Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sto lat dla Knuta!  (Przeczytany 3166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Sto lat dla Knuta!
« : 2007-12-08, 11:27 »
Niedzwiadek polarny Knut skończył właśnie roczek. Z tej okazji życzę mu dużo zdrowia, długich lat życia i bycia dalej wspaniałym ambasadorem sprawy niedzwiedzi polarnych ( jak słusznie zauważyła przedstawicielka WWF). Chylę czoła przed wielkim zaangażowaniem opiekunów Knuta w jego uratowanie i wychowanie w atmosferze miłości i zrozumienia ludzko-niedzwiedziego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #1 : 2007-12-08, 16:55 »
Widziałem w tv.;)
Niedźwiadek,jest wielką gwiazdą w Niemczech- jest wszędzie: na znaczkach,kartkach pocztowych,zabawkach...
Trochę to przykre,że niedźwiadek stał sie...hmmm...obiektem marketingowym,ale z drugiej strony,pieniądze idą na słuszny cel...:VoV:
W tamtej okolicy,są dwie takie zwierzęce " gwiazdy " - w Luksemburgu,mieszka oswojona lisiczka Fritzi,która tez jest tam wielką gwiazdą  - różnica jest taka,ze niedźwiadek jest gwiazdą w zoo,a lisiczka mieszka w domu z ludźmi. :)
Lisiczka,też jest ambasadorem swojego gatunku. :VoV:

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #2 : 2007-12-08, 19:41 »
Cytuj
różnica jest taka,ze niedźwiadek jest gwiazdą w zoo,a lisiczka mieszka w domu z ludźmi. Smile
..niedźwiadka raczej nikt by w domu nie trzymał, byłoby to trochę kłopotliwe  :lol: :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedz #2 : 2007-12-08, 19:41 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #3 : 2007-12-08, 19:48 »
Hi,hi,hi - chodziło mi o różnicę...:lol:

..niedźwiadka raczej nikt by w domu nie trzymał, byłoby to trochę kłopotliwe  :lol: :roll:

To by było nie tyle kłopotliwe,co niebezpieczne i niewłaściwe dla niedźwiedzia - lis,to zupełnie inny kaliber,niż niedźwiedź.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #4 : 2007-12-08, 19:53 »
niedźwiedź w ogóle nie nadaje się jako zwierze domowe  itp. :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #5 : 2007-12-08, 22:33 »
Oto mi,dokładnie chodziło.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #6 : 2007-12-08, 22:42 »
słyszałam o tym niedzwiedziu ale mało o nim wiem :oops: napewno przynosi zysk dla zoo i także dla zwierząt na wolności, ludzie dowiadują sie czegos o niedzwiedziach :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #7 : 2007-12-08, 23:59 »
heh, moja kuzynka mieszkająca w niemczech, mówiła że misiek, owszem słodki, ale już nim rzyga. Można kupić koszulki, znaczki, kartki, gry na komórkę, figurki i wszystkie te inne badziewia... yhh...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #8 : 2007-12-09, 00:06 »
No - zrobili na nim,niezły biznes... :/
Czasami - co za dużo,to niezdrowo - chyba,tu przesadzili,bo niektórzy ludzie mogą nie zrozumieć,że to nie słodki misio,tylko żywe zwierze,które wkrótce dorośnie... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedz #8 : 2007-12-09, 00:06 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #10 : 2008-09-25, 15:10 »
Odświeżam temat, żeby przekazać bardzo smutną wiadomość. Jak podało czeskie radio Frequence Jedna przedwczoraj zmarł na zawał serca Thomas Dorflein-opiekun od urodzenia Knuta. Włożył bardzo wiele wysiłku w Jego odchowanie, za co należą mu się wyrazy podziękowania.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #11 : 2008-09-25, 15:54 »
Wiem o tym - miałem tu napisać,ale nie mogłem znaleźć tego tematu ...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #12 : 2008-09-25, 16:02 »
Ech... szkoda....

Jakiś czas temu byłam w Berlinie.... wybiegi wszystkich innych zwierząt są otoczone garstką ludzi... wybieg Knuta.... trzy rzędy człeków....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Sto lat dla Knuta!
« Odpowiedź #13 : 2009-01-11, 14:00 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 25 zapytaniami.