Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Małe pieski  (Przeczytany 3584 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« : 2004-10-21, 13:51 »
chciałabym kupić pieska, chciałabym żeby był malutki
i chciałabym się Was spytać, jakie znacie rasy małych piesków-małych to znaczy wielkości ratlerka czy yorka miniaturki

jeżeli moglibyście podać mniej więcej ceny i cechy charakteru, albo jakieś strony, byłabym bardzo wdzięczna :)

wiem,że pewnie taki temat już był, ale jakoś nie mogę znaleźć...więc nie krzyczcie, proszę,że spamuję... :oops:
Zapisane

whiper

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #1 : 2004-10-21, 13:57 »
Dużo by bylo pisania, propuje pożyczyć od kogoś porządny leksykon ras psów i wybrać z niego rasy, które Cię zaiteresowały, później ewentualnie możemy Ci napisać tyle ile wiemy o owych rasach ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Małe pieski
« Odpowiedź #2 : 2004-10-21, 14:13 »
Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś sie na żadną rasę to ja proponowałabym przejść się do najbliższego schroniska. Na pewno znajdziesz odpowiedniego, małego pieska (szczeniaka lub dorosłego), który ci się spodoba.
Jeśli chcesz kupić psa z rodowodem, to tak jak poradziła Whiper poszukaj jakiejś rasy w psich leksykonach, a my ci postaramy się opowiedzieć o tej rasie (lub rasach ) wszystko co będziemy wiedzieć.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #2 : 2004-10-21, 14:13 »

NaNcY

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #3 : 2004-10-21, 14:17 »
no ja mam zdanie jak poprzedniczki...

a dlaczego akurat mały piesek?? (czyżby myślenie mały= bezproblemowy... :roll: )
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #4 : 2004-10-21, 14:37 »
Nancy bez przesady.. myslisz ze kazdy kto ma malego psa bral/kupowal go z tego wzgledu aby miec mniejszy problem :roll: wyobraz sobie ze nie kazdy ma warunki aby trzymac wiekszego psa lub nie pasuja mu poprostu gabaryty wielkoludow.....
 to sie nazywa czepianie sie byle czego :?


rasowy szczeniak bez wzgledu na rase kosztuje ok. 1000-2000 zl a wschroniskach dostaniesz taniej sliczne szczeniaczki dlatego polecam, odwiedz najblizsze schronisko tam napewno sa szczeniaki do wyadoptowania.

Pozdrawiam
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Małe pieski
« Odpowiedź #5 : 2004-10-21, 14:40 »
Ja uwielbiam wielkoludy!! może jakiś psiak ze schronicka ?? czy musi być rodowodowy??
Zapisane

Atomic

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #6 : 2004-10-21, 14:41 »
A ja myśle tak jak Nancy... Większość ludzi chce mały psy... I większość nie zdaje sobie sprawy z tego że przeważnie małe psy potrzebują duzo ruchu... I że np są szczekliwe ( oczywiście nie mówie o wszystkich) Np. Teriery są bardzo uparte...
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #7 : 2004-10-21, 14:44 »
Emilka ja poprostu pytam, choć faktycznie uważam ze duża część społeczeństwa patrzy jedynie na wielkośći wygląd... Zresztą warunki na 3manie psa to nie wszystko... :roll:
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #8 : 2004-10-21, 15:14 »
pare razy bylam juz w schronisku
niestety, jezeli maja tam szczeniaki to sa to mieszanki albo pieski, ktore maja juz z pol roku i sa wyraznie znerwicowane
zreszta, mam juz kota ze schroniska, wzielam go, a po paru tygodniach okazalo sie,ze jest powaznie chory
a podobno byl badany przez weterynarza....no nic....

poza tym wybor psa nie zalezy wylacznie ode mnie-jestem tylko biedna studentka na utrzymaniu Rodzicow....
a jedyne na co zgadza sie moja Mama to miniaturka miniaturki... :roll:

dlaczego ma byc maly?
bo wynajmuje z kolezanka dwupokojowe mieszkanie i dla wilczura czy dobremana miejsca raczej by nie bylo
poza tym chodzi o transport-co weekend jezdze 30 km autobusem do Rodzicow

mam nadzieje, ze dosc klarownie wyjasnilam moje intencje i wybor...

