Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu

Autor Wątek: Jakiego psa wybrać?  (Przeczytany 32186 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #30 : 2006-10-09, 19:34 »
To może jakiegos psa przygarnac np. z domu tymczasowego? ([....]ania sie kłania :P ). Mozna trafic wtedy na szczeniaka o poznanym juz charakterze i w ogole. ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #31 : 2006-10-09, 19:46 »
Ciekawa alternatywa.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #32 : 2006-10-09, 19:48 »
OK! Ale jak sie mam przygotować?

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #32 : 2006-10-09, 19:48 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #33 : 2006-10-09, 19:55 »
Chyba rzeczywiście kupie kundelka! ;p ale jeśli joz to szczeniaczka!
Ale nie wiem ile kosztuje? :|
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #34 : 2006-10-09, 20:07 »
Kuki - istnieją trzy rodzaje psów: rasowe - czyli psy z rodowodem, pseudorasowe - czyli psy wygladajace jak danej rasy i mieszance.

różnice między takimi psami są takie, że  kupujac rasowego wie sie jak bedzie wygladal i czego mozna sie spodziewac po zachowaniu; pseudorasowe - zachowanie totalna niewiadoma, wyglad moze byc zblizony do jakiejs rasy i takie psy zazwyczaj pochodza z masowych produkcji; mieszance (kundelki) zachowanie - niewiadome, wyglad nie wiadomy - najczesciej wywalane, trzymane w strasznych warunkach, mordowane itp.

oczywiscie co do zachowania (chodzi o to czy spokojny, aktywny itp.)- to u kazdego psa mozna po obserwacji mniej wiecej stwierdzic jaki bedzie pies, co do wygladu tez mniej wiecej mozna stwierdzic.

a co do "dawania sie piescic" - kazdy pies bedzie taki jak go wychowasz, jednego trudniej wychowac, innego latwiej, jesli psa (obojetnie jakiego) wychowasz dobrze - to nie bedzie z nim problemow.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #35 : 2006-10-09, 20:13 »
Dzieki Iras! A czy ty masz psa? :D
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #36 : 2006-10-09, 20:14 »
Nie kupuj kundelka tylko wez ze schroniska albo wlasnie domu tymczasowego z dgm! Kupujac szczeniaka na rynku tylko podkrecisz branze rozmnazaczom. Jest duzo szczeniakow bezdomnych czekajacych na domek w schroniskach. Sa tez szczeniaki takie jak np. ma moja kolezanka- przyblakala sie suka i urodzila szczeniaki- matka jest znana, szczeniaki od malego wychowuja sie z ludzmi, mozna w sumie poznac charakter, jedyna niewiadoma to ojciec.
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #37 : 2006-10-09, 20:17 »
Dobrze tak zrobie!a od jakiego wieku morzna tresować psy?
Mój kolega powiedział że od 2 miesięcy, a mi sie wydaje  ze to obojętne!
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #38 : 2006-10-09, 20:23 »
Na początku to ty go naucz podstawowych zasad posłuszeństwa a na tresure przyjdzie czas... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #38 : 2006-10-09, 20:23 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #39 : 2006-10-09, 20:24 »
powiem ci tak - psów mam 8, a prez mój dom przewinelo sie o wiele wiecej. W tej chwili 7 jest rasowych i jedna pseudorasowa (12 letnia rottweilerka) z dysplazja D (najciezsza), kundelki tez bywaly - najczesciej tymczasowo po sciagnieciu z ulicy. I powiem ci tak - każdy pies jest kochany - pod warunkiem ze sie go wychowa.

Co do szkolenia  - dobrze zaczynac wczesnie, z tym, ze trzeba tez pamietac o kwarantannie po szczepieniach. obojetne to nie jest - bo w wieku okolo roku sporo psow wykazuje tendencje do "regresji" - dokladniej - masa ludzi mysli wtedy ze pies pozapominal roznych polecen, podczas gdy pies zaczal dojrzewac i zaczyna chciec dominowac - i dlatego nie wykonuje polecen.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #40 : 2006-10-09, 20:25 »
Dzięki Mesz, ale jak go wychować? Nigdy nie miałem psa! :/
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #41 : 2006-10-09, 20:26 »
A więc do Irsasa trzeba mieć respekt :P :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #42 : 2006-10-09, 20:27 »
Tresuje to się foki do cyrku. :roll: Psy sie uczy i wychowuje. ;d
Nauke najlepiej zacząć jak najwcześniej, ale z małym szczeniakiem trzeba szczególnie uwazac, żeby nie podchodzic do niego za ostro (polecam szkolenie klikerowe :) ).


