Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Anglia a pies...?  (Przeczytany 5390 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« : 2004-09-10, 20:21 »
Hej czy orietuje sie ktos z was jak to jest z psem przy wjezdzie do Anglii,slyszalam,ze tzeba oddac psa na 6-miesieczna kwarantanne-czy to prawda???
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-10, 22:17 »
Znalazłam to w necie...
"Niestety wwiezienie psa z Polski na teren Wielkiej Brytanii wiaze sie z dluga procedura. Pies musi odbyc w Wielkiej Brytanii szesciomiesieczna kwarantanne, ktora oplaca wlasciciel (koszt od kilku do kilkunastu tysiecy funtow)."

Tragedia po prostu :(, tą wiadomość napisała osoba z Ambasady Brytyjskiej czyli jest to raczej prawdą... :|

A tutaj masz link do tego:
http://www.britishembassy.pl/phorum/read.php?f=1&i=44&t=43#reply_44

Szczerze mówiąc nie zostawiłabym swojego psa nigdzie na 6 miesięcy :roll:
A poza tym jakie to są koszty :? Kilka tys. funtów.....

p.s. Olap, tak przy okazji było prosto znaleźć tą informacje w necie ;), możesz poszukać sobie więcej na ten temat. Wpisz tak jak ja to zrobiłam "wjazd z psem do Anglii" czy "wjazd z psem do Wielkiej Brytanii"

No, ok ułatwię Ci sprawę i dam wyniki wyszukiwania :P
http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&q=wjazd+z+psem+do+Anglii&btnG=Szukaj+z+Google&lr=lang_pl :)  http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&q=wjazd+z+psem+do+Wielkiej+Brytanii&btnG=Szukaj&lr=lang_pl (to drugie trafniejsze ;))

Dalma :D
Zapisane

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-10, 22:36 »
dzieki wielkie :)

Ja tez nie wyobrazam sobie zostawic psa z obcymi ludzmi,samego  :roll: ,dla mnie to jest nienormalne,ktore zwierze to wytrzyma   :?  Co za glupie przepisy i jeszcze trzeba za to samemu placic  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Anglia a pies...?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-10, 22:36 »

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-11, 12:43 »
Olap, nie ma za co :)

Mało kto w ogóle ma takie pieniądze... :roll: I niewiele osób przeżyłoby tak długie rozstanie ze swoim psem :(

A wybierałaś się do Wlk. Brytanii? :(

Dalma
Zapisane

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-11, 13:17 »
Tak sobie o tym mysle,ze to troche dziwne,bo jesli np chce zwiedzic Anglie z psem,to przeciez nie dam go na kwarantanne ,moze to tu w Polsce mies musi przejsc??? A do Anglii dalej sie wybieramy wraz z mezem i psem oczywiscie :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-11, 14:14 »
Kwarantanna jest niestety strasznie długa, także bez sensu byłoby zostawić psa na 6 miesięcy (przecież to całe pół roku! :cry:) u kogoś obcego żeby pojechać na np. zaledwie 2 tyg. zwiedzić kraj... :| To absurd... :roll:

To jak rozwiążesz tą sprawę?...

Pozdrawiam :)
Dalma i Maja ;)
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-11, 14:19 »
Dalma ma racje kompletnie bez sensu... Ja bym napewno nie zostawiłą psa i przyłączam sie do pytania Dalmy:


Cytat: Dalmafreciak
To jak rozwiążesz tą sprawę?...




wiec?
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-11, 16:32 »
Zapisane

Wookash

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #8 : 2004-09-11, 20:28 »
co wy za glupoty piszecie? mozna przeprowadzac psa odkad Polska nalezy do unii trzeba miec tylko odpowiednie dokumenty i szczepienia, dla zainteresowanych radze poczytac moj temat w dziale " pomiedzy prawem a zwierzakiem " czy jak sie ten dzial nazywa, i poczytajcie sobie. Ostatnio nawet kontaktowalem sie z odpowiednimi osobami w tej sprawie i teraz przebywam w anglii wiec wiem, a za rok przeprowadzam sie z moim psem na stale tu wiec nie ma o co sie martwic. pozdro
Zapisane

Forum Zwierzaki

Anglia a pies...?
« Odpowiedz #8 : 2004-09-11, 20:28 »