teraz powiedzcie mi, ile kosztuje taki ratlerek-nierodowodowy-z jakiejs hodowli
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #8 : 2004-10-21, 15:14 »

Atomic

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #9 : 2004-10-21, 15:22 »
A no chyba że tak ;). Co do nierodowodowego pinczerka miniaturowego to nie mam pojęcia... :(
Zapisane

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #10 : 2004-10-21, 15:28 »
Kupując ratlerka nierodowodowego nie masz zadnej pewnosci czy to wogóle bedzie ratlerek, a czesto tacy "hodowcy" tylko zbijają kase wciskając ludziom kit, ze ten piesek był 6 w miocie i nie załapał sie na metryke, co jest kompletną bzdurą, albo ze rodzice są championami a piesek nie ma papierów  :roll:

Jak juz tak chcesz, to zdecyduj sie albo na drozszego i z papierami, albo na kudelka. Mozesz zawsze zajrzec do gazety regionalnej, przejsc sie po lecznicach, czesto są tam ogłoszenia o szczeniakach - kundelkach.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Małe pieski
« Odpowiedź #11 : 2004-10-21, 15:51 »
Jeśli nie chcesz psa ze schroniska i nie zależy ci na rodowodzie to najlepiej poczytać ogłoszenia w Gazecie Wyborczej. Jest tam zawsze kilka ogłoszeń o oddaniu psów, można zawsze coś dla siebie wybrać. To jest zdecydowanie lepsze od kupowania psów od pseudohodowców, którzy za wszelką cenę chcą na psach zarobić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

*~Dominisia~*

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #12 : 2004-10-21, 16:40 »
Słuchaj.
Po pierwsze nie ma istoty ktora jest pinczerem miniaturą nierodowodowym. Pies bez rodowodu jest kundelkiem!.

Po drugie rozumiem wybor, lecz doberman czy ON moze mieszkac w bloku, ale musi miec odpowiednią dawkę spacerow i zabawy.

Po trzecie chodz do roznych schronisk i czekaj na biedactwo, moze gdy wybierzesz jakiegostam psa, to za tydzien przywiozą ci małe biedactwo, ktore musi miec dom i będzie niskie - małe.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #13 : 2004-10-21, 16:50 »
sory ale uwazam ze bredzicie...  :P
Maly pies to nie tyle co mniejszy problem a duzo tansze utrzymanie i mniejszy metraz, nie kazdego stac na duzego psa
wiec nie wiem co wy jestescie tacy czepialscy, wkurza mnie to niemilosiernie :grr:
ja za to moge stwierdzic ze wiekszoscs spoleczenstwo chocby nie wiadomo jak bylo zawsze bedzie zleeee i zawsze bedzie sie do czego uczepic.

a myslicie ze po co sa male psy??? po to zeby ludzie je kupowali aby miec mniejszy problem Boze swiety..brak slow , naprawde.


Ale nie wazne, Abejka ja tez radze zobaczyc ogloszenia w gazecie lub w internecie wejdz np. na forum [....]anii i tam zapytaj czy ktos nie ma na wydaniu szczeniaka.... bo czesto sie zdaza ze forumowicze znajduja szczeniaki,lecza i sa jak nowe ;) a jednoczesnie ratuje sie im zycie
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #14 : 2004-10-21, 22:31 »
Emilka, dziekuje Ci bardzo ladnie :)

z tym utrzymaniem to prawda
nie moge sobie pozwolic na goldena na przyklad bo nie mialabym kasy na wykarmienie go
mam juz kota, ktory je niewyobrazalne wprost ilosci zarcia i jest szerszy niz dluzszy juz
tak wiec chce jakiegos malego psiaka, ktory nie bedzie tak wiele kosztowal
poza tym do wiekszosci pabow, na przyklad, malego psa mozna wziac bez problemu, z wiekszym juz jest gorzej

a na kundelka nie zgadza sie Mama, jak juz pisalam
ja bardzo chcetnie wzielabym, jakiegos ze schroniska, ale nie da rady...

zreszta, nie bardzo wiem dlaczego sie tlumacze...

