Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Małe pieski  (Przeczytany 3583 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #30 : 2004-10-23, 17:29 »
abejka ja cxie rozumiem

ale tez bym wolala abys wziela spa ze schronilsa

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #31 : 2004-10-23, 17:33 »
ja tez bym wolala psa ze schroniska, ale jak juz pare razy mowilam, to nie tylko ode mnie zalezy
po co mam brac psa zeby zaraz musiec go oddac?
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #32 : 2004-10-23, 17:36 »
Abejka pisałam że ciebie rozumiemA!!!!Moja 20 letnia kuzynka jest w tej samej sytuacji

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #32 : 2004-10-23, 17:36 »

olc!a

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #33 : 2004-10-23, 18:56 »
Abejka ja nie miałam na myśli tego, że jesteś leniwa, rozumiem, że nie chcesz dużego psa, bo po prostu nie wszyscy mają czas na te dwugodzinne spacery, poza tym utrzymanie dużego psa jet o wiele droższe niż małego. Zresztą jedni lubią dogi, inni pekińczyki ;) Co to by było, gdyby na świecie nie było kieszonkowych psów ;)

Co do schronsika - ok, rozumiem, ze nie chcesz stamtąd psa, mnie po prostu denerwuje i staram się obalić mit o tym, że psy ze schroniska są skręcone psychicznie, a schronisko to wariatkowo dla psów. Ja mam sukę własnie ze schroniska, wzięłam ją jak byla dorosła [miala 2 lata] i w tej chwili jest najukochańszym zwierzakiem na świecie, nie ma z nią żadnych większych problemów [poza kłopotami z uszami].
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #34 : 2004-10-23, 20:23 »
w zeszlym roku wzielam kota ze schroniska-jest jak najbardziej skrecony psychicznie-zachowuje sie jak pies  :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #35 : 2004-10-23, 20:24 »
Haha mój kot schroniskowy też psycholek - średnio 3 razy dziennie kilka razy obiega galopem całe mieszkanie, przy okazji skacząc po psie :lol:
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #36 : 2004-10-23, 20:36 »
Abejka głowa do góry, wybierz rase, poznaj ją jak najlepiej nazbieraj kase i bierz psa..  :wink: nie chcesz psa ze schroniska? Twój wybór ;) kazdy z nas wybiera jakiego chce psiaka i już rób jak uważasz, a będzie spoko.. bo to Twój wybór dodam tylko:
Jakieś 2 miesiące temu koledze umarł pies.. znajda miał go jakies 12 lat, teraz rodzice obiecali mu labladora z rodowodem i skonczonym kursem PT oraz na psa terapeuty z tego względy, ze jego mama pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i zna już labladory bardzo dobrze... jednak wczoraj wrócili z weekendu.. i przywiezli... kundelka bo znalezli go pod drzewem w prawdzie kumpel nie jest zachwycony.. bo pies nie jest duży, po za tym dość długi ale za to ma piękną mordke  :wink: i to na labladorku zalezało najbardziej mamie.. a ona sama podjeła decyzje, ze go biorą :D
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #37 : 2004-10-23, 23:01 »
Abejka, ja Ciebie rozumiem.

Kundelki są dla osób, które nie mają jasnych standartów co do psa.

Rasowce mają wytypowany wyglad i są dla osób o wezszych kryteriach co do psa, jednak trzeba pamietac ze rodowód nie jest gwarancją zdrowej psychiki, zdrowia i charakteru - niestety nie. Takze i w rasowych hodowlach bądz wymagająca i bacz na kazdy szczegół.

Yorki są bardzo fajne, ale trzeba pamietac ze ich długa siersc wymaga albo co pare miesiecy wizyty u fryzjera na trymowanie lub obciecie (oraz codzinne szczotkowanie) albo pielegnacje długiego włosa. Poza tym są zazwyczaj ciete na gryzonie gdyz były do tego celu hodowane. Są to małe kochające pieski z duzym charakterem, mozna je spokojnie nosic w torbie, na rekach itp. jezeli tylko sie od szczeniaka przyzwyczaja do tego. Nie potrzebują ogromnej dawki sportu jednak beda ucieszone na spacerek z panem po lesie.

Chihuahua są najmniejszymi pieskami na swiecie. Są 2 rodzaje siersci - krótkwłose i długowłose. jest pieskiem żywym lecz nie hałaśliwym. Szczeka wtedy jak jest potrzeba. Utrzymanie pieska tej rasy jest bardzo łatwe ponieważ mało zje, mało waży (można go nosić) itp. Pieski zazwyczaj rosną do 6-8 miesięcy: wzrost dorosłego wynosi od 16-20 cm. Waga wynosi od 1,5 – 3 kg.
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #38 : 2004-10-24, 09:30 »
Moja Pani Doktor miala psa na studiach-ratlerka czy chihuahue, nie pamietam
w kazdym razie nosila go w torbie na wyklady :D

a wiecie moze ile rasowy york z rodowodem kosztuje?

yorki sa fajne i sliczne
chihuahuy sa sliczne, poza tym maja krotka siersc, a ja nie lubie miec wlosow wszdzie...

dziekuje Wam :*
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #38 : 2004-10-24, 09:30 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Małe pieski
« Odpowiedź #39 : 2004-10-24, 09:59 »
Cytuj

w zeszlym roku wzielam kota ze schroniska-jest jak najbardziej skrecony psychicznie-zachowuje sie jak pies


Mój pies bardziej jak kot... :wink: Ale poważnie... ies to co innego jak kot... można go więcej nauczyć, poza tym czy weźmiesz szczeniaka rasowca czy schroniskowego burka też będzie musiała go wychować i tyle... i ten i ten wymaga pracy...

