Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...  (Przeczytany 6882 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amelia

  • Gość
wyszkolisz psa!
Kto to widział, zeby na łamach "Mojego Psa"- ogólnopolskiej gazety, reklamowac obroze elektryczną?!
Beznadzieja, coraz mniej mi sie ta gazeta podoba... Raz w ogłoszeniach były psy walczące, teraz to...
A tak przy okazji, mam nadzieje, ze nikt z Was nie popiera szkolenia w ten sposob psa.
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #1 : 2002-11-09, 13:01 »
Ja nawet nie wiem jak to dziala...
Zapisane

Amelia

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #2 : 2002-11-09, 13:08 »
Bardzo prosto...naciskasz guziczek i psiak dostaje prądem jak cos zle zrobi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedz #2 : 2002-11-09, 13:08 »

Saba

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #3 : 2002-11-09, 13:35 »
Gazety istnieją głównie dzięki reklamom, więc trudno się dziwić, że nawet takie zamieszczają.
A czy ktoś się orientuje, czy te obroże są często stosowane? Tzn czy dużo osób (hodowców, treserów) w ogóle je kupuje? :?:
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #4 : 2002-11-09, 16:58 »
Czy to dziala tak jak ploty elektryczne?! Na reklamach jest narysowany plot z jakims wzmacniaczem i dwa malutkie kociaczki... :grr:
Zapisane

majka1

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #5 : 2002-11-09, 17:22 »
o ile wiem na szczęście takie wynalazki nie mają wielu zwolenników w mojej okolicy na szczęście, ale bym miała ubaw jakby tak wynalazcę tej ekstra-masakry ubrać w obróżkę i pokopać prądzikiem  :D
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
obroże
« Odpowiedź #6 : 2002-11-09, 20:49 »
ja także czytam MOJE PSA i takze zdziwiła mnie ta reklama..
a może redakcja mojego psa nie zwraca wogóle uwagi na np. treści ogłoszeń, reklam?
A pozatym wiecie dlaczego ta gazeta zdrożałą i kosztuje teraz 4zł?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #7 : 2002-11-09, 22:07 »
Bo nikt nie chciał kupować obroży z prundem  :lol:

Majka, Ty to masz pomysły - najlepiej założyć od razu ze dwie  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

emilka_old

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #8 : 2002-11-09, 22:27 »
http://www.petsafe.pl/produkty.php?id=5  
"Został stworzony by pomóc właścicielom oduczyć niepożądanych zachowań psa." ???????"mogą zdalnie poprawić nieporządne zachowania przy użyciu serii nieszkodliwych ultradźwięków. " Jakoś mi sie w to nie chce wiezyc...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedz #8 : 2002-11-09, 22:27 »

