Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka  (Przeczytany 10681 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« : 2002-11-01, 14:38 »
Moja kolezanka poszukiwała jamnika. Przyjaciółka raz zapytała się kuzyna o te psy, a on odparł "Moi sąsiedzi mieli młode, ale 2 dni temu je utopili"
Gdy ona mi o tym opowiadała to aż mną wstrząsnęło. Wiem, że suczka musi mieć młode, ale jak Lara je bedzie mieć to chodźbym na uszach stanęła to iim dom znajdę. W ostateczności jest schronisko. Młode szczeniaki ze schronisk szybko znajdują domy. Ale dla niektórych to taka robota.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #1 : 2002-11-01, 15:07 »
Elfieeeeee!!!!!! Jak jeszcze raz wspomnisz, że suka MUSI mieć młode, to Ci do futra dokopię.
 :grr: Twoja Lara też ich mieć nie musi. Jest wystarczająco dużo nieszczęść w schroniskach właśnie dzięki takiemu myśleniu.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
utopione
« Odpowiedź #2 : 2002-11-01, 16:39 »
Biedne szczeniaki :cry:
Elfiku, nie każda suka musi mieć młode.... :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

utopione
« Odpowiedz #2 : 2002-11-01, 16:39 »

majka1

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #3 : 2002-11-01, 17:41 »
Sterylizacja, sterylizacja i jeszcze raz sterylizacja. Nie można w niekontrolowany sposób rozmnażać psów, po prostu nie można. Ja dopóki nie znajdę odpowiedzialnych przyszłych właścciieli dla szczeniaków, to na pewno Lotka ich nie będzie miała, tutaj oczywiście pojawia się kolejny problem "normalni" właściciele dla AST-ów w mojej okolicy, no ale...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #4 : 2002-11-01, 17:48 »
Ale moja mama się kształciła na weta i ją tak uczyli, ze musi.
Zapisane

Asia_

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #5 : 2002-11-01, 18:09 »
to straszne co ludzie robia ze szczenietami!ale to zwykla glupota ludzka!!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #6 : 2002-11-01, 18:20 »
Elfie, nie obraź się, ale uczyli ją, jeśli faktycznie, to strasznych głupot. Zauważ zresztą, że medycyna poszła trochę do przodu. Na poczatku 20 wieku nie wiadomo było tak naprawdę, że jest coś takiego jak rak i tak uczono lekarzy. Czy to znaczy, że raka nie ma? Jeszcze kilkanaście lat temu powszechny był pogląd, że raka nie należy operować, bo ruszony da przerzuty po całym ciele. Oczywista bzdura, dziś to wiemy. Jeszcze na początku wieku 20 na zlikwidowanie bólów miesiączkowych u kobiet zalecano przypalanie szyjki macicy (!!!), albo przystawianie tamże (w środku, cały czas w środku!!!) żywych pijawek lekarskich!!! Jeszcze wtedy popularną metodą leczniczą było upuszczanie krwi. No i co, czy to, że kiedyś tak uczono, oznacza, że tak jest dobrze i prawdziwie? Przestań szerzyć te szkodliwe bzdury, bo przez takie coś jest tyle nieszczęśliwych, topionych, usypianych, bezpańskich piesków. I nie mów, że szczeniaki w schroniskach łatwo znajdują domy - chyba nigdy nie byłaś w schronisku! Idź raz i zobacz te dziesiątki samotnych psów! Może niech Grzesio się wypowie ile jest psich nieszczęść! Wstyd, żeby młoda dziewczyna opowiadała takie farmazony...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #7 : 2002-11-01, 21:51 »
A ja się zapytam po raz kolejny : Dlaczego suka musi mieć młode???

Elficzku, bardzo proszę o odpowiedź, podaj mi chociaż dwa rzeczowe argumenty poparte badaniam naukowymi. Możesz poprosić Mamę o pomoc.

