Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu

Autor Wątek: Utopiony niedżwiedż.  (Przeczytany 25265 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #90 : 2007-11-11, 12:13 »
mądry i kochający zwierzęta prokurator tez wiele może :) mam nadzieje ze sędzia ani nikt nei bedzie przekupiony, trafiana takiego kto by ich potępił i wymierzy najwyzsza kare :evil:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #91 : 2007-11-12, 15:06 »
Szkoda że ta sprawa nie trafiła do mojego taty (jest prokuratorem :P) On kocha zwierzęta....... może coś by poradził.
Mało jest sędzi (nie wiem jak to napisać), którzy myślą o sprawach poważnie i logicznie, większość myśli o kasie :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #92 : 2007-11-12, 15:13 »
ale jeśli nei ebdzie przekupiony to mozna liczycna jego uczucia i normalną reakcje (spalić ich :evil: )

ciekawe jak to siępotoczy, moim zdaniem to uciechnie i nic im nie zrobią, sprawa umozona albo coś :roll: :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedz #92 : 2007-11-12, 15:13 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #94 : 2007-11-12, 19:06 »
Czyli,w tym tygodniu dowiemy się,czy turystą zostaną postawione zarzuty.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #95 : 2007-11-12, 22:31 »
już sienei moge doczekać, ale chce usłyszeć duży i sprawiedliwy wyrok. najlepiej tez kara pienieżna na rzecz ochrony niedziwiedzi lub ogólenie zwierzat. niech tez poczuje na kieszeni a nie bedzie siedział w więzieniu tylko
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

myszka

  • Gość
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #96 : 2007-11-13, 05:23 »
Myślę, że w świetle tych wyników sekcji zwłok można spodziewać się zarzutów. Matriału obciążającego jest aż za wiele. Oby skończyło się sprawiedliwym czyli wysokim wyrokiem.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #98 : 2007-11-16, 23:31 »
czy w tym tygodniu nie miała być juz ogłoszona kara?ktoś ma jakieś info?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedz #98 : 2007-11-16, 23:31 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #99 : 2007-11-16, 23:32 »
...Nic,nie słyszałem...:roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #100 : 2007-11-16, 23:35 »
yy przed chwila znalazłam O_O
http://www.tvn24.pl/0,1527523,wiadomosc.html

kazdy mówi co innego :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #101 : 2007-11-18, 19:14 »
i to jest najbardziej dziwne. rózne wersje. różne wydarzenia...  :roll:
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #102 : 2007-11-21, 14:02 »
...Właśnie przeczytałem na innym forum,że jeden z turystów,jest dalekim krewnym Ludwika Dorna - dlatego,może im to ujść na sucho...... :roll: :grr: :grr:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #103 : 2007-11-21, 18:31 »
ta sprawa powinna być już załatwiona, powinien paść wysoki wyrok ale nie wiem czy tak bedzie czy tego doczekamy :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #104 : 2007-11-26, 17:00 »
...Właśnie przeczytałem na innym forum,że jeden z turystów,jest dalekim krewnym Ludwika Dorna - dlatego,może im to ujść na sucho...... :roll: :grr: :grr:

<buhahaha> człowieku ty się słyszysz?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedz #104 : 2007-11-26, 17:00 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #105 : 2007-11-26, 17:13 »
<buhahaha> człowieku ty się słyszysz?

....:mysli:...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #106 : 2007-11-26, 17:32 »
Ty na pewno też jesteś dalekim krewnym Ludwika Dorna :hahaha:
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #107 : 2007-11-26, 18:14 »
Nie mogę znaleźć tego cytatu - może,rzeczywiście ktoś sobie jaja robił?....

Znalazłem:

Cytuj
Sorki, ale nic im nie zrobią bo jedna z tych 3 par to daleka rodzina Dorna Ludwika.
Wieści sprawdzone u źródła 

Cytuj
Qurczę, no nie wkręcam - podaję za osobą, której wierzę - to wieści krążące po K.G.Policji. Chyba, że sam nabrany zostałem, ale nie sądzę bo i niby po co tak by być miało?

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #108 : 2007-11-26, 19:24 »
Ja też tak mogę napisać.