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #9 : 2004-09-11, 21:08 »
To co napisałam jest ze strony Ambasady Wielkiej Brytanii...
Zapisane

golden

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #10 : 2004-09-11, 21:37 »
ale po 3 lipca 2004 zmienily sie przepisy. Dalma, moze to co przeczytalas na stronie ambasady to byly wymogi sprzed tej daty ;)

w linku podanym wyzej (temat Wookasha) jest opisana cała procedura. Jesli bedzie sie mialo niektore papiery, nie trzeba bedzie zostawiac psa na 6ciomiesiecznej kwarantannie.
Zapisane

Elfi

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #11 : 2004-09-11, 23:02 »
Dokładnie tak ja pisze Golden i Wookash. Od października tylko paszporty dla psow i czipowanie.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #12 : 2004-09-11, 23:37 »
:roll: Wookash, już podałam link... ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #13 : 2004-09-12, 11:58 »
To super wiadomość ;)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #14 : 2004-09-12, 18:07 »
Mam pytanie- w ostatnim moim psie pisze ze chipowanie ( w celu wywizienia psa za granicę) bedzie kosztowało 700 zł  :shock:  To  prawda??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Anglia a pies...?
« Odpowiedz #14 : 2004-09-12, 18:07 »

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #15 : 2004-09-12, 18:55 »
Boże jak dużo  :shock:
Ale ja nic o tym nie wiem  :roll:
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #16 : 2004-09-12, 19:27 »
700 zł??? o matko  :roll:
Zapisane

golden

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #17 : 2004-09-12, 21:24 »
nie wiem ile kosztuje czipowanie :| ale zeby az tyle?... jesli trzeba bedzie, to i tyle (yyy... u mnie razy 2... wow, 1400zł...) zaplace, bo bardzo zalezy mi na tym, aby psy byly ze mna w UK...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #18 : 2004-09-12, 22:26 »
Golden, mam nieco niedyskretne pytania... ;) Czy wyjeżdzasz do Anglii na stałe? I drugie: czy będziesz w tym czasie uczestniczył w dyskusjach na naszym FZ? :)
Byłoby smutno bez Ciebie :P

Dalma
Zapisane

golden

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #19 : 2004-09-12, 22:50 »
Cytat: Dalmafreciak
Golden, mam nieco niedyskretne pytania... ;) Czy wyjeżdzasz do Anglii na stałe? I drugie: czy będziesz w tym czasie uczestniczył w dyskusjach na naszym FZ? :)
Byłoby smutno bez Ciebie :P

Dalma

Ale mi sie miło zrobiło :lol: az mi sie buzka usmiechnela
Tak wyjezdzam na stale... niestety...  A na Fz bede :) Net to jeden z dwoch sposobow, jakimi moglbym sie kontaktowac z przyjaciolmi :wink: jesli ktos sie boi, to niech przestanie, bo mnie tu ne zabraknie :krzywy:
Zapisane

msa

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #20 : 2004-09-13, 00:22 »
To ja mam jeszcze jeden dodatek - przez najbliższe 7 lat obowiazuje tzw. okres przejściowy, w którym uznawane są i chipy i czytelne (podkreślam - czytelne) tatuaże. Później ważne będą już tylko chipy (chyba, że coś w międzyczasie się zmieni)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Anglia a pies...?
« Odpowiedz #20 : 2004-09-13, 00:22 »

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #21 : 2004-09-13, 10:10 »
Napisalam wczoraj do "airpolonia" z pytanie jak wyglada u nich przewoz psa i o to co mi napisali:

"Witam,
uprzejmie informuje, iz nie prowadzimy przewozu zadnych zwierzat na trasie PL-GB ze wzgledu na obowiazujaca 6-miesieczna kwarantanne i pozniejsze nieporozumienia z tym zwiazane.
Pozdrawiam,
Agnieszka Wielgocka
Airpolonia.com"

cholera :((
Zapisane

msa

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #22 : 2004-09-13, 15:47 »
To proponuję im odpisać, ze byłoby bardzo dobrze, gdyby na bieżąco orientowali się w zmianach przepisów, wprowadzonych dyrektywą Unii Europejskiej i to od 3 lipca br
Zapisane

golden

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #23 : 2004-09-13, 17:13 »
msa,

