Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: plis pomóżcie!!!!!!  (Przeczytany 1582 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« : 2004-05-21, 11:45 »
Moja kolezanka i ja mamy podobny problem. Ona jest właścicielką 5 m-c goldena, a ja 3,5 m-c cockera. Nie są to psy rodowodowe, martwimy się, ponieważ nie jesteśmy pewne czy nasze szczeniczki rozwijają sie prawidłowo. Proszę napiszcie ile'wzrostu' powinny mieć oba pieski i ile powinny ważyć, z góry thx.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-05-21, 12:12 »
Troche trudno to napisac, bo kazdy pies rozwija sie inaczej, nawet wsrod super rasowych i rodowodowych.
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-05-21, 15:09 »
Wiem, ale chodzi mi tak ogólnie, dla porównania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-05-21, 15:09 »

Kat&Seja

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-05-21, 15:26 »
Ag@to! Dane z książki...golden wysokosć ok 61 cm, waga ok 37 kg. A spanieli jest duzo...ale jak chodzi o te najpopularniejsze to wysokość około 40 cm..waga około 14. Mowa o psach dorosłych.. :wink:
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-05-21, 15:27 »
dorosłych to ja wiem, chodzi mi o szczeniaczki
Zapisane

O

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-05-21, 15:31 »
Ciężko mi powiedzieć, ile powinny ważyć szczeniaki tych ras, bo nie miałam z nimi bliższej styczności. Ale byłyście na pewno z Waszymi maluchami u weta? Porządny wet powinien powiedzieć, czy szczenię rozwija się prawidłowo i czy z jego punktu widzenia wszystko jest ok.
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-05-21, 15:39 »
Byłysmy u weta. Moja cockerka waży 3 kg i to ponoć jest troszku malutko :? . Mała wyglądem przypomina miniaturkę cockera a nie szczenieczka. Jest po prostu chuda. Pracujemy nad tym żeby trochę utyła, a Sabie się to baardzo podoba ;) . Chodzi mi o to ile ważą inne psy dla porównania. Co do Goldena koleżanki, to psiak rozwija się chyba aż za bardzo prawidłowo bo cuś przygrubawy 19 kg około. Kolos!
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-05-21, 15:44 »
może się okazać, że Twój pies do końca życia będzie taki szczupły/mały, nie urośnie mu sierść itp. więc raczej nie bardzo jest co porównywać do "rodowodowych odpowiedników". Zdecydowana większość psów "rasowych bez rodowodu" ma właśnie tego typu wady. Znam cocker spaniela o w/w odstępstwach od wzorca (za mały, ma strasznie krótką sierść). Oczywiście nie ma rodowodu.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-05-21, 15:49 »
eh nie jest przeciez powiedziane ze w tym i tym miesiocu ma wazyc tyle a jak nie to trzeba pomóc mu przytyc ...NIE!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-05-21, 15:49 »

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-05-21, 15:53 »
ojj nie widzicie mojej psiny sama skóra i kości, a co do tych psów bez rodowodu to ak będzie miała krótką sierść to nawet dobrze
Zapisane

NaNcY

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-05-21, 15:55 »
moze jest chora no niewiem albo jest typem anorektyczki i tyle
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-05-21, 16:00 »
no jeżeli to prawda że pies jest podobny do własciciela (czy odwrotnie) to raczej nie ;)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-05-21, 16:06 »
eh no moze ale wiesz roznie to bywa   Mój jak byl taki malutki zawsze wszystko by zjadl ale teraz to czesto marudzi... tez jest chudziutki....
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-05-21, 16:10 »
a jaka to rasa?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-05-21, 16:27 »
beagle (bez rodowodu) ma roczek...
Zapisane

Forum Zwierzaki

plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-05-21, 16:27 »

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-05-21, 16:31 »
a to gratulejszyns :wink:
Zapisane

Nicka

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-05-22, 10:11 »
Pewnie jest zdrowy...poprostu kazdy wlasciciel martwi sie o swojego pieska, hehe;] a szczegolnie jak jest taki maly jeszcze;] Ja o swojego tez tak sie balam... ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-05-22, 10:18 »
Agata, już chyba z porównania na [....]anii doszłaś do tego, że masz mieszankę, a nie spaniela prawdziwego? Więc nie rozumiem, w czym teraz problem?
Zapisane