niuka

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #9 : 2002-11-09, 23:27 »
czesc!
wejdzcie sobie na www.forum.dogs.pl - tresura. toczy tam sie zazarta dyskusja :) - i bardzo dobrze :) ja nie wiem jak ktos moze byc taki bezduszny aby czegos takiego uzywac...  :grr:
a co do "moje psa" - bez komentarzy >:-( wkurzyli mnie i to ostro - tak samo w "przyjacielu psie" tez juz nie zwracaja uwagi na ogloszenia >:-( "do kupna roczne psy po obronie" - jak mozna obrone ze szczeniakiem cwiczyc - co oni poglupieli - psy na obrone sie szkoli dopiero jak maja przynajmniej rok - a poza tym sprzedawac roczne psy?? popieprzylo ich wszystkim za przeproszeniem >:-(
albo w "moim psie" artykul o kagancach - ""kaganiec dobieramy tak by był troche za luźny" - mosi byc szeroki w dol aby pies mogl spokojnie ziajac, "tam gdzie kaganiec jest obowiazkowy, mosi go nosic zarowno dorosly dog czy rottwailer, jak, i szczeniak rasy mops albo york. To absurd, ale formalnie wszystkie one sa takimi samymi psami" - a jak sobie on wypbraza, ze co? ze maly piesek wogole nie moze byc agresywny, i ze tylko duze psy albo rasy obejmie sie ta ustawa?? "szkoda ze z obowiazku noszenia kaganca nie mozna zwolnic psow ze zdanym (panstwowym) egzaminiem z posluszenstwa" - a on mysli ze pies ze zdanym egzaminiem moze nie miec odchylow? gleboko sie myli, moze i psy sa posluszniejsze ale jak sie poczuje zagrozony i zuci sie na czlowieka to co? ze powie pogryzionemu - "on jest po PT i nie mosi nosic kaganca"?? "zwolnienie powinno tez doczyc osobnikow chorych (np. wada serca, niewydolnosc pluc), gdyz noszenie kaganca latem moze byc niebezpieczne dla ich zdrowia i zycia. W takich wypadkach przepisy pozostaja w sprzecznosci z ustawa o ochronie zwierzat, a takze ze zdrowym rozsadkiem" - po pierwsze znam psa ktory ma duza wade serca i mosi nosic kaganiec poniewaz jest strasznie agresywny, pogryzie kogos i co? (przecierz on ma wade serca i nie mosi nosic kaganca) - ma wystarczajaco dobry kaganiec aby mogl w nim ziewnac - taki dobry kaganiec niestety jest sprowadzony z czech poniewaz w polsce nie wymyslili czegos takiego. W ustawie tej tez nie ma napisane jaki to ma byc kaganiec - poprostu ma byc w miejscach poblicznych. A poza tym to on pisze ze kaganiec ma byc lekko za duzy - nie wie ze istnieja wieksze kagance? to on sie przyczynia do takich tragedii. Nie moja wina ze niektorzy ludzie sa niedoinformowani ze pies tez mosi oddychac i kupuja psu kaganiec za dlugi ale tez tak ciasny ze pies pyska otworzyc nie moze. Ja swojemu psu kupilam kaganiec plastikowy na owczarka niemieckiego poniewaz inne sie nie nadawaly - a to jest wilkowaty kundelek sredniej wielkosci (moj pies czuje sie w nim swienie w lato i nie zdycha mi z braku powietrza. A moja kolezanka kupila swojemu owczarkowi niemieckiemu kaganiec na doga niemieckiego - kupila by jeszcze wiekszy gdyby byl, a poza tym one wcale nie sa agresywne - kaganiec zostal kupiony aby mogly spokojnie jezdzic komunikacja miejska. Naprawde wystarczy wiedziec jaki kupic psu kaganiec i jest wszystko w pozadku. Tak samo firmy ktore produkuja kagance tez nie wiedza jak ma wygladac dobry kaganiec?
napisal ADAM ZAREMBA-CZARTORYSKI
przepraszam ze sie tak rospislam ALE OBURZYL MNIE CALOKSZTALT TEGO PISMA -

POZDRAWIAM NIUKA
Zapisane

Amelia

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #10 : 2002-11-09, 23:30 »
Niukaaaa... ty to jednak jestes wygadana...
(zebys tylko takie maile pisala ;))
Zapisane

majka1

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #11 : 2002-11-10, 13:28 »
jakbym takie cóś kupiła Locie to by mnie pewnie w doope ugryzła z całej siły a to by miłe nie było  :lol: Oczywiście teraz ją będę starszyła prądem a nie gazetą trza iść z postępem no nie?
Zapisane

kapi

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #12 : 2002-11-10, 17:20 »
Rany czego Ci ludzie dla forsy nie wymyślą, :( Najgorsze jest to,że zawsze znajdzie się jakiś debil który kupi taką obroże. Na głupotę nie ma jeszcze lekarstwa.
Zapisane

Saba

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #13 : 2002-11-10, 17:45 »
A czy te obroże maja jakąś standardową moc, czy też są różne rodzaje przeznaczone dla różnej wielkości psów?  :?:
Zapisane

majka1

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #14 : 2002-11-10, 18:32 »
Saba jak wyślesz zapotrzebowanie  to Ci zrobią na słonia, konia, wieloryba a nawet TZ -ta ja sobie zamawiam opcje ostatnią z pilotem do 70 km  8)  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedz #14 : 2002-11-10, 18:32 »

Saba

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #15 : 2002-11-10, 18:39 »
No bo ja chcialam dla jamniczka kupic i boje sie, ze dostanie taką dawkę porażeń, że zamiast mnie zacząć słuchać... I jeszcze dla świnek, szczególnie dla jednej, która całą noc klatke obgryza i spać mi nie daje! ;)

Ale tak serio - moje pytanie też było na serio :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #16 : 2002-11-10, 18:59 »
Ja kupie! Założe sąsiadce co mi po nocach spać nie daje, jak ją dobrze potrzepie, to się uspokoi  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

emilka_old

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #17 : 2002-11-10, 19:53 »
Wlaśnie w sumie to jest swietny pomysl... ;) kupie takie cudo chomikowi..zeby sie za daleko nie oddalaml:) :lol:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #18 : 2002-11-10, 20:00 »
Obroża dla sąsiadki... Hmm... Brzmi zachęcająco :diabel:  :ogien:  :diabel:
Zapisane

Buldog

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #19 : 2002-11-11, 09:13 »
Z obroza elektryczna to jest chyba taki problem, ze sie nazywa podobnie, jak krzeslo elektryczne.