P.S. Podobnie jak olc!a
Cytuj

rozumiem, ze nie chcesz stamtąd psa, mnie po prostu denerwuje i staram się obalić mit o tym, że psy ze schroniska są skręcone psychicznie


Cytuj

Kundelki są dla osób, które nie mają jasnych standartów co do psa.


Hmm... bo ja wiem...

Cytuj

a wiecie moze ile rasowy york z rodowodem kosztuje?


Yorki są teraz bardzo modne... więc niemało...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #40 : 2004-10-24, 11:49 »
Z moich ogledzin dobrego yorka z domowej hodowli mozna zakupic juz za 700-800 zł. Takiego, który nie jest extra championem, ale ma zrównowazonych rodziców - i takiego pa ci zycze. Rozgladnij sie po stronach hodowli, ogłoszeniach w np. Moim Psie itp.
Zapisane

arke

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #41 : 2004-10-24, 14:21 »
Nanami mówisz o yorku bez rodowodu za 700-800 zł bo z rodoweodem to nawet po 3000zł sa
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #42 : 2004-10-24, 15:34 »
Cytat: arke
Nanami mówisz o yorku bez rodowodu za 700-800 zł bo z rodoweodem to nawet po 3000zł sa

NAwet! ale idzie kupic znacznie taniej... za 1000 zł bez problemu tylko trzeba dobrze poszukać...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

arke

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #43 : 2004-10-24, 18:07 »
Tak ale bez rodowodu
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Małe pieski
« Odpowiedź #44 : 2004-10-24, 18:18 »
jak się naprawdę dobrze poszuka to za 1000 zł (lub nawet mniej) miżna kupić yorka z rodowodem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #44 : 2004-10-24, 18:18 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #45 : 2004-10-24, 18:20 »
kiedys w ogloszenich u mnie pisano ze sprzedadza yorki z rodowodem za 890 zł
a jeszcze wczesniej za 900 ja patrzalam na te ceny bo wtedy szukalam sznaucera :wink:

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #46 : 2004-10-24, 19:26 »
Cytat: kkaassiiaa
jak się naprawdę dobrze poszuka to za 1000 zł (lub nawet mniej) miżna kupić yorka z rodowodem.

podpisuje się pod tym...

zdazają się nawet sytuacje, że ludzie sprzedawają rodowodowe psy za grosze.. fakt, że nie są to z reguły szczeniaki... ale za 1000 zł kupi się yorka z papierami, jak ktoś chce to znajdzie i taniej!

Wiesz ja byłam na giełdzie gdzie facet sprzedawał ratlerki za 500 zł  :shock: a za 600 zł kupi się bez problemu pinczera miniaturowego, któego wcale nie trzeba tak długo szukac!
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

arke

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #47 : 2004-10-24, 19:58 »
an to pewnie dlatego ze nie mają xo z psem zrobić :roll:
Zapisane

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #48 : 2004-10-25, 14:45 »
hmmm...to ja w takim razie poprosze szczeniaka yorka za 1000 zl :]

dziemkujem za pomoc :)
Zapisane

arke

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #49 : 2004-10-25, 15:09 »
Życze powodzenia w hodowli i koniec jak będzie to możliwe zamieść fotki malucha ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Małe pieski
« Odpowiedź #50 : 2004-10-25, 17:20 »
Cytat: Abejka
hmmm...to ja w takim razie poprosze szczeniaka yorka za 1000 zl :]

dziemkujem za pomoc :)

podzwon po hodowlach, ktre mają mniej utytułowane psy i pewnie znajdziesz ;]
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Małe pieski
« Odpowiedz #50 : 2004-10-25, 17:20 »

Abejka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #51 : 2004-10-25, 17:43 »
najpierw to ja musze uzbierac/zarobic te 1000 zl :p

ale jak juz zarobie to na pewno dam znac i pokaze fotki :)

a tak BTW to prawda,ze yorki z czarnym grzbietem sa mniej cenione? moze przy okazji sa tansze?  :wink: bo mi to one w sumie duzo bardziej sie podobaja
Zapisane

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #52 : 2004-10-25, 20:05 »
To zalezy od hodowcy i rodziców raczej, poza tym nie powinno sie stosowac pod wzgledem masci tanszy/drozszy no chyba ze to naprawde wyjątek jak marmurkowy collie z niebieskimi oczami  ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #53 : 2004-10-26, 14:52 »
Abejka,wiem ze jestes juz zdecydowana na psa rasowego ale jak to zobaczylam zaraz pomyslalam o Tobie, zobacz w jozefowie sa takie sliczne maluchy i od razu widac ze beda malutkie na 100% moze gdybys pokazala zdjecie mamie akurat by jej sie taki mix spodobal ;) nie namawiam tylko poprostu pokazuje ;) a noz widelec  :lol:
http://www.[....]ania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17677&sid=cbc180df49e0587fe3558574d4a26f80

chodzi mi konkretnie o gnojka  :lol:  i rozrabiake ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Małe pieski
« Odpowiedź #54 : 2004-10-26, 15:13 »
Abejko, w najnoiwyszm Przyjacielu Psie (psia gazeta) jest duzy artykuł poswiecony yorkom, polecam  ;)

A maluszki ze schroniska są sliczne  :P
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 26 zapytaniami.