Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Dobry pies dla 13-latka...  (Przeczytany 5209 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whiper

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #30 : 2004-09-26, 21:36 »
Owszem, ale uważam, że oba są "trudne" (potocznie tak się mówi). To bylo tylko przyrównanie ;) Jesli chłopak ma w glowie, to, co trzeba, jest konsekwentny, spokojny, opanowany, stanowczy to powinien sobie poradzić z amstaffem, oczywiscie jak wywnioskowaliscie wczensiej równiez jestem za suką. Mi brakuje stanowoczosci... ja jestem ponad Naomi, ale jednka jest to związek bardzo partnerski, w końcu charty nie zostały wyhodownae by służyć człowiekowi, jak np. owczarek niemiecki, ale by mu towarzyszyc ;)

"wybacz, ale nie wydaje mi się, żeby człowiek trzynastoletni był już dorosły - a już napewno nie będzie tak uważał pies " - ja to odebrłam jalko szufladkowanie, jesli zle, to przepraszam ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #31 : 2004-09-26, 21:42 »
a dokładniej, to wg Ciebie było to szufladkowanie trzynastoletnich osób czy psów :lol:? ;)
Znam trzynastoletnie osoby, które nadawałyby się tylko do przedszkola (14 i 15-sto letnie takie osoby też znam), ale nikogo nie szufladkuję, bo wiem, że zdarzają się też mądre i naprawdę rozsądne "osobniki". Ostrzegam tylko, że amstaff dla osoby w takim wieku (i to na pierwszego psa, a do tego głównie pod opiekę chłopca, a nie rodziców) to bardzo odważny "wyczyn", który trzeba dokładnie przemyśleć - czy nie tak jest ;)?
Zapisane

whiper

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #32 : 2004-09-26, 21:49 »
Oczywiscie, w pełni się z Tobą zgadzma, ale zle Cie zrozumiałam... od pewnego czasu lepiej rozumiem się z psami, niż ludźmi, psie zboczenie dopadlo mnie w pełni, wybacz :lol:
O młodych osobach ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedz #32 : 2004-09-26, 21:49 »

AgaŚ

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #33 : 2004-09-26, 22:27 »
Jak tu juz wszyscy mowili - duuuzo zalezy od osobowosci chlopca... ale mysle ze jednak na 1 psa, do wychowania dla 13latka amstaff nie jest zbyt dobry, bo tu chodzi o trudne wychowanie psa... O wiele latwiej kazdy nawet doswiadczony psiak poradzilby sobie np. z goldenem niz z amstaffem... Jest to pies, ktorego trzeba ostro zdominowac, inaczej on zdominuje ciebie i bedzie twoim panem... Tez w chwili obecnej nie wiem czy poradzilabym sobie z wychowaniem takiego.....

A moze sprobowacby chlopcu ,,zaprezentowac" jakies inne rasy, ktore mniej czy wiecej bylyby latwiejsze do ulozenia... moze jakis terier? Nie bede mowila ze najlepszy byl by labek czy goldek bo to oklepane rasy :P Moze cos ze spanieli...? Tez uparte psiska ;) Albo jakiś owczarek :>
Zapisane

whiper

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #34 : 2004-09-26, 22:51 »
Ale z drugiej strony, jeśli wybierze np.labradora i okaże się, ze Amstaff to jego rasa, a dla drugiego psa nie będzie miejsca to trzeba czekać na zmiane warunków, lub czas gdy labrador odejdzie do lepszego świata... Powiem na moim przykładnie: 1. Moglam wziąść na pierwszego psa np. goldena, ale nie chciałam, bo żałowałbym, że to nie Whippet, taka jestem. 2. Przed wzięciem Naomi miałam wielki dylemat - albo śliczna suka wystawowa i niepewność, czy zasługuje na tak świetną suke, czy zdołam z niej zrobić gwiazdke, to na prawde wielka odpowiedzialność, albo średnia suka wystawowa, ale za jakiś czas mogłabym poczuć, że to czas na dobrą suke wytsawą, a wtedy nie byłoby ani miejsca, ani pewnie okazji. Wybrlam 1 opcje ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #35 : 2004-09-27, 15:05 »
Cytat: norris
wybacz, ale nie wydaje mi się, żeby człowiek trzynastoletni był już dorosły - a już napewno nie będzie tak uważał pies

Oczywiście, że 13 czy 14 latek nie jest jeszcze dorosły. ;)

Cytuj
obojętne czy jestem dzieckiem czy już nie, nie przyszłoby mi nigdy do głowy, żebym w takim wieku mogła mieć psa takiego jak amstaff, bullterrier czy rottweiler albo doberman - po prostu bym się bała, że z takim charakterem sobie nie poradzę - chociaż z "twardymi" psami mam już małe doświadczenie - podporządkować sobie mojego obecnego psa było niezwykle trudno...