Agatra

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-05-22, 13:07 »
Ag@ta jest rządna wiedzy,albo....ilosci postów :D:D
Zapisane

Asia83

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-05-22, 14:03 »
Ag@ta myślę, że narazie nie powinnaś się tym zbytnio martwić bo może była ostatnia z miotu wtedy zawsze będzie mniejsza. Ja mam podobny problem. Mam prawie 2 miesięczną bokserke która też wygląda jak miniatura boksera a nie jak pies poza tym ma ciałko jak by ją w oświęcimiu trzymali. żero tłuszczu ale mam nadzieje że z tego wyrośnie bo jest zdrowa, je już w miare normalnie. Twoja koleżanka powinna przejść na jakąś dietę bo ta waga może się kiedyś źle odbić na psie i będzie miał problemy z wagą a to ma być pies a nie pulpet prawda?? Napewno wygląda słotko taki duży ale to nie jest w tym wieku dobre. A wracając do Twojego spanielka to się nie martw. Zrób sobie rozpiske wagi i wzrostu w kłębie i mierz ją i waż co pare dni. Jak waga będzie spadać to wtedy zacznij się martwić. Ja taką zrobiłam. Może ma taką urodę. Poza tym poszukaj w internecie jakiejś hodowli spanieli może w okolicach Twojego miasta i tam zadzwoń. Może Ci coś powiedzą. Psy rozwijają się różnie ale zawsze jakieś ogólniki i wzorce są. Proponuję jednak tą kontrolę wzrostu i wagi. To powinno Cię uspokoić.

Pozdrawiam
Zapisane

myszka

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-05-22, 18:21 »
Asia, nieprawda, że ostatni z miotu = słabszy. NAtomiast co do pieska Ag@ty, jak już pisałam, na [....]anii sama mogła się zorientować, że nie kupiła na giełdzie spanielka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-05-22, 18:21 »

Asia83

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-05-22, 20:12 »
Przepraszam w takim razie że się wtrąciłam   :oops: . Wiem z doświadczenia że ostatnie są mniejsze i słabsze czasem nawet do końca życia. Ale już się nie wtrącam.

Pozdrówka
Zapisane

myszka

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-05-22, 20:17 »
Przecież na forum chodzi o dyskusję ;) Natomiast z ust wetów i hodowców słyszałam, że nie ma znaczenia to, który z kolei urodził się piesek, ponieważ nawet słabszy może potem dogonić a nawet przerosnąć swoje rodzeństwo.
Zapisane

Asia83

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-05-22, 20:35 »
Ok chciałam dobrze i też napisałam to co słyszałam i widziałam.
Zresztą my tu sobie gadu gadu na temat tego "spanielka" a temat chyba się skończył.  ;)   Zainteresowana zrezygnowała z dyskusji.
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-05-23, 09:17 »
nie zrezygnowała tylko jej nie było ale już jest  ;)  

ILE RAZY MAM POWTARZAĆ ŻE PYTAM SIĘ O WZROST I WAGĘ DLA PORÓWNANIA :grr:
[cenzura moda] MNIE TO JUŻ ŻE KAŻDY MYSLI ZE SIE O TO PYTAM ŻEBY MIEĆ WIĘCEJ POSTÓW. POSTY MOŻECIE SOBIE [cenzura moda] :twisted: ! JA SIĘ MARTWIĘ O PSA I NIE WIDZĘ W TYM NIC ZŁEGO, JEŚLI WY WIDZICIE TO  ŚWIADCZY O WAS. :wampir:
Zapisane

myszka

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-05-23, 09:27 »
Ag@ta, mnie dziwi tylko jedno - kupując na giełdzie należy liczyć się z tym, że kupujesz kundelka za ciężkie pieniądze. Co więcej, na [....]anii już doszłaś do tego, iż faktycznie cockerem twój piesek jest, hm, częściowo. Więc nie rozumiem po co pytasz, porównujesz - liczysz, że się zmieni w czystej rasy spaniela? Kochaj go takim jakim jest, nie myśl o wzorcu, bo wiesz, że go nie spełni - i to wszystko.
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
plis pomóżcie!!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-05-23, 09:35 »
CHCE SOBIE PORÓWNAĆ  :evill:  naprawdę to takie trudne do zrozumienia :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 26 zapytaniami.