Efekt - bardzo duzo zamieszania robionego w dodatku najczesciej przez ludzi, ktorych wiedza sie konczy na tym, ze ta obroza jest "elektryczna".

Jesli chcecie sie dowiedziec czegos wiecej, poszukajcie sobie w internecie pana, ktory sie nazywa Boguslaw Gorny - mieszka w Kanadzie i szkoli jesli dobrze pamietam psy sluzbowe dla strazy pozarnej i policji. Jakis czas temu jeszcze mial strone www, gdzie opisywal swoje metody.
Oprocz tego mial wydac ksiazke z p. Mrzewinska, jesli dobrze pamietam - nie jestem pewien, bo to bylo jakis czas temu a teraz nie mam gdzie sprawdzic.

Kiedys czytalem jego bardzo rozsadny artykul o stosowaniu takiej obrozy - jak, kiedy, po co i w jakich przypadkach. Nie wydal mi sie jakims ograniczonym sadysta, ale raczej czlowiekiem o ogromnej wiedzy i praktycznym doswiadczeniu (aha - i to byla w jego zastosowaniu raczej ostatnia deska ratunku, a nie standardowy przyrzad szkoleniowy). Polecam - poszukajcie sobie, ja niestety gdzies posialem namiary, a nie mam teraz czasu szukac i sprawdzac.

Pozdrawiam.
Zapisane

myszka

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #20 : 2002-11-11, 11:21 »
Też zetknęłam się z opisem obroży "elektrycznej" jako raczej ostatniej deski ratunku, w przypadku bardzo silnych i niemożliwych do wykorzenienia inaczej złych zachowań psów... ale nie zetknęłam się jeszcze z nikim, kto by coś takiego stosował. Chyba skorzystam z podanych przez Ciebie, Buldog, namiarów...  :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedz #20 : 2002-11-11, 11:21 »

Saba

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #21 : 2002-11-11, 11:25 »
Niestety nie udało mi się znaleźć tych informacji. Strona domowa pana Gornego jest pusta (przynajmniej u mnie tak to wyglada), wiec jesli ktos cos znajdzie to prosze niech poda link. Strona stowarzyszenie, w którym pracuje (pracował?) to http://rcmpdog.tgx.com/ , ale nie udalo mie sie tam znaleźć informacji na temat, o którym piszemy.
Zapisane

niuka

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #22 : 2002-11-11, 13:22 »
Buldog ja sie z Toba zgadzam - to powinna byc ostatnia deska ratunku.
ale czy widziales zeby rzeczywiscie byla uzywana jako ostatecznosc?
wiele o tym slyszalam i widzialam psa z taka obroza, mam kontakt z wiloma ludzmi ktorzy przez swoja niewiedze pozwolili treserowi zalozyc cos takiego psu - skutki nie tylko sa przykre ale tez i niebezpieczne... :(

pozdrawiam i nie zachecam do stosowania tej obrozy...
Zapisane

Buldog

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #23 : 2002-11-11, 16:37 »
niuka:

Niewiedza bywa zabojcza, to prawda.
Nie wiem, jak to jest z tym stosowaniem, bo ani nie mialem tego w reku, ani nie uzywalem, ani nie uzywal nikt ze znajomych - odezwalem sie tylko dlatego, ze wszyscy sa przeciw, a nie widac, zeby ktos cos na ten temat wiedzial.

Sprawa sama nie jest nowa, co jakis czas wraca na fora i listy dyskusyjne - jak chocby tutaj - i przypomnialo mi sie, ze wlasnie pana Gornego czytalem na ten temat. Bardzo rozsadny i bardzo doswiadczony czlowiek, dlatego tez pozwolilem sobie tutaj go wspomniec.