Ty wiesz, że nie powinnaś mieć takiego psa, bo się znasz na psach, znasz rasy, wiesz dużo o behawiorze itd.. :) Niestety Adeen tego nie wie...

Cytuj
nie wiem, czy ten chłopiec do końca zdaje sobie sprawę z tego, co oznacza słowo "twardy" pies i mam nadzieję że nie podchodzi do tego tak, że "jakoś to będzie". Są ludzie, którym nigdy nie uda się podporządkować takiego psa.


Rozmawiałam z Adeen na gg i niestety, ale musi się on jeszcze dużo nauczyć. Zarówno o wybranej rasie jak i w ogóle o psach.
Powiedz dlaczego musi to być amstaff i tylko amstaff...
Jest wiele innych ras 'prostszych', które bardziej nadawałyby się dla tego chłopaka... jak on nie poradzi sobie z amstaffem to co? Pies zostanie oddany do schroniska z tego powodu? :(

Dalma
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #36 : 2004-09-27, 18:18 »
ja bede miała amstaffa, :P  :P  ale zanim moi rodzice sie zgodzili musiałam im pokazać ze sporo o tych pieskach wiem. to jedna z trudniejszych ras z charakterem. trzeba miec silny temperament i przynajmniej podstawową wiedze o tych psiakach! :P  :P
 jesli juz poradziłabym ci amstaffa to raczej suke!! :wink:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #37 : 2004-09-27, 18:23 »
no wlasnie, chyba odpowiedzniejszy bylby jakis "delikatniejszy" piesek, chciaz to wszystko zalezy od tego, jak sie tego psiaka wychowuje :roll:
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #38 : 2004-09-27, 18:38 »
amstaffy potrafia być delikatne tylko je trzeba wychować :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedz #38 : 2004-09-27, 18:38 »

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #39 : 2004-09-27, 18:50 »
Ale żeby wychować trzeba naprawdę dobrze znać się na psach.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #40 : 2004-09-27, 20:15 »
Mimo to nie zakupywałabym amstaffa dla początkującego wogóle... A Adeen wie niewiele o behaviorze, psich zachowaniach, nie jest jeszcze dojrzały, miałby sam wychowywac psa, nie ma doswiadczenia wogóle. To jak miec broń, obojetnie jaką w reku i nie umiec sie nią posługiwac, nie wiedziec o jej reakcjach tzn. jak zabezpieczac przed wystrzałem itp. Na początku z pewnoscią zalecałoby sie miec broń łatwą w uzyciu, potem przejsc do ciezszego kalibru. A im drozsza tym wieksza pewnosc ze nie wadliwa i nie wystrzeli w nieodpowiednim momencie. To taka mała dygresja.

Adeen sam nie jest w stanie obiektywnie ocenic czy poradzi sobie z Amstaffem, poniewaz za mało jeszcze wie o psach. Amstaff to pies który nie moze sie nudzic, musi miec wyznaczone granice, podstawy posłuszenstwa i mocną reke zarówno w znaczeniu dosłownym jak i w przenosni. A co bedzie jak kogos pogryzie? Jak nie bedzie respektował rodziny? Są to psy bojowe wiec jak chwycą psa to trudno podwazyc jego szczeki. Zazwyczaj nie respektują gestów poddanczych, tak były przez długi czas kształoczone i uczone.