Emilka,jeszcze raz dziekuje :*

---------------------------------

to znowu ja :)

a wiecie moze cos o chihuahua?
to sa dopiero fajne psiaki
czy naprawde sa takie szczekliwe?
no i czy faktycznie kosztuja ponad 2000...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #14 : 2004-10-21, 22:31 »

pacuszka7

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #15 : 2004-10-22, 21:47 »
piczerek ja malutki albo jeszcze mops, buldożek francuski, jamnik:P, beagle, sznaucer miniaturka, york, szpic, :)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #16 : 2004-10-22, 21:51 »
Abejka to przedstaw mamie koszty rasowca z rodowodem oraz cene kundelka, nie wiem czemu Twoja mama tak bardzo nie chce go miec  ;)  Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Małe pieski
« Odpowiedź #17 : 2004-10-22, 22:39 »
chihuahua są bardzo fajne. za wiele o nich nie wiem, ale moja sąsiadka ma takiego pieska i jest super. Nie boi się nikogo, chętnie bawi się z każdym psem, nie sprawia kłopotów. Wygląd też na taki pewny siebie.  :wink: Wszystkiego się dowiem co cenach, zachowaniu itp. i napisze.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Emilka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #18 : 2004-10-22, 22:50 »
A ja polecam mopsiki :) pewnie dlatego ze uwielbiam ich zabawne splaszczone mordki (ale nie kazdemu sie to podoba...) znam pewnego mopsa i jest poprostu UROCZY, to pieski,ktore kochaja wszystko i wszystkich niezwykle uczuciowe i przyjazde,zawsze wesole :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #19 : 2004-10-23, 11:18 »
A takie pytanie to Ty chcesz psa czy mama ? wiesz moja mama chciała miec beagla...nie zgadzała się na dobermana a jak podałam jej kilka powodów dlaczego taki pies, a nie beagel to to zrozumiała po mimo, ze nadal nie podoba jej się wzrost psa.. ale pies ma być dla mnie a nia dla niej, to ja mam sie nim zajmować...
Rozumiem, że twoja mama chce małego psiaka, a Ty sama nie możesz pozwolić sobie na dużego..ale pytanie on ma podobać się Tobie czy Twojej mamie?
Moja koleżanka właśnie kilka tygodni temu wzieła młodego małego kunedlka ze schroniska.. sunia ma około roku i nie jest ani troszke znerwicowana.. nie kazdy pies w schronisku jest nerwowy.. jesli by tak było to raczej psy byłyby usypiane bo to duże ryzyko!!

Przepraszam Cie, ze tak zaaragowałam.. ale wkurza mnie takie podejście ludzi któzy chcą miec psa "rasowego" a kundelki są bee... niech gniją w tych schroniskach, bo ja chce miec rasowego psa, a zadnych wymagan do niego nie mam... ehh... psy rasowe mają pewien charakter wiesz na co sie decydujesz, ja chce dobka bo świetnie bedzie spisywał się przy rowerku, wycieczkach górskich i nie bede bała się wyjśc wieczorem na spacer...

Przemyśl to co napisałam.. pamiętaj, ze jeśli chcesz kupić psa rasowego to tylko z rodowodem broń borze bez!!
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #20 : 2004-10-23, 12:30 »
ale kochani ludzie na tym forum sa, no :)

juz tlumacze sie z rasowca
wiec ja mam juz psa-teriera walijskiego, ktory jest cudowny
no i wiedzialam co bralam, bo z kundelkiem to nigdy nie wiadomo-dwa razy mialam kundelki, ktore mialy byc malutkie i spokojne, a wyrosly z nich giganty

ja musze miec pewnosc,ze pies bedzie maly
jezeli jade na jakas "wyciczke" z Rodzicami, to prawie zawsze biore mojego terierka i mojego nowego pieska tez bym chciala moc wziac
terier jedzie obok mnie na siedzeniu, a moj nowy psiak siedzialby sobie na kolanach-moich, oczywiscie :]
poza tym, jak juz pisalam, autobusem latwiej jest przewiezc male psisko