Jeśli prokuratura w Katowicach umarza sprawy Edwarda Mazura (a on przecież nie jest spokrewniony z Ludwikiem Dornem) to ta sprawa z pewnością zostanie umorzona.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #110 : 2008-04-22, 22:27 »
Cytuj
Rozprawa rozpoczęła się równo pół roku po zabiciu niedźwiadka. Turystom prokuratura zarzuca "spowodowanie zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach". Mieli utopić półtorarocznego niedźwiadka w potoku i uderzać go kamieniami. Grozi za to do dwóch lat więzienia
śmieszna kara, nie dosc ze zabili z premedytacja i okrocieństwem zwierze pod ochroną to jeszcze ich postawa, taki kary nadaja sie do czarnego humory pt. "poznecaja sie nad zwierzecim i tak kary nie sa wysokie"  :/
Cytuj
Mecenas Andrzej Patela, obrońca oskarżonych, uważa, że sąd przy rozstrzygnięciu tej sprawy powinien wziąć pod uwagę stan emocjonalny swoich klientów. - Nigdy wcześniej w górach nie spotkali niedźwiedzia. Wpadli w przerażenie, działali pod wpływem silnego stresu i obawy o własne zdrowie, a nawet życie. To są zwykli zjadacze chleba, którzy nie wiedzą, jak się zachować w przypadku spotkania dzikiego zwierza. Podejrzewam, że większość turystów nie wiedziałaby, jak się zachować w takim przypadku - uważa mecenas Patela.
tak moze kazdy sie tłumaczyc, jelsi sie obawiali mogli wziasc przewodnika lub osobe z doswiadczeniem, ona wiedziałaby co zrobic, napewno nie powinni wabic niedzwiedzia a potem go zabic
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedz #110 : 2008-04-22, 22:27 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #111 : 2008-04-23, 16:18 »
W maju ma zapaść wyrok w tej sprawie - grozi im grzywna i ograniczenie wolności do dwóch lat.
Mówili że ze względu na okrucieństwo popełnionego morderstwa ktoś z tej szóstki osób może dostać wyrok więzienia,ale nie wszyscy i nie jest to takie pewne.

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #112 : 2008-04-23, 19:22 »
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #113 : 2008-04-23, 21:42 »
uwazam ze niedzwiedz za długo był trzymany w akich warunkach ale na szczescie teraz jest (chyba) szczesliwy na wiekszym wibiegu, nie wyobrazam sobie jak przez tak długi okres mozna był trzymac zwierze w takich warunkach, nie wierze ze żadne zoo go nie chciało, moze za mało sie starali by znalesc mu nowy lepszy dom?

dobrze ze matka i młóde zostaly uratowane, to wida ZOO że niedziwedzica uciekła, własnie przez takie wypadki wzrasta niechec do zwierzat i ludzie zamiast poznawac je boja sie ich

Cytuj
Jesienią wszystkie brunatne niedźwiedzie: Mago, jego siostra, ich córki i czwarta, niespokrewniona z nimi samica przeniesione zostaną na wspólny wybieg, na którym będą mieszkać razem z wilkami

czy to na pewno dobry pomysł? nie znam dokładnie relacji miedzy niedziwiedziami i wilkami ale chyba w spotkaniu wilki moga zostac zranione lub zabite, ale miejmy nadzieje ze wybieg jest na tyle duzy ze zwierzeta nie beda sie spotykac i nie dojdzie do ataku
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #114 : 2008-04-23, 21:44 »
Szkoda mi Gucwińskiego - popełnił poważny błąd,ale przez całe swoje życie wraz z żoną działał na rzecz zwierząt - gdy byłem mały to oglądałem ich program " z kamerą wśród zwierząt " i także dlatego lubię zwierzęta - myślę,że nawet najpoważniejszy błąd nie powinien przekreślić całego dorobku i wszystkich dobrych rzeczy,których Gucwińscy dokonali w ciągu całego swojego życia...

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #115 : 2008-04-24, 14:05 »
słyszałam też że gdyby tego nie zrobił to niedźwiedź poszedłby do odstrzału bo zaatakował pracownika zoo
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #116 : 2008-04-24, 14:14 »
Też słyszałem,że zaatakował/zabił? swojego opiekuna - uwięzienie go miało uratować mu życie.
Teraz nie wiadomo już w co wierzyć i kto tu jest winny...

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #117 : 2008-04-24, 15:13 »
naprawdę nie wiem co o tym myśleć... niby lepiej ale jednak niedobrze.
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

Forum Zwierzaki

Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedz #117 : 2008-04-24, 15:13 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #118 : 2008-04-24, 18:13 »
Szkoda mi Gucwińskiego - popełnił poważny błąd,ale przez całe swoje życie wraz z żoną działał na rzecz zwierząt - gdy byłem mały to oglądałem ich program " z kamerą wśród zwierząt " i także dlatego lubię zwierzęta - myślę,że nawet najpoważniejszy błąd nie powinien przekreślić całego dorobku i wszystkich dobrych rzeczy,których Gucwińscy dokonali w ciągu całego swojego życia...
Myślę sobie, że ta sprawa przekreśla wszystko to co zrobił dobrego dla zwierząt. To niezmywalna plama moralna. W życiu przyjaciela zwierząt liczą się pewne żelazne przykazania. Jedno z nich brzmi: nigdy nie powoduj cierpienia żadnemu gatunkowi zwierząt ani osobnikowi. Pan Gucwiński zdeptał to przykazanie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Utopiony niedżwiedż.
« Odpowiedź #119 : 2008-04-24, 18:57 »
Ale czy w tym przypadku nie było to tzw. " mniejsze zło "?,jeśli niedźwiedź naprawdę zaatakował człowieka?...ale z drugiej strony,jak można było trzymać zwierzę w takich warunkach?,na pewno można było zrobić coś więcej,postarać się,przecież na dyrektorze ogrodu zoologicznego i jednocześnie na tak znanej,medialnej osobowości jak pan Gucwiński ciąży też większa odpowiedzialność niż na innych ludziach...
Hmmm...a może wraz z wiekiem pan Gucwiński tracił powoli wpływy i nie miał już aż tak silnej pozycji,jak kiedyś?...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 28 zapytaniami.