W takim swietle zdecydowanie jestem przeciw amstafowi.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #41 : 2004-09-27, 21:05 »
Nanami to bardzo dobrze wyjaśniła, bravo!
Szkoleniowiec, do którego chodziłam z Mają ma amstaffa (jeśli chodzi o rodowód to tak, jest z rod. ;)) Ten pies jest bardzo dobrze wyszkolony, ale facet mówił nawet, że gdyby nie słuchał się właściciela tak jak się słucha (a wyszkolony jest naprawdę dobrze) mógłby być niebezpieczny... Poza tym mówił, że nosi go jak nie ma wyznaczonego zadania, jak nie pójdą ćwiczyć, biegać itp. Trzeba go [jak się wyraził p. Piotr] wręcz 'skatować' fizycznie żeby w domu się położył, nie demolował mieszkania etc... Inaczej jest nie dobrze... :roll:
Amstaff to naprawdę NIE jest pies dla każdego i musisz się zastanowić tysiąc razy i rozważyć wszystko... Ja jednak uważam, że powinien to być pies innej rasy, ale i tak decyzja należy do Ciebie, Ty będziesz za psa odpowiadał.
I jeszzce jedno pytanie... gdybyś już kupował amstaffa zdecydowałbyś się na psa, a nie sukę? :shock:

Dalma
Zapisane

Nanami

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #42 : 2004-09-27, 21:15 »
Cytuj
Ja jednak uważam, że powinien to być pies innej rasy, ale i tak decyzja należy do Ciebie, Ty będziesz za psa odpowiadał.

Jezeli chodziło Ci ze odpowiedzialnosc cišzy na synie - nie zgadzam sie. Jezeli chodziło Ci o rodziców - to w pełni sie zgadzam. Za kazde szkody, obojetnie czy pies jest z wami, czy z synem, czy znajomymi, ucieknie czy nie, czy bedzie na smyczy i w kagancu czy nie - Wy ponosicie konsekwencje karne za wszelkie szkody sporzšdzone przez psa - Wy czyli rodzice. Za napaœć na malego pieska (nawet jezeli mu nic nie zrobi), za spontaniczne podbiegniecie do obcego człowieka, który sobie tego nie zyczy, za wszelkie zniszczenia i urazy oraz nieprzestrzeganie prawa.

Amstaff chyba jest na liscie ras agresywnych, pisze w nim ze psy te muszš chodzic w kagancu i na smyczy non-stop oraz byc pod opiekš dorosłego. Wiec to dodatkowe utrudnienie.

Ostateczny wybór i tak zalezy od Was.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #43 : 2004-09-27, 22:46 »
Chodziło mi o rodziców! Jak kupią synu takiego czy jakiegokolwiek innego psa będą za niego odpowiadać.
Zapisane

arke

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #44 : 2004-09-27, 23:38 »
Ja uważam se amstaff nie jest odpowiedzialny.Jesli moge panu pomóc to proponuje ,aby pan synu kuopił smycz i z nim wychodził na spacer rano po zkole na wieczór przez dłuszy okres i zpbaczyć czy ,żeczywiscie on się zaangazuje bo większośc tylko przez prae miesięcu pełni co obiecywał a tu sie pan przekona jak jest naprawde.Jak miałem 12 lat miałem boksera i też sobie z nim nie dawwałem rady,a nie mówiąc o Amsraffie.Szczreze proponuje chow-chow sam go mam ,niech pan troche poczyta sa to sympattycznie nigdy do nikogo nie szczeknal nie jest duzy jest spokojny,mój nigdy w domu sie nie załatwił nuie zsciósiał nie skupciał i nie jest bardzo silny i naprawde może być świetnym przyjacielem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedz #44 : 2004-09-27, 23:38 »

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #45 : 2004-09-28, 13:39 »
Amstaff ma być odpowiedzialny?
To ludzie muszą wykazać się odpowiedzialnym podejściem, nie pies. ;)

A jeśli chodzi o ten sposób ze smyczą to mam mieszane uczucia... Po pierwsze - sama wiem na swoim przykładzie, że z moim piesiem chętnie wychodzę, a z kawałkiem materiału w postaci smyszy wychodziłabym znacznie mniej chętnie... :roll: Dlatego ten 'test' nie pozwoli do końca tego sprawdzić.. ale jeśli dziecko bardzo marzyłoby o psie pewnie podjęłoby się spacerowania ze smyczą i obrożą po ulicy... Po drugie - niektórzy rodzice stosujący ten sposób na sprawdzenie dziecka ustalają np. godzinę 6.00 rano na wyjście z psem... A tak naprawdę większość psów wychodzi później, ludzie robią tak czasem tylko po to by dziecko zupełnie zniechęcić. No bo co to za radość wychodzić ze smyczą?... Dla takiego kogoś żadna... A jaka radość jest jak można wyjść z psem, którym się chce opiekować, patrzeć jak na spacerze bawi się z innymi psami, jaki jest wtedy szczęśliwy :wink:  
Oczywiście, że to zupełnie co innego. A ktoś kto będzie musiał dwie godziny spacerować ze sprzętem do wyprowadzania psa i z tymże samym zestawem wychodzić w środku nocy tylko zniechęci się do psów. I o to chodzi części rodziców, tej części, która i tak nigdy nie kupiłaby dziecku psa, a tak to przynajmniej mają wytłumaczenie, dlaczego? bo syn czy córka się nie spisali i nie przeszli testu. ;)