Dziękuję.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Galja25

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #8 : 2002-11-02, 09:54 »
Elfblondynko - blondynko ...., przecież jesteś TU Mieszkańcem, więc juz powinnaś wiedzieć takie rzeczy. Ale dobrze, że za wczasu sie dowiedziałaś,  
że jednek nie musi miec młodych twoja sunia :)  :wink: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedz #8 : 2002-11-02, 09:54 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
szczeniaki
« Odpowiedź #9 : 2002-11-02, 12:00 »
Elfiku, suka nie musi mieć młodych, ale nikt nie zabroni Ci tak NIE UWAZAĆ , ale to jest błędna teoria, że suka musi mieć młode...
Zapisane

Puppy

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #10 : 2002-11-02, 16:08 »
prponuje rozpowiedzieć że KAŻDA trzynastolatka powinna mieć już dziecko, bo wtedy (powiedzmy...) będzie mała doświadczenie na przyszłe lata... i co... jeśli ktoś ci tak powie to będziesz zachcęcąć ludzi do tego... ? (może to i głupie bezsensowne porównanie, ale głowa dziś gorzej myśli...  :lol: )
Zapisane

myszka

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #11 : 2002-11-02, 16:17 »
Brawo, podoba mi się to  :wink:
Zapisane

majka1

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #12 : 2002-11-02, 16:27 »
no tak  :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #13 : 2002-11-02, 16:40 »
Oczywiście wyznawcom teorii "przymusu posiadania młodych" zalecam lekturę stronki schroniska np. radomskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych zdjęć, co ludzie robią niechcianym psom.
Zapisane

Ninna

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #14 : 2002-11-12, 17:46 »
No to może ja kilka słów.Pomijając fakt,że suka nie mająca uprawnień hodowlanych nie powinna NIGDY mieć młodych.
Suka albo powinna być wieloródką,albo nie powinna rodzić wcale.W przypadku jednorazowego krycia (bo niby musi mieć szczeniaki dla zdrowia,co za bzdura) wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia u suki takich chorób jak ropomacicze i nowotwory sutków.Chyba nie chcesz zwiększyć swojej suczce szans na chorobę?W przypadku suczek nie przeznaczonych do hodowli dobrym wyjściem jest sterylizacja (wtedy na 100% nie bedzie ropomacicza).Poza tym nie wiem dlaczego ciąża miałaby być dla zdrowia,to totalne nieporozumienie,KAŻDA ciąża to ryzyko powikłań,choroby,a nawet śmierci suki.Ciąza wyniszcza organizm suki.
To narazie tyle co do ciąży a jeszcze co do oddawania szczeniąt do schroniska.Po co powoływać je na świat?Żeby potem męczyły się w schronisku?Owszem może i małe szczeniaki szybciej znajdą dom niż starsze psy(ale idąc tą drogą nie lepiej,żeby tych szczeniąt tam nie było?Wtedy jeśli ktoś nie będzie miał wyboru między szczeniakiem a starszym psem,to może weźmie tego starszego i będzie jednego niechcianego psa mniej,a tak jeśli jeszcze kilka osób dołoży szczeniaki to kto weźmie te starsze psy?).Ale i tak nie jest powiedziene,że skoro szczeniak to napewno znajdzie dom.Poza tym jak myślisz,czy szczeniaki mają szansę prawidłowo się rozwinąć w schronisku??Jaka będzie potem ich psychika?
A jeszcze jedno,czy wiesz ile jest w schronisku chorób?A szczenięta i słabsze psy są najbardziej narażone na zarażenie.W schronisku co chwilę jest jakaś epidemia.A co najważniejsze często są to choroby śmiertelne,jak np. parwowiroza.Więc zastanów się proszę,zanim kolejny raz powiesz coś równie głupiego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedz #14 : 2002-11-12, 17:46 »

Saba

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #15 : 2002-11-12, 19:37 »
Cytat: Ninna
suka nie mająca uprawnień hodowlanych nie powinna NIGDY mieć młodych.

Moja suka nie miała uprawnień, a młode urodziła. A dlaczego nie powinna?
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #16 : 2002-11-12, 19:44 »
No tak suka wcakle nie musi mieć młodych jeśli będzuie brała antykoncepcję lub oczywiście po pewnym czasie lub od razu sterylizacja!
A o topieniu: Moja Przyjaciółka ma świrniętych sąsiadów i oni zamiast zatroszczyć się o to żeby suka nie miała młodych to przygarnęli ostatnio własnie suczynę i mają dwa psy... TO JEST PRZECIEŻ ŚMIESZNIE OCZYWISTE ŻŚE BĘDZIE MIAŁA MAŁE JEŻELI JEJ NIE ZABEZPIECZĄ!
A właściwie to zapomniałam:ona już miała młode i niestety :cry: ggguulll...
guuulll....
Zapisane

