Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pseudo hodowcy  (Przeczytany 1968 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magda.r

  • Gość
pseudo hodowcy
« : 2002-10-30, 14:18 »
Kochani, proponuje zebysmy sie informowali o takich niby hodowcach.
Ja chcialabym Was przestrzec przed hodowca we Wroclawiu na ul. Buraczanej 3a. Kupilam tam bokserka, dostalam ks. zdrowia psa i okzalo sie potem ze nie tego psa, pies byl zarobaczaly, CHORY, bardzo CHORY, wychudzony, odwodniony. Uwazajcie na tego hodowce!!! Na dodatek facet nie byl w stanie powiedziec kiedy sie urodzil ten szczeniak. No szok.

Najchetniej wyslalabym kogos z ochrony praw zwierzat do niego. Niech mu zlikwiduja ta hodowle, bo katuje tylko biedne zwierzaczki. A tych szczeniaczkow to mial ze 30. Rozne rasy. Takie biedne.

Jak mozecie topodajcie jakis numer do organizacji praw zwierzat to bede alarmowac.

pozdrawiam
Zapisane

Inka

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #1 : 2002-10-30, 15:06 »
A może tu znajdziesz adres:
http://www.toz.pl/biura_toz.html
Zapisane

Monik@

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #2 : 2002-10-31, 11:00 »
Odezwij się do Grześka z tego forum.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pseudo hodowcy
« Odpowiedz #2 : 2002-10-31, 11:00 »

ZEMAT

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #3 : 2002-11-08, 11:15 »
Przecież możesz zadzwonić na policję lub straż miejską a oni poprowadzą sprawę dalej. Tylko ty musisz się upierać na swoim  :idea:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #4 : 2002-11-08, 12:56 »
Przykro mi Zemat, ale ani policja ani straż miejska tutaj nie pomogą. Nawet palcem nie kiwną. Raczej będą odsyłać do TOZ'u lub organizacji pro-zwierzęcych. Padnie też pewnie propozycja złatwienia tego
"prywatnie" w sądzie. Jeżeli pies wyzdrowiał i żyje, to dla nich nie ma sprawy  :(

Najlepiej byłoby uderzyć bezpośrednio do tych organizacji, dodatkowo ruszyć sprawę np. w gazetach. To dużo daje.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ZEMAT

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #5 : 2002-11-08, 16:35 »
Oj mysiu, odeślą kogoś kto ma 12 lat
jeżeli by nie przyjeli zgłoszenia telefonicznie to napisałbym do województwa, a wtedy dupcie ruszyłyby ze stołków
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #6 : 2002-11-08, 16:36 »
Już kiedyś tak zrobiłem

i zajeli się  :grr:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Hodowcy
« Odpowiedź #7 : 2002-11-08, 17:32 »
heh...biedny bokserek:(
Przeżył?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #8 : 2002-11-08, 17:58 »
No to gratuluję, Zemat. Widocznie masz dar przekonywania.
Powiedz mi, jakich argumentów użyłeś? I jakiej podstawy prawnej?
Będę wdzięczna, bo to się może na przyszłość przydać.

Jesteś pewien, że każdy tak może zadzwonić i zgłosić? Bo z mojego doświadczenia wynika, że nie  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

pseudo hodowcy
« Odpowiedz #8 : 2002-11-08, 17:58 »

ZEMAT

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #9 : 2002-11-08, 18:45 »
Cytat: Myszka.xww
No to gratuluję, Zemat. Widocznie masz dar przekonywania.
Powiedz mi, jakich argumentów użyłeś? I jakiej podstawy prawnej?
Będę wdzięczna, bo to się może na przyszłość przydać.

Jesteś pewien, że każdy tak może zadzwonić i zgłosić? Bo z mojego doświadczenia wynika, że nie  :?


TOZ nie ma władzy ustawodawczej

Jak znajdę przepisy to już je tu wklepuje
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #10 : 2002-11-08, 21:47 »
Władzę ustawodawczą ma sejm i senat. Policja i SM też więc odpada.

TOZ i organizacje obrony praw zwierząt mogą rozpocząć konkretne działania w tej sprawie, zbadać, czy zwierzakom nie dzieje się krzywda i złożyć doniesienie u odpowiednich organów ścigania.

A za przepisy będę wdzięczna.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Galja25

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #11 : 2002-11-08, 23:20 »
Ja dziś sobie popracowałam, i znalazłam takie:
Kodeks Wykoroczeń
Art.77 Kto nie zachowuje zwykłych lub nadzorczych srodków ostrozności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze 250 zł, lub nagana.
Art.78 Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne - kara 1000 zł, lub nagana.
Art. 108 Kto szczuje psem człowieka >1000złlub nagana
Art.144 NISZCZENIE ROSLINNOŚCI - paragraf 1 - Kto na terenach przeznaczonych do uzytku publicznego niszczy lub...dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nazdorem > 1000zł lub nagana.
Art.166 Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami zwiazanymi z polowaniem > grzywna lub nagana.

Uffffff, narazie tyle, postaram się coś jeszcze znaleźć. Gdyż IGNORANTIA IURIS NOCET (Nieznajomość prawa szkodzi).
Zapisane

Puppy

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #12 : 2002-11-13, 14:44 »
... dlaczego psa nie można puszczać w lesie? czyżby przez dzikie zwierzęta? które mogą mieć wścieklizne... czy może cos innego?
Zapisane

myszka

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #13 : 2002-11-13, 14:48 »
Bo pies może zapolowac na leśne zwierzęta, nie łudź się, że ten przepis jest dla dobra psa ;)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
pseudo hodowcy
« Odpowiedź #14 : 2002-11-14, 05:36 »
Cytat: Galja25
Ja dziś sobie popracowałam, i znalazłam takie:
Kodeks Wykoroczeń
Art.77 Kto nie zachowuje zwykłych lub nadzorczych srodków ostrozności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze 250 zł, lub nagana.
Art.78 Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne - kara 1000 zł, lub nagana.
Art. 108 Kto szczuje psem człowieka >1000złlub nagana
Art.144 NISZCZENIE ROSLINNOŚCI - paragraf 1 - Kto na terenach przeznaczonych do uzytku publicznego niszczy lub...dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nazdorem > 1000zł lub nagana.
Art.166 Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami zwiazanymi z polowaniem > grzywna lub nagana.

Uffffff, narazie tyle, postaram się coś jeszcze znaleźć. Gdyż IGNORANTIA IURIS NOCET (Nieznajomość prawa szkodzi).


SZKODA ŻE KOŃCZY SIĘ ZAZWYCZAJ NA NAGANACH  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

pseudo hodowcy
« Odpowiedz #14 : 2002-11-14, 05:36 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.