Dalma
Zapisane

Nanami

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #46 : 2004-09-28, 17:50 »
Arke, co zrobiliscie z tym bokserem, z którym sobie nie dawaliscie rady?

Chow chow to rzeczywiscie fajna rasa, ale tez trafiają sie rózne sztuki. U nas jest na osiedlu jedna, juz staruszka, ale nie jest zaprzyjazna do psów.

A dla mojego poprzedniego tekstu sprostuje jeszcze - są osoby które dadzą sobie rade z mocną i silną "bronią", szybko załapią o co chodzi. Ale zdecydowana wiekszosc sobie nie poradzi. A szkoda tym wieksza, ze pies nie bron, a zywa istota, jak ją wychowamy, taka bedzie i szkoda by było zepsuc, a potem koniecznosc oddania psa bo sobie nad nim nie radzimy. A wziałby kto inny i pies byłby całe zycie happy.

BTW moje porównanie psa do broni to dlatego ze w polskim prawie szczucie psem jest porównywalne do zagrozenia ze strzelisz, a atak psa do uzycia broni palnej.

Adeen okresl jakie psa byscie chcieli miec, jak duzo czasu byscie mu poswiecali, jaka ma byc wielkosc, długosc włosa, czy ma byc przyjazny, czy nieufny, czy chcecie go trenowac u tresera czy samodzielnie podstawy...
Zapisane

Atomic

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #47 : 2004-09-28, 17:57 »
ja uważam że amstaff to nie bardzo... :) To bardzo trudny w wychowaniu pies...

A poleciła bym owczarka szetlandzkiego... :) Jest mały i łatwy w utrzymaniu :)
A to zdjęcie jakby co:)
Zapisane

arke

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #48 : 2004-09-28, 20:56 »
Cytuj

A ktoś kto będzie musiał dwie godziny spacerować ze sprzętem do wyprowadzania psa i z tymże samym zestawem wychodzić w środku nocy tylko zniechęci się do psów.

A widzisz zniechęcić?Jęsli naprawde nie będzie chiał mięc psa to się tego nie podejmie a jeżeli będzie chiał to się tego podejme by rodzice zobaczyli.
Cytuj

No bo co to za radość wychodzić ze smyczą?...

tYLKO wiele osób przez jakiś czas wychodzi z psem a potem to mówią co to za radośc wychodzić z takim psem.
Cytuj

Arke, co zrobiliscie z tym bokserem, z którym sobie nie dawaliscie rady?

Nie tyle że sobie nie dawalismy rady bo tata i mama tak ale ja nie dawałem sobie rady go utrzyamć a juz nie mówiac o amstaffie gdzie to jest bardzo  bardzo sliny pies i jest agresywny do psów także może się rzucać gdzie chłopak moze sobie nie dac rady z psem a potem co....
Zapisane

Adeen

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #49 : 2004-09-28, 21:11 »
Decydujemy sie jednak na amstaffa, z tym że poczekamy jakieś 2-3 lata, aby zobaczyć czy chłopak naprawdę chce tego psa czy teraz ma taki okres...W tym czasie pozbiera dużo informacji i spoważnieje.
Zapisane

marta1

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #50 : 2004-09-28, 21:19 »
tylko że za 3 lata chłopak będzie miał 16 lat a za kolejne 3 pójdzie na studja(czy dobrze mówię?) a cały obowiązek spadnie na was- rodziców. A trzyletni pies to przecież jeszcze młody pies. Nie chcę nic suherować ale weźcie to też pod uwagę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedz #50 : 2004-09-28, 21:19 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #51 : 2004-09-28, 21:25 »
a ja uważam, że pomysł z przeniesieniem daty kupna psa o te 2-3 lata jest bardzo dobry. Jeśli naprawdę chce psa, a ma to już obiecane, to nie zrezygnuje. Jeśli zrezygnuje - problem sam się rozwiąże... przez ten czas może do psa dojrzeć i przygotować się do jego przyjęcia z głową pełną różnych mądrości ;), ale może też potrzebować go wtedy do poszpanowania, bo będzie właśnie w takim wieku (nawet, jeśli teraz się tego wypiera, sam nie może wiedzieć, co będzie myślał na ten temat za 2, 3 lata), kiedy trzeba zaimponować kolegom. Amstaff jest świetną okazją do tego...