Saba

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #17 : 2002-11-12, 19:51 »
Moze dodam cos do mojego pytania wyzej: wiem, ze suka nie musi miec mlodych. Chcialabym wiedziec dlaczego suka bez uprawnien nie powinna miec mlodych? Jesli chodzi o mojego pieska: my chcielismy, zeby miala i co w tym zlego?
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #18 : 2002-11-12, 20:00 »
Oczywiście, że nie ma nic w tym złego!
Nie wiem (nie chcę nikogo obrażać) kto takie coś wymyślił?! :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #19 : 2002-11-12, 20:20 »
Kinia, Saba - zapraszam Was obie na wycieczkę do schroniska. Tam na ogół kończą pieski "niechciane", "przypadkowe" i dlatego, że suka "musiała" mieć młode. Dopóki szczaniaczki były małe - były kochane. W momencie, jak tylko trzeba było wyjechać na wakacje albo psiak urósł - to fora ze dwora.

Co do niehodowlanych:
Suka rasowa, aby otrzymać uprawnienia hodowlane musi mieć odpowiedni eksterier (ogólnie - wygląd) charakter i nie mieć wad genetycznych. Po co więc rozmnażać suki o nieprawidłowej budowie, agresywne, które są obciążone genetycznie? I nie przyjmuję wytłumaczenia - bo hodowcy nie chciało się jeździć na wystawy.  To czyste lenistwo. Jeśli ktomuś nie chce się wystawiać suki, to czy znajdzie odpowiednie chęci, by wychować maluchy? Wątpię.
Tu chodzi przede wszystkim o odpowiedzialność. Niestety, ale za obecną sytuację w schroniskach jesteśmy odpowiedzialni my - ludzie. Dlatego będę przeciwna bezsensownemu rozmnażaniu psów bo właściciel miał taką fantazję, bo nie chciało mu się pilnować suczki, bo sterylizację uważał za zbędną, bo suka raz MUSI mieć młode, bo na rasowym bez rodowodu można zarobić, bo wreszcie sąsiad chciał jednego (urodziło się sześć - jeden do sąsiada, a reszta do widra z wodą). Krew mnie zalewa jak słyszę - moja suczka będzie miała małe, bo... (wybrać jedno z powyższych). I co dalej, pytam się????
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #20 : 2002-11-12, 20:39 »
Myszka! ale ja to doskonale rozumiem! W schronisku byłam, a obecnie szukam domu dla około 10 szczeniaków (zamieściłam ogłoszenie na forum - błagam forumowiczów o przeczytanie), sama postanowiłam jednego wziąść mimo, że mam psa i 5 świniaków.

Myslalam tylko, ze wypowiedz tyczy sie kazdego przypadku gdy pozwala sie na ciąże u takiej suki (a może o to chodzi - wytłumacz mi). Ja miałam owczarka niemmieckiego (nie z hodowli), miała małe, którymi się skrzętnie opiekowaliśmy a dopuszcznie jej nie było ot taką zachcianką. Znaleźliśmy dla nich dobre domy, a te szczeniaczki, których nie udawało się oddać cały czas były u nas w domu i nikt nawet nie pomyślał o oddaniu ich do schroniska. Dla nich również znalazł się dom i wszystko było w porządku.

Ja nie twierdze, ze mozna pozwalac na ciaze i w ogole sie tym nie przejmowac!!! zreszta wcale tak nie napisalam, specjalnie zacytowalam wypwiedz Ninny i dodalam do tego opis "swojego przypadku" żeby sprawa była jasna  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedz #20 : 2002-11-12, 20:39 »

Jennifer

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #21 : 2002-11-12, 22:59 »
Suka może. Nie musi miec mlodych tylko dlatego ze wlasciciel sobie tak ubzdural. Jak wlasciciel jest hodowca to niech robi co chce byle by szczeniakom najpierw znalazl domy.

A tak wogole to KTO wymyslil to ze suka musi miec mlode zeby byc... "zdrowa" (czy cos)?
Zapisane