A skoro nic nie wiesz, to przed wzieciem psa najpierw troche na ten temat poczytaj. Poszukaj w necie, kup sobie jakas ksiazke i dopiero potem mysl o psie. ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #43 : 2006-10-09, 20:27 »
mojego nicka sie nie odmienia :P

Co do wychowania - przede wszystkim poczytac, podowiadywac sie, pogadac z ludzmi majacymi psy (np. z nami)

co do przytulania kundelkow - pies kolezanki - 100% mieszanka, rodzice nieznani - znaleziona na polach przy jakiejs wsi.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #44 : 2006-10-09, 20:28 »
Hmmm, jak go wychować ? To znaczy pies musi wiedzieć że ty "rządzisz" :P gdzieś tam czytałem, że kiedy jeszcze jest szczeniakiem trzeba podczas jedzenia zabierać mu miske i ciągle go głaskać, żeby wiedział że jedzenie jest twoje :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #44 : 2006-10-09, 20:28 »

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #45 : 2006-10-09, 20:30 »
A właśnie bym zapomniał kup pare/wypożycz książek i duuuuuuużo czytaj kupuj różne gazet o psach itp. Mieć psa to nie od teraz bo chce dziś i koniec... :P
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #46 : 2006-10-09, 20:31 »
Dzieki za LINKI! Popatrze na Allegro moze znajde coś o wychowywaniu psa! :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #47 : 2006-10-09, 20:32 »
miska z jedzeniem to podstawa - i pewnie mnie zaraz skrzycza za takie metody - ale jesli zacznie warczec - to w pysk. Wazne jest własnie nauczenia psa za młodu, ze jedzenie jest twoje, bo później mogą byc problemy.

kolejna 100% mieszanka - Pagaj, "właściciele" przypłynęli do portu, posiedzieli dwa dni w namiocie, przy odplywaniu skatowali psa i zostawili.



Co do książek - istnieje taka seria "hobby" - omijaj to szerokim lukiem, bo takie farmazony tam wypisuja ze glowa boli.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #48 : 2006-10-09, 20:33 »
Kolega z klasy co nieco powiedział mi o tym, wtedy mówiliśmy jeszecze o huskym!
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #49 : 2006-10-09, 20:33 »
radze na jakiś "normalnych" stronach... Znam jeden fajny tytuł ksiązki o psach (xD) "Zapomniany język psów"...
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #50 : 2006-10-09, 20:34 »
Czy to był ich pies?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #50 : 2006-10-09, 20:34 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #51 : 2006-10-09, 20:35 »
gdzie mozna to ksiąrzke dostać?
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #52 : 2006-10-09, 20:35 »
Tak kuki... :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #53 : 2006-10-09, 20:36 »
to rude maleństwo? tak - przyplyneli z nim, a potem go skatowali zeby do lodki nie wszedl. bylo to gdzies  pod koniec lipca i przez jakies dwa tygodnie psiak panicznie niemalze bal sie ludzi - w tej chwili do wszystkich lgnie i chce zeby go glaskac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #54 : 2006-10-09, 20:36 »
Niemal wszędzie poszukaj jakiejś internetowej księgarni albo wpisz w googlach "zapomniany język psów" :)
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #55 : 2006-10-09, 20:38 »
Kocham kazde zwierze! I chciałbym chronić nawet najmniejsze stworzenie!
I dlatego takich ludzi należy tylko tępić!
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #56 : 2006-10-09, 20:38 »
Popieram w 1000000000000000000000000000000000000000% !!!!!!!!!
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #57 : 2006-10-09, 20:39 »
A jeszcze co do kundelkow i tego czy lubia pieszczoty. Ja mam dwa kundelki i są takimi pieszczochami, że mogłyby byc non stop przytulane i głaskane. :) I my - domownicy (w tym takze moj niepełnosprawny wujek) możemy zrobic z nimi wszystko, po prostu zero agresji w stosunku do nas. :D Oczywiscie nie znaczy to, że każdy mieszaniec tak sie bedzie zachowywał - zarówno wśród rasowych, jak i nierasowych sa psy bardziej i mniej uległe, łagodne, itd., itp. Ale i tak bardzo dużo zalezy od wychowania.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #57 : 2006-10-09, 20:39 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #58 : 2006-10-09, 20:39 »
gdyby tym ludziom zdarzylo sie jeszcze przyplynac do tego portu - to moge ci niemalze zagwarantowac, ze juz w tej lodzi by nie wyplyneli... a remont by ich sporo kosztowal (i bynajmniej nie bylaby to moja sprawka, a stalych bywalcow portu)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #59 : 2006-10-09, 20:41 »
A niech <cenzura> przypłyną jeszcze raz a co :lol: !!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 28 zapytaniami.