Cytuj
przez najbliższe 7 lat obowiazuje tzw. okres przejściowy, w którym uznawane są i chipy i czytelne (podkreślam - czytelne) tatuaże.

z tego wynika, ze mozna przewozic tylko psy rodowodowe... :roll: /bo te maja tatuaze/
Zapisane

Wookash

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #24 : 2004-09-13, 17:32 »
Ostatnio kontaktowalem sie z biurem podrozy zwierzat w Anglii " pet travel scheme " i napisali mi co mam zrobic, orginalna wersje listu mam w domu wiec nie moge wam pokazac, ale golden byc moze gdzies ma to w archiwum to byc moze on wklei. Pies z tego co wiem wcale nie musi miec rodowodu, ani napewno nie musi przechodzic zadnej kwarantanny. Ja nie podrozuje do Anglii samolotem wiec nie wiem jak to jest lotniczo, ale wiem ze samochodem od 3 Maja bodajze mozna przewozic zwierzeta, pod warunkiem ze ma sie odpowiednie szczepienia przeciw wsciekliznie, chip, i jakies tam probki krwi i nic wiecej. A kiedy sie wprowadzasz do UK ???
Zapisane

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #25 : 2004-09-13, 18:26 »
Dzis bylismy w Inspektoriacie Weterynarii u nas w miescie i powiedziano nam,ze na dzien dzisiejszy nie wiedza jakie beda przepisy po 1 pazdziernbika,wszystko bedzie jasne tego dnia...,ale na dzien dzisiejszy jest wymagane szczepionka przeciw wsciekliznie, odrobaczenie,musi miec cos przeciwko insektop typu pchly oraz badania kwrwi (6 miesiecy przed wyjazdem do Anglii) ,ktore sa tylko i wylacznie robione w Pulawach,ale moze je pobrac weterynarz i nalezy je wtedy przewiezc samemu lub kurierem :(( -zapomnialam spytac ile to kosztuje :((
My wylatujemy w polowie pazdziernika i psa bedziemy musieli zostawic u moich rodzicow na jakis czas...,pozniej bedziemy brac go samochodem... :)
I zastanawiam sie czy daloby sie jakos przemycic psa ;) ,ale z tego co wiem promem plynac odprawa jest w Anglii,wiec wkurzylabym sie gdyby nas wrocili bez tego cholernego badania krwi :((
Jak juz jet to badanie to przynajmniej pozwoliliby na wjazd bez tego 6 miesiecznego czekania-bo to bez sensu  :grr:
Zapisane

golden

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #26 : 2004-09-13, 19:56 »
Wookash, mam dokladnie przetlumaczony list, ktory dostałes z Pet Travel Sheme, wyslalem juz go Olip na PW.

A to 6-miesieczne czekanie to niemal to samo co kwarantanna... Jedynie w domu u boku wlasciciela... Bez sensu...
Zapisane

msa

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #27 : 2004-09-13, 20:58 »
Nie tylko rodowodowe psy mogą mieć tatuaż lub chip - w ich wypadku jest to niejako wymóg od szczeniaka, ale można zrobić to u każdego innego psa - kundleka też (tu chodzi wyłącznie o możliwość potwierdzenia, że ten pies to ten)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Anglia a pies...?
« Odpowiedz #27 : 2004-09-13, 20:58 »

olap

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #28 : 2004-09-13, 21:20 »
Wookash a ty jedziesz samochodem?? Przypuszczam,ze przez francje,a potem promem czy pociagiem prze kanal??? Jakie sa ceny takiej przyjemnosci?? (bo nas to tez czeka,ale pozniej bo wpierw lecimy samolotem) :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Anglia a pies...?
« Odpowiedź #29 : 2004-09-14, 11:31 »
Golden, baaardzo się cieszę!! :cmokkk:
Oczywiście zabierasz wszystkie trzy psy? ;)

Jeśli chodzi o to półroczne czekanie i kwarantanne to jest to zasadnicza różnica. Pies jest w domu z ukochanym panem, nie tęsknią za sobą, :) natomiast pół roku nie widzieć swojego psa, tak jak jest to podczas karencji to koszmar...... :cry: Ja bym tego nie przeżyła, moja sunia też :(

Dalma
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.156 sekund z 28 zapytaniami.