Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: BULTERIER ZA GRANICĄ  (Przeczytany 745 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feliks

  • *
  • Wiadomości: 4
BULTERIER ZA GRANICĄ
« : 2009-03-30, 18:17 »
Witam wszystkich!Za jakiś czas mam szansę jechać do Szkocji możliwe że na stałe.Mam bulteriera i nie wiem jakie badania powinie przejść i jakie dokumenty mieć  żeby jechać ze mną.W Polsce go nie zostawię bo chyba by mi serce pękło.Wiem że pitbule są w Szkocji uznawane za rasę agresywną i zakazaną.Bulik wywodzi się z Angli no ale jakoś tak mam obawy i nie wiem czy w Szkocji można go mieć.Napiszcie co wiecie  :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: BULTERIER ZA GRANICĄ
« Odpowiedź #1 : 2009-03-31, 17:06 »
Pit bule i asty sa zakazane w Angli, byla jakas sytuacji jakis czas temu ze udało sie asta wwiezc, ale po kilku miesiacach, przyjechala policja i zabrano psa, niestety nie wiem co dalej sie stalo...
mozna uzyskac sądową zgodę na pozwolenie trzymania psiaka w tym kraju, ale nie wiem jak to jest w szkocji
aby wwiezc psa na wyspe musi on miec paszport, chip, badania na przeciwciała, komplet badań, odrobaczenie, nie pamietam juz jaka jest kolejnosc, tego wszystkiego, bo cos trzeba zrobic na 24h przed wjazdem do obcego kraju, no i najwazniejsze badania na przeciwciała to 6 miesiecy, niestety anglicy, irlandczycy, szkocji.. maja taka durna zasade :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: BULTERIER ZA GRANICĄ
« Odpowiedź #2 : 2009-03-31, 18:05 »
Nie jestem pewna czy ten zakaz i bullków się tyczy :mysli:

Mam tu coś takiego, tyle, że tyczy to Irlandii, być może sa jakieś podobieństwa.
Cytuj

1. W pierwszej kolejności muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785
(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).
2. Następnie zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.
3. Po upływie co najmniej 1 miesiąca po szczepieniu przeciwko wściekliźnie należy pobrać krew (rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi do badań od psów, kotów i fretek prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem www.vetpol.org.pl) od zwierzęcia i wysłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium – lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona
w Decyzji Komisji 2004/693/WE (na terenie Polski zatwierdzonym laboratorium jest Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy - Zakład Wirusologii, Al. Partyzantów 57, 24-100 Puławy, www.piwet.pulawy.pl ).
4. Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. uzyskania w badaniu miana przeciwciał co najmniej 0,5 IU/ml). Jednocześnie, podczas tego 6-ciomiesięcznego okresu zwierzę musi pozostawać na terenie państwa członkowskiego.
5. Jednocześnie, po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: www.vetpol.org.pl) w celu wydania paszportu dla zwierzęcia i wprowadzenia do niego informacji o wszystkich ww. czynnościach (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, badanie efektywności szczepienia).
6. Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone
i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej – przeprowadzenie tych czynności musi również zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia przez lekarza weterynarii.
7. Zwierzęciu podczas przemieszczania musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie przemieszczania.
8. Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii jedynie zatwierdzoną trasą
i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu oraz zatwierdzonych przez władze irlandzkie przewoźników dostępna jest na stronie internetowej www.agriculture.gov.ie)
Do kraju nie mogą wyjechać psy typu: pit-bull, dog argentyński, fila braziliero, japoński tosa oraz ich mieszańców. Nie zostaną wpuszczone również zwierzęta poniżej 3 miesiąca życia.

zaczerpnięte z wątku na forum amstaffowym.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: BULTERIER ZA GRANICĄ
« Odpowiedz #2 : 2009-03-31, 18:05 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: BULTERIER ZA GRANICĄ
« Odpowiedź #3 : 2009-04-03, 10:00 »
Z bullterrierem można jechać do Wielkiej Brytanii.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 25 zapytaniami.