spoko.
Oczywiscie ze sa psy ktore mieszkala na zupelnej wsi czy po prostu psy bojazliwe, z ktorym bedzie trudniej,. ale nie ejst to niemozliwe;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #16 : 2005-10-23, 16:37 »
Ludzie ten temat jest z 2003 roku ;) A Moj Koffany Dog uderzyła jak kulą w płot...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies - ze wsi do miasta? - pomozcie.
« Odpowiedź #17 : 2005-10-23, 17:01 »
Dziewczyna jest nowa, mogło jej się zdarzyć...  :)
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 30 zapytaniami.