Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Reklama IKEA z psem  (Przeczytany 9001 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« : 2002-10-22, 14:00 »
A co sądzicie o takich reklamach jak np. teraz obecnie emitowana w TV - reklama IKEA, jak na kanapie siedzi pani z panem, i pan "wyprowadza" psa przez okno, motywujac to tym (widz sie domysla), ze pan poprostu nie ma czasu, ani OCHTY wychodzic na dwór z psem, gdyz zakupił sobie wspaniałe meble z IKEA, i wygodnie mu sie na nich siedzi . Co Wy na to, na  takie propagowanie(?) nowej formy spaceru z psem? Czy mozna jakos zbojkotować taka reklame?
Zapisane

Amelia

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #1 : 2002-10-22, 14:08 »
No cóż... mam nadzieje , ze ta reklama nie nakloni jakis bezmozgowych dzieciakow (ktorym piesek sie znudzil), albo doroslych, rowniez z poziomem inteligencji -100, do "wyprowadzania" w ten sposob pieska na dwor (i to jeszcze w obrozy...).
Zapisane

Bona

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #2 : 2002-10-22, 17:46 »
no nie wiem , bo..........ja mam pół mieszkania z Ikea  :oops: , buuuuuuuuuu i co teraz ?????? zaraz wywalę wszystko za okno  :)
Dobry sposób z tym spacerkiem , nie???????


a tak na serio - to coś za często twórcom reklam się wydaje ,że pies to tylko element reklamowy, co widać na plakatach np.: psy poprzebierane jak choinki i głupio sie uśmiechające itd......oraz psy jako niezbędny dodatek do każdej kochającej się  i uśmiechniętej rodziny kupujacej właśnie nowy piekny samochód  :roll:  no sama sielanka ....... a potem rodziny kupują ładne autko i pieska, bo on tak ładnie w telewizji wyglądał ........... i dzieci go chcą .........
Zapisane

Forum Zwierzaki

Reklama IKEA z psem
« Odpowiedz #2 : 2002-10-22, 17:46 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #3 : 2002-10-22, 17:53 »
Bona, meble na sznurek i przez okno! :)...  

To jest niepoważne, a naprawde przyznam, ze nieraz spotkałam się z takim czymś  :grr:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #4 : 2002-10-22, 18:28 »
BONA 100% RACJI - I TO PRZEWAŻNIE GOLDEN RETRIVERA,..........
Zapisane

Saba

  • Gość
Re: Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #5 : 2002-10-22, 18:40 »
Cytat: Galja25
Co Wy na to, na  takie propagowanie(?) nowej formy spaceru z psem?


To nie jest przecież reklama nowej formy spaceru z psem tylko mebli. Do reklam trzeba się zdystansować, do wszystkich! Nie obraźcie się, ale nie przesadzajcie z tym złym wykorzystywaniem zwierząt w reklamach, bo do wykonania wielu tego typu zdjęć wykorzystuje się obróbkę komputerową, a zwierzęta (jeśli już naprawdę biorą udział w sesjach zdjęciowych i nagraniowych) są dobrze taktowane ponieważ zawsze jest ktoś kto nad tym czuwa (treser, opiekun), tak jak w trakcie kręcenia filmów. Reklamy i bez udziału zwięrząt są bez sensu, często krzywdzą ludzi, ugruntowują szkodliwe stereotypy.

Mówisz Galja o bojkocie tej reklamy. Widziałaś keidyś reklamę Xenny? Szczupła pani bierze proszek, a tęga nie. No i na co to wskazuje? A od tego już tylko jeden krok do bulimii (nadmierne zarzywanie tego typu środków to też bulimia).
Tak jak już pisałam, trzeba się trochę zdystansować.  :)  :)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #6 : 2002-10-22, 19:57 »
Saba, jestem na tyle swiatła osobą, ze ZAUWAZYŁAM, ze to reklama mebli! I wiem, mniej więcej jak powstaja filmy, spoty reklamowe, co to jest komputer i jakie sa jego mozliwosci tez wiem. Mnie jest trudno się zdystansować do takich rzeczy.....O Bulimi, ani o anoreksji nie poruszam tematu, bo to nie miejsce na takiego typu rozmowy.
Na 100 oglądających 2 znajdzie sie takich co faktycznie spróbuje "wyprowadzic" psa przez okno. A z tymi stereotypami to masz rację, trzeba to zwalczać, chciazby w ten sposób, ze sobie pogadamy na forum! 8)
Zapisane

Saba

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #7 : 2002-10-22, 20:10 »
Cytat: Galja25
Saba, jestem na tyle swiatła osobą, ze ZAUWAZYŁAM, ze to reklama mebli!

przepraszam, nie chcialam cie obrazić.