kupujecie suczkę czy psa?
Zapisane

arke

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #52 : 2004-09-28, 23:01 »
Dokładnie myśle tak samo jak Norris ,własnie tak mi sie zdaje chłopkaki w tym wieku chcąc się popisac przed symi kolegami bedą naprzyklad sraszyć kogoś nim a jak on odmówi to pewnie bedzie

-weż nie zadajemy się z Toba,noi się
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #53 : 2004-09-28, 23:39 »
Amstaff dla 13-latka?! Czy może się przesłyszałam?
Przyznaję się od razu, nie przepadam za tą rasą. Powód? Niemiłe doswiadczenia na własnej skórze. Zgadza się psy były wychowywane przez nieodpowiedzialnych właścicieli, ale uprzedzenie zostało.
Wracając do tematu, nie wydaje mi się, że jest to dobry pomysł. Amstaffy to psy o ogormnym temperamencie, a do tego dochodzi ich siła. Ast kupiony od pseudohodowcy, w dodatku w rękach niedoświadczonego właściciela, to istna bomba zegarowa.
Z tego co słyszałam na wystawie suczki bywają bardziej agresywne od psów, tak więc jeżeli decyzja została już podjęta, należałoby wziąć to pod uwagę, jak i upewnić się czy nie jest to zwykła bujda, bo tak też może być.

Po przeczytaniu tematu, odniosłam wrażenie, że chłopak najnormalniej uległ modzie, a to najgorsze co tylko mogłoby się zdarzyć.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #54 : 2004-10-01, 10:51 »
Cytuj

Decydujemy sie jednak na amstaffa, z tym że poczekamy jakieś 2-3 lata, aby zobaczyć czy chłopak naprawdę chce tego psa czy teraz ma taki okres...W tym czasie pozbiera dużo informacji i spoważnieje.

dobry pomysl :) pamietajcie tylko, zeby po pierwsze dobrze poznac ta rase, po drugie wybrac dobra, naprawde dobra hodowle i kupic asta z rodowodem :)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #55 : 2004-10-01, 15:44 »
Cytat: marta1
tylko że za 3 lata chłopak będzie miał 16 lat a za kolejne 3 pójdzie na studja(czy dobrze mówię?) a cały obowiązek spadnie na was- rodziców. A trzyletni pies to przecież jeszcze młody pies. Nie chcę nic suherować ale weźcie to też pod uwagę


Dokładnie...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #56 : 2004-10-01, 16:02 »
Zgadzam się z Norris. To dobry pomysł żeby kupić psa dopiero za 2, 3 lata. :)
A ja na swojego psa czekałam kilka lat (więcej niż 3!) i ani przez sekundę nie chciałam się wycofać. Po prostu zależało mi na tym by mieć psa, ale musiałam czekać... No i doczekałam się ;)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #57 : 2004-10-01, 16:04 »
Ehhh ja też musze czekać na drugiego kolaka... :cry:  Ale może sie doczekam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedz #57 : 2004-10-01, 16:04 »

Dalmafreciak

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #58 : 2004-10-01, 20:48 »
Ale warto czekać na Przyjaciela :D
Ja na moją czekałam i jestem teraz szczęśliwa ;)
A w tym czasie warto poszerzać swoją wiedzę na temat ogólnie psów oraz wybranej rasy. :)

Dalma
Zapisane

Enola

  • Gość
Dobry pies dla 13-latka...
« Odpowiedź #59 : 2004-10-02, 17:14 »
Nie sadze zeby amstaff byl najlepszym pomyslem... Sa to psy ze sklonnoscia do agresji i dominacji i dziecko moze sobie z takowym nie poradzic.
Oczywiscie kazdy pies wejdzie ci na glowe jak mu pozwolisz, ale to juz inna sprawa. Sadze ze osoba dorosla powinna wychowywac psa, a nie dziecko, ktore ewentualnie moze sie z nim bawic. Polecalabym jakies lagodne rasy jak np. labrador lub male jak cocker spaniel
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.