Ninna

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #22 : 2002-11-13, 00:36 »
Suka kieruje się instynktem,podczas cieczki przychodzą takie dni,że suka dopuszcza do siebie samca,rodzi szczeniaki,karmi,a potem przestaje je traktować jak swoje dzieci.Ona nie martwi się (tak jak kobieta) o szczeniaki kiedy pójdą do nowych domów,po prostu o nich zapomina i przy następnej cieczce znów zachciewa jej się dzieci.Niektóre suki nawet nie chcą się zajmować szczeniakami (zwłaszcza pierworódki,czyli takie które po raz pierwszy mają dzieci),więc decydując się na krycie trzeba brać też pod uwagę że suka nie będzie chciała się zajmować dziećmi,albo może nie mieć wystarczającej ilości mleka i trzeba będzie karmić szczeniaki samemu (to równa się ogromnym kosztom za sztuczne mleko,niebezpieczeństwu zachłystowego zapalenia płuc u szczeniąt itd..).Szczeniaki nie mogą być "widzimisie",muszą być dokładnie przemyślane nawet jeśli są rodowodowe.Musimy sobie zadać pytanie czy chcemy narażać sukę tylko dla zaspokojenia chęci sąsiada żeby posiadać psa.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #23 : 2002-11-13, 08:22 »
Oj mądre słowa, mądre. Ninna już Cie lubie ^_-
Zapisane

majka1

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #24 : 2002-11-13, 08:41 »
Co do dopuszczania psa przez sukę w okresie rui to dodam tylko że istnieją nawet dość częśto przypdski :lol:  nifomani wsród suk i taka psia-nimfomanka pozwala sobie na sex także kiedy rui nie ma
Zapisane

Monik@

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #25 : 2002-11-13, 11:33 »
Jennifer - co do Twojej przedostatniej wypowiedzi, to owszem - gadałaś głupoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Właśnie z takich głupot biorą się piesie w schroniskach.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #26 : 2002-11-13, 13:44 »
Cytat: myszka
Elfie, nie obraź się, ale uczyli ją, jeśli faktycznie, to strasznych głupot. Zauważ zresztą, że medycyna poszła trochę do przodu. Na poczatku 20 wieku nie wiadomo było tak naprawdę, że jest coś takiego jak rak i tak uczono lekarzy. Czy to znaczy, że raka nie ma? Jeszcze kilkanaście lat temu powszechny był pogląd, że raka nie należy operować, bo ruszony da przerzuty po całym ciele. Oczywista bzdura, dziś to wiemy. Jeszcze na początku wieku 20 na zlikwidowanie bólów miesiączkowych u kobiet zalecano przypalanie szyjki macicy (!!!), albo przystawianie tamże (w środku, cały czas w środku!!!) żywych pijawek lekarskich!!! Jeszcze wtedy popularną metodą leczniczą było upuszczanie krwi. No i co, czy to, że kiedyś tak uczono, oznacza, że tak jest dobrze i prawdziwie? Przestań szerzyć te szkodliwe bzdury, bo przez takie coś jest tyle nieszczęśliwych, topionych, usypianych, bezpańskich piesków. I nie mów, że szczeniaki w schroniskach łatwo znajdują domy - chyba nigdy nie byłaś w schronisku! Idź raz i zobacz te dziesiątki samotnych psów! Może niech Grzesio się wypowie ile jest psich nieszczęść! Wstyd, żeby młoda dziewczyna opowiadała takie farmazony...

Znam osoby, które mają psiaki ze schroniska i znam takie co je szukają w schronisku.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #27 : 2002-11-13, 13:56 »
Monika: przeciez ja jestem PRZECIW temu. Wiec nie krzycz odrazu... co ostatnio czesto robisz :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedz #27 : 2002-11-13, 13:56 »

myszka

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #28 : 2002-11-13, 14:06 »
Elfie, tyle osób, ile by było trzeba, zeby wszystkim psaikom dać domek, to my wszyscy razem na forum nie znamy... Taka prawda. Wiele osób brzydzi się psami ze schroniska - też prawda. Kundlami - tym bardziej. Takie są twarde realia życia, nie ma co nad tym polemizować. Najlepiej zapobiegać, a nie szerzyć zabobony, które krzywdzą niczemu nie winne istoty.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Utopić czyli jak pozbyć się szczeniaka
« Odpowiedź #29 : 2002-11-13, 14:49 »
Jennifer, a kto Ci takich rzeczy nakładł do głowy, ze kazda kobieta czuje potrzebę urodzenia dziecka, ja takiej nie czuje, a jestem kobieta 100% !!!To ją jakby uspakaja??? Mnie uspakajaja inne sprawy, a napewno nie płacz dziecka! I wcale nie czuje się nie spełniona!!!Nie pomyslałaś , że moze kogos tym urazisz, nie ja nie czuje sie urażona - poprostu to jest kolejna "perełka"!!!Kobieta bezdzietna to nie kobieta!!!Bardzo mądre i takie na poziomie XXI wieku, bardzo...................
Bona, no, odezwij sie!!!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.