Cytat: Galja25
SabO Bulimi, ani o anoreksji nie poruszam tematu, bo to nie miejsce na takiego typu rozmowy.


To był tylko luźny przykład. Nie sądziłam, ze okaże się to problemem, szczególnie tutaj, gdzie tak dużo osób zbacza z tematu. Chyba, że taki przywilej przysługuje tylko starym wyjadaczom tego forum. Ja w każdym razie dygresji już nie będe robić, na pewno.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #8 : 2002-10-22, 20:14 »
Dobrze, dobrze ręce na zgode  :wink: :)... Lepiej odrazu  niż potem :))...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Reklama IKEA z psem
« Odpowiedz #8 : 2002-10-22, 20:14 »

Saba

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #9 : 2002-10-22, 20:24 »
Przecież przeprosiłam
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #10 : 2002-10-22, 20:27 »
Sabuś, nie obrażaj się, każdemu wolno robić dygresje i żarciki. Jeżeli coś nam nie wyszło - po prostu przepraszamy i koniec tematu.
Co do reklamy - Ty myślisz normalnie, widzisz w niej jedynie meble, pies nie zwraca Twojej uwagi. Ale pomyśl, ilu w Polsce jest omłotów którzy z tej reklamy wezmą przykład, bo spodoba im się sposób wyprowadzania psów. Nie każdy myśli jak Ty czy ja, niestety. Trzeba też na to z tej strony spojżeć.

Galja, ja miałam nadzieję, że jesteś osobą światłą  :lol:  :lol:
Co byśmy bez Twojej śwatłości zrobili.  8)  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #11 : 2002-10-22, 20:36 »
Ja się nie obraziłam! (gdyby tak było weszłabym tu jako gość i to jeszcze z innego IP i wam nawymyślała :P )
Oczywiście całkowicie się z wami zgadzam jeśli chodzi o ludzi, którzy być może będą chcieli robić tak jak na reklamie. Moja dygresja miala tylko sluzyc temu, zeby przypomniec, ze z takimi typu sytuacjami mozemy sie spotkac tez w innych reklamach i nie tylko reklamach. Koniec kropka.
(i bynajmniej nie twierdze, ze sobie z tego nie zdajecie sprawy, ot chcialam sie tylko wypowiedziec)
sorki, ale obrazila sie chyba Galja. Powtarzam - nie chcialam sie jej czepiac.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #12 : 2002-10-22, 20:41 »
GALJA SIE NIGDY NA NIKOGO NIE OBRAŻA!!!!
A CO DOPIERO NA SABCIE!!!!!!!!!!!!! 8)  8)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #13 : 2002-10-22, 20:47 »
Dobrze, że rozpetała sie dyskusja, dyskusja jest OK! Ta była OK! Masz mocne argumenty i to jest  :wink:
Myszka.xww :wink: - ty mała paskudo,.......hiiiiiiiii

Saba ,tak dla zmiany tematu, zeby oczyscic atmosferke -  jakiego masz psa?Co do anoreksjii, to problem XXI wieku, aż brrrrrrrrr mi sie robi na widok "wieszaków".......
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #14 : 2002-10-22, 20:56 »
Cytat: Galja25
Myszka.xww :wink: - ty mała paskudo,.......hiiiiiiiii


Galja, Twoje uczucie ku mnie mię poraża  :oops:

Cytuj
Co do anoreksjii, to problem XXI wieku, aż brrrrrrrrr mi sie robi na widok "wieszaków".......

 Oj, jeszcze 6 lat temu byłam takim wieszakiem. Teraz, 20 kg później,  moja doopa przypomina raczej szafę pełną wieszaków  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Reklama IKEA z psem
« Odpowiedz #14 : 2002-10-22, 20:56 »

Bona

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #15 : 2002-10-22, 21:19 »
Myszka : brawo za określenie - szafa pełna wieszaków :lol:  :lol:  :lol:
ja  lubię mówić :zdażyło się to dawno temu, jakieś parę kilo wcześniej  :lol:  :lol:  bomba