A co do takich reklam - nie czytalem co prawda, ale jesli to faktycznie tak wyglada, jak opisuje Amelia, no to powiem krotko: nie jest to niestety pierwszy taki przypadek, ze w "Moim psie" pojawiaja sie rzeczy co najmniej dziwne  :?:  :roll:
I to nie tylko w ogloszeniach, ale i w artykulach jak najbardziej  :shock:
Zapisane

majka1

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #24 : 2002-11-11, 16:42 »
Buldogu ja miałam stycznośc z obrożą elektryczną już rok temu kiedy przywiózł ją znajomy z Niemiec i znam mechanizm działania, który po krótce można porównać do elektrycznego pastucha dla krów. Niemniej jednak miałam wrażenie że jeżeli kocha się swojego psa to nie uczy się go czegoś poprzez ból tylko po to aby efekt osiągnąć trochę szybciej, niż tradycyjnymi i według mnie humanitarnymi metodami, wobec powyższego moje zdecydowane i stanowcze Nie dla elektrycznych wynalazków
Zapisane

Amelia

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #25 : 2002-11-12, 16:02 »
Nie, Buldog, taka tresc nie jest w "Moim Psie". Nie mam go przy sobie, ale tam było cos w tym stylu:
Twoj pies sprawia klopoty? Gryzie, szczeka itd? Zadzwon.
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #26 : 2002-11-12, 17:03 »
cyt.
 
MASZ PROBLEM Z WYCHOWANIEM PSA?
HALASUJE,UCIEKA,GRYZIE ITD. ZADZWON bla bla bla....LUB WEJDZ NA STRONY blablabla......
Zapisane

niuka

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #27 : 2002-11-12, 19:21 »
Buldogu
bardzo dobrze ze osoby ktore wprawdzie nie wiedza jak ta obroza wyglada protestuja przeciwko niej (mysle ze wyobrazaja sobie jak taka obroza wyglada i jakie ma dzialanie).
A co do "Mojego Psa" to chyba cos w koncu do nich napisze ze skarga, bo co to jest ze oni daja takie ogloszenia -
najpierw psy po walczacych rodzicach
potem do kupna roczne szczeniaki niezawodne w obronie
a teraz obroza elektryczne  - sie zalamie

czego sie nie robi dla pieniedzy - ale bez przesady...

pozdrawiam Niuka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedz #27 : 2002-11-12, 19:21 »

Buldog

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #28 : 2002-11-12, 19:57 »
Amelia:

Byc moze nie wyrazilem sie dokladnie - to wlasnie mialem na mysli, piszac
"nie jest to niestety pierwszy taki przypadek, ze w "Moim psie" pojawiaja sie rzeczy co najmniej dziwne"

Szczerze mowiac, wcale mnie to nie dziwi - a dlaczego, o tym ponizej.


niuka:

Co do tego "bardzo dobrze" to sie nie zgodze do konca. Bo "protestowac" to mozna, ale nie "przeciw obrozy", a przeciw takim durnym reklamom. Jesli prawda jest, ze sama obroza juz niejednemu psu uratowala zycie, to ja bym byl za dokladnym okresleniem przeciw czemu sie "protestuje".

W ogole nie wydaje mi sie dobrym pomyslem "protestowanie" przeciw czemus, o czym sie niewiele, albo nic nie wie, a co Ty o tym sadzisz?

A do "Mojego psa" sobie mozesz pisac. Zycze powodzenia.

Mam to przerobione - i powiem krotko: jak na razie wszelkie skargi, "oficjalne" protesty na forum "Mojego psa" - adresu nie podam ze wzgledu na regulamin, kto bedzie chcial, ten sobie znajdzie - nie wydaja sie robic wrazenia na redakcji.

Co jakis czas ktos pisze o bzdurach w artykulach, albo podobnych reklamach, czy ogloszeniach i nic sie nie zmienia.

Pozdrawiam
Zapisane

niuka

  • Gość
Obroża elektryczna do nabycia!!!Łatwo i przyjemnie...
« Odpowiedź #29 : 2002-11-12, 20:28 »
Buldog:

rzeczywiscie masz racje z tym protestowaniem.. wyglupilam sie :oops: ... ale mam juz dosyc tej obrozy elektrycznej i tych ludzi ktorzy ja stosuja :(
nie wiem czy wilu psom uratowalo to zycie ale wiem ze wielu psom ta obroza zepsula psychike...
co do "mojego psa" - oni robia to dla pieniedzy i ich jakies skargi nie obchodza - kasa wazniejsza -
kupowalam ta gazete bo zobaczylam ze czesto tam pisza o agility - nie pisza juz to nie kupie tez gazety bo dla mnie jest juz bezuzyteczna a w dodatku jak pisza tam jakies bzdury o buldozku francuskim ktory mial isc na szkolenie ale treser stwierdzil ze on sie do tego nie nadaje, o nizawodnej obrozy elektrycznej ktora wychowa twojego psa (ona powinna byc dostepna tylko dla treserow), o kagancu ktorego nie musza nosic psy po PT w miejscu publicznym i o wielu wielu bardzo ciekawych rzeczach

pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 27 zapytaniami.