to tyle gwoli wyjasnienia


za informacje o chihuahuach bede bardzo, ale to bardzo wdzieczna
mysle jeszcze o yorku-te pieski to sa dopiero sliczne-tyle,ze bez tej glupiej kokradki, chcialabym zeby byl strzyzony na krotko
poza tym z doswiadczenia wiem,ze teriery sa fantastyczne :)
ale, jak by nie bylo, najpierw musze uzbierac kase-hue hue-a z tym to moze byc ciezko...hmmm...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #20 : 2004-10-23, 12:30 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #21 : 2004-10-23, 13:30 »
No wiesz jeśli myślisz o psiaku z paierami to jaknajbardziej i rzeczywiscie chichuachua są prześliczne  :wink: jednak ja za dużo nich nic nie wiem ;) poszukaj hodowli.. najlepiej dowiedzieć się czegokolwiek od hodowców oni mają cały czas konakt ze swoimi psami ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

olc!a

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #22 : 2004-10-23, 13:37 »
Cytuj
dwa razy mialam kundelki, ktore mialy byc malutkie i spokojne, a wyrosly z nich giganty

To, czy pies wyrośnie na giganta można przewidzieć po np grubości łap. Nic trudnego. Poza tym zawsze można wziąć psa 5-6 miesięcznego... Ale Twój wybór.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #23 : 2004-10-23, 14:13 »
Cytuj
ja musze miec pewnosc,ze pies bedzie maly


i dlatego albo rodowodowy pinczer, albo dorosly kundelek ze schroniska :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #24 : 2004-10-23, 14:35 »
... przecież nie wielkość psa jest najważniejsza... liczy sie też charakter...
a co do pomysłu yorka w dodatku wystrzyżonego to wydale mi się ze nie poto kupuje sie go z długą sierścią zeby go obcinać na łyso :roll:  ale to tylko moje skromne zdanie... :roll:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #25 : 2004-10-23, 14:41 »
Jesoo Nancy przestań się czepiać, nie każdy ma czas i ochotę na codzienne dwugodzinne spacery z dużym psem żeby się wybiegał :roll:
A nie przyszło Ci do głowy, że Abejce może po prostu podobać się charakter yorków? Tobie podobają się beagle, a jej yorki, nie ma co dyskutować o gustach.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #26 : 2004-10-23, 14:53 »
oj OLC!A przestań  po pierwsze sie nie czepiam
po drugie to ze pies jest mały nie oznacza ze nie potrzebuje sie wybiegać...
po trzecie nie nie przyszło mi do głowy ze może się jej podobać charakter bo o nim nic nie wspomniała...
po czwarte faktycznie nie ma co dyskutowac jednak nie podobają mi sie beagle... wiesz to jest inaczej ja kocham beagle pod każdym względem nie tylko mnie się podobaja... (o włąśnie co do wczęniejszego pkt 2 beagle jest mały a potrzebuje duuuuuuużooooo ruchu...)
... to na tyle
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #27 : 2004-10-23, 14:54 »
sama stwierdzilas ze najwazniejszy jest charakter a nie wyglad wiec co to za roznica czy kudlaty czy lysy york skoro ma cudowny charakter (i ja to mowie? ;P )  :wink:

przeczysz sama sobie....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #27 : 2004-10-23, 14:54 »

olc!a

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #28 : 2004-10-23, 14:55 »
Beagle jest mały, ale większy od yorka. York nie potrzebuje tak długich spacerów jak beagle czy jakiś inny pies.
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #29 : 2004-10-23, 16:09 »
nic nie wspomnialam o charakterze? a to ciekawe:

Cytat: Abejka
poza tym z doswiadczenia wiem,ze teriery sa fantastyczne :)


poza tym prosze nie robic ze mnie leniwca, juz napisalam,ze nie o spacery mi chodzi, a Wy ciagle swoje...WRRR  :grr:

no i nie rozumiem, co zlego jest w tym,ze chce rasowego psa-zeby wiedziec jaki bedzie, jak dorosnie
i szczeniaka-zebym mogla sama go wychowac, nauczyc jak trzeba sie zachowywac w autobusie i tak dalej... :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.202 sekund z 27 zapytaniami.