a co do wyprowadzania to słyszałam o paniusi, która ON-a wyprowadzała........ na balkon  :grr: pewnie dlatego ,że był za ciężki na sznurek z okna .................wrrrrrrrrrr
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #16 : 2002-10-22, 22:07 »
Taka forma wychodzenia z pieskiem????
No dobrze  :idea:
Ale kto wyprodukuje taką smycz gdy ktoś mieszka na 8 piętrze a to nie lada od 60 do 90 metrów   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  8)
I jak go sprowadzić na ziemię  :?:
SPADOCHRON  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :wink:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #17 : 2002-10-23, 09:38 »
Myszkooooooooo ja sobie wypraszam. Mój mąż nie jest omłotem, a już parę lat temu sugerował, że Wasylka powinno się właśnie w ten sposób wyprowadzać.(wtedy - 2 piętro) Ludzie od reklamy po prostu ukradli mu pomysł.
Zapisane

rosa

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #18 : 2002-10-23, 14:44 »
No nie ten pomysl to zerzneli z forum animal, dobrze tylko, ze nie przyszlo im do glowy zeby doslownie psa za okno wywalac, tylko tak humanitarnie na szeleczkach :twisted:
Zapisane

Puppy

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #19 : 2002-10-23, 14:58 »
... pewnie większość z was uzna mnie teraz za totalnego deb.ila albo gorzej... ale muszę to powiedzieć...

ta reklama JEST dowcipna... nie mówię że ryczałam ze śmiechu, ale przynajmniej parsknęłam...sądzę że niektórym z was też się podobała....
nie sądze żeby temu pieskowi się coś stało. przecież nawet nóżkami nie wierzgał (oj... nie jestem pewna czy to się nie pisze przez "rz"...)
...
jest to reklama z odrobiną dowcipu... jak np. stara reklama Pepsi na kolejce górskiej, którą chłopak wylał dopiero patrząc na zegarek... cieszę się że nie wszystkie reklamy są tak denne jak np. Dosia "ojejku ... DOSIA! za  pieniądze wydane na drogie proszki mogłabym kupić nową pralkę"... a zwierzaczki wnoszą chociasz troszke ożywienia, do tej schodzącej na psy telewizji...

moze ktoś się ze mną zgadza :?:
Zapisane

Bona

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #20 : 2002-10-23, 15:03 »
może .........
Zapisane

Forum Zwierzaki

Reklama IKEA z psem
« Odpowiedz #20 : 2002-10-23, 15:03 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #21 : 2002-10-23, 19:45 »
Cytat: Monik@
Myszkooooooooo ja sobie wypraszam. Mój mąż nie jest omłotem, a już parę lat temu sugerował, że Wasylka powinno się właśnie w ten sposób wyprowadzać.(wtedy - 2 piętro) Ludzie od reklamy po prostu ukradli mu pomysł.


A wypraszaj - omłoty to ludzie, którzy kopiują pomysły z reklam, pomijając właściwą treść owych. Twój urodziwy i ynteligiętny TZ omłotem być nie może, gdyż ponieważ iż sam takowy sposób wymyślił.

BTW - może powinien ich do sądu o odszkodowanie podać?  Miałybyście z Pumą na pończochy??
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Reklama IKEI
« Odpowiedź #22 : 2002-10-23, 21:27 »
Ta reklama jest okropna...
Biedny piesio :cry:
Tak go najpierw spuszczają, a potem wciągają... :( nie wiem dlaczego TV przyjęła wogóle taką reklamę :twisted:
Zrobilibyście kiedyś tak swoim psom :?:  :grr:  :?:  :grr:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #23 : 2002-10-23, 22:54 »
Widziałem też inną reklamę o psie jak postawie ftp to udostępnie wam.
Gość przyrządza karmę i woła psa. Widać go za oknem jak podskakuje .
Gość otwiera okno a piesek siedzi na ulicy i jest około 3 piętra.

Sprytny piesio tak wysoko skakać  :wink:
Zapisane

rosa

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #24 : 2002-10-24, 00:05 »
puppy z toba jeszcze wszystko w porzadku, to Ja jestem nienormalna bo wlasnie ryczalam ze smiechu. :lol:  :lol:
Jakies tam grupy specjalne kiedy szkola psy to przyzwyczajaja je do zjezdzania po linie z helikoptera i innych dziwnych rzeczy, ktorych normalny domowy pies by nie zrobil.
A temu pieskowi w reklamie na pewno krzywda sie nie dziala...

 8) dla wszystkich zbulwersowanych i tych rozbawionych 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)

Aha i nie linczujcie mnie za glupie poczucie humoru, moge liczyc na łaske, moge??
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #25 : 2002-10-24, 06:01 »
A widzieliście tą reklamę z takim zwierzęciem jak ma Rosa na emblemacie?
Jak gość walczy uderzając się łbami?? Reklama jakiegoś napoju

" -Nie masz kasku?
- Nie, wolę bez "
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #26 : 2002-10-24, 09:36 »
Jeśli chodzi o naprawdę idiotyczne i wredne reklamy z psiakami, to kiedyś znalazłam taką w necie (reklama bodajże butów Nike - mam nadzieję, zrobiona komputerowo). Facet pokazuje małemu terierkowi smakołyk. Zachęca go, żeby stanął na tylnych łapkach. Kusi, kusi, w końću psiak wyskakuje do góry po smakołyk. No i wtedy facio wywala mu k***, że niby ma takie dobre buty. To dopiero reklama dla kretynów.
Ogólnie o reklamach: wczoraj widziałam w TV urywek - nawet nie mam pojęcia, czego to reklama. Zrobiona  w ten sposób, jakby lew chodził i pływał pod wodą, polując na ryby. Fantastic. Czy ktoś wie, czego to reklama?
Zapisane

Edi

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #27 : 2002-10-24, 09:52 »
Witam
Jakby nie oceniać rekalamy IKEA(czy innych,io których wspomniano) jest to reklama...skuteczna. Bo czy jej twórcom nie chodziło właśnie o to,żeby była zapamiętana??Właściwie w reklamach nie liczy się jakiś szczególny sens(bo przecież wieeele jest reklam kompletnie pozbawionych sensu),ale to,żeby były łatwe do zapamiętania.A pomiędzy reklamami ,które nam się podobają i tymi które nam się nie podobają nie ma wielkiej różnicy.Tzn,jeśli nam się reklama podoba,to mówimy "a widziałeś tą rekalamę gdzie to i to...?".Jeśli natomiast jakieś reklamy nie lubimy to również mówimy na jej temat "a widziałeś tą (tu epitety o różnym natężeniu  ;)  ) reklamę gdzie to i to...?".Efekt ten sam,bo zawsze w naszym opowiadaniu wspomnimy o jaki produkt,firmę rekalmowaną chodzi...Chociażby tytułowa...IKEA  :roll:  
A będąc w temacie...pamiętacie jak jakiś czas temu pojawiła się rekalma TPSA z żółwiem,który zrobił sobie wycieczkę po całej Polsce,zanim jego właścicielka skończyła rozmowę?  :lol:  :lol:
Pozdrawiam

PS.Reklamy to nie wzory do naśladowania.Chodzi o sam rekalmowany produkt,reszta to tło dzięki któremu lepiej jest nam zapamiętać o jaki produkt chodzi.Hehehe,nieraz takie "tło" działa chyba lepiej niż sam produkt...  :roll:  Chodzi mi, o przysłowiowego już, świstaka,"który siedzi i zawija je w te sreberka..."  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Reklama IKEA z psem
« Odpowiedz #27 : 2002-10-24, 09:52 »

Galja25

  • Gość
Reklama IKEA z psem
« Odpowiedź #28 : 2002-10-24, 15:08 »
Do mnie bardziej przemawiają (o ile wogóle przemawiaja!!!) reklamy typu, jaką ma teraz Era GSM, miła, spokojna, składa sie z samych złotych mysli typu:"Ogladaj mniej reklam, oceniaj ludzi po ich zachowaniu a nie po stanie ich portfela, zadzwoń do mamy..."Wiem, ze takiego typu reklamy trafiaą do mniejszej ilosci publiki - czyli przyszłych nabywców towaru. Moze jestem za bardzo wrażliwa i naiwna? ...............

Edi - faktycznie , twórcy reklamy tej osiagnel sukces, gdyż o niej dyskutujem!!!
Ja nie mówię, ze TEMU psu sie krzywda działa, chodzi mi o ogół, o to , ze kogos moze taka reklama zainspirować do działania, czyli moze chcieć spróbować przetransportować Prełke czy Miska z okna na ziemie...........
A ze kogos to śmieszy , to nie mam nic do tej osoby!!! 8)
Jednego smieszy TO innego TAMTO, demokracja.......
Co do reklamy NIKE, to faktycznie szokujace, ze ktos sie zgodził z takiej firmy na emisje takiego czegos,............ble!
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Reklama IKEI
« Odpowiedź #29 : 2002-10-24, 15:17 »
Ja pamiętam, że kiedyś widziałąm taka reklame(mam nadzieję, że zrobiona komputerowo)...
No, to była reklama pralki...
Siedzi sobie malutki szczeniak dalamtyńczyk i nagle bierze go taka baba i wkłada go do pralki z innymi rzeczami-włącza pralkę i potem piesek wychodzi cały mokry....a potem napis: PRALKA /nazwa/ WYPIERZE WSZYSTKO. NIEWAŻNE CZY ŻYWE CZY NIE
..... :?:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.